Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумът!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Форумът!

    Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
    Хиляди регистрирани,а все по-малко участници. Все повече от темите са : бля-бля. Новини мога да науча от хиляди новинарски сайтове и телевизията, а те постоянно се копират и се предлагат тук.
    +1.Тук преброяването е малко като македонска статистисческа агенция. Преди година и нещо /водих спор в един туристически форум и си ги мерихме/ регестрираните бяха 63 000.От От тогава чак преди малко погледнах статистиката - 100 600 грубо.
    Според мен трябва ако се води такова преброяване да е от утвърден участник нагоре. Иначе скоро ще завладеем света В нашия район познавам 10 пъти повече хора от членовете пишещи тук/от нашия район/, които не са влизали повече от два пъти след като са се регистрирали. Почти съм сигурен, че много голяма част от ново регистрираните го правят за да продадат някой парцалче или ръждясал чарк, и за това трябваше да се спре този битак. 1/10 да останат тук са достатъчни, стига всеки да да даде своя дан в запазването и развитието на форума в желаната посока.
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #47
      От: Форумът!

      Да и аз съм на това мнение,и тук е така има сума регистрирани ама само да гледат кво се продава и купува,а никой не участва в темите да пише или поне да каже някоя глупост ако щете!
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #48
        От: Форумът!

        Активните са трицифрена сума, че дали не са и двуцифрена....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #49
          От: Форумът!

          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
          Да и аз съм на това мнение,и тук е така има сума регистрирани ама само да гледат кво се продава и купува,а никой не участва в темите да пише или поне да каже някоя глупост ако щете!
          Те са по добре че не ги наказват
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #50
            От: Форумът!

            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
            Те са по добре че не ги наказват
            Теб кат те наказват пък какво, да не спря да пишеш я?!!!
            Не е важно какво караш, а как го караш !

            Коментар


            • #51
              От: Форумът!

              Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
              9. Бих добавил и новото изискване за платените обяви, в раздел "Продавам.
              Това също си е гадно!Преди все ще се закачи някой за нещо.Чат пат пусках на някой приятел обявичка и все някой оставаше доволен.Май форума заприлича на ГЕРБ,няма фандък на никой!Сега кво?
              Искат да става форума като Енциклопедия или правописен речник!

              П.П.Ама има кой да мисли,не е това наша работа!

              Коментар


              • #52
                От: Форумът!

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                .....има кой да мисли....
                Много грешиш....
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #53
                  От: Форумът!

                  Ха, ха... Щях да публикувам обява за продажба на ръкавици и какво мислите?!!! Поискаха ми да пратя с SMS за 2,40 лева на някакъв си номер! Не знам да се смея ли или да плача! Това е сериозна ОБИДА и абсолютна ПОДИГРАВКА, която ми се отправя като член на форума! Ако тук ще става Мобиле БГ, това да бъде заявено изрично.
                  Не знам друг форум, в който да е измислено подобно мародерстване на членовете.
                  Разбирам тези, които поради обидата не желаят повече да пишат тук.
                  Ще продам ръкавиците чрез Мотозона. Там не искат пари, нито ти накърняват достойнството с евтина комерсиалност.
                  P.S.
                  И тъй като вече познавам навиците на модераторите, очаквам за това изказване да получа бан или поне червен рейтинг....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Форумът!

