Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тези така наречени тъпанари са на провеждащото се учение. Второ и трето е как се объркали и какво са правили там/в цеха/ и защо. А вероятно единствено родна е тъпотията военно летище и частен имот да ги дели една ограда...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Тези така наречени тъпанари са на провеждащото се учение. Второ и трето е как се объркали и какво са правили там/в цеха/ и защо. А вероятно единствено родна е тъпотията военно летище и частен имот да ги дели една ограда...
      Цялата патардия идва от там, че собственика на цеха явно е доста добър бизнесмен.Бъди сигурен, че в момента пали свещи специалците наистина да са били американци, а не италианци и потрива доволно ръчичики очаквайки прилична компенсация. Всеки служил в армията(а и собственика и работниците очевидно са такива) знае какво е учение и какви какви гафове евентуално могат да станат. Това, че базата и цеха ги дели една ограда е нормално-не живеем в Канада или Сибир, все пак.А учението, то за това е учение-за да сгрешиш при тренировка и да не грешиш при война.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Да сгрешиш при тренировка и да се окажеш при цивилните да отработваш прочистване на сграда, та да им изкараш акъла, никак не ми се вижда нормално. Също и това една ограда да дели частен имот с какъв и да е военен обект от такъв тип, където се развива такава дейност.

    • Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      А вероятно единствено родна е тъпотията военно летище и частен имот да ги дели една ограда...
      От 2002 година летище Чешнегирово е закрито като такова .

      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        А какво е, военен тренировъчен център ли е, някакво друго поделение ли е? До 2000-та съм сигурен, че рлс-ти работеха, на график, за разузнаване на въздушното пространство. За тогава и за полети не си спомням.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Според общодостъпната информация летище Чешнегирово е сред тринайсетте летища с отпаднала необходимост които МО от поне десет години се опитва да продаде на някой . Или казано на прост език летището е поредното зарязано военно поделение за което военните от време на време се сещат . http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%...%BD%D0%B8_1255

    • Някой горе каза Циркус нещо си та се сещам за една руска поговорка - Кто в армии служил, в цирке не смеется. Или нещо подобно беше хаха. Да не ви разправям ние кви циркове сме правили при занятия някъде край селата или направо вътре.
      Щом няма жертви, всичко е точно. случват се такива работи.

      Коментар



      • 1 коментар

        • #1743.1
          Самодържец коментира
          Днес, 12:29
          А какво е, военен тренировъчен център ли е, някакво друго поделение ли е? До 2000-та съм сигурен, че рлс-ти работеха, на график, за разузнаване на въздушното пространство. За тогава и за полети не си спомням
        Отработвали са овладяване и обезопасяване на изоставено летище чрез въздушен десант.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • Дълги години летището буренясваше(подобно на още доста такива) и преди година-две, ген.Матеев(командира на 68-ма) видя в него добри възможности за използване като временна учебна база. Даже в момента мисля(не съм сигурен), че официално е прехвърлено от ВВС на СКСО. Идията е да се използва при съвместни мащабни учения.

          Самодържец коментира
          Днес, 12:34
          ... не ми се вижда нормално. Също и това една ограда да дели частен имот с какъв и да е военен обект от такъв тип, където се развива такава дейност.
          Напротив-нормално е.То се вижда, ама все пак:

          Това ще е най-голямата база на НАТО в югоизточна Европа.Намира се в Румъния(Добруджа)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ro.png
Прегледи:386
Размер:937.3 КБ
ID:6744649


          И съответно нашите:


          Доброславци

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:do.png Прегледи:0 Размер:974.6 КБ ID:6744637


          Добрич


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915767.png Прегледи:5 Размер:902.0 КБ ID:6744636

          Балчик

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:bal.png Прегледи:0 Размер:1.05 МБ ID:6744641


          Ст Загора

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:stz.png Прегледи:0 Размер:884.3 КБ ID:6744642


          Графа

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:gri.png Прегледи:0 Размер:998.7 КБ ID:6744643
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от ЕМО; 29-05-21, 21:25.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Базата на 26 РАП летище Добрич (Толбухин) е изоставено от военните отдавна . https://www.youtube.com/watch?v=VHt8...ANTHEBULGARIAN Това беше някога най голямото военно летище на балканския полуостров и с най дългата и товароносима писта . Там бяха базирани нашите три броя МиГ 25 .

