Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Здравейте, не ми остава изобщо време да го погледна тоя Доминатор, но днес успях да попрочета малко мануалите. Не знам дали през контролния отвор от снимките които ще прикача може да се потвърди на 100% евентуално прескачане на ангренажната верига, но според мен не е. Знака "Т" както ще видите на снимките съвпада с ГМТ на буталото, колкото успях сам да държа отвертката върху буталото, да светя и да превъртам гумата на 5-та скорост. Ако е така да търся проблема в карбуратора или маншона пред него .... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140720_154159.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5600423
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140720_153911.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5600433
    Прикачени файлове
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Знака Т няма как да не съвпада с ГМТ на буталото.Провери в какво положение са белезите на разпределителният вал и тогава можеш да прецениш веригата.Щом имаш мануал го прегледай внимателно там всичко е със снимки и няма как да се заблудиш.

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
        Знака Т няма как да не съвпада с ГМТ на буталото.Провери в какво положение са белезите на разпределителният вал и тогава можеш да прецениш веригата.Щом имаш мануал го прегледай внимателно там всичко е със снимки и няма как да се заблудиш.
        Голям съм глупак след като всичко е на коляновия вал, хахаха. Може ли да се погледнат белезите на газоразпределителния вал без да се разглобява нищо? А снимките на мануала дето го имам са всичко друго само не и снимки, отвратително качество ... За това искам да помоля най-учтиво професионалистите чиито мнения четох в други стари теми на форума и които твърдят, че са сменяли много пъти ангренажни вериги да опишат стъпка по стъпка със всичките му особености и забележки процеса,необходимите инструменти като специфични скоби и др. подобни, защото едно е да четеш на английски мануала дето хващам смисъла на няколко думи в изречение, друго е да се изкажат препатилите. И без това темата вече е залепена и се е превърнала в своеобразен мануал. Благодаря предварително.
        Последно редактирано от jik-tak; 20-07-14, 21:24.
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Не ,трябва да свалиш капака на главата.

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
            Не ,трябва да свалиш капака на главата.
            Ясно, ще помоля за гореописаното ако не съм прекалено нахален и по-точно:
            1. Какво трябва да се купи от магазина(препоръка за такъв около Пловдив) - Ангренажна верига(препоръка, четох за отворени и затворени, марка), обтегач, гарнитури и т.н.;
            2. Специфични инструменти без които не може да се извърши процедурата - скоби и др. подобни;
            3. Последователност на цялата процедура с уточнение, защото четох за някакви шибани пружини, декомпресори и т.н., т.е. за какво да се внимава.


            Благодаря предварително.
            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

            HONDA DOMINATOR 650NX

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Здравейте, моля за помощ за моят Доминатор 650. Както си карах, и мотора заглъхна, при което натиснах съединителя, а той угасна и се чу пукане (направо си гръмна в ауспуха). Последващите опити за запалване бяха неуспешни. След премахване на имобилазера (допълнително поставена аларма, за която обаче няма дистанционно), проверка на свещ, проверка на карбуратор, кранче за бензин и повреди в ел. инсталацията си мисля, че е прескочила веригата. Основание ми дава и факта, че преди това имаше някакъв дрънчащ шум, за който след консултация с майстор каза, че веригата е за смяна, но така и не му остана време да го погледне. Момчето работи в Хонда и мисля, че мога да се доверя на мнението му. След часове четене във форума мисля утре да погледна белезите и ако се окажа прав да се заема със смяна на верига (поне да се опитам ) Ако се сещате за друго, в което може да е причината казвайте. Благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от gjbg Преглед на мнение
                Здравейте, моля за помощ за моят Доминатор 650. Както си карах, и мотора заглъхна, при което натиснах съединителя, а той угасна и се чу пукане (направо си гръмна в ауспуха). Последващите опити за запалване бяха неуспешни. След премахване на имобилазера (допълнително поставена аларма, за която обаче няма дистанционно), проверка на свещ, проверка на карбуратор, кранче за бензин и повреди в ел. инсталацията си мисля, че е прескочила веригата. Основание ми дава и факта, че преди това имаше някакъв дрънчащ шум, за който след консултация с майстор каза, че веригата е за смяна, но така и не му остана време да го погледне. Момчето работи в Хонда и мисля, че мога да се доверя на мнението му. След часове четене във форума мисля утре да погледна белезите и ако се окажа прав да се заема със смяна на верига (поне да се опитам ) Ако се сещате за друго, в което може да е причината казвайте. Благодаря предварително.
                Колега, не забравяй снимки да постваш ако ще се хващаш, както и цените на частите ....
                Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                HONDA DOMINATOR 650NX

                Коментар


                • доминатора не пали

                  Моля за помощ - доминатора дава искра, свеща влажна а не пали. Някакви идеи?

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Разбира се, ще снимам всичко. За верига, обтегач и водачи в Хонда цената е 613лв. (с отстъпка). Определено ще търся по-евтини части.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Днес направих някой открития. Мисля да не обяснявам, а направо да показвам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6308.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5600961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6311.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5600962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6313.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5600970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6313.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5600970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6314.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5600971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6315.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5600972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6316.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5600973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6317.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5600974Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6318.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5600975Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6319.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5600976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6321.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5600977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6322.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5600978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6323.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5600979 За капак са заминали и кобилиците на изходящите клапани. ЧЕСТИТО
                      Някой да продава кобилици втора ръка?

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Някой може ли да каже със сигурност дали е прескочила веригата. Когато белегът "Т" е на център тези на разпределителния вал бягат малко, но дали е допустимо, защото ми се струва прекалено малко дори и за 1 зъб. Другото дето забравих да напиша, е че няма никаква компресия. Със завита свещ го превъртам на ръка безпроблемно, а със стартера върти много бързо.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Веригата ще кара още много.Доскоро в моб..е имаше обява за кобилици за 100 лева ,провери.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Явно няма кой да отговори, но аз продължавам с разглобяването. Ще кача още снимки, на които мисля, че ще има какво да се коментира.
                            Това видях, когато свалих главата.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6334.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5601231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6340.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5601232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6341.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5601233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6344.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5601234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6346.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5601235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6349.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5601236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6351.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5601237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6354.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5601238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6356.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5601239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6357.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5601240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6361.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5601241
                            Имам много въпроси, но не знам от къде да започна.
                            1 Как?
                            2 Защо?
                            3 Подлежи ли на ремонт?
                            И като се сетя за други неща ще пиша, защото в момента зациклих

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              ..легло на клапан е туй-нящо Пукат се от високата температура на изходящите газове ....-примерно ако не е затварял клапана добре...може да неподходящ материал.... неточно изработен ,ако е изработван вече.....може да е умора на метала и още 100 причини,не го мисли.

                              Не пише от къде си....за да ти препоръча някой шлайф-база ,където да го направят/поставят

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                До колкото се вижда от снимките ,свеща е много бяла и суха,което говори за много бедна горивна смес ,което пък ми говори за много висока температура (Това е само предположение) и от там вече както ти е писал колегата в предният пост.
                                Ремонтира се Бял кахър е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X