Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    При вас е добре за каране а при нас има оше много сняг надяваме се скоро да се стопино май не се очаква да станено поне ще гледаме снимки и клипове от Беласица планина

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Първоначално публикуван от borkatasx Преглед на мнение
      При вас е добре за каране а при нас има оше много сняг надяваме се скоро да се стопино май не се очаква да станено поне ще гледаме снимки и клипове от Беласица планина
      Мда тука почти се стопи, ниското почти няма сняг, тук таме е останало малко на местата където не огрява слънце. Едни приятели ми казаха , че горе високото в планината (в частност х. Конгур и вр. Конгур ) имало 1м. сняг,но това по техни думи не мога да го потвърдя.
      Много лошо стана с пръста ми, не мога да стискам съединителя иначе ще ида да се уверя сам .

      П.п няма да е лошо и при вас да вземе да се вдигне снега , че да пуснете и вие малко репортажи, защото ми се струва,че раздела с разходките доста позамря.....

      П.п.п аз дано за неделя да съм на линия , мажа тука всякакви препарати за рани , едно друго ма да видим. Имам си едно тайно лекарство, ма няма да му казвам името да не ме хокат, но много помага .... айде поздрави от мен
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Първоначално публикуван от rockyTDI Преглед на мнение
        Много ефектно ! Поздравления
        Благодаря . Е, не е като гопро , но за тея пари върши чудна работа камерката и което е по-важно , мисля , че успях да елеминирам проблема със замазването на видеото при сумрак. Все пак като тествам в гъстата гора ще си покаже де , ма имам доста голяма надежда
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          ..Вариант 3: Това се оказа и печелившия вариант. Жило 1 развито ДО средата, а жило 2 - една идея над жило 1. Резултата - резачка...
          Защо не си регулираш клапите, ТОЧНО както го е измислил Японския инженер, а го караш на проба-грешка? Става за пет минути и по точно от това - здраве му кажи. Има си точно определено място, където се блокира позицията на клапата и се постига с едно свредло 4-5мм - (не помня точно размера) и с реглаж на жилата.Отвиваш и натягаш, докато съвпаднат отворите, за да може да прокараш стопора. Жилата не трябва да са супер натегнати, защото натоварват сервомоторчето и то дава фира, а е кът.

          Това е примерна снимка на ТЗР-125, която е на по-стария двигател 2RH00 и жилата са кръстосани, но принципа е същия като на твоята моторетка.

          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
            Защо не си регулираш клапите, ТОЧНО както го е измислил Японския инженер, а го караш на проба-грешка? Става за пет минути и по точно от това - здраве му кажи. Има си точно определено място, където се блокира позицията на клапата и се постига с едно свредло 4-5мм - (не помня точно размера) и с реглаж на жилата.Отвиваш и натягаш, докато съвпаднат отворите, за да може да прокараш стопора. Жилата не трябва да са супер натегнати, защото натоварват сервомоторчето и то дава фира, а е кът.

            Това е примерна снимка на ТЗР-125, която е на по-стария двигател 2RH00 и жилата са кръстосани, но принципа е същия като на твоята моторетка.


            Благодаря ти за информацията. Аз като регулирах клапите се водих точно от тоя принцип , за който пишеш. Инфото намерих от един сайт за Ямаха дт 125. Аммм експериментирах, защото си мислех , че ще направя мотора по-рязък (една идея по-близо до 125 чист крос един вид) , макар да ми беше ясно, че не може да се сравнява. . Иначе клапите са ми регулирани и развити по тоя принцип от картинката само, че предварително си центрирах отворите с 1 тънка отверка и мотора , работи оптималко. Сега след теста не съм отварял да видя дали всичко е ок, но утре ще го направя . Благодя още веднъж
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Междувременно днес ходих малко на гости и навръщане видях пл. Беласица от далече. Щракнахме няколко снимки, който ще споделя с вас, за да видите каква е обстановката

              Както се вижда долу в ниското снега е кът , но не така стой въпроса във високите части на планината, където снега е направил доста дебела покривка...



              В дясно е и Петрич, а планината насреща е Славянка или Алиботуш. Тя е на границата между България и Гърция.



              Ето още една снимка...



              Това е пл. Беласица в по-западните части над селата Беласица , Коларово и т.н..



              И завършвам с един опит за панорамна снимка



              Утре ще пробвам да подкарам мотора и , ако няма проблеми ще направя едно каране в незнайна за мен посока (ще го решавам на момента) , ма и така е най-интересно май . Поздрави
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                Завърнах сееееее !!!! Днес , макар пръста да не ми е зараснал, реших , че ще ходя да карам и това е !!

                Не беше от най-комфортните ми карания , поради факта,че трябваше да боравя със съединителя по различен начин, от този, които съм свикнал, но все пак карането беше добро. Намрих една много готина пътека , но затова след малко , като се качат снимките
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  И така приятели, започвам.

                  Днес към 13-00 излязох да покарам малко, но не ми се ходеше горе високото в планината, понеже е адски студ и има много сняг, а аз съм сам и не ми се рискуваше. Затова реших да карам някъде в по-ниските части.

                  Започвам с едно екстремче, на което доста се озорих първия път заради снега или по-точно леда , който се беше образувал по екстремчето.

                  Ето го и него...



                  А това е първият ми неуспешен опит, стигнах почти до горе , но заорах и няма мърдане напред....



                  След няколко опита вече бях поразорал леда и последва нов опит този път успешен.



