Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси за ETZ 250/251

    Виждам, че доста колеги тук карат MZ-ти, искам да им дам един съвет, по мои лични наблюдения. Когато миете мотора, слагайте парче от найлонова торбичка под пробката за наливане на маслото. Преди години карах MZ 251 и забелязах, че оттам при миене влиза вода. Един път пресякох маслото така.

    Коментар


    • До: Въпроси за ETZ 250/251

      За сваляне на касетата на съединителя , а и за други въпроси виж четирите клипа от този сайт. http://blog.nazdrave.net/?page_id=40

      Коментар


      • До: Въпроси за ETZ 250/251

        Здравейте колеги,
        имам ETZ 251 , което ми дава големи ядове със свеща.Сложих му нова свещ "шампион" карах около 20 км. и започна да не работи добре във високите обороти.Свалих свещтта и видях , че изкрата не прескача към масовия електрод а , настрани към корпуса.Смених я с друга и работата на двигателя стана перфектна , но пак за около 10-20 км.Свалих и втоата свещ и положението с нея беше като с първата.
        Някой има ли идея какво да проверя или да сменя за да си реша този проблем?

        Коментар


        • До: Въпроси за ETZ 250/251

          И аз моето като го взех беше ужас - постоянно цапа свещта, прекъсва, не върви ...

          Купупех поне 4 нови - ВМЗ, руска, Бриск, дори и NGK, по каталог уж подходящи - все същата работа. Най-накрая като ме заряза на 20 км от вкъщи и сложих някаква ръждясала (май Шампионка), каквато беше оставил предишния собственик в комплекта за инструментите за резерва. А беше в толкова окаян вид, че дори и не исках да я пробвам преди.

          От тогава карам с нея и забравих за свещи. Свалял съм я да я оглеждам - леко керемидена без никакъв нагар, просто перфектна. Чак се чудя като и дойде времето и на тази от къде да търся друга.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • До: Въпроси за ETZ 250/251

            Здравейте!
            От много време искам да си намеря МЗ ЕТЗ 250-251,но все не ми се отваря възможност.Наистина са много добри моторетки,но са все карани от абичи.Може ли да ми кажете като купувам такъв мотоциклет какмо точно да гледам?
            Да ви питам още нещо-намерил съм MZ TS 150 на 6000 км,та Заслужава ли си да го купя?
            Поздрави!

            Коментар


            • До: Въпроси за ETZ 250/251

              Здрасти колега,
              аз имам 251 и съм доволен.Части има за емзетите и са евтини.Например буталото е 18.00 лева , един сегмент е 3.00 лева, дисковете на съединитела са 15.00 лева комплект....Според мен ако ти харесва на външен вид и скоростите и колявовия вал са добре(в смисал да не цепиш двигатела) - купувай.Мойто ЕТЗ го купих пролетта и имах поблеми със съединитела ,предните амортисьори и по-дребни проблеми като запушен карбуратор.
              Успех

              Коментар


              • До: Въпроси за ETZ 250/251

                Абе колеги, да ви попитам нещо, малко глупавичък въпрос, но все пак ще попитам - значи нали на километража има две лампи - жълта и червена, кога трябва да светят и защо? И на скоростите какво масло точно се слага и колко, знам че сте писали и то доста, но всеки различно казва. И за бензина какво масло слагате? От днес съм собственик на такова МЗ ЕТЗ 150 - и моля да ме светнете за някои работи, ако може.

                ПП, ако някой има експлоатационна книга за ЕТЗ 150, с радост бих я купил.

                http://www.motorkit.com/catalog/images/synpower.jpg

                Ето такова ставали на пример за бензина?
                Последно редактирано от ivodianov1992; 03-03-10, 20:41.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Абе колеги, да ви попитам нещо, малко глупавичък въпрос, но все пак ще попитам - значи нали на километража има две лампи - жълта и червена, кога трябва да светят и защо? И на скоростите какво масло точно се слага и колко, знам че сте писали и то доста, но всеки различно казва. И за бензина какво масло слагате? От днес съм собственик на такова МЗ ЕТЗ 150 - и моля да ме светнете за някои работи, ако може.

                  ПП, ако някой има експлоатационна книга за ЕТЗ 150, с радост бих я купил.

                  http://www.motorkit.com/catalog/images/synpower.jpg

                  Ето такова ставали на пример за бензина?
                  Жълтата е неутрална скорост. Свети когато е на неутрална тоест. Червената е за зареждането на акумулатора. Тя пък трябва да светва от 2 000 оборота нагоре. Книжка нямам хартиена, но имам на пдф, че и е български, заедно с 4 фирмени клипчета за разглабяне и сглабяне на двигател. Виждам че си от Стара Загора, аз също съм от там, така че ако ти трябват, ще ти ги запиша на дискче.

                  Честита ти машинка .

                  Масла слагай каквито ти харесва - все пак трябва да се пробва всичко на пазара =). Моето се движи и с Приста 2т .

                  Коментар


                  • До: Въпроси за ETZ 250/251

                    Колега червената лампа е за динамото , тя свети само като не работи динамото или като дадеш на контакт. след като запалиш трябва да спре да свети.

                    Коментар


                    • До: Въпроси за ETZ 250/251

                      По принцип етз 251 е хубав мотор но има проблеми със скоростите и коляновия вал.Който не знае проблемите на коляновия вал мога да му ги разесня.Проблема е че касетата е под конус,не е като при 150 с верига и със времето се изтрива конуса и касетата не може да зацепи,този ремонт го правя вече втори път, и ремонта е без пари само да имате капачка от буркан.При мене стана тоя номер и бях доволен.Относно скоростите не им знам проблемите но и на мойто етз 3-та скорост иключва даже понякога не изка и да включи.

                      Коментар


                      • До: Въпроси за ETZ 250/251

                        Здравейте колеги,имам ЕТЗ-250 и се получи следният проблем-свалих охлюва на съеденителя да сменя лагера и след като го зглобих съединителя неще да отделя,дайте съвет защо така се получава и как да го поправя. Благодаря Ви предварително.

                        Коментар


                        • До: Въпроси за ETZ 250/251

                          да не си объркал шайбите отзад зад касетата има едни шайби.

                          Коментар


                          • До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Здравейте!
                            Коляновия вал на МЗ-то се оправя с бръснарско ножче,счупено на две.Едната част се поставя от едната страна на коляновия вал,а другата се поставя от другата му страна.Става и с парче фина шкурка и пак върши същата работа.Това бих казал,че не е никакъв проблем за тези мотори.Скоростите са им болно място,защото вилките са едностранни и бързо свършват работното си време.За да се предпазят от такива износвания,трябва да се кара с хубаво полусинтетично масло в скоростите и няма никакви ядове,но може да се получи и проблем с боксуване на съединителя.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • До: Въпроси за ETZ 250/251

                              Моя конус като превътя го направих с ламарина от капачка.НОООО като се изтри ламарината имах много ядове.Давах до на стругар да прави фтулка, и стана.Един приятел се опита да го завари и скъса коляновия вал.понеже вала е с циментация и го скъса като с нож.

                              Коментар


                              • До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Асене работата е там че не съм свалял касетата на съеденителя, моторът си го карах без проблем но лагерът който е в охлувът започна да вие,свалих капачето ,отвих гайката от валът и извадих външната част на охлюва смених лагерът и пак навих охлювът който си влиза на шлшците без проблем,но като почна да ни отделя съединителя и аз си мисля да ни би да липсва някоя ограничителна макина,сега ще намеря скоба да сваля касетата и то ще си покаже,благодаря ви за мненията

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X