                    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                    Ха, ха... Щях да публикувам обява за продажба на ръкавици и какво мислите?!!! Поискаха ми да пратя с SMS за 2,40 лева на някакъв си номер! Не знам да се смея ли или да плача! Това е сериозна ОБИДА и абсолютна ПОДИГРАВКА, която ми се отправя като член на форума! Ако тук ще става Мобиле БГ, това да бъде заявено изрично.
                    Не знам друг форум, в който да е измислено подобно мародерстване на членовете.
                    Разбирам тези, които поради обидата не желаят повече да пишат тук.
                    Ще продам ръкавиците чрез Мотозона. Там не искат пари, нито ти накърняват достойнството с евтина комерсиалност.
                    P.S.
                    И тъй като вече познавам навиците на модераторите, очаквам за това изказване да получа бан или поне червен рейтинг....
                    Ако бяхте по-наблюдателен при четена на форума, щяхте да забележите няколко неща.
                    Още при влизането, се вижда оцветена в жълто поле важна информация в горната част на екрана:
                    ВАЖНО!!! Има нови правила за раздел Продавам на форума. Моля, прочетете ги ТУК.
                    В самия форум "Продавам" още пред два месеца беше публикувано допълнение в темата: ВАЖНО! Тема за промени в правилата на форумите "Купувам" и "Продавам". Моля, прочетете последното мнение от администратора, за да не го повтарям.
                    Наистина ли считате, че да платите малка сума за това, една обява за продажба да бъде видяна от голям обем потребители на форума и неограничен кръг нерегистрирани читатели, е обида и подигравка?
                    Във форума няма "членство", има участие, а то е съгласно правилата, утвърдени от тези, които предоставят форумното пространство на всички пишещи тук за своя сметка. И понеже богаташите-алтруисти не са сред участниците тук (за съжаление на всички нас), за да има възможност форумът да функционира, все трябва от нещо да се финансира, нали. Всички знаем, че "безплатен обяд" няма. Търговските портали, ако сте забелязал, са основани на съвсем различна платформа и целта им е точно определена, поради което няма и място за сравнение.
                    Ако на някой от участниците единствената или основната цел на пребиваването тук е възможността за безплатна търговия, вероятно наистина би се отказал да пише тук, защото няма да има повод за това. За останалите участници, публикуването на обяви за продажби в съответствие с правилата е просто една допълнителна възможност във форума, която могат да използват, когато пожелаят.
                    Отделно от всичко написано, лично аз не мога да намеря връзката между моралното понятие достойнство (което касае личността на човека), с публикуването на обява за продажба.
                    Предполагам, повечето от участниците (най-вече активните такива) са се регистрирали по причини съвсем различни от търговията. За други пък, има възможност да се занимават точно с това (вижте раздела "Търговски партньори").

                    Що се отнася до коментара в послеписа, твърде бегло познавате работата на модераторите тук, за изказвате твърдения за процедурата по вземане на решения от тяхна страна. Отделно от това, е хубаво да четете по-често и по-подробно правилата на форума, за да знаете за дадените от администрацията на модераторите права и тяхната употреба, както и за коментарите на тема репутация.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • #55
                      От: Форумът!

                      Основното ми офроуд занимание е АТВ-то. Придвижвам се с джип, ходя и на джипарски сбирки и съм зрител на състезания. Заради нуждата от джип, за да си превозвам машините стигнах до този форум. Миналата година си купих и ендуро за лека разходка по сухо време и да не ходя пеш до кръчмата, а и за сина ми да се научи, че като спреш на 2 колелета падаш, ако не стъпиш на земята. Почти всеки уйкенд излизаме със сина ми да побръмчим, но не правим нищо екстремно, просто се каляме за кеф и да изпусна парата. Денят е къс и нямам време за снимки, като се случи някой търкал бързам да помогна на другарчета, а не вадя фотото. Та затова ме няма по разходките. Пиша по всички теми, които са ми интересни, с най-голямо удовоствие следя ендуро изявите. Много се радвам на разходките на русенската и сливенската групи.

                      Липсата на пари и тоталната стагнация също са големи фактори, защото както се казва "тридневен глад убива стогодишна любов", за много неща много хора правят компромиси, карат по-рядко, аз за да мога да карам се ограничавам от разходки до други градове и каране по състезания.

                      А във фейса качват снимки тези с новите дрешки, които и не си и помислят да минат през трънките и се снимат на чистички машини, които ги вадят от гаража, измиват, полират снимат се и ... отново в гаража.

                      А женската аудитория въздиша и си вика "Това е мъжа..."

                      П.П. За обявите: телефона ми е ограничен и не мога да изпращам СМС имам един куп дреболии да продавам за жълти стотинки, просто ме мързи да ги наснимам. Обаче този нов ред почти ме отучи да чета обявите, просто защото вече не им вярвам. По-рано когато си харесам нещо задължително проследявах мненията на продавача или купувача и търся общи познати, продавал съм и АТВ и джип на изплащане, купувал съм на честна дума, а сега това не може вече да се случи...
                      Последно редактирано от s_s1; 06-03-12, 14:12.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Форумът!

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        Ако бяхте по-наблюдателен при четена на форума, щяхте да забележите няколко неща.
                        Още при влизането, се вижда оцветена в жълто поле важна информация в горната част на екрана:

