Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Въпроси за ETZ 250/251

    за cz 250 cross знам че става бутало от пусков двигател на трактор ама незнам какъв точно

    Коментар


    • #92
      До: Въпроси за ETZ 250/251

      Колеги преди малко се върнах от магазина на "Одрин 100" искам да кажа на хората от Софя че там има всякакви части за "старите мотори"...

      Коментар


      • #93
        До: Въпроси за ETZ 250/251

        За да не отварям нова тема реших да задам въпросите си тук. Значи на моята МЗ-ка като я запаля сутрин и няма изобщо никакъв съединител, и като го покарам по дълго се пооправя малко по малко. Как мога да отсраня този проблем ? И също така ми е много мека предницата(казаха ми че се пълнела с масло) искам да знам вярно ли е или не. Благодаря предварително на всички

        Коментар


        • #94
          До: Въпроси за ETZ 250/251

          Да не ти е много гъсто маслото в скоростите?
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #95
            До: Въпроси за ETZ 250/251

            Първоначално публикуван от emil93 Преглед на мнение
            За да не отварям нова тема реших да задам въпросите си тук. Значи на моята МЗ-ка като я запаля сутрин и няма изобщо никакъв съединител, и като го покарам по дълго се пооправя малко по малко. Как мога да отсраня този проблем ? И също така ми е много мека предницата(казаха ми че се пълнела с масло) искам да знам вярно ли е или не. Благодаря предварително на всички
            Моето ЕТЗ 150 го карах с ЕР90 в скоростната кутия и никога не съм имал проблеми със съединител или скорости. За 250 и 251 обаче препоръчват по-рядко масло и ползваха двигателно масло (ако не ти се дават пари за някое специално за скорости на 2Т). Също е полезно да си създадеш навика, като запалиш мотора, преди да включиш на скорост да натиснеш няколко пъти ръчката на съединителя, като същевременно подаваш газ (но не много газ)! Така по-бързо ще се обмажат дисковете на съединителя с масло и когато включиш на 1-ва за да потеглиш включването няма да е с удар и придърпване! Има вероятност и да не ти е направена добре грубата настройка на съединителя (откъм двигателя) или финната (откъм ръчката) и съединителя да не ти отделя добре (като си спрял на скорост и държиш натиснат съединителя докрай, мотора не трябва да се тормози и придърпва, а трябва да си работи спокойно все едно че е изключен от скорост - пробата се прави когато мотора е каран и е загрял)!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #96
              До: Въпроси за ETZ 250/251

              Първоначално публикуван от emil93 Преглед на мнение
              За да не отварям нова тема реших да задам въпросите си тук. Значи на моята МЗ-ка като я запаля сутрин и няма изобщо никакъв съединител, и като го покарам по дълго се пооправя малко по малко. Как мога да отсраня този проблем ? И също така ми е много мека предницата(казаха ми че се пълнела с масло) искам да знам вярно ли е или не. Благодаря предварително на всички

              Емо, почти сигурно, че проблема със съединителя ти идва от маслото.
              Аз на тези мотори им слагах в скоростите винаги двигателно масло и то най- обикновенно българско М10Д и НИКОГА не е имало проблем с амбреажа... НО все пак е добре да го смениш с по-качествено, има масла уж специално разработени за мазане само на скорости и съединител точно за 2т двигатели.

              А предницата при първа възможност и смени маслото. Източи старото, ако въобще нещо е останало вътре и то сигурно е "гъста шлайф боза", промии(най-добре е да разглобиш коловете), смени семерингите ако са изпуснали и налей точното количество масло за предници, ако нямаш ръководство тук все някой колега ще ти каже колко е нужното количество.

              Коментар


              • #97
                До: Въпроси за ETZ 250/251

                Благодаря ви за отговорите ! Само да посъбера малко пари и почвам да сменям маслата поздрави!