                  Продължавам нагоре в балкана. Пътя е станал неописуема пързалка , ледена пързалка.

                  Не след дълго хващам една пътека, която си набелязах отдолу. На места имаше такъв лед, че не може да си представите. За да не съм многословен, ще го опиша с пример. Седя върху мотора, включвам първа, пускам съединителя , махам ръцете от кормилото, а задната гума си се върти без никакво усилие върху леда . Правих поне 3-4 опита докато преодолея леда...

                  С много усилия обаче и най-вече инат - успях

                  Тук излиза пътеката...



                  Поглед надолу - пътеката лакатуши право надолу между дърветата..



                  Кончето почива малко..



                  Ето я и моята крива мутра в кадър



                  Някъде натам трябва да продължа...



                  Малко по-нагоре по пътеката. Наклона не си личи за съжаление...



                  Ето и едно клипче от тази част на пътеката..



                  Мотора е вече горе на равничко, ами сега ?!?!? Напред пътеката не ми вдъхваше доверие , много голям страничен наклон и всичко бе в лед, а отдолу дере. Не можех да се изправя на краката си, камо ли да мина с мотора . Реши в това време да не рискувам и се върнах назад по едно друго разклонение на пътеката.





                  Идвайки някъде от там......



                  Се озовах ето тук...



                  Много красива гледка се откри..



                  Петрич на преден план, а на заден е село Първомай..



                  Малка фото сесия на скалите



                  Времето обаче взе да се разваля... както се вижда на заден план. Нащраках още няколко снимки и се прибрах вкъщи.



                  Тук мааааааалко закъснях за снимката на самоснимачка



                  И завършвам с тази снимка, която ми стана любима и се превърна в снимката на деня за мен



                  Поздрави и до нови срещи приятели, дано сте се забавлявали на поредното приключение , което си заформих.
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    Хубави снимки отново си направил колегаи най вече,че си покарал,а ние стоим само на топло
                    Последно редактирано от borkatasx; 15-01-12, 17:23.

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Браво, маняк си!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Добро каране си си спретнал - и ние записахме деня, НО в тези условия е доста рисково да си сам нагоре по чукарите.
                        Gas Gas ec 250

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Браво напредваш личиси от някой клипчета браво
                          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            Искренно ви благодаря за положителнити отзиви за пореден път . Старая се да напредвам до колкото мога , да ходя по непознати места и да ви правя съпричастни на това , което преживявам и аз , пък дано се забавлявате поне малко пред екраните си. Дано някои ден имам щастието да покараме малко заедно, тъкмо да науча това онова . Поздрави от мен за всички вас .
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Ехххх от кога не съм писъл в темичката, чак мъчно ми стана....

                              Днес обаче 02.02.2012 година мога да кажа, че отново съм в '' играта ''.

                              Решихме да се пробваме да се качим до х. Конгур (по-точно аз да се пробвам, че съм с мотор), а братовчедите с моторна шейна. Тръгнахме леко леко. Пътя беше кошмар. ЛЕД , много лед , целия път е скован от лед, а над него малко пухкав снежец - отвратителна комбинация. Криво ляво в началото се спрявях някак...

                              Първа почивка...



                              Те ме те и мене...



                              До тук беше горе-долу добре за мен. Шейната си летеше на горе като през известно време спираха да ме изчакват, че аз се придвижвах доста по-бавно....

                              Не след дълго снега стана много дълбок, малко над коленете, шейната отлетя напред, а аз заседнах. Бутах, дърпах, псувах и Не, не и не. Не помръдва.

                              Аз стигнах до тук....



                              Както се вижда освен шейната и мен никой не беше минавал от там...



                              Такова беше положението при задната гума, а дори не беше стъпила на пътя. Като слязох от мотора затънах до коленете....



                              Ей ме и мене.....



                              Нагоре положението бе такова:



                              Много паднали дървета. Разбрахме се братовчедите да продължат нагоре, пък аз да се връщам , просто няма минаване нагоре...

                              Поех по пътя надолу. Лелееееееее какъв екшан беше. Нагоре не успях да падна нито веднъж. Мотора се сукаше и поднасяше по всевъзможни начини, но някакси не успявах да падна. Надолу обаче полужението не бе такова. Изсипах се поне 10 пъти на леда. Просто няма спиране , тръгне ли преднага гума и до там. След милион псувни успях да се добера до нас.
                              Направих и бойното кръщене на гардовете, в зимни условия са добре , здрави са за сега

                              Ето снимки от пред нас....



                              Толкова беше студено в балкана ,че всичко замръзваше по мотора. Прибрах се поизчистих го и се качих горе.



                              Не след дълго се върнаха и братовчедите , питах ги дали са стигнали, а те ми отговориха ,че имало много паднали дървете и без резачка просто няма минаване.... . Жалко само , че не успяхме да качим храната и провизиите за хижата....

                              Така завърши нашата ''експедиция'' ... друг ден ще се пробваме пак , пък ,ако стигнем ок , ако не здраве

                              п.п Доволен съм от мотора,определено има разлика във вървенето. Айде ,че да ходя да прегърна печката хахах Поздрави и до нови срещи.
                              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 02-02-12, 15:50. Причина: Допълване
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Браво,както винаги на ниво си се представил с репортажа.От снимките си личи,че за мотор пътят е ужасен и непроходим.
                                Симеон Симеонов - 0878666200
                                Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                                Suzuki - A way of life

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X