Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумът!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Форума!

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    За форума не знам, обаче, който иска си пише. Не е до карането. Сериозните карачи със стабилни доходи, пак си карат. Там всичко е, ясно и перото за разход бензин-части-екипировка не е толкова фрапиращ. Но в провинцията, не е така ....тук ендурото замря.

    Младите момчета, тези които отделяхо по 20-30лв седмично за бензин, вече не ги отделят, просто няма. Знаете ли, лятото как се събуждаха всевъзможни чз-иже-балканчета, с ендуро гуми. Петорно препродавани 2т по на 10-15 години. Сглобки от два-три мотора. Е ...тази година не се събудиха. Да, това не е красивото ендурото по клиповете с КТМи 2012г, но тези момчета по хъс, и по каране, могат за сложат доста КТМи зад гърба си. И като гледам, няма да се събудят и това лято.
    За мен филма с карането също завърши,мотора е повреден непоправимо а изгледи за друг просто липсват,всичкият труд който съм положил до сега просто ще се изпари,изпусне ли се веднъж нишката после няма стигане,а относно писането във форума ще продължа да си пиша защото това ми е единственото развлечение,но пък писане без каране малко не се връзва но каквото е.

    Коментар


    • #17
      От: Форума!

      Христо моита история е същата .И аз прекратих този спорт заради това ,че нямах средства да си оправя моторчето и го продадох за смешни пари.Жалко ,но време има дано някой ден се върна в гората.Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Форума!

        На който бензина му е в кръвта и криза не може го спря.

        А за Форума сме си 10 човека караме не караме в кюпа сме.
        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

        Коментар


        • #19
          От: Форума!

          Моето мнение е, че броят на ендуристите се повишава. Не само, че има нови ентусиасци, ами доста хора оставят вече пистовите мотори и атв-та и се ориентират към ендурото.
          Като всяко нещо и ''аматьорското ендуро'' има нужда от реклама за да стане популярно. В България засега май този форум е единствената сериозна реклама и тя е най силна в репортажите от разходките.
          Например аз допреди няколко месеца не бях виждал на живо кросов мотор, и не бях карал никога какъвто и да е мотор и снимките от репортажите на колегите успяха да ме накарат да отделя
          пари и да си купя мотор. Сега продължавам да инвестирам в камери и фотоапарати за да публикувам част от нашите разходки колкото и аматьорски да са те.... пък дано да има файда.....
          А относно кризата едвали парите ще спрат някой който му се кара, има мотори за 15 000 и за 1000....

          Коментар


          • #20
            Здравеите колеги.

            Здравеите,по темата, карам ендуро от маи тази година още събирам екипировката,жена ми започна да мисли за мотор даже, защото и било скучно докато аз карам.Мисля че почти сформирахме една група (ендуристи в София).
            Мои приател иска да му търся мотор ,така че не мисля че ендурото замира .За мен е един прекрасен начин за разтоварване след тежка седмица. След като на тези години48 започвам пак да се занимавам с мотори какво значи това,просто ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ.
            Поздрави.
            Последно редактирано от Иво Томов; 30-12-11, 22:12.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Форума!

              От строгата модерацията е,като изключим на колегите/всички/от раздел ендуро,е прекалено строга, в мъжки форум,където са разрешени само букетите с цветя с летящи пеперудки,милите и вежливи лафчета,няма как да бъде бъкан от посещения,или той може да има посещение,но и нищо повече....зависи от гледната точка.....по правила на форума,може да има една тема,но тя да е читава,а от гледна точка на потребител,да има 100 само с простотии,снимки,шльокавица и тн....като цяло кризата не е повлияла според мен,който си кара,кара пак,мотори се купуват,и втора,и трета,че и първа ръка,бройките растат,както и при млади,така и при големи,но как да се види това във форума ли,ами никак,или трудно,трябва да има един поне от групата,който да е малко грамотен,да му се занимава МНОГО, да снима,след това да качва и пише,това е истината,на групите от даден град,се падат по един-двама,това е,всеки му се кара,но го мързи,мързи ги даже да застанат да ги снимаш,някои с компютър не работят дори,но пък карат.....и този някой,който е подхванал да снима,качва снимки и пише,може много леко да каже нещо "накриво" против правилата,и може да бъде секнат или да му се убие мерака да прави каквото и да е във форума....така изчезнаха много хора и теми,или просто виждаш че е по добре една руса кака да ти хареса снимката в фейса,да напише два реда,дори и на лаф да го обърнете,от колкото тук да ти ударят бан че си казал или направил нещо ....това е моето мнение,правилно или не,реших да го изкажа

              Коментар


              • #22
                От: Форума!

