Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Въпроси за ETZ 250/251

    В менуала,който имам,пише,че нормално се налива по 230сс на кол.

    А иначе,някой знае ли дали лоста на крачната спирачка на 251 и 150 са еднакви.Това дето съм оградил на снимката.Защото търсих днес и продавача ми каза,че има за 150,но не знае дали става за 251.Та,ако някой знае дали става,ще съм благодарен да сподели.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      До: Въпроси за ETZ 250/251

      Най-накрая намерих време да кача снимки и на моя дръгел...Е в крайна сметка не успях да издържа да го карам та си купих обратно ДР-а, разликата е от тук та до краят на света...
      Ей го те на:


      Продавам гърнето от снимката между другото, чисто ново е карал съм го 20км. от майстора до нас.

      Коментар


      • #78
        До: Въпроси за ETZ 250/251

        Благодаря за отзивите! Все пак един стругар ми направи някакви си там сегментчета. Масло сипаха на Приста или на Кастрол не знам какво един познат направо ми го даде щото му останало казаче ставало. А тоя Валволин понеже докато си бях в Ямбол ми трябваше , нямах време да обикалям а и ми писна леко ... та там ми го продаваха за 16 кинта и ми се досвидяха ... Да се похваля - смених предния пиньон от 21 на 19 и доста повече ме кефи така ! Междувременно счупих стоп машинката ама и запоих една кукичка отдолу и стана по-добре от оригинално. Измерих си компресията и човека се изуми - каза че очаквал да е около 5 а тя беше 9. Каза че е повече от добре . Чичо Хайнес дава 10.5:1. Абе много съм доволен от всичко дето му направих и дори не ми хрумва какво още да му поправям ( развалям) . Хайде със здраве!!

        Коментар


        • #79
          До: Въпроси за ETZ 250/251

          Компресия или степен на сгъстяване си мерил има значение
          MG RACING

          Коментар


          • #80
            До: Въпроси за ETZ 250/251

            Ами... ти ще кажеш . На майстора му казах да мерим компресията - ръгна 1 джаджа на мястото на свещта ритах 4-5 пъти и показваше 9. Каза че е много добре. В ръководството на Хайнес пише compression ratio: 10.5:1 .

            Коментар


            • #81
              До: Въпроси за ETZ 250/251

              Айде пак аз да съживя темата. Ама ако трябва да съм честен истинската причина е че съм бесен! След като си намерих колове с напълно запазено покритие (за предницата иде лаф), направих сегмент за буталцето, намерих си масло, семеринги и какви ли не други глупости, направих едно хуубаво каране (на 8ми май беше), установих че единия кол направо пръска масло! Ама хич не съм го пипал от тогава и нямам идея от какво може да е - уж яко го натегнах, а то що точно от там реши да хвърля масло...



              Коментар


              • #82
                До: Въпроси за ETZ 250/251

                Здравейте отново!

                Имам малък проблем със скоростите. Още от както купих мотора нещо много трудно улучвам свободната. Все я прескачам.

                Попитах в един друг мото форум и достигнахме до някакъв отговор. Липсва ми фиксатора на свободната - т.е съчмата и пружинката на снимката по-долу:



                Това нещо се намира отдолу на скоростната кутия точно до пробката за източване на маслото. При мен е останал само болта.

                Въпросът е дали се продава някъде такова нещо. Аз проверих в Пловдив в магазини "Рокер" и "Мотокрос" но нямат.

                Поне ако някой знае диаметърът на съчмата и дължината на пружинката да ги каже. Ще съм много благодарен, че е много кофти да висиш на съединител
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #83
                  До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Свалете от друго МЗ и вземете размерите,ако ли не,..не е голям проблем,тази пружинка ти връща лоста след превключване на изходно положение,това може и сам да го правиш с крака,въпрос на време и свикване.
                  SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                  Коментар


                  • #84
                    До: Въпроси за ETZ 250/251

                    Колко е най-големия размер ремонтрни бутала за мз 250/251 ?
                    много преди старта...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Въпроси за ETZ 250/251

                      Незнам колега,от 12г не карам МЗ,ние некога решавахме проблема /защото нямаше откъде да се купят/ с пилене на 1-ви ремонт сегмени и слагане на нормално бутало.Моторите летеха,ама караха 1 лято,после пак така
                      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                      Коментар


                      • #86
                        До: Въпроси за ETZ 250/251

                        Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                        Незнам колега,от 12г не карам МЗ,ние некога решавахме проблема /защото нямаше откъде да се купят/ с пилене на 1-ви ремонт сегмени и слагане на нормално бутало.Моторите летеха,ама караха 1 лято,после пак така
                        питам не защото имам МЗ ами защото искам да взимам двигател от ЧЗ 250 крос и понеже на чешката машина бутлата са 70мм а на германеца са 69мм затова питам.Ако има 69,9 немисля че 1 десета е прекалено голяма хлабина(високооборотен е двигателя и не виждам проблема ,пък и доколкото съм чел на ралиджииските лади им оставят такава хлабина и по този начин разработката трае доста кратко).За височината на буталото си знам-ако е по високо и удря главата трябва по-дебела гарнитура или малко да намаля челото ,а ако идва ниско просто ще дам да ми смъкнат блока с колкото е нужно.Ами ако някои е имал опит с двигателя на ЧЗ -то нека каже от какви мотори пасват бутала ,защото аз не намрих да се продават за този кросов мотор конкретно...абе зор голям е май с тия двигатели ама ако имам избор ще се мъча
                        много преди старта...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Доколкото знам на Балкан 250 стаа от трабант,ама за ЧЗ....Никога не съм имал интерес към тези моторчета....
                          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                          Коментар


                          • #88
                            До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                            ...
                            Мисля че ще намериш ... "При бабите" ... ако не ме лъже паметта, последните ремонти на 250/1 TS-a идват над 70 мм.

                            Ако искаш телефон, пиши ЛС да се разровя из архивите

                            Коментар


                            • #89
                              До: Въпроси за ETZ 250/251

                              Първоначално публикуван от adis_78 Преглед на мнение
                              Мисля че ще намериш ... "При бабите" ... ако не ме лъже паметта, последните ремонти на 250/1 TS-a идват над 70 мм.

                              Ако искаш телефон, пиши ЛС да се разровя из архивите
                              Ами ще се радвам да ги напишеш в темата ,предполагам че и на други ще им е полезна тази информация.Това ,че има бутала над 70 доста ме успокои и определено ме "надъха" допълнително да се сдобия с такъв двигател.

                              пп предполагам ,че този магазин е в София (гледам че си оттам).Ако решиш прати телефона на ЛС (по твоя преценка).


                              Предварително благодарая
                              много преди старта...

                              Коментар


                              • #90
                                До: Въпроси за ETZ 250/251

                                ДИМАНА /бабите/ - ул. Одрин 100 - тел. 02 / 829 40 63

                                На друго място където можеш да попиташ е магазин Ендуро, който е в непосредствена близост (на ул. Пиротска). Телефонът който имам е 02/920 18 54

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X