Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Старопланинските пътеки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По Старопланинските пътеки

    Идеално за пореден път много добро каране със страхотен терен и пътеки. Евала !!!
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: По Старопланинските пътеки

      Започвам втора серия,между другото ще ви светна как съм решил да кръстя тази пътека,от днес нататък ще се казва Шоколадовата пътека,умно,лесно и просто за запомняне,станаха доста пътеки и добре че ги водя на списък да не им забравя имената,по принцип съм умен човек но малко повече трябва да ми се обяснява.Ох да започвам че някой няма да изтърпи да ми чете философските заключения.След като се изкачих на поляните започнах да се оглеждам къде се намирам,да ама като се качвам тук за първи път,по принцип се ориентирам по върховете но и там греда,бяха обвити в мъгла и всичките ми изглеждаха по един и същ начин снежно бели,а това бе гледката на юг.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938550j.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5312054
      Така или иначе бях решил да карам нагоре въпреки че се очертаваше буря,от високото все нещо можеше да ми е познато,е пак не бях хептен в невидение,горе долу знаех къде съм но в променена среда е по кофти,целта ми беше да стигна този връх който се вижда.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935549E.jpg
Прегледи:2
Размер:102.2 КБ
ID:5312055
      Хубаво че след мен оставаше следа но тя не беше надеждна,по това време в планината може да се сменят четирите сезона в рамките на минути,а изгубя ли пътя от където съм излезнал от гората връщането е невъзможно,освен по пътеката друго място няма.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938616v.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5312057
      До тук стигнах,тази маркировка от далеч ми приличаше на кацнал орел.Пробвах нагоре но никакво сцепление,сняг и отдолу лед,и всичко това съчетано с леден вятър,е рекох си и това е достатъчно,в по добро време ще разузная къде съм бил.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938677z.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5312058
      Започнах спускане обратно,имах малко време за разглеждане и реших да се ограмотя.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938702q.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5312059
      Мислех да прехвърля тези две дерета и да слезна през Комина,от тук ми изглеждаше че има някаква надежда.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938711Z.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5312060
      Ето го първото,тук имаше някакви пътеки по които са преминавали животните,в далечината се виждаше някакъв заслон.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938716x.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5312064
      Ето го и него,вътре си беше доста уютно и си ставаше за живеене,такива заслони са живото-спасяващи в лошо време,обърнете внимание,има висулки,какво следва че си е под нулата,а още сме средата на октомври.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938719X.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5312065
      От там дойдох,не е много лесно но нали съм ви казвал,Сузуки дава крилаааааа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938726B.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5312066
      Стигнах до ръбът на второто дере,но там нямаше никакъв шанс,нито се виждаше да има някаква пътека,бях слезнал доста надолу а започваше да прехвърча сняг и обратно до колибата да бях стигнал там си беше вече бяло а наклона не беше никак за подценяване тогава се обърнах на запад,стори ми се че мога директно да премина първото дере,от другата страна беше пътеката по която трябва да слезна.Тук ми се стори най леко и безопасно.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938728T.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5312067
      Единият бряг го бях преодолял,а това беше напред,общо взето нищо работа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938736l.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5312069
      Оставаше само това последно препятствие,не изглежда много добре но другият вариант е спане на колибата,пак не беше зле защото там имаше идеални условия,пък и в раницата имах ядрен ускорител.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938745T.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5312070
      Въпреки че бурята ме беше застигнала,вече бях почти спокоен,дерето беше успешно форсирано,оставаше само да открия пътеката която влиза в гората,за минути всичко побеля,снегът беше много силен,но добре че в раницата нося червени найлонови торбички,когато излезнах от гората си сложих нишан,вързах една на един храст да може от далеч да се вижда и да намеря обратния път.Снимки повече няма,батериите на фотоапарата излезнаха в принудителна отпуска,надолу пътя вече беше ясен въпреки че всичко беше бяло,като слезнах по мен и мотора имаше три пръста сняг и си бях напълно мокър,ударих си гъ.а у седалката и право в къщи да паля печката и да си приготвя повреден чай.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3938754y.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5312061
      Това ще е вече карането по Стара Планина,я даде време я не,абе най сигурно ще е по Гергьовдена до тогава ще правим буретата с вино на черешови топчета и ще слушаме Преслава.
      Последно редактирано от hristo jivota; 17-10-11, 21:36.

      Коментар


      • От: По Старопланинските пътеки

        Бравоооооо !!!! Много радват репортажите ти, само едно не мога да разбера, сега в тея зимни условия и непрестанен снеговалеж, как не те е страх да караш сам по непознати места !!!?????!!!! Леле като се сетя нашето неделно каране (хем по познати до болка места), как не знаехме кое какво е и къде е .... направо не ми се мисли... да не го ворим , че следите ги навяваше за има няма 5 мин. Евала евала продължавай все така ма все пак , едно на ум нека си има, идеята с червената торбичка е съпер в тоя сняг я прилагаи по-често..
        Браво още веднъж
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: По Старопланинските пътеки

          Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
          Бравоооооо !!!! Много радват репортажите ти, само едно не мога да разбера, сега в тея зимни условия и непрестанен снеговалеж, как не те е страх да караш сам по непознати места !!!?????!!!!......
          Както започваше едно предаване с предупреждението "Не се опитвайте да пробвате видяното в домашни условия! Може да бъде вредно за здравето и живота ви!". Не малко хора не са се върнали от тези места, но........да се надяваме, че Живота знае какво прави в задния си двор

          ПП
          Браво Животе! Не остана обезчестена от тебе пътека в райна
          Последно редактирано от Жоро Йорданов; 18-10-11, 13:05.
          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
          0894328706

          Коментар


          • От: По Старопланинските пътеки

            Браво и от мен.

