Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Старопланинските пътеки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По Старопланинските пътеки

    Здравейте,решил съм да ви разкажа как днес гризнах клона,проверих прогнозата за времето и го даваха да вали чак вечерта,а през деня хубаво време,и не можах да се стърпя понеже две седмици не е спирало да вали и пропуснах доста каране,та реших да си наваксам,набелязах да пробвам Игановската пътека понеже не съм я карал а и много малка част от нея е заснета от Пачароза,тя се води в клас много сериозна пътека,по нея минаваше състезанието от Екстремния шампионат миналата година но на спускане,та викам ще ида пък да я видя какво представлява на изкачване.Звъннах на Стоян да я караме заедно но имал работа и се наложи да я карам сам.
    Вече съм на улеите за бобслей,такива криви места са ми любими.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798847N.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5376416
    След тях още едно сериозно препятствие.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798854o.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5376417
    Е викам си така ако върви цялата няма дерт,трудно но се кара.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798876h.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5376418
    Тук пътеката влиза за малко в реката но излиза наляво и аз като не я знам я омотах и продължих да карам в реката но се усетих че работа тук нямам защото си стана много сложно карането,върнах се обратно и открих серпентините които Пачароза ми беше споменал.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798897D.jpg
Прегледи:1
Размер:190.1 КБ
ID:5376421
    Серпентините не са много сложни но са страшно зашумени с храсти,явно тази пътека не се използва от никой.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798953L.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5376422
    От мотора на долу е отвес,пътеката вие по ръба.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798970d.jpg
Прегледи:1
Размер:190.4 КБ
ID:5376423
    Успешно преминах и серпентините и нагоре се очертаваше стръмно и продължително изкачване в гора,моя слабост,защото не съм сменил гумата и поради липса на мощност все пак мотора е 28 коня с такава мощност мотор най вероятно тук не е стъпвал,но както и да е преминах и това препятствие.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4798980q.jpg
Прегледи:1
Размер:205.1 КБ
ID:5376424
    Колкото по нагоре се качвах пътеката все повече започваше да се губи.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799023V.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5376425
    Нагоре започнах на посоки,което ми се привиждаше за пътека.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799037Y.jpg
Прегледи:1
Размер:200.6 КБ
ID:5376426
    Викам си тука пък ако е излизал мотор,както и да е газ нагоре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799059z.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5376428
    След като минах тези сипеи се откри нещо като отвесен улей със дълбока и мокра шума,и стигнах до тук,викам абсурд това да е пътеката,най вероятно пак съм я омотал.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799099h.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5376429
    Върнах се пак малко на обратно и хванах на запад да търся пътеката,да но тогава започнаха мъките,започна да вали,ами сега,както и да е имам найлон ще се завия под някое дърво и ще чакам да престане,по прогноза краткотраен дъжд.За мой късмет набарах нещо като пътека и тръгнах по нея и добре че открих една ловджийска хранилка за животни,краткотрайният дъжд премина в порой смесен с град,в гората стана тъмно а най интересното е че не знаех къде се намирам.
    Тук нещо съм овесил нос но няма как, но пък си цъках биричка и си хапвах мезенце.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799141k.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5376491
    Един час стоях седнал в това убежище,да са живи и здрави хората които са го направили,то ме спаси.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799167f.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5376492
    След като пороят спря викам карането завърши,хванах малко на запад да видя поне къде съм,и стигнах едно дълбоко дере което няма минаване,от другата страна в далечината се виждаше Певчанската пътека,викам експерименти няма да правя и взех мъдро решение да се връщам от където съм дошъл,до като слезна от балкана станах вир вода мокър където преминавах през зашумената пътека,както и да е нали се прибирах,да съм мокър да съм мокър,колко да съм мокър.
    Една снимка на пистовата ми гума,с нея покорявам върхове.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799212J.jpg
Прегледи:1
Размер:199.4 КБ
ID:5376493
    И последна снимка от поляната където тръгва тази романтична пътека,и естествено моят боен другар.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4799221m.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5376494
    То така и така ви разказвам ами я да довърша до край,като стигнах пистата за мотокрос в Иганово поройният дъжд се завърна отново,викам е ще изчакам под някое дърво,и така до като по намаля,и след това яко газ,да ама имах чувството че облака се движеше с мен,на полигона в Анево направо ме удави,викам то по мокър от това няма на къде ами я да се прибирам,до като се прибера в къщи се изсипа всичката налична вода,то все е било ама имах и в г...т вода.Та това е от мен в общи линий времето ми обърка плановете и успях да премина само половината пътека.

    Коментар


    • От: По Старопланинските пътеки

      Хубава пътека колега,жалко,че времето ти е объркало карането,но се надявам да ни покажеш и другата ,част от неяПоздрави

      Коментар


      • От: По Старопланинските пътеки

        Ице, тая пътека е яката работа, както се казва по тинейджърски...

        Коментар


        • От: По Старопланинските пътеки

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Ице, тая пътека е яката работа, както се казва по тинейджърски...
          На есен ще си покаже колко е яка,иначе аз ще се върна там някой ден само ще чакам да изсъхне хубаво,няма да я оставя до като не я кача цялата.

          Коментар


          • От: По Старопланинските пътеки

            Еиййй, не чуваш и това е! Пак сам из индеците.
            П.П. Гумата не е пистова, ами направо за дрифт!
            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

            Коментар


            • От: По Старопланинските пътеки

              Охххх баткоооо прав си че си я объркал и аз първия път до там стигнах да я търся.

              Трябва да караш поне още 300 метра по дерето за да я намериш.