                Колеги скромното ми мнение не е свързано с ендурото, но все пак мога да кажа, че през тази година почти всички хора, които караха с мен СПРЯХА!Причината е главно в липсата на средства за поддръжка и текущи ремонти на моторите, което доведе до обявяването им за продажба. За съжаление това е голата истина за повечето от нас и малко са тези, които могат да се похвалят, че в този спорт няма криза. Остава ми надеждата, че ще дойдат по-добри времена, но ................ дано да успеем да ги посрещнемВесели празници на всички
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #23
                  От: Форума!

                  Че ги мързи на хората да застанат и за снимка е факт, но и аз тук в нашия град забелязвам,че по-малко се кара. Преди като излизах винаги имаше някой в гората,докато сега не е така. Имаше една стабилна група, която се състоеше от АТВ-та и мотори и караха всяка седмица без да пропускат,но сега и тях рядко ги виждам. Последно като отговорих с един от тях,кога и къде карат и ще карат , отговора беше: ''ми де да знам като излезем - излизаме , спонтанно го решаваме , и ендуро вече не караме много, повече ходим на пистата''.

                  Отностно
                  Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                  ...или просто виждаш че е по добре една руса кака да ти хареса снимката в фейса,да напише два реда,дори и на лаф да го обърнете....
                  , моето мнение е,че си прав на 100 % . Хората сме така устроени,че се стремим да се развиваме и доказваме повече в тази насока, в която виждаме,че това , което правим се харесва от другите....

                  В тая връзка ...
                  Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение

                  А за Форума сме си 10 човека караме не караме в кюпа сме.
                  Мое мнение е че именно заради това се понамали и писането във форума и ще поясня позицията си. Във времето, когато аз се регистрирах имаше страшно много активност и всяка тема се коментираше и се правеха и похвали и критики и прочие от много хора, който по един или друг начин се опитваха да се приеобщят към ендуро културата. Факт е ,че не се познаваме , и че освен страстта по ендуро спорта нямаме други допирни, точки , но когато коментирането става само на едни и същи теми, от едни и същи хора, а останалите теми просто се преглеждат се губи мотивацията на пишещия. В смисъл може би си казва " бе аз за кой пиша като няма никаква активност, никой не коментира нито дума'', следователно си правя извода ,че темата не се харесва и губя интерес да пиша и да я поддържам.

                  Аз също се опитвам да се приобщя към редовните посетители на форума , да поддържам темата за нашия край, да се включвам в другите теми, но и на мен ми е малко трудно да навляза в тоя кръг на 10те човека образно казано. Аз и затова не веднъж в моята тема съм писал, че много се радвам , когато някой напише нещо, по тоя начин виждам,че труда от снимките и написаното във форума има смисъл, харесва се и мога смело да продължавам да го правя. И именно затова всеки път бързам да преровя форума да видя имам ли отговор по темата, какво става с другите теми, карат ли колегите има ли нещо ново и прочие....

                  Надявам се да не ми се разсърдите за изписаното , но това е моето виждане и реших и аз да го споделя с вас....дано не съм сбъркал някъде и да ме разберете правилно!!!
                  Весели празници на всички и от мен
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Форума!

