Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Пазили сте поделението от?
    Капиталисти?
    Цигани?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Пазили сте поделението от?
      Капиталисти?
      Цигани?
      Е, може и да е имало по онова и поделения, изпълняващи реални задачи, не съвсем лишени от риск. Включително и за живота. Не само на един и двама. Примерно!
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Няма невъзможни неща
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Пазили сте поделението от?
          Капиталисти?
          Цигани?
          Въобще няма да отварям дума за това което каза Тропчо, но аз лично, с чиста съвест мога да кажа и то само като един пример, че веднъж може би спасих живота на няколко момчета, само Господ знае. Като началник караул, благодарение на хладнокръвие и решителност, от един откачил дежурен по батальон. Всичко помня по секунди, все едно е сега и мога да го разкажа в детайли, ако има интерес. И да - на сутринта все едно нищо не беше станало, никой нищо не каза и живота си продължи тихо и кротко.
          Примери мога да дам много и много и не само с мен.

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Въобще няма да отварям дума за това което каза Тропчо, но аз лично, с чиста съвест мога да кажа и то само като един пример, че веднъж може би спасих живота на няколко момчета, само Господ знае. Като началник караул, благодарение на хладнокръвие и решителност, от един откачил дежурен по батальон. Всичко помня по секунди, все едно е сега и мога да го разкажа в детайли, ако има интерес. И да - на сутринта все едно нищо не беше станало, никой нищо не каза и живота си продължи тихо и кротко.
            Примери мога да дам много и много и не само с мен.
            Тоест пазят се от потенциално изперкващи военни?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Абе в началото ма 90 се чудехме какво толкова носеха в "дипломатипеските куфарчета", докато тайно не отворихме едно и... вътре имаше две туби по три литра с бензин. И това всеки ден...
              В края на 70-те и началото на 80-те : тоже .
              Имаше едни плоски зелени пластмасови туби по 3 литра , с широко гърло. В "цивилизацията" по селата хората си купуваха с тях наливно олио (щото наливното беше под лев) . В куфарчето се събираха точно 2 туби. В някакво съседно поделение бяха изловили старшинките и помня , че по този повод командира на нашето поделение направи нарочна оперативка . В смисъл "нашите старшини да си опичат акъла, че ше има наказания"... та опекоха си акъла и смениха тактиката ....

              ПС. ..това за бензина . Паркът ни се състоеше главно от "Виетнамки" , Джогани и УАЗ 469 - благодат ! Нафтата никой за нищо я нямаше .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                2000 година като "вишка" изкарах към 6 месеца вътрешни войски. По-важни решения от това как да се скатая, как да се добера до МВР болница, как да си уредя голям гарнизон и къде ще спя не ми се е налагало да взимам. Които пък не смятам за определящи в живота си до момента. През това време не съм изстрелял и един патрон, а най-отговорната ми задача е била да стоя отцепка на едни стрелби с неработеща радиостанция в джоба.
                Колкото до оправянето на легло и пране на чорапи, за това са първите 7 години обикновено... Те ако липсват вече говорим за различни неща.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Тоест пазят се от потенциално изперкващи военни?!?
                  Пример, уважаеми, просто пример. В отговор на въпроса за отговорност и решения.

                  П.п. И на днешно време настръхвам като прочета някъде по света някой откачил и направил еди какви си поразии.

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Какви по-точно самостоятелни действия си провеждал, че да носиш отговорност за тях?
                    Всичко за което се сетиш. На едно военно летище цялата обслужваща техника се караше от войници . Там право на грешка нямаш. Даже и по онези цени един боен самолет струваше много. Редовно съм возил по 30 и кусур човека в карусерията бордови ЗиЛ. Всеки който застъпеше дежурен рота или баталион окачаше на колана ключ от оръжейна в която имаше оръжие и боеприпаси повече от армиите на някои африкански държави.
                    Последно редактирано от sek.1; 03-08-18, 18:37.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ъ? Армията компенсира липсата на възпитание в семейството? Страхотакис.
                      Ами като пристигнат едни мамини синчета, дето не могат да си вържат гащите без мама, какво да ги правиш?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ами като пристигнат едни мамини синчета, дето не могат да си вържат гащите без мама, какво да ги правиш?
                        Все пак е добре, че държавата се оттегли от това задължение.......

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Все пак е добре, че държавата се оттегли от това задължение.......
                          Факт. Ама докато го имаше - проблемът си стоеше.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Maлко като един подпис тука. Казармата решава "проблеми", които не съществуват извън казармата. Едва ли ви пука особено че някой не бил възмъжал и не го били възпитали в казармата. Възпитание в сляпо подчинение, което може би е полезно за най-ниско ниво общак на някоя мизерна служба на мин. заплата.
                            За по-платени служби се иска мислене, каквото казармата всячески се стреми да изтръгне. Ако не се иска мислене слагат един робот на поточната линия, и пак остава спорен въпрос на кой му е необходим немислещ биоробот.
                            България стана едно по-добро място за живеене като махнаха т.нар. военна служба, щото аз вътре войниклък не видях. Само мизерстване и простотия с тонове.

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                              ...
                              Колкото до оправянето на легло и пране на чорапи, за това са първите 7 години обикновено... Те ако липсват вече говорим за различни неща.
                              Хаха, това съм го пропуснал, извинявам се, ама нали сме били колеги, "чекисти"
                              На някои момчета им се налагаше някои неща пропуснати в първите седем, да ги усвояват за няколко минути, или часове, или дни - зависи... Е, не беше леко...
                              Вярно е също така, че имаше пичове така и не се научиха да си перат гащите или каквото и да е. Носят и хвърлят, мама и тате всяка седмица са на портала. Ма то пък покрай такива винаги има и такива които намазват. Лично съм го виждал и наблюдавал

                              П.п. А, и Сек като каза оръжейна. В нашта бяха 70 и няколко автомата, девет картечници, девет РПГта, два Драгунов, пистолети не помня колко. Два сандъка с бойната готовност за автоматите - по два пълнителя лентовани с по 25 патрона, големият калибър беше в АВ склада... Ключовете на колана, кодовете в мен, от 12 през нощта до 4 сутринта съм сам с един дневален, всичко друго в корпуса спи. На 100 метра от оградата и 150 метра от най-близкия въоръжен пост. За другите не знам, на мой наряд дежурен офицер почти не минаваше, само понякога ВКР-то /един интелигентен фазан/ идваше да си говорим за живота. Години след това, като прочета за някой золум по света и съм си мислил на мен колко минути или секунди биха ми били достатъчни за нещо си...

                              П.п.п. Понеже davc обича да ме цитира като вади думите от контекста и да си прави заключенията, тоя път трябва да му кажа че понякога е прав. Някои хора така и не могат да се научат да се пазят от самите себе си, каквото и да ги правиш. И сега ги имам някои такива покрай мене, пази Боже, доста бели коси са ми докарали..
                              Последно редактирано от jordanov sv; 03-08-18, 19:36.

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Пазили сте поделението от?
                                Капиталисти?
                                Цигани?
                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                ...веднъж може би спасих живота на няколко момчета... ...от един откачил дежурен по батальон...
                                Не ми било нито от цигани, нито от капиталисти. Най ми било от самите себеси...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X