Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в неделя, но не всяка неделя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

    ЧЕСТИТА 2012 ГОДИНА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ, МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ
    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

    Коментар


    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

      Честита Нова Година и от мен на всички Плевенски мотористчета, бъдете живи и здрави и през новата 2012г.много безавариино рътене из баирите.

      Коментар


      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

        Първоначално публикуван от d.6orca Преглед на мнение
        Честита Нова Година и от мен на всички Плевенски мотористчета, бъдете живи и здрави и през новата 2012г.много безавариино рътене из баирите.
        И най вече на БУРКАНА 2 в Енина.
        На 18.02.2012г.

        Коментар


        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

          Пролетта, е на прага ни!


          А с идването на пролетта, забръмчават и ...пчелите (и не само)!
          Gas Gas ec 250

          Коментар


          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

            След дълго зимно прекъсване най после направихме едно съвместно каране с колеги от Севлиево и Музга. Уговорката за среща - между Севлиево и Горна Росица, на гърбавия мост на Чакала. До сега винаги сме карали на юг, към планината, но този път взехме решение да караме на север, посока язовир Александър Стамболийски.



            Спирка за уточняване на маршрута



            Втора спирка за уточняване на маршрута и за по цигара



            Единият от водачите - Веско от Севлиево



            Пред паметника на Крушево, дето му забравих името, защото не си носих молив да го запиша





            Този път не се наложи Асен да сменя свещи, нито пък горивен жигльор ( явно го беше улучил предварително ), но пък се оказа, че въздушният филтър трябва да бъде поизпран с бензин.





            На тази полянка Асен се провиква, за да съобщи на колегите Венци и Веско, които са в ниското и са се върнали да го търсят, че вече е горе е да се връщат.



            Вече сме до язовир Ал. Стамболийски и който каквото си носеше за ядене, го изяде.







            Колегата с КТМ, който направи шоуто до язовира е Краси от Музга, другият колега с Хонда (който кара на задна гума ) също е от Музга и колегата с Ямаха е Венци от Севлиево.



            До същия язовир, но по на запад.





            На горните разкопки, които датират от 5 век













            На долните разкопки от 5 век. Много приятно, тихо и спокойно място. Много хора си почиваха и се черпеха.











            След такова дълго прекъсване, тази лека и приятна разходка, която беше около 40 км., се отрази много благоприятно като начало на сезона. Всички останаха много доволни. Благодарим на адаша Данчо от Севлиево, който ни отсрами пред колегите от Музга. Надяваме се следващият път да е още приятно. Ако някой от участниците желае нека да допълни репортажа ми или да изрази мнение за карането.
            Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

            Коментар


            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

              Браво Данчо,хубаво пак сте изкарали,ей да му се не види май от целият форум само аз не съм изкарвал мотора още тая година!!!!
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                Браво Дака най после се завърна след зимен сън и пак си на ниво с репортажитеА и Венци е призимувал
                Последно редактирано от borkatasx; 19-03-12, 20:33.

                Коментар


                • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                  Ей Данчо, не зная дали това ти е първия излет с новия мотор, но добре че си го документирал, щото бях на път да променя мнението си за йониките Желая късмет на всички и много без аварийни мото часове
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                    Получила се е малка грешка не са 40км а са 40мили или 65км да се успокоят колегите за разхода на гориво особено колегата с цваиката направо му настръхна козината мамка му и мотор уж съм сложил малкия жигльор и шише нося и за 40км ще закъсам голям майтап едва днес разбрах какво става защото реших да допълня резервоара и ужас 9.5 на сто малко остана да се гмурна в карборатора но се оказа 5.5 на сто Сега разбрах защо като вдигне 70 и нагоре зор и си викам майка му и мотор как са го ограничили а бе голям майтап сега е превключено на километри
                    Последно редактирано от ДАКАТА; 23-03-12, 16:41.
                    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                    Коментар


                    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                      За колегите, които скоро няма да ходят към Беклемето, да добият представа за южната му страна - това е на 6 април 2012 г.










                      Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                      Коментар


                      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                        Честито Възкресение Христово на всички колеги ! Разбрахме се с Венци от Севлиево около 10 часа да сме там. За целта станах рано - рано, закачих ремаркето, натоварих и право към Тодорово, където предполагах, че Борката, който преди 3 седмици си купи Хонда црф 250х и това ще му е първото излизане в Балкана, вече е пред гаража с пълна екипировка и ме чака. Вместо него ме чакаше баба му. питам я аз : Къде е Борката ?, а тя ми отговаря : Ми няма го !; аз питам: Ми новия мотор тука ли е ?, И новия мотор го няма !. Звъна му аз - къде си Борка ?, а той - Ми пред гаража, Бе как си пред гаража като баба ти е пред гаража, пред кой гараж си? Пред гаража в Плевен. И аз обратно към Плевен. Докато пътувах обратно към Плевен се обадих на Венци да е спокоен, че няма да се появим на време.



                        Понеже Борката за 3 седмици не можа да разбере къде в Плевен продават спрей за верига и масло за въздушен филтър, та му носех, а той: Моля ти се не ме снимай, че ме е срам ! Срам не срам, ама ги взе.



                        Със следващото видео показвам как си боядисвам въздушния филтър с масло, ама не надувам с уста като Борката, а си имам бутилка сгъстен въздух.