                    Ще си позволя и аз да изкажа мнение.И моето виждане е,че намаляват каращите и пишещите във форума,но докато за първото е виновна кризата,то за второто е виновен мързела и нежеланието за дисциплина в него.Аз благодарение на този форум,си купих мотор след няколко години прекъсване и започнах веднага да следя всички теми свързани с мотоциклетният спорт.Тъй като нямам възможност да публикувам собствен материал и моите излети тук в Италия са малко,събирам интересни статии и новини и виждам,че има хора на които им е интересно,не ме интересува колко са,важното е,че труда ми е възнаграден с четене на статиите.Виждам,че е трудно на повечето да пишат на кирилица и да спазват пунктоацията,но все пак четенето е много по-приятно и след корекциите от страна на модераторите.И в моят град се наблюдава намаляване на мотоциклетите по пътя и в гората,но както каза един колега по-нагоре в темата,че който има бензин в кръвта,криза не го плаши.Да колега,бензина в кръвта си остава,но май си остава само там,а резервоара на любимата ти машина остава сух като ланшна бъчва,като нямаш пари да го заредиш.Изпитал съм мизерията на гърба си не един път,първият мотор си го продадох,защото нямах пари да купя елементарните неща за новороденият ми син,събирах жълтите стотинки сутрин,за да мога да си купя билет за рейс и да отида да търся работа някъде.В този момент бензина от вените ми се беше изпарил,корема залепнал за гърба и гледайки жената и бебето в креватчето,направих последна снимка на мотора със сълзи на очи и казах на купувача да дойде да го вземе другата седмица,когато щях да бъда вече далеч от родината,а с половината пари щях да си платя пътните и визата,другото в къщи за разходите(не смеех да си помисля,ако не намерех работа,какъв щях да го ям).Единнственото нещо което ме крепеше през годините в които нямах мотор беше,че се зарекох(заклех) в първият момент в който си стъпя на краката,да си купя хубав мотор,според предпочитанията ми,не според цената.Този момент все не идваше,защото мислех,че вече това не е моето хоби,че има по-интетесни и евтини занимания,та макър и без адреналина от който имаме нужда.Еми момента дойде,когато без да искам намерих някаква статия свързана с моят град,но в заглавието видях и думата екстрийм и лампата ми светна,останах още по изненадан когато видях всичките ми приятели как се забавляват в балкана с моторите и успяват да публикуват всичко това в някакъв форум в който за да се регистрирам и почна да чета и пиша ми се скъсаха нервите.Вярвайте ми,от тогава чета всеки ден този форум,вече имам и що годе прилично ендуро(почти ново) и се сбъдна една от мечтите ми.Та да се върна на въпроса,не е достатъчен бензина в кръвта,трябва и КЕШ в портфейла,иначе ще продължаваме да четеме подновените теми за откраднати мотори,за съжаление има и такива ендуристи които така сбъдват мечтата си.Извинявайте,че в празничният ден ви отекчих с тези редове,но за мен това е действителността и се моля само да не ми се налага пак да снимам и да плача над моята машина.Пожелавам честита нова година на всички моторджии и колеги от форума и дано новата година ни сбъдне повече мечти и да сме здрави и живи.Весела и безаварийна година колеги.
                    Beta 450 RR-Factory
                    0039 3206052599

                    Коментар


                    • #25
                      От: Форума!

                      А който има бензин в кръвта няма какво да го спре ,както е казал Пачароза
                      :х;х;х; нямам какво да кажа ...
                      Последно редактирано от yamaha_extreme; 31-12-11, 11:39.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Форума!

                        В Габрово каращите са много а пишещите са малко.
                        Аз лично пускам чат-пат по някоя снимчица ама напоследък ме смързява.
                        Мога да кажа че аз лично одобрявам дисциплината във форума,ще обясня защо.
                        Не е редно например потребителя Петъо Джартов или............. вечер след 5-6 ракии, да псува наред, и да го прочете целия свят.
                        Не е редно също да се пише по начин по който може да се разбира само с преводач.
                        Дисциплината нужна обаче това не ми пречи да псувам модераторите.Е поне на лични.
                        Форумчето си е готино, но всъщност е такова каквото си го направим!
                        Аиде след малко ще пусна малко снимки...........да влачите гювеч за нова година!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Форума!

                          Според мен липсата на писане във форума не е заради "строгите правила" а заради мързела, а това за карането на ендуро... Доста хора които познавам карат все по рядко, но има и много нови които започват да се занимават с този спорт.
                          Some call it a hobby, we call it a way of life!
                          Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Форума!

                            Като гледам как го е подкарал света, и европата в частност, май скоро всички форми на офроуд ще станат основен начин на придвижване, та въпроса с броя на каращите ще се реши по естествен път.
                            А виж политиката по грамотността във форума няма да се промени. Не виждам с какво може да бъде полезен човек, който е способен единствено на нечленоразделно мучене на дявол знае каква азбука. Нека в горящия и разпадащ се свят остане поне едно място, където глупостта е грях, и където е събран разум и полезна смислена информация. Та който иска да научи нещо, и просто да оцелее, да има къде да отиде. Изрусената кака от фейсбука все едно никога няма да му помогне с нищо, тя е безполезна по определение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Форума!