                        В самия форум "Продавам" още пред два месеца беше публикувано допълнение в темата: ВАЖНО! Тема за промени в правилата на форумите "Купувам" и "Продавам". Моля, прочетете последното мнение от администратора, за да не го повтарям.
                        Наистина ли считате, че да платите малка сума за това, една обява за продажба да бъде видяна от голям обем потребители на форума и неограничен кръг нерегистрирани читатели, е обида и подигравка?
                        Във форума няма "членство", има участие, а то е съгласно правилата, утвърдени от тези, които предоставят форумното пространство на всички пишещи тук за своя сметка. И понеже богаташите-алтруисти не са сред участниците тук (за съжаление на всички нас), за да има възможност форумът да функционира, все трябва от нещо да се финансира, нали. Всички знаем, че "безплатен обяд" няма. Търговските портали, ако сте забелязал, са основани на съвсем различна платформа и целта им е точно определена, поради което няма и място за сравнение.
                        Ако на някой от участниците единствената или основната цел на пребиваването тук е възможността за безплатна търговия, вероятно наистина би се отказал да пише тук, защото няма да има повод за това. За останалите участници, публикуването на обяви за продажби в съответствие с правилата е просто една допълнителна възможност във форума, която могат да използват, когато пожелаят.
                        Отделно от всичко написано, лично аз не мога да намеря връзката между моралното понятие достойнство (което касае личността на човека), с публикуването на обява за продажба.
                        Предполагам, повечето от участниците (най-вече активните такива) са се регистрирали по причини съвсем различни от търговията. За други пък, има възможност да се занимават точно с това (вижте раздела "Търговски партньори").

                        Що се отнася до коментара в послеписа, твърде бегло познавате работата на модераторите тук, за изказвате твърдения за процедурата по вземане на решения от тяхна страна. Отделно от това, е хубаво да четете по-често и по-подробно правилата на форума, за да знаете за дадените от администрацията на модераторите права и тяхната употреба, както и за коментарите на тема репутация.


                        Това, че от два месеца не съм забелязал новите правила в рубриката "продава", би следвало да Ви подскаже, че не съм тук да "въртя" търговия т. е. не съм от нежеланите "участници" във Вашия форум. Казвам "вашия", защото от поста Ви разбирам, че форумът не е наш, а е Ваш, и ние сме само едни участници, съвсем равнозначно на "гости". Не казвам, че плащането на 2,40 лв. за обява е против правилата, които Вие сте наложили, естествено, без да се интересувате какво мислят "участниците".

                        Но не Ви ли прави впечатление в каква тема си пишем? Нарича се "Форумът", а притеснението на автора е именно, че спада интереса към този форум и броя на "участниците", които искат да публикуват мнения. Не си ли задавате въпроса, защо от 2009 г. насам вече никога не е имало 1826 участника наведнъж и вероятно няма и да има? Причината е в налагащата се авторитарна констукция на този форум и диктатът на правила, разбирания, морал, усет за правилно и неправилно и пр., което волно или неволно правите. Питате ме защо не е морално и достойно да се искат пари /т. нар. "малка сума"/ от редовните "участници" тук? Ами посочете ми друг форум с такова правило и ще се върнем на коментара. В противен случай, сам си отговорете на въпроса!
                        Освен това, за първи път чувам, че форумът трябвало да се издържа от публикуваните обяви в него. Това не си го позволява дори и Мобиле Бг, като изключим Вип обявите. Мислех, че ако Ви трябват приходи, редно е да си ги осигурите от реклама и пр., а не от няколкото обяви в подраздел, повечето от които стоят там с години. Но с падането на броя на вашите "участници", ще спадне и интереса на рекламодателите към вас, за което също трябва да помислите.
                        Казвате, че форумът не е търговски, а "участниците" се регистрират по други причини. Да, именно така е! Възможността на "участника" да пусне ограничен брой обяви за лични вещи аз възприемам, като един вид благодарност към него, че е потребител, че е полезен с мненията си, че участва в общността, която Вие отказвате да възприемете като такава. Ако накарате потребителя да си плати за вашата благодарност, да това е неморално и унизително. С плащане може навсякъде, и то в моного по-тематични форуми напр. пушка - в ловния форум, лодка - в риболовния и пр. Но "участникът" е предпочел да предложи своята, в повечето случаи обичана вещ на съфорумците си, защото им вярва и те му вярват. Затова не ми разправяйте, че хората от този форум са безлична маса, участници, вече и клиенти, които едва ли не, никой не е викал тук!
                        В този форум са възникнали приятелства, споделени са емоции, пораждали са се инициативи, оказвана е помощ... Не правете нищо, с което да отблъсквате "участниците", включително и като комерсиализирате техните мечти /било то и с дребни суми/. Да, мечти, защото ако някой си продава каската, то е за да си помогне при покупката на нова...

                        Относно работата на модераторите, да, не я познавам. По-важно е вие да познавате настроенията и нагласите на "участниците", за да не си пишете накрая само по между си!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Форумът!

