Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпроси за ETZ 250/251

    Ако искаш нещо да стане както трябва направи си го сам,това са елементарни процедури който може да ги свърши всеки техническо грамотен човек.
    За семеринга ако наистина са хлабави в леглата пробвай да потърсиш малко по-стегнати семеринги,препоръчвам ти този магазин http://www.hubata-seals.com/bg/categories/index.htm
    MG RACING

    Коментар


    • #62
      До: Въпроси за ETZ 250/251

      Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
      Ако искаш нещо да стане както трябва направи си го сам,това са елементарни процедури който може да ги свърши всеки техническо грамотен човек.
      Абе,може и така да е , ама ми се искаше първоначално да го "пипне" някой,който си разбира от работата.То е ясно,че за напред аз ще си го оправям.

      Коментар


      • #63
        До: Въпроси за ETZ 250/251

        Леглата на семерингите на телескопите са голям проблем! Някои предници на ЕТЗ си имат зегерка ,която държи семеринга, но някои нямат такава зегерка! А самия алуминий ,от който са направени предните амортисьори е много мек и леглото на семеринга лесно се разбива, така че даже и да намериш семеринги ,които да влизат по-плътно, след време пак ще почнат да искачат ,ако няма зегерка!
        Едното решение на проблема е да отидеш при стругар, който да ти направи каналчета за зегерка! Обаче разстоянието от семеринга до ръба на леглото е доста малко и намирането на подходяща зегерка а и направата на канала няма да е лесна работа!
        Преди време аз си реших проблема с течовете и изскачането на семерингите окончателно ,по следния начин: поръчах на стругар да ми изработи алуминиеви втулки с вътрешен диаметър такъв че да влизат плътно в/у външния диаметър на горната част на ботуша на амортисьора. В долния край на втулките имаше ръб ,който се закачаше за улея в горния край на ботуша, а във втулката имаше гнездо за още една семеринга ,която монтирах обърната, така че да служи като чистач а и същевременно да притиска основната семеринга надолу така че да не изскача. Втулката разцепих на 2 и пристягах двете половини една към друга ,около ботуша и семерингите , с помоща на скоба за пристягане на маркучи (тия дето са на винт). След като модифицирах така ЕТЗ-то, го карах още почти 4 години и то доста често по планината и никога повече предницата не протече! Отгоре на телескопите сложих капачки с вентили от Хонда ХL 125 ,пасват точно. Всеки път като спирах, особенно след каране по планината, първата ми работа беше да натисна игличките на вентилите и да издишна телескопите! Ползвах само специално масло за предница на мотор! Пробвал съм и с хидравлично и с трансформаторно масло , обаче съсипват семерингите много бързо! Най-добре специално масло за предници, аз ползвах на Валволин, не му пише вискозитета никъде по тубата ама изглежда съм го уцелил!
        Ако те интересуват алуминиевите втулки , мога да ти драсна една скица!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #64
          До: Въпроси за ETZ 250/251

          Аз имам такива метални пръстенчета върху семерингите.По начина по който протече маслото,ме навежда на мисълта,че може би причината е точно в този въздух,който се нагнетява.Както държеше изведнъж започна да блика,а не да олива.Това се случваше дори и когато мотора е място.Ще пробвам с винтилите и тогава ако не стане - ще видим.
          Иначе и аз сложих специално масло за предницата - каквото препоръчват в менуала.Не си правя експерименти с други масла.

          Коментар


          • #65
            До: Въпроси за ETZ 250/251

            flyfisher, мисля да си сменя маслото в предницата тези дни. Та да питам ... възможно ли е да стане без да разглобявам коловете, само да ги сваля и като ги обърна на обратно да изтече маслото, след това да изплакна с бензин и да сипя новото масло? Разглеждах една разглобена предница , не знам дали само семерингите се сменят но дори и само те да са - май трудничко се вадят. Моята предница не тече но мисля че е добре да й сменя маслото (сигурно и семерингите ама мисля те да почакат ). Кажете дали ще мога по-калпазански да си сменя маслото или ще трябва всичко да се разглобява?
            Благодаря Ви предварително!

