Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Само като предположение ...Любителски клип от израелските ввс ,може и да не е от ф35.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • С видеото са се похвалили турските другари след последните удари по сирийците. Само дето за първи път видеото е пуснато в Туитър с пояснителен текст, от който става ясно, че случката е от Либия. И наистина, шасито изглежда да е МАН. Т.е. Панцирът е от емиратските

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panzir.png
Прегледи:417
Размер:265.8 КБ
ID:6566482

      А че е бил работещ, може да се съди по въртящата се антена на РЛС.

      Възторгът на DBRS e ясен - човекът твърдо следва зададената линия на поведение.

      А иначе, още не е направено абсолютно непобедимо оръжие. Каквито и качества да има, рано или късно ще бъдат намерени уязвимите му места и начини за противодействие. Което е още по-лесно, ако системата действа като самостоятелна бойна единица.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        В тая техника най важното е операторите да знаят какво правят . Ако са като тоя https://www.youtube.com/watch?v=ppyVWS483OY

      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Хааха, стига ве човек, тва не може да е вярно...

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Виждаш го с очите си . Много такива има . Кой е маймуната ? https://www.youtube.com/watch?v=ZkkxcPzhRis Предполагам си чел книгите на Джек Лондон . Има един хубав разказ Неизбежния бял та него няма ли го лошо . Имам известен личен опит от работа с тарамбуки.
        Последно редактирано от sek.1; 02-03-20, 10:15.

    • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      С видеото са се похвалили турските другари след последните удари по сирийците. Само дето за първи път видеото е пуснато в Туитър с пояснителен текст, от който става ясно, че случката е от Либия. И наистина, шасито изглежда да е МАН. Т.е. Панцирът е от емиратските

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panzir.png
Прегледи:417
Размер:265.8 КБ
ID:6566482

      А че е бил работещ, може да се съди по въртящата се антена на РЛС.
      По въртящата се антена на СРЦ може да се съди единствено че му се върти антената на СРЦ. Бил ли е работещ (имало ли е разчет вътре), имал ли е или нямал БК да стреля - ей тва са съществените въпроси.

      Щото то и ИДИЛ-ци качваха снимки на пленени Ейбрамси, което по критериите на ДБРС ги прави кофти танк. Само дето Ейбрамсите бяха най елементарно изоставени от екипажите. Което не ги прави кофти танк.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • Мне, ветре. Има филмчета (не отсега) с унищожението му както се отбранява - пука с две ракети, оръдията му мълчат, и после прави таран на бавната ракета

        Ама като ти казвах, признаците, че срещу дронове и крилати ракети са безпомощни (очевидно немогат да ги следят поради бавни нещица) разни спецове кълвяха на рекламни листовки....

        сега чудеса ти казувам - свалиха в един ден стотина крилати ракети, пък за три дни 20 бавни дрона им се опъват

        а панцира с почти триъгълния радар, срещу маневрираща цел съвсем няма шанс горкия, като бивш разчет ще се сетиш ли защо?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

          а панцира с почти триъгълния радар, срещу маневрираща цел съвсем няма шанс горкия, като бивш разчет ще се сетиш ли защо?
          Сефте чувам, че триъгълника е кофти избор за форма на антената на РЛС/СРЦ. Осветли ме
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Ми що халюциннираш такива твърдения незнам.
            Формата посочих, за да различиш два вида антени все на панцир слагани, едната от тях е минимум два пъти по-куца от другата. всеки смятал и работил с радар щи го каже веднага щом види 5сек. от работата им....
            Ти гониш
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • Малко за припомняне, тоя първия панцир работи ли?

              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • Тоя панцир е като оня, с картечницата...
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Малко за припомняне, тоя първия панцир работи ли?
                  Работи.
                  Ама не се знае по кой "работи".Ако ти е интересно ще обясня подробно.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Малко за припомняне, тоя първия панцир работи ли?

                    Мчи работи си перфектно, поне доколкото мога да преценя. Пуца си съвсем изправно. Къв точно ти е проблема конкретно с тоя Панцир?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Формата посочих, за да различиш два вида антени все на панцир слагани, едната от тях е минимум два пъти по-куца от другата. всеки смятал и работил с радар щи го каже веднага щом види 5сек. от работата им....
                      Аз с радар не съм работил, и никога не съм твърдял че съм. Съдейки по всичко - ти явно си работил. Осветли ме, не ме оставяй да си умра проЗд.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • Ей така се тренира полет на пределно малка височина ...