          • ЕМО
            ЕМО коментира
            Редактиране на коментар
            Сек, идеята е , че почти всички АБ в България(и не само) са буквално на една ограда с населено място и това на никого не пречи.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ами то в Европа няма друг начин . За разлика от останалите типове военни поделения на които можеш да им търсиш по далечна от населените места локация летището трябва да отговаря на един куп условия . Съвсем друг въпрос е че в днешно време около тия военни поделения доста хора преживяват доста добре .

        • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

          Тренират те бе, Караганчев. Щото те и едни други "идиоти" през 82-ра какво правеха тука? "Или това е напълно нормално за нЕкои...", ама сегашното не е?

          Да, 82-ра. И толкоз. А тези?
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            ъхъ, Съвсем толкоз "Проф. Улунян цитира жалбите на Тодор Живков до съветското ръководство за тежкото икономическо положение на страната, която едва свързва двата края, след като се налага да отделя 12% от националния си доход за превъоръжаване.
            За сравнение, разходите за отбрана на България като членка на НАТО през миналата година бяха 1,53% от брутния вътрешен продукт на страната и никога не са надвишавали 2,9%"

            Ето ти и българска земя, която е била съветска територия (докато са действали, във вътрешния кръг никога не са стъпвали незаклели се във вярност на СССР) https://uniconbg.com/%D0%BA%D0%B0%D0...0%B8-2591.html

        • Да сте глвдали филма Топ Гън? Базата на Мирамар е на една ограда от цивилни складове, офиси, магазини, ресторанти... Същото важи и за базата на Seal Team 6 на Коронадо.
          Возя се бавничко с една лодка преди години. Полъхва ветрец, надува леко платната, 11 вечврта, няма никой в залива. Пред мене гледам двайсетина от тия химическите тлеещи в тъмнината пръчици. Викам си пак някакъв рибарски мурафет, баси плувките!
          От тъмната вода изниква глава облечена в неопрен, изплюва маркуча с въздуха, вдига маската и “пич, ако направиш още 50 фута в тая посока, бая ще пищисаш новобранците” Пффффф и потъна. Шаш! Докато се окопитя и се наврях баш по средата на плувките. Още ме сърби като се сетя...
          Не е лесно да правиш тренировки за нощно ориентиране под вода, и някакъв да ти мине отгоре... После питах един що не отцепват района- “ами да е истинско!”.

          Та така с “не е нормално една ограда да разделя...”...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Да е истинско... Има логика. Обаче да не те беше предупреждавал за новобранците, та да се получи както трябва.

        • Да е истинско... Има логика. Обаче да не те беше предупреждавал за новобранците, та да се получи както трябва

          Емииии на френските командоси в Коиловци им беше истинско, а тук се скъсахме да ги подбъзикваме. Някой от тях ако беше решил ситуацията с един пълнител на автоматична-какво?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            А как се нарича военен, разкарващ се с пълни пълнители сред цивилни и в частни имоти? Трениращ?

          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Icos, то си се получи както трябва, аз така или и аче се наврях по средата на плувките, просто вече знаех да не паля мотора.
            А за френскире командоси- много глупости се изписаха тогава, и повечето в стил “удължавам си крехкото самочувствие... Французите имат заповед да е използват оръжие или каквато и да е смъртоностна сила. И ако се преебе нещо, веигаш ръце, открит си, опита не успешен. Само дето другата страна играе по други правила- домъкнали си пищов /и не се притесняват да го използват/, няколко други помагателни подръчни материали, и ако са праснали по шише първак... са готови за отпор на врага.
            Единия е със заповед вдигаш ръце и се предаваш, другия държи кол в ръката, и като всеки неандерталец, хич и не пита, тая нива си е негова, пребива те с кола и започва да се хвали колко е велик. Късметлии неандерталци, че франсетата не са нарушили дадената им заповед. А ние в типичен стил “Булгар” умряхме да се бием в гърдите какви сме бабаити. На умряло куче нож...

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Там с франсетата беше малко по друга работата . Кварталния добре беше опукал с макаровия двама в краката други двама типично във френските военни традиции си плюли на петите зарязвайки другарите си да отнесат боя .


        • А как се нарича военен, разкарващ се с пълни пълнители сред цивилни и в частни имоти? Трениращ?

          Разумен се нарича. Един от най-тъпите ми казармени спомени е как отците командири ме засилиха за Трекляно с градския/тоест селския/ транспорт, въоръжен с празен какалашник и щатния му щик-нож. "Ела Вълчо изяж ме"
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Видиш ли, как знаеш? И в битието на булдозерист, разкостващ т. нар.кльон пушкалото ми висеше в кабината на булдозера с надлежно щракнат на мястото му зареден с 25 броя патрони пълнител, от съндъка с тревожните.. Ибо командирът на тая застава вече беше друг вид офицер и изповядваше веруюто "Излезеш ли от портала навън- или носиш оръжие, или не носиш". И по едно време спрях да нося, едно поради най- елементарен мързел. Па и не бях уанаби авджия.

