Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Колеги да попитам от кое болче се източва бензина в карбуратора смисъл във ваничката?

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Здравейте. От 3-4 месеца съм собственик и фен на Модела - Доминатор. Имам Хонда Хорнет 600, преди карах CB500. В началото ми беше адски странно всичко с Доминатора. Но за това кратко време от което го имам си пасваме все по-добре!
      Имам следните запитвания по повод:
      1. Днес премегих компресията - профилактично - 76PSI. в менуала пише доста по голяма стойност, но интересното е че мотора пали перфектно, върви много добре и няма някакви сериозни уплаквания.
      2. Прави ми впечатление, че понякога (когато не съм го карал повече от един ден/но не всеки път е така), когато го запаля за първи път, от ауспуха изпушва за около 30-40 секунди (на масло мерише и си е синьо). Прави ми впечатление че пуши значително повече от десният ауспух от колкото от левия.
      3. В последните две карания чувам някакви притропване, когато върна газта на обороти около 2200-2600 и мотора се движи по нанадолнище. Притропването е много "тънко" и не е постоянно. Чува се примерно - "Цък-цък-цък.............цък-цък......цък.....................................................................цък..." и така на татък. Тази вечер, като се прибирах установих, че и това притропване е само когато е загрял двигателя. Когато тръгнах (бях спрял поне за 2 часа) го нямаше, но след 20тина-30км почна съвсем леко да се чува. Чува се леко и при подаване на междинна газ за връщане на предавки. Пробвах и на свободна предавка с леко подаване на газ, но не всеки път се чува "Цък".
      Мотора е на около 40 хиляди, 93 година.
      Казвам около, защото на километража пишеше 32 000, не му работеше километража, но ми направи впечатление че когато го взех в прегледа пишеше 37 000, а аз за тези няколко месеца съм му направил към 3000км.... Та приблизително 40 000 - 41-2 хиляди км. Взех мотора с Незнайно масло (Аз не знам каква марка беше) с вискозитет 10W40. Реших да го поглезя малко и му взех 10W50 на Бардал, но не ми хареса как работи и му взех (след около 800км с Бардала) 15W50 Motul.
      Ами това е от мен за сега!

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        здр колеги наскоро си взех доминатор има странен шум в двигателя закарах го на маистор оказа се ангренажната верига за смяна са разпределителния вал и кобилиците от каде мога да ги намеря?

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Хайде колеги, активизирайте се!

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Здравейте Колеги, имам един проблем с доминатора, оборотомерът спря да работи, къде може да е проблема и как да се установи???
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Оборотомерът взима сигнал от комутатора . Проблемът е в един от двата детайла или връзката между тях (ел.инсталацията) . Най-лесно е да вземеш за проба работещ комутатор или да пробваш твоя на друг мотор . Гледай да е от същия модел , защото комутаторите на са еднакви .

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                С какво масло карате? Аз карах с 10в50, 15в50 и сега мисля за 20в50. Кажете мнения?

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Първоначално публикуван от indominus Преглед на мнение
                  С какво масло карате? Аз карах с 10в50, 15в50 и сега мисля за 20в50. Кажете мнения?
                  По мануал е 10w40 или 20w50

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:216.5 КБ
ID:5673828
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                    По мануал е 10w40 или 20w50

                    снимка
                    Мисля да пробвам с 20W50, но Мотул, както и повечето производители не предлагат полусинтетика с този вискозитет.
                    Предполагам ще взема Мотул 20W50 минерално.
                    Някой да е карал с такова и да има впечатления?
                    С такова масло на колко км да го сменям като не го карам в тежки условия по някакви сериозни черни пътеки.
                    Карам го основно по асфалт, тук там изляза на някое черно пътче или къс преход през гора.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Първоначално публикуван от indominus Преглед на мнение
                      Мисля да пробвам с 20W50, но Мотул, както и повечето производители не предлагат полусинтетика с този вискозитет.
                      Предполагам ще взема Мотул 20W50 минерално.
                      Някой да е карал с такова и да има впечатления?
                      .

                      Днес питах един приятел за този Мотул (3000), минерално.
                      Преди е бил с 15W50, 5100 (същото, което съм налял и аз в момента и ми предстои да сменя).

                      Предавам ти 1:1 коментара: И със старото и със сегашното масло му препушва за кратко единия ауспух . Причината е, че има за смяна гумички на клапани... Иначе няма забележки.

                      Като цена 20W50 (3000) е по-евтино, но другото е, че е по-добър вариант за летните жеги...
                      Последно редактирано от p-pleven; 04-08-15, 11:16.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Първоначално публикуван от indominus Преглед на мнение
                        Мисля да пробвам с 20W50, но Мотул, както и повечето производители не предлагат полусинтетика с този вискозитет.
                        .
                        Аз моя мотор го крах само един сезон с мотул,сезон 2008,от там на сам го карам само с yacco,те имат 10/40,15/50 и 20/50 полусинтетика! Сега съм с 20/50 и не виждам никаква разлика с 15/50 с което преди това карах,единствено цената е по ниска!

