Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Старопланинските пътеки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По Старопланинските пътеки

    Съобщавам ви че след тежко и мъчително боледуване ние отново се завръщаме на сцената,кои ние,аз и моят верен боен другар който възкръсна от мъртвите,това което ще ви представя не е много,поради причина лошото време,студ лед и сняг,днешният следобед ми остана свободен и реших да тествам новото сърце на моят стар приятел,реших да ида на пътеката на Щастието,половината от нея може да се кара в сняг защото е във гъста борова гора.
    От тук започва и самата пътека.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298108m.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5338706
    Още в първите 100 метра разбрах че работата няма да стане,снегът се залепяше за гумите и блокираше движението а под него лед,просто страхотна комбинация.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298122R.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5338707
    Ето го Феникса,добре че успях да намеря и закупя такъв същият мотор и то за 250лв целият,за да направя живото-спасяващата операция.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298159g.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5338708

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298189k.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5338709
    Босичък горкият,покрай тези ремонти не остана време да му сложа друга гума.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298193C.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5338710
    Не е много снега но без гума не става,по равното няма дерт но по стръмното стои на едно място.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298205B.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5338711
    Това е до тук бях,но пък колкото толкова,все пак опитах.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298217I.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5338712
    И аз да не остана по назад,и на мен едно кадро.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298237v.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5338713
    С тази пътека приключих,но пък реших да пробвам една друга съседна,не че и там нещо щях да направя.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298242i.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5338714
    От тук нагоре пеш,реших да видя в по подходящо време тази пътека дали става за мотор.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298246f.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5338715
    Картинката не изглежда много розова но нещо може да се измисли.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298260H.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5338716
    Балкана е страшно красив,само че на живо,обаче на снимките не си личи.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298265F.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5338717
    Тук открих една пътека която се движи по реката но до къде стига и може ли да се кара остава като задача да проуча.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298273L.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5338718
    Малка пещера,става да се скрие човек на сушина.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298284w.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5338719
    Повървях още малко нагоре и до където стигнах си мисля че може да излезе нещо за каране.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298288H.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5338720
    Последна снимка от планината и обратно по поляните.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4298296g.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5338721
    Я стига съм ви писал че като гледам снимките ми става студено,ще ви пусна нещо по горещо.

    Коментар


    • От: По Старопланинските пътеки

      Доста добра пътечка.

      Коментар


      • От: По Старопланинските пътеки

        На вниманието на всички КАЛОФЕРЦИ,КАРЛОВЦИ и СОПОТЧАНИ.
        ГРАНД-БУРКАН 2 Енина 2012г. е отложен за 17.03.2012.г.

        Коментар


        • От: По Старопланинските пътеки

          Първоначално публикуван от d.6orca Преглед на мнение
          На вниманието на всички КАЛОФЕРЦИ,КАРЛОВЦИ и СОПОТЧАНИ.
          ГРАНД-БУРКАН 2 Енина 2012г. е отложен за 17.03.2012.г.
          Ей мен ме забравихте!!!
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • От: По Старопланинските пътеки

            Днес общо взето беше топло,температурата беше -6 градуса,дебелината на снежната покривка 25см,дървата за огрев са почти към своят край а зимата както всяка година неочаквано ме изненада,резнах от дълбоките запаси една акация,изпих един тас с вино и горе долу нещата се подредиха,само че от ядрения ускорител рязко ми се прикара мотор,веднага измислих маршрут,трябваше да бъде къс защото беше станало 16ч.
            Тук започва и моята зимна приказка,по утъпкан сняг беше ужасно да се кара,но тук нямаше вече този проблем.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4389491Q.jpg
Прегледи:1
Размер:28.6 КБ
ID:5346585
            Хубаво се бях опаковал от студ но това продължи само в първите 100 метра,после рязко премахнах маската че иначе не достигаше въздух.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390492z.jpg
Прегледи:1
Размер:45.0 КБ
ID:5346586
            Това беше първото по сериозно изкачване,местността се нарича Герген-тепе,какво значи и идея си нямам но се чува приказка че е нещо подобно като тракийската гробница в Старосел,но не е проучена все още,по тези земи е имало древен град,доста хора забогатяха от иманярство,и все още има нещо останало защото не спират да копаят.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390518V.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5346587
            Ето го и бесният сузук,само че не му достига мощност защото съпротивлението е голямо и често спирах за почивка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390623a.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5346588
            Интересна гума подарък ми е от Чирпанската група,лятото идваха да пробват нашите пътеки и останаха много доволни.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390665e.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5346589
            Въпреки че имах страхотно сцепление право нагоре не ставаше,наклона си беше добър и трябваше да заобиколя.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390713e.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5346590

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390657h.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5346591
            Наклона беше преодолян,бях вече от северната страна,оставаше да се кача на върхът на могилата.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390854j.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5346592
            Трябваше да внимавам да не нацеля някоя изкопана дупка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390864T.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5346593
            До тук,надолу е разкопано здраво.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390883N.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5346594
            Първата цел е достигната,оставаха другите,изглед към балкана и пътеката на Живота,само че горе снегът е над метър,а на връх Ботев е два метра и ще е достъпна по Гергьовден.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390896D.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5346595
            Положението с Гущеровата пътека е същото.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390923Q.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5346596
            Спуснах се през това баирче,само че на снимката не си личи наклона,надолу на шейна но за отбелязване пък не паднах.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390931h.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5346597
            Тези пътечки не ги зачитам когато е сухо но сега като няма друго място за каране направо са си чудни.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390942E.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5346573
            Тази река тръгва от бар колибата,лятото едвам се забелязва но сега водата си е доста,което ме заблуди и по надолу ще ви разкажа как.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390954B.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5346574
            Пътеката беше през това брягче.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390965G.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5346575
            Колкото по високо се качвах,снегът ставаше по дълбок,дори и степенка не ползвам,да не си помислете че парата която се издига е от прегряване,от топящия сняг е който е изхвърлен от предната гума.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390981d.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5346576
            Друго си е с истинска гума,даже ако обърнете внимание на предната снимка ясно си личи,предната е затлачена със сняг защото грайфера е по на гъсто разположен,а задната е почистена.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4390996t.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5346577
            Тук реших да пробвам да покарам в реката,мислих че ще ми е по лесно,да ама не,както по нагоре споменах мислих че реката е малка,малка е само че на някой места,имаше и доста интересни водопадчета добре че предварително измервах дълбочината с една пръчка,иначе мотора щеше да глътне вода,бая си помислих че ще търся помощ,защото вече беше 17и30 нагоре връщането беше невъзможно,надолу сериозно трудно но това беше единственият изход,бреговете бяха отвесни.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391024k.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5346578
            Ето ги и дълбоките вирчета,добре че не са продължителни по дължина.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391095F.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5346579

