Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Благодаря ви за отговорите. От Радомир съм. Относно свеща - тя е почистена и за това е толкова бяла. Просто я навихме да си стои там. Имам познат стругар, с който говорих и той иска да види леглото за да каже дали ще може да го направи, а на него му имам доверие, като каже, че ще го направи го прави както трябва,ако не може не се захваща. На какво мнение сте? Дали да го правя в шлайф-база или да му се доверя?

    П.П. Трябва ли да се правят всички легла или може само едно?

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Първоначално публикуван от gjbg Преглед на мнение
      Трябва ли да се правят всички легла или може само едно?

      .... и пак аз със сутрешните кукувици в 07.22... вида на свеща както е писал "iancho75" се дължи на смеси,те пък са следствие на пропорциии...на гориво-кислород -тайминг-газоразпределение,топлинно число на свеща,степен на сгъстяване ...износеност на двигателя ...и..и ..и за това според мен,не трябва да се съди кардинално според цветът на свеща. Готов си.....изкарахме ти един бърз "ПУЦ" Сега да почерпиш по една виртуална бира. На когото и да решиш да дадеш главата за ремонт ,няма да има проблем,стига да знае какво прави и какво трябва да се получи. A най-добре ако вече го е правил.

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Изчисти и измий до "блясък" горивната камера на главата . Внимателно огледай за пукнатини от леглата на клапаните към резбата на свеща . Двигателят ти е прегряван - ползвай правилното масло и го сменяй навреме .

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Да започнем с бирата въпреки, че е 11.30ч.
          Мотора го взех тази година през март. Работеше и вървеше много добре дори и на място на обороти (1500). Ако нещо не е било наред със сместа мисля, че ще е имало някакви проблеми.
          Предишния собственик каза, че е сменил ангренажната верига, гумички на клапани и е направен реглаж на клапаните. (Може би като е видял кобилиците и е решил да го продава). От март да сега съм му минал 800 км, като редовно проверявам маслото и в никакъв случай не съм го прегрявал. (Карал съм и преди това въздухари). Явно преди това е поизмъчен, но съм решен да го направя.

          П.П. Какво масло препоръчвате?

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от gjbg Преглед на мнение


            П.П. Какво масло препоръчвате?
            10W40 минерално по мануал,аз го карам с 15w50 полусинтетика на YACCO.Всеки ще ти даде различна марка като мнение,но като вискозитет е това!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
              10W40 минерално по мануал,аз го карам с 15w50 полусинтетика на YACCO.Всеки ще ти даде различна марка като мнение,но като вискозитет е това!
              MVX 500 15W50 на Яко?
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                MVX 500 15W50 на Яко?
                Да,няколко години вече карам с него.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  И така: за 2000 км долях 1 л. масло... 15W50 ако е интересно...Снощи източих системата - напълни половин 3-литров стъклем буркан (без да отварям капака за филтъра)...

                  Идеи и упреци? Пълен профан съм - знам как се налива бензин, масло и как се маха акумулатора...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Маслото се източва пьрво от рамката и после от двигателя . Ако така си събрал 1,5 кг - работата е доста зле .

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                      Маслото се източва пьрво от рамката и после от двигателя . Ако така си събрал 1,5 кг - работата е доста зле .
                      В обратния ред ги източих, но беше късно и не ми пречи да повторя...
                      Последно редактирано от p-pleven; 29-07-14, 09:10.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Редът не е фатален - щом и двете пробки са били отворени и си източил маслото до край . Смущаващо малко е количеството му .

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Вчера на студено си запали без пушилка, форсиране без пушилка...

                          При тази ситуация - доливам и карам, докато намеря майстор?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Като за начало смени марката и вискозитета на маслото . 15 в 50 не е масло за теб . Сложи поне 10 в 40 и поне полусинтетика .
                            Вземи истинска марка масло !

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Здравейте отново, както писах преди, майстора, като каже, че ще стане то става. След като направи леглото за клапана го напаснах с шлайф паста и меко казано заспа. Сглобих всичко, регулирах клапаните и запали от раз. Остана обаче проблема с веригата и дрънченето. Много от вас биха казали "като си го разглобил, защо не смени и веригата", но реших да я оставя за зимата и да попитам за още един проблем.
                              При спускане по стръмен наклон започва да пуши (като двутактов). Очевидно и маслото е намаляло драстично. Източих около 1,3 - 1,5 л. Та, дали са сегменти или гумички на клапаните? Гумичките би трябвало да са нови, поне така ми каза старият собственик.

                              Снимки не съм правил, защото в момента нямах с какво да снимам.

                              Благодаря на всички във форума, защото без насоките от доста теми не бих се справил.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                                Като за начало смени марката и вискозитета на маслото . 15 в 50 не е масло за теб . Сложи поне 10 в 40 и поне полусинтетика .
                                Вземи истинска марка масло !
                                Добре де, 10W40 няма ли да му го гори повече от едно 15 или 20W50(20W50 ми предложиха едни майстори, но мисля, че 15 е по-добре)? Ясно е, че за по-високи температурни режими синтетиката е за предпочитане, но ... Коя е истинската марка масло, която си заслужава, та да се ориентирам и аз, Яко както предлагат колегите по-горе, Мотул, Моторекс, Аджип или нещо друго. Интересува ме повече за бавно каране в гората, където охлаждането е кът и маслото работи на висок температурен режим, макар, че според мен почнал ли е да гори масло каквото и да сложиш ще го гори докато не отремонтираш гумичките най-малко, например. И в тази връзка някой експериментирал ли е да премахне зад цилиндъра уловителя на маслените пари, замяна с маркуч и затапване на отвора към кутията на въздушния филтър, с цел освобождаване на място зад цилиндъра, откриването му и по-добро охлаждане, както и отрязване на предния калник над височината на цилиндъра за да пропуска въздуха, но и кал, или да монтира насочващи ламаринки - въздухоструйоуловители(ега си думата измислих) отстрани на цилиндъра както се правеще едно време на Балаканчетата?
                                Последно редактирано от jik-tak; 31-07-14, 20:11.
                                Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                                HONDA DOMINATOR 650NX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X