            Коментар


            • #66
              До: Въпроси за ETZ 250/251

              Източва се маслото и без разглобяване. Само като обърнеш кола напомпи 2-3 пъти за да изтече остатъка. Ако не ти текат семерингите, не ги сменяй. Те се вадят много лесно, но като е разглобен телескопа от вътрешната страна. Иначе ако бръкнеш отвънка с отверка ще нараниш алуминиевото легло, много е меко

              Аз се чудех защо предния собственик е пробил дупки в капачките, ама мозъка не им е сложил винтили и хвърляше яко масло от там
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #67
                До: Въпроси за ETZ 250/251

                Не ги мий с бензин обаче, или ако ги измиеш трябва да изчакаш поне един ден да се изпари бензина, макар че ти няма как да разбереш дали не е останало нещо от него. Ако остане бензин се променят свойствата на маслото и няма да работи както трябва.

                Коментар


                • #68
                  До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Много ви благодаря за отговорите! Днес забелязах че май десния кол сълзи, ама наистина не знам как ще стане ваденето на семерингите. На разглобен кол опитах и скъсах семеринга на 2 като едната част така и не успях да извадя. Може би е бил твърде изгнил този семеринг. В случай че се реша да я разхвърля , друго смяна ли се при профолактиране на предницата?

                  Коментар


                  • #69
                    До: Въпроси за ETZ 250/251

                    На предница се сменя маслото и семеринга, ако се направи на време, ако не...не си струва по-добре нова предница
                    Вчера си взех МЗ-то от майстора...ебати умрелия кон!!! Ей много е лошо да свикнеш на хубаво. Ще гледам да го снимам тея дни ама трябва да се хвана да го позамия малко че трите години в гаража е хванал сантиметрова прах

                    Коментар


                    • #70
                      До: Въпроси за ETZ 250/251

                      Айде бе,МЗ-каджии,къде се изгубихте?!
                      Някой не е ли направил нещо ново по мотора си ?

                      Между другото,някой няма ли излишна тая пластмасовата "човка" отзад,че ми иска да го махна тоя объл калник?Мислех си и да му сложа опашка отзад,но не съм сигурен дали ще изглежда добре.Ако някой има някаква снимка на МЗ с такава опашка,може да сподели...

                      Поздрави ! ! !

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпроси за ETZ 250/251

                        A може ли да ми кажете какви точно семеринги да си поръчам от http://www.hubata-seals.com/bg/categories/index.htm че в Ябмол няма голямо предлагане. И дори ми казаха че никой в Ямбол не се занимава с ремонт на предница на "такива мотори". Та ще запрятам ръкави ама предпочитам да си купя квито семеринги са необходими предварително. Също да попитам трябва ли ми специален инструмент за изваждане на семерингите? Благодаря предварително! Сам ще я ремонтирам така че всяка помощ от ваша страна ще ми е особено ценна!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Отново ви моля за помощ или кажете направо да разглобявам предницата и после да търся семеринги ?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Та намерих семеринги. Само че се оказа че сегмента на едното бутало във вилката е доста раздробен. Сега никъде не можах да си намеря нов(а и стар). И мисля стругар дето работи с разни такива материали ако може да ми направи няма да е зле ... Ама много странно как никъде не се продава тая малка глупост. А маслото за предницата струва 16 кинта тука и някак си ми се виждат доста много. Не знам какво да сипя като алтернатива. Оправям мотора в гараж за коли и казаха че ще ми измислят някакво ама ако имате предложения за друго масло ще е добре.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпроси за ETZ 250/251

                              За сегментите:
                              Може да ти ги направи Бай Янко намира се в София,Ботевградско шосе,като караш към центъра на Пощата завиваш наляво и караш по реката,в едни бараки то пише ще се ориентираш.
                              За Маслото:
                              Сипваи хидравлично на приста или там каквото намериш,само нивото е важно което ще намериш ако потърсиш тук във форума
                              Успех
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #75
                                До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Първоначално публикуван от nik1488 Преглед на мнение
                                А маслото за предницата струва 16 кинта тука и някак си ми се виждат доста много. Не знам какво да сипя като алтернатива. Оправям мотора в гараж за коли и казаха че ще ми измислят някакво ама ако имате предложения за друго масло ще е добре.
                                Да знаеш че няма читава алтернатива на маслото за предницата! Пробвал съм всичко, и хидравлични разни и трансформаторни и кой какъвто акъл даде все го слушах! Семерингите се скапваха за нула време и изтичаше! Като сложих накрая специално масло за предници, карах няколко години, докато продам МЗ-та, без никакви проблеми и течове! На Валволин маслото беше 8лв. а е хубаво, сега най-много да е станало 10лв. А и МЗ-та събира около 500-600 милилитра доколкото си спомням общо за двата телескопа.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X