                        Вече сме в Севлиево пред дома на Венци



                        Домочадието на Венци - Дидко и Вики. Дидко признава за играчки само мотори, а Вики си има двутактово ендурце.



                        Цялата фамилия на Венци



                        Това е първата хижа до която достигнахме след доста интересно екстриймче.







                        Срещнахме двама туристи



                        Борката се чуди как може толкова много да се изпотява, но предвидливо си беше взел 3 - 4 фланелки за преобличане. Добре, че преходът беше около 65 км., че ако беше по - дълъг му трябваше допълнителна раница за фланелки.



                        На това място едно наклонче около 50 - 60 метра, стръмничко, с коловозчета и много кал стана много интересна заигравка, като най - доброто постижение беше на около 3 метра до върха и не беше подобрено до края въпреки всичките опити. Снимките и клипчетата са малко, защото операторът беше зает с опитите за изкачване.









                        Целта ни беше Витата стена, доста опити направихме да достигнем до нея, но не можахме. Езерце, където срещнахме колега от Габрово с колело.







                        Черният облак се движеше срещу нас



                        Изчакваме да спре дъждът, който си има дъждобран си го ползва, а който няма прави снимки и се крие под клоните



                        Венци, който на една от почивките се похвали, че не е падал и да не помислите, че тук е паднал - това е изпускане на мотора, и така три пъти за деня го видях как изпуска мотора, но според него три изпускания не правят едно падане. Изводът е, че Венци все още не е падал !





                        В това деренце имаше интересни моменти, особено при опитите за излизане от него, но снимки няма, защото операторът беше главно действащо лице.





                        Кратка почивка за по цигара, който пуши.





                        Водачът търси вода, защото бяхме пресъхнали. Проверихме около цялата хижа, но никъде не намерихме.





                        Единият от санбернарите на Ники, по - дружелюбния.



                        Най - накрая се напихме с вода.



                        По пътя между Ловеч и Плевен Венци се обади и каза ,че в Севлиево вали. Решихме да се обадим да проверим как е времето в Троян, евентуално ако не вали да караме там. Оказа се , че и в Троян вали. При следващото обаждане Венци ни успокои, че според него докато стигнем дъждът ще спре и продължихме за Севлиево. Наистина като пристигнахме дъждът току що беше спрял. От доста време насам това беше едно от най интересните карания, в което имаше всичко - и екстрийми, и малко траял, много много кал и най важното, че никой за никъде не бързаше и се получи невероятно приятно каране.
                        Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                        Коментар


                        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                          Браво момчета. Много хубав репортаж и много хубави снимки сте направили , както и добро каране . Браво !!! Поздрави и безаварийно
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                            При тази скука във форума предлагам репортажа от неделното каране, за да разведрим малко обстановката.Тази неделя реших да сменя Севлиевския с Троянския Балкан. Докато настройвам апарата, което ми костваше доста време, Анатоли успя да ме снима. Срещата е както обикновено на бензиностанцията след Ловеч, посока Троян.





                            Вече сме в Троян, пред дома на Крум



                            Всички искат да се снимат с Ямахата на Крум



                            Моторът се продава - имаше бележка, но не пишеше цената



                            В Бели Осъм, мястото откъдето обикновено тръгваме





                            Цялата поляна беше прогизнала от вода и Крум сподели, че цяла нощ не е спирало да вали. Като погледнахме пътя, по който трябваше да тръгнем, видяхме, че се стичат вадички и започнаха да ни минават мисли дали да разтоварваме моторите или не, но решихме, че след като сме тръгнали да караме - ще караме и разтоварихме.



                            Старт



                            Въпреки дъждът, който е валял цяла нощ, се оказа, че голямата кал е само в гората, а на откритите места беше изпръхнало.



                            Кратка почивка





                            Анатоли опитва вкуса на дивия чесън



                            Под връх Васильов











                            Благодарение на техниката успяхме да си направим обща снимка













                            На самия връх Васильов, но се спряхме само за снимка, след което се спуснахме към село Васильов и от там към Рибарица.





                            Заведението, в което винаги се отбиваме, когато минаваме през Рибарица







                            Помолихме сервитьорката да ни снима как похапваме саламурена чорба. Колкото пъти дойдем, винаги я пробваме.



                            Крум и Анатоли бяха се загледали по водното колело и се чудеха дали водата върти колелото или някакво електромоторче го задвижва. Аз им прекъснах размислите с една снимка и в крайна сметка се оказа, че "колелото върти водата".



                            Някакъв пенсионер - ендурист събира сили за следващия преход



                            На връх Кашка



                            Кратка почивка преди калните участъци на спускането, защото спускането не е като изкачването.



                            Разходката беше много приятна, имаше много, много кал, имаше и по - сухи места. Като цяло беше много приятно каране от 86 км. По закона на Мърфи, най - интересните моменти не бяха документирани. В репортажа са използвани и снимки от телефона на Анатоли.
                            Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                            Коментар


                            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                              Първоначално публикуван от ДАКАТА Преглед на мнение












                              Браво Дака,чудна разходка поздрави,страхотни снимки.


                              Тоя генератор го гледам всеки ден от едно известно време и вече май наистина е време да отида по близо и аз до него.

                              А тая кръчма като я видях,какви спомени нахлуват в мен,.......а какви снимки имам пък аз от там,ама са за д в друг раздел май

                              Поздрави
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                                Кажи кога и къде - как да го осъществим
                                Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X