                          Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                          ... Не си ли задавате въпроса, защо от 2009 г. насам вече никога не е имало 1826 участника наведнъж и вероятно няма и да има? Причината е в налагащата се авторитарна констукция на този форум и диктатът на правила, разбирания, морал, усет за правилно и неправилно и пр., което волно или неволно правите.
                          Не, причината за този "пик" в броя на участниците, четящи форума на 10-03-09 г. в 22:01 ч. няма нищо общо с правилата, още по-малко се дължи на многобройните четящи и публикуващи обяви.
                          Свързан е с едно от важните постижения на форума като част от гражданското общество в страната. Но пък Вие няма от къде да го знаете, защото не сте участвал в това мероприятие.

                          ПП. Жоро, тези мнения, съдържащи само "плюсове", не изразяват собствена гледна точка и са си чиста проба спам. Защо не напишеш какво мислиш ти по въпроса?
                          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                          Коментар


                          • #58
                            От: Форумът!

                            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                            Не, причината за този "пик" в броя на участниците, четящи форума на 10-03-09 г. в 22:01 ч. няма нищо общо с правилата, още по-малко се дължи на многобройните четящи и публикуващи обяви.
                            Свързан е с едно от важните постижения на форума като част от гражданското общество в страната. Но пък Вие няма от къде да го знаете, защото не сте участвал в това мероприятие.

                            ПП. Жоро, тези мнения, съдържащи само "плюсове", не изразяват собствена гледна точка и са си чиста проба спам. Защо не напишеш какво мислиш ти по въпроса?
                            Добре е, че четете на коя дата съм регистриран. Не е добре, че предполагате в какво съм участвал и в какво не. Същността на мнението ми е "около" цитата, който сте използвали.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Форумът!

                              На мен този форум ми е дал многократно повече,отколкото аз съм дал на него.В България няма друго такова място,от което да почерпиш опит и информация и то на почти всички теми.Това е възможно заради потребителите,а не въпреки тях.Да ви кажа това с обявите и плащането за тях,има до голяма степен логика.На мен лично не харесват други тенденции напоследък.Едно от тях е сливането на ОФФМедия с портала и използването на портала за създаването на бизнес модела ОФФМедия.Наистина съществуването на този форум е свързано с много пари,усилия и нерви,но това за мен не е начина за финансирането му.Не съм съгласен с използването на ресурсите на форума за популяризирането на една търговска марка.Ще дам пример.Скоро,съвсем случайно попаднах на дословно цитирано в друга медия писано от мен мнение във форума.Включваше дори и ник-а ми.Попитах дали е съгласувано с форума.Отговорът бе,че е съгласувано и,че с тази медия си сътрудничим.Това какво значи,че всичко написано тук,всички публикувани снимки,документи и т.н. неща стават собственост на ОФФМедия?Ако е така,то тогава не ние обикновените потребители трябва да сме благодарни за съществуването на този форум,а ОФФМедия да благодари на нас.Как?Не знам.Ако създаването на ОФФМедия е с цел издържането на форума и безусловно само това,то правилата трябва да са други.Защото и в момента се използват акции проведени от членове на форума,теми подети пак от такива,за да се популяризира тази медия.Вярвайте ми тя скоро ще стане доста популярна и съответно печеливша.На гърба на форума.Съжалявам ако звуча крайно,но това е моят поглед на нещата.Мисля,че и доста от най-ценните участници спряха да пишат поради някои от горе изброените причини.Форумът е създаден като една идея,без никаква комерсиална цел.Създаден е на основата на приятелство и е създал много приятелства.Комерсиализира ли се това,то и самият форум ще се опорочи.Дано мислите ми са коренно различни от реалността.Дано годините прекарани на правене на бизнес са ме направили прекалено мнителен.Благодаря на всички за съществуването на този форум,оазис на приятни емоции в сивият ни живот.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Форумът!

                                Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                                Казвам "вашия", защото от поста Ви разбирам, че форумът не е наш, а е Ваш, и ние сме само едни участници, съвсем равнозначно на "гости". Не казвам, че плащането на 2,40 лв. за обява е против правилата, които Вие сте наложили, естествено, без да се интересувате какво мислят "участниците".
                                ...
                                Ами посочете ми друг форум с такова правило и ще се върнем на коментара. В противен случай, сам си отговорете на въпроса! ...
                                По първата част на цитата - форумът не "наш". Бъркате собствениците с участниците, които са определени от администраторите за модератори. А същевременно форумът е наш, на всички участници, които пишем в него. Не знам, защо се обиждате от това "участници" - има го под потребителското име на всеки един от нас (с малки софтуерни изключения).

                                По втората част ще Ви отговора с въпрос. Моля, посочете ми друг такъв форум в България, за да имаме някаква база за сравнение и да правим коментар?
                                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X