Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Като се опитват да ти наложат някакви санкции и снабдяването от вън става трудно щеш не щеш почваш сам да произвеждаш ако ти е необходимо .
    Отваряш работни места, икономиката тръгва, развиваш човешкия потенциал и имаш държава.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Аз да попитам,че се чеша тук и се чудя - тая двунога как се опьва на камьни да речем?Долния разтяга,горния болт законтря и определя височината / хитро майка му стара / но това как го опьваш на камьни да речем кьдето едното краче може да е по-дцлго от другото и между тях да има камьк?
      Ако си на скала, обикновено си на по-високо, тогава за какво ти е двуногата, да не искаш станал да стреляш? Това е идеален снайпер за лов на едър дивеч, ама едър та едър.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
        Ако си на скала, обикновено си на по-високо, тогава за какво ти е двуногата, да не искаш станал да стреляш? Това е идеален снайпер за лов на едър дивеч, ама едър та едър.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tumblr_mf8v28Z5ID1rgw5pgo1_1280.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5619645

        Примерно та и за това питах.

        А калибьра го произвеждат и от Прьви Партизан и щом те правят то много ме сьмнява Руснаците само да купуват.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Това е специфичен калибър, за специфични пушки и цели. Не го сравнявайте с ППУ за лов и спорт. Въпроса не е дали се произвежда, а какво количество. Ако се прави на конвейр, количество бош, но качеството пада, а то е от голямо значение тук. Да, Русия произвеждат .338 лм, в малки количества и качествени. В магазина няма да ги намерите, нито в интернет. Голямо производство нямат, не им трябва, направили са си сметката.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photoshot_Vostock-Photo_B187_215802_0098_468.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5620651

            Ratnik-2 gear to be equipped with heavy small arms, new machine gun

            Russian gun makers said they were working on new small weapons with a larger calibre, than those currently in service, for the Ratnik-2 second generation combat gear. This should improve the combat capability of military personnel. The development of new weapons will also entail the development of a new machine gun. Experts are calling this the “weapon of the future.”

            ...

            The original Ratnik combat gear is currently being tested, and by December 2014 it should be used by the Russian Armed Forces. It provides soldiers with all the necessary equipment for survival and the maintenance of a successful battle – ranging from a bullet-proof vest to a water filter, night vision devices, and the latest navigation aids: in all, a total of about 40 pieces of equipment. However, the big question that still remains is which machine gun soldiers will choose for the Ratnik – the Kalashnikov from the AK-12 group or the Degtyarev AEK-971. Both machine guns have their advantages – the “Kalash” is simple and provides hands-on operation, while the Kovrovsky AEK offers greater accuracy and less recoil.

            ...

            While the military selected small arms for combat equipment of the first generation, domestic developers aren’t resting on their laurels. Last week, the head of the Foundation for Advanced Studies Andrei Grigoryev said thata project is already underway to develop the latest high-precision weapons as part of a second generation combat suit under the working title Ratnik-2. Rossiyskaya Gazeta says a qualitatively new small gun is being developed with a brand new larger calibre cartridge.

            ...

            One cartridge only ?

            General Director of TSNIITOCHMASH Dmitry Semizorov said in June 2014 at the Eurosatory International Exhibition in Paris that “... a multi-calibre system will not be developed for the new Russian combat suit.” This means that in fifteen years the Russian army will have only one-calibre ammo, but further details have not yet been revealed.The question remains open, and the designers will have the last word.

            Moreover, Russia has already developed the heavy-calibre DB-12 machine gun, which uses the same (different versions) 12.7x55 calibre ammunition used in the large-caliber Vykhlop (Exhaust) sniper rifle. Nor can we forget about the Tula-made OTs-14 Groza (Storm) machine gun, which uses 9x39 cartridges.
            Последно редактирано от Самодържец; 02-11-14, 16:36.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              С ПМ ми са се случвали следните неприятни неща:

              1. Чупене на бойна пружина - 3 пъти и 3-та пъти в Афганистан
              2. Скъсани и раздути гилзи - много пъти
              3. Счупена игла - 2 пъти

              Как може да се подобри ПМ?

              1. Удължаване на тягата
              2. Скъсяване на двете пера на бойната пружина
              3. Смяна на мерните прибори
              4. Смяна на ръкохватката
              5. Смяна на петата на пълнителя
              6. Удобен полимерен кобур


              За Берета 92

              Плюсове:

              1. Голямо тегло (също е и недостатък)
              2. Дълга цев
              3. Сравнително добри мерни прибори за военна употреба
              4. Действието на затвора
              5. Изработката на цевта
              6. Много надеждно оръжие

              Минуси:

              1. Голямо тегло
              2. Голям размер
              3. Висока цена
              4. Предпазителя нещо не е измислен както трябва
              5. Затворната задръжка също куца

              С беретата стрелбата е като детска игра. Много лесна стрелба се води, много е точен, не мърда в ръката.
              Знаеш ли тази тема ще я прегледам основно и смятам като имам малко време да ти напиша някой нещица от личен опит с които не съм съгласен. Не съм съгласен защото благодарение на баща ми / господ здраве да му дава и дълголетие/ той ме научи да стрелям общо казано май ми се събират над 30 години пуцане, а съм на 43. Не съм стрелял хеклер, АУГ и английското недорузомение.
              П.П. Искам да ми кажеш как така си счупил мушка докато стреляш, защото това го прочетох в твой пост.
              Айде със здраве и чакам разказа и гледай да е правдоподобен.
              П.С. Един навремето се мъчеше да ме излъже за една стрелба с АК и получи копаене на септична яма + плащане на патрони.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Мушката просто се счупи. Счупи се точно до където бе завита, нямам идея какъв зор е видяла. По мушката не е имало никви интервенции, освен при прострелката, понеже оръжието бе получено след ремонт от 110 полк в Пловдив.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Нов пистолет за армия.