                              Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
                              Ще си позволя и аз да изкажа мнение.И моето виждане е,че намаляват каращите и пишещите във форума,но докато за първото е виновна кризата,то за второто е виновен мързела и нежеланието за дисциплина в него.Аз благодарение на този форум,си купих мотор след няколко години прекъсване и започнах веднага да следя всички теми свързани с мотоциклетният спорт.Тъй като нямам възможност да публикувам собствен материал и моите излети тук в Италия са малко,събирам интересни статии и новини и виждам,че има хора на които им е интересно,не ме интересува колко са,важното е,че труда ми е възнаграден с четене на статиите.Виждам,че е трудно на повечето да пишат на кирилица и да спазват пунктоацията,но все пак четенето е много по-приятно и след корекциите от страна на модераторите.И в моят град се наблюдава намаляване на мотоциклетите по пътя и в гората,но както каза един колега по-нагоре в темата,че който има бензин в кръвта,криза не го плаши.Да колега,бензина в кръвта си остава,но май си остава само там,а резервоара на любимата ти машина остава сух като ланшна бъчва,като нямаш пари да го заредиш.Изпитал съм мизерията на гърба си не един път,първият мотор си го продадох,защото нямах пари да купя елементарните неща за новороденият ми син,събирах жълтите стотинки сутрин,за да мога да си купя билет за рейс и да отида да търся работа някъде.В този момент бензина от вените ми се беше изпарил,корема залепнал за гърба и гледайки жената и бебето в креватчето,направих последна снимка на мотора със сълзи на очи и казах на купувача да дойде да го вземе другата седмица,когато щях да бъда вече далеч от родината,а с половината пари щях да си платя пътните и визата,другото в къщи за разходите(не смеех да си помисля,ако не намерех работа,какъв щях да го ям).Единнственото нещо което ме крепеше през годините в които нямах мотор беше,че се зарекох(заклех) в първият момент в който си стъпя на краката,да си купя хубав мотор,според предпочитанията ми,не според цената.Този момент все не идваше,защото мислех,че вече това не е моето хоби,че има по-интетесни и евтини занимания,та макър и без адреналина от който имаме нужда.Еми момента дойде,когато без да искам намерих някаква статия свързана с моят град,но в заглавието видях и думата екстрийм и лампата ми светна,останах още по изненадан когато видях всичките ми приятели как се забавляват в балкана с моторите и успяват да публикуват всичко това в някакъв форум в който за да се регистрирам и почна да чета и пиша ми се скъсаха нервите.Вярвайте ми,от тогава чета всеки ден този форум,вече имам и що годе прилично ендуро(почти ново) и се сбъдна една от мечтите ми.Та да се върна на въпроса,не е достатъчен бензина в кръвта,трябва и КЕШ в портфейла,иначе ще продължаваме да четеме подновените теми за откраднати мотори,за съжаление има и такива ендуристи които така сбъдват мечтата си.Извинявайте,че в празничният ден ви отекчих с тези редове,но за мен това е действителността и се моля само да не ми се налага пак да снимам и да плача над моята машина.Пожелавам честита нова година на всички моторджии и колеги от форума и дано новата година ни сбъдне повече мечти и да сме здрави и живи.Весела и безаварийна година колеги.
                              1+ , Поставете се на неговото място , Аз не един или два пъти съм минал през мизерия много е гадно , но мисля че това повлиява на човек да осъзнае , че живота не толкова хубав колкото изглежда отстрани , мога да споделя с вас , че пестя от джобните си за училище за да набавя някой неща за мотора си не защото баща ми няма да ми ги купи а защото искам да свикна на по-беден така да се изразя начин на живот : } Надявам се и Аз някой ден като порасна да си купя собствен мотор и да споделям всичко с вас защото от тук човек може много да научи : }
                              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Форума!

                                Мога да споделя само моята гледна точка... Лично аз не пиша много защото нямам какво... Имам адски много работа от няколко години - дори и време за мотора нямам и за сега стои, като паметник в гаража. При мен поне кризата е решаващия фактор. Просто нямам времето - не толкова за пари... Пръснах няколко хиляди в компютъра си и честно казано не съжалявам - просто мога във всеки един момент да го използвам, до колкото мотора за да го изкарам ми трябва половин ден поне за да има смисъла, а реално не помня от кога не съм имал толкова свободно време... не е било скоро. Не, че се оплаквам - просто отбелязвам факта, че ми се наложи да стегна колана и то здраво. Надявам се тази година да стане точно обратното... нали знаете - надеждата умира последна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X