            п.п.Започвам да се респектирам от теб все повече и то не само от репортажите, но и от това че наистина знаеш какво трябва се носи в раницата.
            ......Естествено че имам в предвид ядреният ускорител!

            Поздрави.
            Не е важно какво караш, а как го караш !

            Коментар


            • От: По Старопланинските пътеки

              Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
              Бравоооооо !!!! Много радват репортажите ти, само едно не мога да разбера, сега в тея зимни условия и непрестанен снеговалеж, как не те е страх да караш сам по непознати места !!!?????!!!!
              Твоите репортажи също ми харесват,следя ги с интерес.А относно дали ме е страх,даже доста мога да кажа че ме е страх,но именно страхът ме пази да бъда максимално предпазлив,научил съм се да преценям всяка обстановка,със планината шега не бива,пренебрегнеш ли я наказва много лошо.Балкан означава мед и кръв.В един от твоите репортажи видях че беше влезнал в някакво дере,във непознати условия,ако изникне дадено препятствие,слез си от моторчето огледай си внимателно как и по какъв начин можеш да преминеш,ако имаш съмнения не рискувай,защото влезнеш ли и да си отрежеш пътя назад а напред е невъзможно става лошо.

              Коментар


              • От: По Старопланинските пътеки

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Твоите репортажи също ми харесват,следя ги с интерес.А относно дали ме е страх,даже доста мога да кажа че ме е страх,но именно страхът ме пази да бъда максимално предпазлив,научил съм се да преценям всяка обстановка,със планината шега не бива,пренебрегнеш ли я наказва много лошо.Балкан означава мед и кръв.В един от твоите репортажи видях че беше влезнал в някакво дере,във непознати условия,ако изникне дадено препятствие,слез си от моторчето огледай си внимателно как и по какъв начин можеш да преминеш,ако имаш съмнения не рискувай,защото влезнеш ли и да си отрежеш пътя назад а напред е невъзможно става лошо.

                Благодаря! Аз тоя урок го научих по-малко по трудния начин... и сега си гледам внимателно дори върху най-малките неща. Факт е,че гората е безпощадно место и нямаш право на грешка, и че всяко подценяване на дадена ситуация се наказва. Въпроса със страха ми изникна на фона на това,че аз примерно,аз за пръв път по познат път не знаех къде се намирам, беше ме страх да не падна в някое дере защото случи ли се края ще е фатален,но пустият му адреналин като ти влезе в кръвта... , та като видях местата където ходиш и всичкия тоя сняг, и кошмарните условия да ти кажа,честно шапка ти свалям...аз много бих се колебал дали да тръгна!!! Евала, но все пак нали знаеш да сме живи и здрави и умната (все неща,за който няма смисал да споменавам). Важното е да си правим кефа, да се радваме на репортажите и всеки път да се прибираме вкъщи живи и здрави !! Поздрави и ще следя темата с интерес.
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: По Старопланинските пътеки

                  Събота е / 12.11/. Слънцето е пробило облаците и прави опит да изпече. Поне в равнината, над 1000 м Балкана е мрачен





                  Христо се радва на хубавия следобед. Мисълта че ще покараме по Стария балкан го изпълваше със щастие. Още повече, че щяхме да пробваме една нова пътечка, която той я беше карал до някъде, но поради лошото време не успя да види до къде води



                  Трудно можеше да се каже къде е била пътеката. Не стига, че от години не е ползвана но и всичко беше сериозно покрито от есенния листопад /не по БТВ/







                  Карането напред си беше сериозен риск – не се знаеше какво се крие по шумата





                  А аз се отдадох на фотография









                  Докато се бях залисал, Живко решил да ми пробва коня



                  Траялски участък покрит с листа - гадна работа





                  Вече е горе



                  Неговия козел си почива



                  Вече сме доста нависоко









                  От тук право нагоре



                  Малииии, къде ми е чак мотора….



                  Следва.........
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • От: По Старопланинските пътеки

                    Eее най после се появи репортажа,заслужава си чакането.

                    Коментар


                    • От: По Старопланинските пътеки

                      Следващите снимки ще са без коментар



















                      Време за връщане



                      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                      0894328706

                      Коментар


                      • От: По Старопланинските пътеки

                        Бравус аматИОри
                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • От: По Старопланинските пътеки

                          И докато Живота си пиеше бирата на 2000м и -5гр. студ, аз извадих триножника и се отдадох на рисуване.

                          Загадка - коя е природната забележителност??

                          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                          0894328706

                          Коментар


                          • От: По Старопланинските пътеки

                            Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение

                            Браво чудни снимки както всеки път.
                            Имам една лека забележка.

                            Ице, ква е таа бира бе брат , носи ракетния ускорител или барем вино, ще умрете от студ.


                            Поздрави!
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • От: По Старопланинските пътеки

                              Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                              Имам една лека забележка.

                              Ице, ква е таа бира бе брат , носи ракетния ускорител или барем вино, ще умрете от студ.


                              Поздрави!
                              Еми точно за вино си беше ама още не е станало,ехей къде е чак декември,а не ми се купуваше магазинско защото от него още повече ти изтиват краката.

                              Коментар


                              • От: По Старопланинските пътеки

                                Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                                И докато Живота си пиеше бирата на 2000м и -5гр. студ, аз извадих триножника и се отдадох на рисуване.

                                Загадка - коя е природната забележителност??

                                Райското пръскало !!
                                333 Just Half Evil

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X