                        Не правя реклама и не искам да ангажирам никого с марката,просто споделям!Ако нещо не е в хОрошо,модератора да се заема!
                        Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 04-08-15, 12:01.
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          За сега съм доволен от маслото минал съм му към 150 градско и 350 извънградско.
                          Прави ми впечатление, че се задържа в резервоара за маслото повече от колкото 15в50. Очевидно имам хлабина в помпата или в клапана и когато не го карам повече време маслото слиза надолу към помпата и двигателя.
                          Пушенето отново го има, но и отново е нелогично. Вчера го запалих сутринта (предния ден го бях карал поне 100км) и като почна да пуши и то здраво поне 30-40 секунди и то само от единя ауспух. Другият (левия) не изкарваше изобщо дим. Днес сутринта, тръгвам за работа - паля - нищо, няма дим няма масло няма нищо... Както и да е за мен това са 100% гумички на клапаните.

                          Друго искам да ви питам. Като запалите сутрин (или по точно като е студен / не работил дълго време), чува ли се долу в дясно (от към капака на съединителя) звук.. как да го оприлича?! .. щракане цъкане виене, не знам. Според мен се чува от маслената помпа. Това признак за лоша работа или за повреда в нея ли е, или е нормално?

                          Иначе колкото повече го карам Доминатора толкова по любим ми става!!

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Първоначално публикуван от indominus Преглед на мнение
                            За сега съм доволен от маслото минал съм му към 150 градско и 350 извънградско.
                            Прави ми впечатление, че се задържа в резервоара за маслото повече от колкото 15в50. Очевидно имам хлабина в помпата или в клапана и когато не го карам повече време маслото слиза надолу към помпата и двигателя.
                            Пушенето отново го има, но и отново е нелогично. Вчера го запалих сутринта (предния ден го бях карал поне 100км) и като почна да пуши и то здраво поне 30-40 секунди и то само от единя ауспух. Другият (левия) не изкарваше изобщо дим. Днес сутринта, тръгвам за работа - паля - нищо, няма дим няма масло няма нищо... Както и да е за мен това са 100% гумички на клапаните.

                            Друго искам да ви питам. Като запалите сутрин (или по точно като е студен / не работил дълго време), чува ли се долу в дясно (от към капака на съединителя) звук.. как да го оприлича?! .. щракане цъкане виене, не знам. Според мен се чува от маслената помпа. Това признак за лоша работа или за повреда в нея ли е, или е нормално?

                            Иначе колкото повече го карам Доминатора толкова по любим ми става!!
                            Най-вероятно ти е за смяна ангренажа и обтегача му.Като поработи и позагрее изчезвали чукането?
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Този странен звук и аз съм го чувал на няколко доминатора , без да имат никакъв ангренажен проблем . То е само в началото и после изчезва . Звукът е жужащ , а не тракащ и леко чаткащ и като загрее изчезващ - признак на разтегната до край ангренажна верига . Получава се от маслената помпа , когато е по-гъсто маслото . Провери масления филтър да не си го обърнал на обратно .

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Първоначално публикуван от indominus Преглед на мнение
                                За сега съм доволен от маслото минал съм му към 150 градско и 350 извънградско.
                                Прави ми впечатление, че се задържа в резервоара за маслото повече от колкото 15в50. Очевидно имам хлабина в помпата или в клапана и когато не го карам повече време маслото слиза надолу към помпата и двигателя.
                                Пушенето отново го има, но и отново е нелогично. Вчера го запалих сутринта (предния ден го бях карал поне 100км) и като почна да пуши и то здраво поне 30-40 секунди и то само от единя ауспух. Другият (левия) не изкарваше изобщо дим. Днес сутринта, тръгвам за работа - паля - нищо, няма дим няма масло няма нищо... Както и да е за мен това са 100% гумички на клапаните.

                                Друго искам да ви питам. Като запалите сутрин (или по точно като е студен / не работил дълго време), чува ли се долу в дясно (от към капака на съединителя) звук.. как да го оприлича?! .. щракане цъкане виене, не знам. Според мен се чува от маслената помпа. Това признак за лоша работа или за повреда в нея ли е, или е нормално?

                                Иначе колкото повече го карам Доминатора толкова по любим ми става!!
                                В пушенето няма нищо нелогично , клапана/клапаните/ остават в различна позиция при всяко гасене на двигателя , в дадена позиция не пропускат масло , затова и не пуши винаги.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X