                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

                          Работи.
                          Ама не се знае по кой "работи".Ако ти е интересно ще обясня подробно.
                          Твое обяснение ще е интересно.

                          Според мен
                          1. въобще не вижда, това дето го атакува.
                          2.автоматичния режим и радара му на въпросния точно панцир е точно пунта мара.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                            Твое обяснение ще е интересно.

                            Според мен
                            1. въобще не вижда, това дето го атакува.
                            2.автоматичния режим и радара му на въпросния точно панцир е точно пунта мара.
                            Описание на случката-на земята имаме работещ Панцир, който е атакуван от Ударен самолет. Очевидно Панцира изстрелва две ракети(по предполагаемия атакуващ самолет). Това което възниква като въпрос(при ДБРЦ) е защо ракетите не поразяват самолета, а самия Панцир става жертва(тва към Вятъра, че го виждам, че се чуди)?

                            Очевидно имаме атака(от страна на самолета) с високо точен боеприпас.При тях(изключваме боеприпасите въздух-въздух и ПКР) въпреки, че са "умни", все пак някой трябва да им посочи къде точно да ударят(в общия случай те не могат да намират целите сами), т.е. да им целеуказва. Вариантите са няколко:
                            -ГПС насочване-подходящи са за стационарни обекти с предварително известни координати.На боеприпаса предварително(на земята) му се задават координати и в последствие той пада там където му е посочено.Логично е, че не са подходящи за поразяване на мобилни цели, тъй като времето за "настройка" е много голямо.
                            -лазерно насочване-най-шарения вариант.Целеуказването(облъчване с лазерен целеуказател, вграден(напр Су-25) , в контейнерно изпълнение(както ще са нашите Ф-ове), или портативен) може да се извършва от самолета който пуска боеприпаса, от друг самолет който се намира в района, от собствените сухопътни войски или от калпазани проникнали в тила на противника(спецназ, снайперисти, разузнавачи и т.н.-така наречения "преден щурман насочвач").
                            -телевизионна/ИЧ ГСН(глава за самонасочване)-в носа на ракетата има камера, която в реално време предава картина на оператора(буквално му снима филм) и оператора насочва ракетата по изображението(струва ми се, че на клипа имаме точно този случай).Уловката е , че ако системата е достатъчно умна(а като гледам тука си имаме работа с евреи), картинката може да се предава не на бомбера, а на друг самолет който да довърши атаката .Това обикновено се прави когато имаме силна ПВО и тоя който хвърля бомбите трябва да влети на висока скорост, да разтовари и бързо да се изнесе(същото важи и при лазерна ГСН).
                            Самолетите много рядко действат сами.Вариантите са от двойка, през звено(четворка), та до ескадрила, като почти винаги единия от групата носи вградени или подкачЕни средства за РЕБ(радиоелектронна борба), които включват както апаратура за "забиване"(заслепяване) на вражеския радар, така и средства за поражение. Предполагам, че в случая или Панцира се е натресъл на "Wild Weasel" или стреля по друг самолет от групата, а не по тоя който "снима клипа"(дали го е свалил можем само да гадаем).По принцип съвременните ЗРК имат възможност да следят(да прехванат и водят) и да атакуват едновременно по няколко цели, но все пак е нужно технологично време за пренастройка, което в случая явно е "в обрез".Отново предполагам, че пилотите са се оказали по-добре подготвени от разчета на Панцира и просто са успели да ги изненадат(да не им дадат време за реакция). Разбира се, не мога да съм сигурен, че точно така е станало.
                            Последно редактирано от ЕМО; 06-03-20, 19:20.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • sek.1
                              sek.1 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Със сигурност гавгалите не могат да използват пълните възможности на машината . Отделно експортните варианти на този тип техника са доста "скопени" .

                          • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

                            Описание на случката-на земята имаме работещ Панцир, който е атакуван от Ударен самолет. Очевидно Панцира изстрелва две ракети(по предполагаемия атакуващ самолет). Това което възниква като въпрос(при ДБРЦ) е защо ракетите не поразяват самолета, а самия Панцир става жертва ...
                            Не мисля, че видеото е от самолет. По-скоро от "размотаващ" се боеприпас от типа на Харпия-та. Тези гадинки за радарите са нещо като голяма птица. При активна използване на съвременни средства за РЕ противодействие, съвсем спокойно работата на РЛС може да бъде затруднена дотолкова, че в навалицата от смущения да изпусне някоя "дреболия". Тук наред с техниката е голяма ролята и на добре подготвен екипаж. Лично аз не вярвам особено във високата квалификация на арабски, в частност сирийски, такива.



                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X