                Коментар


                • #98
                  До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Току що източих маслото в скоростите и беше МНОГО гъсто

                  . Знаете ли колко литра г/д трябва да му сипя сега Един приятел каза че било по хубаво да карам мотора с гъсто защото по бавно загрявал !! казвайте кво да права
                  Последно редактирано от emil93; 17-02-08, 14:57.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Въпроси за ETZ 250/251

                    Първоначално публикуван от emil93 Преглед на мнение
                    Току що източих маслото в скоростите и беше МНОГО гъсто

                    . Знаете ли колко литра г/д трябва да му сипя сега Един приятел каза че било по хубаво да карам мотора с гъсто защото по бавно загрявал !! казвайте кво да права
                    Към 800ml. Няма ли пробка за нивото, откъм скоростния лост, или само 150-ките имаха? Забравил съм вече, а и нямам под ръка да погледна!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • До: Въпроси за ETZ 250/251

                      Здравейколега няма място за притеснение! Това е проблем при всички МЗ на който им се сипва хубаво масла.От студа маслото се свива и става мн гъсто. Затова през зимата се препоръчва да се спива по-рядко масло отколкото през лятото.Но предполагам че зимата не го караш мн.Текаче от маслото е при мене аз имам ЕТЗ 251 и като не е загряло маслото не отделя,но като поработи малко и се оправя> В скоростите си сипвай хубаво масло не разни минерални (М10Д) и двигателни.Има си специални за скоростите на мотори.Тека наречените (трансмисиони). Сега аз съм с текова "Agip SEA 80W-90".Но и с него докато не поработи не отделя качвам пик за да го видиш това от ляво е !..... А относно за предницата сваляш я от мотора разгобяваш я сменяваш семерингите задалжитело исмиваш ги хубаво отвътре от старото масло слагаш новите смеринги и сипваш масло не какво и да е а специално за предници "W10-fork oil"-Това масло е специално за предници.......А по-нагоре в тази тема мисляче пишеше по колко масло да се сипе на телескоп!...Надявам се отговорът да ми е изчерпателен
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Въпроси за ETZ 250/251

                        !!!! Има пробка за нивото до къде трябва да е маслото !мисля че тя беше с шетограм!

                        Коментар


                        • До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Еми налива се от дясната страна (от към спирачката) пробвах да бръкна но до никаде не стига маркучето,то има нещо като каналче и маслото отива от лявата страна на мотора (от към лоста) / не мога да обясня по друг начин /
                          Последно редактирано от emil93; 17-02-08, 16:30.

                          Коментар


                          • До: Въпроси за ETZ 250/251

                            А от къде мога да намеря "Agip SEA 80W-90" и на каква цена г/д

                            Коментар


                            • До: Въпроси за ETZ 250/251

                              От всеки магазин където продават части и консомативи за мотори.....А за цената аз го взех за 9 лв

                              Коментар


                              • До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Първоначално публикуван от emil93 Преглед на мнение
                                Еми налива се от дясната страна (от към спирачката) пробвах да бръкна но до никаде не стига маркучето,то има нещо като каналче и маслото отива от лявата страна на мотора (от към лоста) / не мога да обясня по друг начин /
                                Под пробката, през която се налива маслото, има нещо като тавичка с малки дупчици (ламаринена е)! Не можеш да бръкнеш от там и да мериш нивото! Друга пробка трябва да има, за нивото, отстрани на капака зад скоростното лостче - винтче, дологоре по средата на капака! Развиваш винта и наливаш от другата пробка (с тавичката) докато текне през страничната пробка! Абе слагай 800мл. и карай! Сменявай го веднъж годишно поне, източвай го топло и гледай да го източиш през пробката (тая с магнита) а не през фиксатора за скоростите !

                                П.П. За Аджипа не знам, но от Валволина за предницата за МЗ съм много доволен! Преди да почна да го ползвам по 2 пъти в година предница правех (щото карах по планината), а след като налях от това нямах проблеми през следващите 3 години!
                                Последно редактирано от sl.daskalov; 17-02-08, 17:39.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X