              Тая е до там нагоре има една стръмна смуга със 1 метър шума и от долу вода.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: По Старопланинските пътеки

                Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                Охххх баткоооо прав си че си я объркал и аз първия път до там стигнах да я търся.

                Трябва да караш поне още 300 метра по дерето за да я намериш.

                Тая е до там нагоре има една стръмна смуга със 1 метър шума и от долу вода.
                Та не е трябвало да качвам серпентините ли,след тях имаше една стръмна смуга и когато става в отвес пътеката свива под прав ъгъл в ляво,много криво място но се кара, и от там нагоре става олеле мале.А това ли е тая смуга където казваш,ако е тя няма качване,стигнах до нея и се окопах,пътеката за нея се намира на 50м север-изток от хранилката за животни.
                http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1337708169
                Последно редактирано от hristo jivota; 23-05-12, 18:41.

                Коментар


                • От: По Старопланинските пътеки

                  Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                  Та не е трябвало да качвам серпентините ли,след тях имаше една стръмна смуга и когато става в отвес пътеката свива под прав ъгъл в ляво,много криво място но се кара, и от там нагоре става олеле мале.А това ли е тая смуга където казваш,ако е тя няма качване,стигнах до нея и се окопах,пътеката за нея се намира на 50м север-изток от хранилката за животни.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1337708169
                  Да това е и винаги е мокра под шумата.

                  Но някой ден ще я качим и нея само да поисъхне.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: По Старопланинските пътеки

                    Оф, оф, оф....Пачароза ако не те обърка, кой друг?

                    Това въобще не е Игановската пътека. Тя започва между първата и втората снимка и излиза на Гердека. Ако се беше обадил щях да ти я покажа. По нея/ цялата/ мотор не е минавал. Тамън работа за теб
                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • От: По Старопланинските пътеки

                      Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                      Оф, оф, оф....Пачароза ако не те обърка, кой друг?

                      Това въобще не е Игановската пътека. Тя започва между първата и втората снимка и излиза на Гердека. Ако се беше обадил щях да ти я покажа. По нея/ цялата/ мотор не е минавал. Тамън работа за теб

                      Пак не си разбрал
                      Не е търсел Игановската а Орташката
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: По Старопланинските пътеки

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Пак не си разбрал
                        Не е търсел Игановската а Орташката
                        Не ги знам как се казват но в този район има много заигравка,лошото е че като не го познавам ме е шубе да се отделям от пътеките да си правя експерименти да не взема да се изгубя,дърветата са бая високи и няма никаква ориентация.

                        Коментар


                        • От: По Старопланинските пътеки

                          Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                          Еиййй, не чуваш и това е! Пак сам из индеците.
                          Кара ми се та ми се плаче,ти зарежи ами щях да настъпя една змия,добре че се беше ошашавила та не мърдаше,и после кой от където е.

                          Коментар


                          • От: По Старопланинските пътеки

                            Сигурно си отчакахте със снимките но няма как,в събота направихме много хубав еднодневен маршрут изпълнен със много емоции и страхотни гледки,събрахме се само двама,трудна работа вече да се събере по голяма група,а като гледам май проблема стана навсякъде така,няма какво да ви се обяснявам ами да започвам.
                            Бяхме решили да посетим хижа Тъжа,60км са до там,каране не става ама за возене е екстра.
                            Първа почивка Бяла река,жегата си беше на ниво и ми се искаше да се плесна в реката.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940809d.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5386470
                            А ето със кой съм,и най важно със какъв мотор,Сузуки,това е бай ви Петър или във форума е познат като pe6o74.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940894G.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5386477
                            А ето ме и мен.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940939b.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5386480
                            Околностите на Калофер много е красиво по този край.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940949O.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5386481
                            Вече сме близо до село Тъжа,а този балкан ни очакваше.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940968G.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5386482

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940983e.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5386483
                            Лека почивка че черният рицар му става топло в жегите,пък още сме по ниското,нагоре е по хладно и работата по става,не ми се иска да го назорвам,уважавам му годините.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940997M.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5386484
                            Малко панорамни снимки.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4940999d.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5386485

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941002L.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5386486
                            Ох каква е студена водата,само трябваше да извадя ракията и да почваме.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941005i.jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:5386487
                            Хайде и Петър да си има снимка за спомен.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941007t.jpg
Прегледи:1
Размер:205.3 КБ
ID:5386488
                            Първо отклонение от главно направление,хижа Триглав,понеже сме на разходка и денят е голям трябва да се види всичко.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941028k.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5386491
                            И на нас по едно кадро,тук е много красиво но никога не сме отсядали.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941014v.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5386489

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941023v.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:5386490
                            Баща и син,две поколения които са се доказали в Ендурото.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941033h.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5386492
                            Кадемлийското пръскало в цялата си сила,уникално място.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941042j.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5386493

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4941047T.jpg
Прегледи:1
Размер:193.0 КБ
ID:5386494
                            За сега това ще са снимките,скоро очаквайте и втора серия,тя също не е за изпускане и си заслужава да се види.

                            Коментар


                            • От: По Старопланинските пътеки

                              Ееееее браво бе, и ние бяхме там в събота, ама стигнахме на х.Триглав след 8 вечерта. Ако знаехме можехме да се наиграем някъде заедно
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • От: По Старопланинските пътеки

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Ако знаехме можехме да се наиграем някъде заедно
                                Мдааа....Има заигравка в района. Пеещите скали и пряката пътека от Мазалат до лесничейството са ми от бъдещите маршрути. Всъщност първоначално бяхме решили малко по-назапад да борим билото но аз се отказах в последния момент и Тъжа се яви като резервен вариант.
                                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                                0894328706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X