Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    И задницата става с втулки.Правят се на стуг с външна ивътрешна резба ф10,моттират се на задните амортисьори .
    Трагичното не е смъртта, а животът, който
    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
    Чарлз Буковски

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      stelio
      От: Въпроси за ETZ 250/251

      И задницата става с втулки.Правят се на стуг с външна ивътрешна резба ф10,моттират се на задните амортисьори .
      Я обясни по-точно, че нищо не разбрах, а и как така хем вътрешната хем външната резба ще е М10.
      п.с. Резба се оразмерява с М (ем) не с ф (фи)

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY2019.JPG
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5277956
        Първоначално публикуван от detence Преглед на мнение
        Я обясни по-точно, че нищо не разбрах, а и как така хем вътрешната хем външната резба ще е М10.
        п.с. Резба се оразмерява с М (ем) не с ф (фи)
        ещо такова сори за качеството

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Аха мерси разбрах как да стане. Днес ще го пробвам и ще кажа дали е ок.

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Здравейте започнах да се занимавам с мз-то което подготвям за разходки в гората-леко ендуро.
            Всичко започна когато ми изпадна етз250 с предна дискова за малко пари.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01009.jpg
Прегледи:1
Размер:282.9 КБ
ID:5279787
            Така изглеждаше преди да го взема.
            После последва разглобяване за да видя кое е за смяна и кое не защото повече от 50000 километра почти нищо не е пипано по мотора.
            Веригата и предния зъбак бяха в много окаяно състояние,половината ролки на веригата бяха на стружки а венеца се беше заострил като бръснач
            Та взех нова верига и нов преден венец стария беше 21 сега за да има повече въртящ момент и да катери повече купих 15 зъба.
            После последва оглед на спирачна система задна спирачка нямаше изобщо а предната дискова като я натиснеш ковеше и не можеше да отпусне.
            Като разглобих видях,че отзад въобще няма никакво феродо беше изтъркано до метал ексцентрика е заставал на 90 градуса и вече не е имало спирачно усилие.Взех нови накладки.
            Предната дискова спирачка я разглобих за оглед,до сега никога не се бях занимавал с дискови спирачки спирачни течности и тн. оказа се че гуменото о пръстенче в цилиндърчето в апарата е почти на парченца и от там не може да се връща добре.Горе помпата е в добро състояние но в казанчето спирачната течност беше станала на боза имаше боклуци и всякакви гадости.
            Сега трябва да си взема буталца и о пръстенчета за да зглобя спирачката.
            За повдигането отпред ще ми направят втулка описана в по-горните постове а отзад ще използвам планки който вече са готови ще се разпробият няколко дупки за различно нагласяне на ъглите и височината на задните амортесиори.
            Имам доста снимки но напоследък имам проблем с качването и нета такаче тях после.
            Ако някой има идей,препоръки,мнения,критики нека да каже,чч благодарение на този форум научих доста а бях на 0 с техниката
            Поздрави
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              благодарение на този форум научих доста а бях на 0 с техниката
              Поздрави
              Поне обясняваш грамотно и от описаното не си съвсем на 0 с техниката. Въпреки това е добре за сглабянето на предния спирачен апарат да ползваш жокер или някаква помощ от специалист. За всеки случай! На твое място бих махнал тази "облегалка от задната седалка. При разходки в гората по някога се налага да се "изсулиш назад и ще ти пречи. Виждал съм го вече това МЗ по форума.....
              Може би си струва да се преработи и пачия крак. Там където е поставен може и да не върши работа за наклонени и меки терени. Не се вижда добре задната гума. За гората си трябва грайфер.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Да за облегалката 100% изчезва предишния път като бях на село се опитах да я махна но са толкова ръждави и клеясали,че я пръснах с 1 спрей за развиване но после забравих да се занимавам с нея флекса ще я оправи
                За спирачката с бащами заключихме,че гумените о пръстенчета и външната част на буталцето която контактува с накладката е очупено парче и застава накриво.Дали може и помпата да оказва влияние на задържането на спирачката защото според не би трябвало да играе роля по-скоро да избутва спирачна течност на долу.Гумите са с приличен грайфер тайвански.Благодаря на човек от форума който се съгласи да ми помогне за втулките само 1 размер съм забравил да измеря и ще се видим с него.Пачия крак е нестабилен при равен терен пък в гората.. ще го измисля да е централен като на ендуротата.Някой има ли идея как ще се променят предавателните числа при смяна на венците от 21 към 15?
                Поздрави
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  Със тази смяна на предната зъбчатка, променяш само крайното предавателно съотношение, което при оригинални зъбаци 21/48 е 2.28, а новото съотношение при 15/48 е 3.2, което си е доста разлика, или ще рече, че все едно си сложил заден зъбак, със 19 зъба повече от оригиналния. Ако бъркам, някой да ме поправи, но мисля че беше така.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Намери си колове и предна капла от кросово CZ.На МZ-то предницата е мека.А пък и каплата от CZ-то е 19.Тройника мисля,че ще стане(оригиналния от mz-то)Аз съм го правил и става супер.Кросов калник отпред и си на 6.Съжелявам,че нямам снимки да видиш,ама беше 1996 година.Успех.PS.за втулките отзад размера е 60 мм,без резбата.
                    DRZ 400S