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391106M.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5346580
            Голяма простотия стана като тръгнах надолу по реката,но пък никога не бях карал така и си беше интересно.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391115R.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5346581
            Иначе на места си беше направо магистрала.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391136N.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5346582
            От мястото където съм снимал беше най трудното преминаване,даже за отбелязване си напълних и ботушите с вода,нямаше как пренесох мотора иначе щеше да е наводнен.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391146g.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5346583
            Най накрая успях да се измъкна,предстоеше ми само 4 километра преход до вкъщи,като се прибрах събух си панталона и за отбелязване стоеше прав,спирачките също бяха замръзнали,а аз бях целият потен,преоблякох се и си наточих един тас със гроздово лекарство,и заседнах пред компютъра та чак до сега.Еми това е от мен на който му харесва да гледа.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4391186d.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5346584
            Последно редактирано от hristo jivota; 12-02-12, 00:38.

            Коментар


            • От: По Старопланинските пътеки

              И тебе главата май не те слуша особено много . Иначе евала за поредния готин репортаж. Хубаво е ,че ни разведряваш в тея студени дни. Като каза ,че панталона е станал на камак, се сетих за тоя тип Беър Грилс (оцеляване на предела), дето си показа как връзката на обувката му от студ стои изправена в хоризонтално положение , добре ,че си бил с ботуши, че можеше и ти да ни изненадаш с една такава снимка хихи.
              п.п Много е готин репортажа само дето първите 13 снимки нещо не ми ги показва....

              П.п.п Дойдоха хахах явно в тоя студ по-бавно стигат до Петрич. Поздрави
              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 12-02-12, 00:50. Причина: Допълване
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: По Старопланинските пътеки

                Ааааа,ето още един,който не спи зимън сън.
                Браво,хубаво е,че при наличието на този сняг пак си успял да покараш.
                Симеон Симеонов - 0878666200
                Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                Suzuki - A way of life

                Коментар


                • От: По Старопланинските пътеки

                  При мен със снимките няма проблем...
                  Симеон Симеонов - 0878666200
                  Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                  Suzuki - A way of life

                  Коментар


                  • От: По Старопланинските пътеки

                    Браво колега от дни не съм гледалхубави репортажиЯвно гроздовият сок вдига адреналина иначе сам в този студ е немислимо без негоДано да има пак такива хубави снимкиА температурите при вас са поносимив 16ч беше -12ц при нас, всичко замръзва

                    Коментар


                    • От: По Старопланинските пътеки

                      Следя темата, с интерес, от доста време. Благодарско на Ицето за споделянето. Много пъти ми е идвало да те питам и сега се реших- Защо, аджеба, повечето пъти си сам по тези индеци. Ето и вчера пак. Недей така бе, човече. Че и по тъмно си се прибрал. Поздрави!
                      Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                      Коментар


                      • Re: По Старопланинските пътеки

                        Как пък не се паднахме в един регион да си ни пере сачмата заедно?!
                        Поздрави на всички и скорошно запролетяване
                        Ако не ...
                        Бензин в кръвта!
                        http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                        Коментар


                        • От: По Старопланинските пътеки

                          Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                          Следя темата, с интерес, от доста време. Благодарско на Ицето за споделянето. Много пъти ми е идвало да те питам и сега се реших- Защо, аджеба, повечето пъти си сам по тези индеци. Ето и вчера пак. Недей така бе, човече. Че и по тъмно си се прибрал. Поздрави!
                          Какво да ти кажа,това е трудна работа,ще ти отговоря честно и откровено,ендурото е много сложна наука,или ставаш,или въобще не се захващаш,сам съм защото никой освен Николай,от форума,не се занимава с екстремно ендуро в Карлово.Сам съм защото нямам последователи,и това най много ме боли.Има страшно много мотористи в Карловския регион но всичките са летни ездачи,ако стане въпрос за сериозно каране всички се покриват.

                          Коментар


                          • От: По Старопланинските пътеки

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Какво да ти кажа,това е трудна работа,ще ти отговоря честно и откровено,ендурото е много сложна наука,или ставаш,или въобще не се захващаш,сам съм защото никой освен Николай,от форума,не се занимава с екстремно ендуро в Карлово.Сам съм защото нямам последователи,и това най много ме боли.Има страшно много мотористи в Карловския регион но всичките са летни ездачи,ако стане въпрос за сериозно каране всички се покриват.
                            Нали трябва да има и поланки.Не може всички да сме екстремисти като вас.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: По Старопланинските пътеки

                              И аз имам мерак, ама жената не ме пуска
                              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                              0894328706

                              Коментар


                              • От: По Старопланинските пътеки

                                Дабе да! За таса ти е по голям мерака ама за там нея питаш!! Нали Сава???
                                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X