                  Комплекс для ведения ближнего боя: пистолет-пулемет СР- 2 с коллиматорным прицелом и пистолет "Гюрза" СР- 1© Архив ИТАР-ТАСС/Машков Юрий
                  Последно редактирано от Goblin; 06-11-14, 18:02.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Мушката просто се счупи. Счупи се точно до където бе завита, нямам идея какъв зор е видяла. По мушката не е имало никви интервенции, освен при прострелката, понеже оръжието бе получено след ремонт от 110 полк в Пловдив.
                    Интересно та стой та гледай.
                    Я да видим можеш ли да ми кажеш да ли е възможно АК при положение, че е поставен да стреля на единичен да пуца на автоматичен , а в най добрият случай да пусне по два. Отделно да ли може при положение, че е на предпазител да стреля да произведе сам изстрел.
                    Въпрос още един: Какво ще стане ако дръпнеш затворната рама с затвора назад и бутнеш лоста на автоспусъка.
                    Сори пич за въпросите но ти правя лек изпит.
                    П.П. Випуск 94 на ВВОВУ ; 1 КБ ; от онези с вензелите дето света на длъж и нашир обиколил под звездите спал и т. н . ; та от този випуска малцина са с оценка 6,00 на държавния по огнева ... повече няма да казвам.
                    П.С. Берета 92 е разкош, но за стрелбище.
                    Зада счупиш бойна пружина на макаров е имало интервенция. Кажи ми как се намаля усилието за натиск на спусък на макаров.
                    Отговори ми на тези въпроси и ще ти кажа една голяма истина, но да знаеш пълно щастие няма.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Хайде да не е бира, алкохол не пия.

                      СВД-то не влиза в клас снайпер. Долу-горе си върши работата, ама може и по-добре. Идеята при дългоцевни самозарядни карабини е да се окаже бърза и точна стрелба на близки дистанции (разстоянието зависи от стрелеца) когато нещата се сговнясат. Примерно спирате конвоя зарадди съмнение на пътя. От някъде някой решава да стрелне по конвоя. Дистаннцията е далеч за АК, от ПК няма смисъл поради естеството на целта, подава се войника със СВД-то и опуква целта/целите много бързо и точно. Не ми харесва тази дълга цев, има западни образци с по-къса цев, пак в подобен калибър (7,62х51) и с доста повече възможности при използването им. Та СВД-то дори една двунога няма, е може би има смисъл, нали не е снайпер. И това дето го пише в книгиите "поразявване на живата сила на противника на 1000 метра" просто го забравете. Хубавото (също и лошо) е, че боеприпаса е съвместим с този на ПК. Пак казвам всяка една оръжеййна фирма произвежда доста по кадърни аналози на СВД. Заблуда е, че СВД, ПК и АК пробиват релса от теснолинейка в тънката част, пробвал съм го стотици пъти стреляйки (и не само аз) по релсите за простреловъчните мишене на полигона Беляковеец на военното училище. Та тези оръжия дори не могат да пробият листа на МТЛБ, който е по-тънък.

                      И Драгунов съм имал под ръка, верно че беше Made in China, ама Драгунов.

                      [ATTACH=CONFIG]557207[/ATTACH]
                      Сорка но това е мамалигарче, а не китайче

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                        Зада счупиш бойна пружина на макаров е имало интервенция. Кажи ми как се намаля усилието за натиск на спусък на макаров.
                        Бойна не съм чупил но пластинчатите тамън две та за това този пистолет колкото и добър да е не ми е в листата .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Ай, ай макаров е пистолет с малко пружини:
                          Възвратна пружина, бойна пружина, пружина на затворната затворната задръжка и отражател, пружуна на изхвъргача, пружина на спусковата скоба. Значи въпросната бойна пружина е с две пера и въпросните се чупят следствие интервенция от соственика на оръжието.
                          П.П. имам износени 3 макарови от стелба

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Пропуснах има пружина на флагчето на предпазителя и на пълнителя. Казах за издухани 3 макарови , а през моите ръце са минали 5 общо.
                            И на 5 - те съм правил интервенции и несъм чупил никога перо на бойна пружина.
                            Между другото съм с глок 17 4 ген който съм тунинговал по свой вкус. Беше стоков, а сега е с минусов конектор, удължена ЗЗ, метални мерни прибори на глок и тапа, остава ми да сменя възвратния меха низъм с тунгстенов

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Макаров,е един обикновен пистолет ,със слаб боеприпас,но е много дуракоустойчив.Толкова много проблеми при вас,предполагам че при вас се дължат,че повечето оръжия са ви набори. Макарови съм имал вече толкова че не им помня бройката и със всички се е работило здраво,това не е проблемен пистолет(за сметка на ЧЗ) последните 18г. имам пистолети от други марки,но не блестят с някаква световна здравина ако се използват така хамалски(не визирам Брауниг,това е еталон за простота и здравина). Но всеки си има критерии,когато през 1994 г.,някои са завършвали, други от 10г са използвали оръжия,и на всеки критериите са различни.Искам да кажа .че Глок,никога не съм носил и няма да нося,не че е лош пистолет,но е някаква мода като Голфовете преди време.А и не обичам оръжия без чукче.
                              Последно редактирано от derhunter; 07-11-14, 10:09.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Чупила ми се е и пружина на флагчето, ако щеш вярвай
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X