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Предница от кросово чз не съм виждал никога да се продава но ще потърся ако можеш да ме насочиш.От зад ще го направя с планка и 1 вид ще удължа ухото като ще има 2-3 дупки за реголиране на височините и ъглите на амортесиорите.
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Ето малко снимки на етз-то,кормилото не е оргинално гумите са нови тайвански.

                        Ето го и симсона на заден план:

                        При разглабянето се оказа,че веригата и предния венец не стават за нищо половината ролки на веригата бяха на стружки но не се беше скъсала,сигорно е оргиналната немска:Но не можа да ударжи на флекса

                        Лошото е,че е с чукче а не с електронно по-принцип мислех,че щом е с дискова ще е и с по-новото запалване но уви.

                        Дали е проблем ръждата по оста на вала?

                        На какво се държеше оборотомера:

                        От тази мръсотия в цилиндърчето възможно ли е да е задържала?

                        Разглобен на чаркове предния спирачен апарат:

                        Новия филтър комплект гарнитури и планките за задницатастария е ГДР ''Филтрак'' имаше 200 граяма прах после защо не се форсира )

                        Стойка за оборотомера буталца и гумички за спирачката:

                        Ето и планката:

                        Идеята ми е да направя няколко дупки на планката за реголиране на окачването:
                        (малко не добра скица с пейнта ):

                        Зелените са дупките примерно.
                        Предницата още не съм отишъл да измеря но трябва да се получи тази втулка:

                        Ако някой може да ми предложи решение за направата на предния калник тип по-ендуро да каже сигорно от някой друг мотор ще пасне.
                        Поздрави
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Би трябвало да пасне от всякакъв кросов мотор, колега.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 10-07-11, 16:59. Причина: Моля, използвайте главни букви!

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            Направих малко тест драЙвче на мотора.Имам малко големи проблеми-не мога да си опъна веригата до края и по някой път зъбчаТката прескача, по принцип като от оБтегача я опъна максимално ми прескача. Има още място назад, кЪде да отиде, но без оБтегач от вибрациите гайката на гумата се разхлабва и пак отива колелото напред. Другият проблем е, че планките са доста усукани (тези, които държАт двигателя) и 1 болт е скъсан (този долния от към манивелата) не ми се сваляше целия двигател, за това да попитам някой колега кЪде точно се завива този болт. Има резба в алУминиевия картер ли?
                            Доста се занимавах с мотора, но единствено ми хареса спирачките вече са перфектни. Дисковата спира супер, но мисля,че не съм я обезвъздушил както трябва, защото като напомпам малко, спира още по-добре,задната спира супер също. Преди мотора вървеше, а нямаше спирачки. Сега има спирачки, а не може да се кара с моя късмет
                            Поздрави и някой, ако знае за болта, нека да каже.
                            Последно редактирано от viki terzieva; 10-07-11, 17:03.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Долния болт минава през ушите на двигателя и се хваща за планката с гайка(поне на моя е така).Успех с възстановяването на мотора.Имам го същия(с превъртял съеденител и скъсан колянов вал) направен кросов.Калниците са от стъкломат,спойлер и фар от полски фиат,предницата е направена с втулки като твоята,задните амортисьори и пружини са от кросово CZ помпащи с въздух.
                              Управлява
                              ЛР Дискавъри 1 300tdi
                              Вектра А C20XE

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                Колега и моя съединител вече замина а още не съм свършил проекта.Нямах време да го отварям но се чува като включа на скорост едно стържене яко стържене,предишния собственик каза че преди го е палил .Нагодих доста неща вече е от 21 на 15 зъба и на 2-ра се скъсваше да боксува.Много трудно пали само на яко бутане или спускане и с малко бензин в цилиндъра.Да ви попитам на ваште мз-тки лесно ли се рита манивелата на мойта мога с ръка да я преместя имам чувството,че е като на симсона.
                                Поздрави
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X