          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Знам, разбира се. За неща които не ги знам или не ги разбирам, нито коментирам нито пиша. Това че си спрял да носиш абсолютно потвърждава тезата ми. Хаха, представям си те как те нападат нарушителите на държавната ни граница че да ти вземат Т-то или да му източат нафтата и ти храбро и геройски ги отблъскваш на къси редове докато дойде тревожната група. Абе мани мани.
            В случая с амерканците колкото и да не им симпатизирам пак си държа на мнението че всичко е точно. Е сега ще има малко политизиране на въпроса, няма начин че то си е задължително даже, ама утре-вдругиден ще сме забравили.

          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            jordanov, шматкането с автомат из градския транспорт си беше част от демонстративните занятия, барабар с тантала, който постоянно джоболи нещо. Не че беше ежедневие, но не беше и изключение.

        • Много дълги станаха коментарите.

          Това че си спрял да носиш абсолютно потвърждава тезата ми. Хаха, представям си те как те нападат нарушителите на държавната ни граница че да ти вземат Т-то или да му източат нафтата и ти храбро и геройски ги отблъскваш на къси редове докато дойде тревожната група. Абе мани мани.

          Абе просто си представи, че ми трябваше известно време да свикна да излизам сам пеш по тъмно и да се прибирам сам пак пеш по тъмно в Н-ската застава, зафучена на мечката у....кхе, кхе... на няколко километра от най- близкото западнало селце със звучното име Горно Уйно. Нема лампи, нема ток, нема хасфалт. Месец изгрее, звезди обсипят свода небесен ииии от храстите(трийсет-четирийсет години почти не виждали човешко присъствие заради кльона)срещу фенера се блещят най-различен калибър очички и очища ...и се чуват разни звуци. Някои по-впечатлителни гражданчета даже до извора не ходеха без автомата, а той беше на няма и двеста метра от оградата За хляб в селото пак така,с коня и пушката. Абе Див Запад.​​​​​
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            И много ли Иванчовци с поверените им автомати си срещал в градския транспорт, ако не е тайна?

          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            За Чавдар не знам, но аз не съм виждал нито един войник с автомат в градси транспорт... Не съм виждал и египетските пирамиди, но хората казват че си били на мястото. Значи, според мен и за да сме честни - това не е редно да се случва. особено ако си бил сам и нямаш началник с тебе. Нооо, времената явно са били такива, командирът ти така е преценил /че ще се справиш да пренесеш себе си и оръжието от точка А до точка Б/ и е поел съответната отговорност. Това е и това е положението. а ти какво си си мислел тогава че и сега - няма никакво значение, щото решенията не си ги взимал ти Иначе аз съм виждал войник във влака - с пищов /не съм се сетил да го питам има ли патрони, хаха// и с куфарче с гривна за ръката. Не ми изглеждаше шубелия. Тебе, доколко те познавам виртуално, също си далеч от това човешко качество.

          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Нищо не е преценявал командирът. "Редник А, дигай си гЪзЪ за застава Х. О, то па нямало бензин за уазката(бяха точно купонните времена), начи ...абе фащай рейса." И редник А. който вече е научил, че заповеди от вида "бегом от мен до другото дърво" не се обсъждат, ами се изпълняват точно както са дадени...сещаш се. Па и "градският" транспорт от Кюстендил ме свали на едно място, от което осем- девет километра трамбовах пеш до местоназначениято.

        • Хе-хе! Аз пък съм се шматкал из ВМА с патрони(шеесе бр), ма....без автомат.
          ПП.Добре, че не ме нападнаха , че трябваше да ги замервам с патроните.
          Последно редактирано от ЕМО; 31-05-21, 23:38.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • https://www.autoevolution.com/news/f...gn=ae_onscroll
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • Дрон за първи път е заредил във въздуха с гориво друг самолет (Ф18 ) https://boeing.mediaroom.com/2021-06...other-Aircraft
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • Интересна статия за липсата на унификация във въоръжението (тежкото) на руската армия, флот и РВСН.

                https://topwar.ru/183447-unifikacija...erikancev.html

                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  За унификация обаче също ще им трябват много пари, освен и време, и останалите научно-технически ресурси. А деньги нет.

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X