Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Оффроуд около Петрич

    Съвсем скоро нещо да се случи, какво ли Може би , нови места, нови приключения и още нещо....
    Coming soon......
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #92
      От: Оффроуд около Петрич

      Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
      Съвсем скоро нещо да се случи, какво ли Може би , нови места, нови приключения и още нещо....
      Coming soon......
      Браво момко браво време ти е да сменяш каняяя
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • #93
        От: Оффроуд около Петрич

        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
        Браво момко браво време ти е да сменяш каняяя
        Ха дано, дал господ, касичката е създадена, и до Дядо Коледа писах , пък да видим какво ще излезе....

        Такаааааааа след доста голяма пауза, тук във форума де, защото за каране не съм спирал, но няма материал за качване във форума, та преди 2 седмици ми протече предницата на мотора, след като изчетох форума и изгледах милион клипове, се заех и за има няма 1 следобед ревизирах предницата самичък. Последва тест на предницата и всичко бе ок, но за съжаление бях сам...

        Тази седмица обаче....вече се сдобих с така търсената от мен карта на планината, и естествено веднага се заехме да я проверим дали и до колко е вярна...Тръгнахме само аз и Ники, защото другия колега беше възпрепядстван....

        Маршрута беше много интересен , а случките и по-специално една единствена, бяха/беше много интересна и накара косата ми да се изправи нагоре като на развалнуван бунтар !!! Значи тръгнахме от Петрич посока село Беласица, от там продължихме преминавайки през село Коларово, после село Самуилово (където има мотокрос писта) , отбихме се да видим трасето , завъртяхме по няколко обиколки, но нали сме боси в мотокроса, а пистата е обновена и има доста двойни скокове, който на мен лично с моя мотор ми се видяха невъзможни, и пред перспективата да се пробвам и да се размажа като муха на предното стъкло на колата движеща се със 100 км/ч се отказах....

        Та.... продължихме от село Самуилово нагоре през балкана посока Лопово, от там на билото на планината , подсичане на планината , хижа Конгур и вкъщи.Такаа започнахме да се катерим към пограничната застава Лопово, пътя беше чуден както обикновенно, тонове листа, камъни, лед и замръзнала почва - резултата Ледена пързалка. Обаче какво се случи, нямаме снимачна техника , щях да се изям от мъка...не след дълго стигнахме една табелка на която пише ВОДОПАД, и естествено се втурнахме натам, след около 400 метра (по табелка) стигнахме до самия него , снимката е от нета , че нали нямаме с какво да снимаме Водопада се намира в много голямо дере и се нарича Каменишки водопад..., а ето го и него...



        Много е красив и на доста диво место, информацията ми е ,че е висок около 20 метра..Продължихме да лакатушим нагоре към Лопово и не след дълго го дистигнахме. По табелки пише заслон Лопово, информацията ми е, че все още има военни там, като влизането е забранено. Пускам още една снимка на заслон Лопово, отново от нета ...



        Не сме се и опитвали да търсим хора , че на входа пазеха огромни кучета и решихме да не рискуваме.

        Нагоре пътя продължи да лакатуши, камъните ставаха все повече , както и студът. Пътя минава през чудни местенца за отдих....След около 10-20 км достигнахме и билото на планината , студът беше доста, но поне нататък грееше слънце, не че топли, но поне ни подейства зареждащо и тонизиращо.Потеглихме по билото, където имаше доста сняг на местата където не грее слънце.....

        Та карам си аз, подсичам планината, раздал съм мазна и равна газчица и гледам да не се изтърся на някоя пряспя сняг... и както си карам с периферията забелязвам движение на склона до мен... , секунда по-късно малко пред мотора ми (на няма и метър) изкочи ВЪЛК !!! Като го видях косата ми настръхна , добре,че чаках слънчево место за да спра и да изчакам Ники.. ако бях спрял там можеше и да ме нападне вълка, но явно се изплашил от шума на двигателя. След като изкочи до мен , вълкът побягна напред, обърна се за секунда, точно колкото да се уверя ,че е вълк и се изстреля напред, аз давам газ зад него ... ма к*чия му син много бързо бяга...След което спрях на един завой на слънце да изчакам Ники, гася двигателя , слухът-остър .. акъла - тъп !!! Ники дойде и аз му заразправях какво съм преживял докато го нямаше , дори му показах следите от вълка. Потеглихме двамта към х. Конгур, а аз през цялото време си мисля дали да не приключа с карането за тоя сезон, че не съм вярвал, че мога да срещна вълк по местата на който карам....

        Еми това е за сега от мен , приблизителната дистанция която изминахме , бе около 100 км, който взехме за 4 часа и половина.Пускам и трак,оцветен с червено (приблизителен , който начертах в гугал земя). Да се надяваме Дядо Коледа да не ме подмине и да донесе каквото трябвя , а и нещо за снимане.... поздрави на всички и дано ви е било интересно.

        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 27-11-11, 16:34.
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #94
          От: Оффроуд около Петрич

          Да не си объркал нещо червеният цвят е над 600километра.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #95
            От: Оффроуд около Петрич

            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
            Да не си объркал нещо червеният цвят е над 600километра.
            Абсолютно НЕ !!! Над 60,00км Да , но не и 600... трака не е точен, тъй като на някой места не мога да видя на гоогЪла как продължават пътеките и пътя и на места просто е отсечено. Общо трака се заформи около 100тина км , но не знам колко са точно, защото изкъртих датчика на километража по една пътека.

            п.с като чертах трака на гоогъла излезе между 60-70 км (но както казах местата където се обикаля не мога да ги видя и съм теглил чертата сравнително направо, колкото да се добие представа за трака), като си взема картата тая седмица ще снимам и ще покажа по-нагледно с пътеки , пътища , водопади и прочие.

            п.с Петрич-с.Беласица-с.Коларово-с.Самуилово са някъде към 20-25 км , мотокрос пистата е на 2-3 км от село Самуилово (приблизително) и останалото е изкачване на балкана , подсичане на билото по протежение на планината и спускане към Петрич.
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #96
              От: Оффроуд около Петрич

              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • #97
                От: Оффроуд около Петрич

                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #98
                  Здравейте отново !!!

                  Днес понеже единия колега има много работа и не може да дойде да покараме, а пък другия колега въобще не прояви никакво желание дори да драсне два - три реда ще караме или не, аз реших сам да си направя кефа. Имах за тестване и нови играчки , Дядо Коледа подрани с единия подарък и вече си имам ново апаратче , а другото, което исках да тествам бе .... абе ще разберете по-надолу какво-що !!!

                  И така ... събудих се към 9-30 ...и след като се повъргалях малко из леглото , се облякох и слязох да видя какво е положениятов гаража.

                  А там ме чакаше кой??? Естествено вярното ми конче !!!




                  ''Изведох'' го на дневна светлинка да му провяра гумите, масълцето и антифриза , и ми дойде на ум да ви покажа как успях да си ремонтирам страничния спойлер, който бях направил на пух и прах. Имаше огромно липсващо парче от долната страна(кръгло) , до него още едно, абе въобще дупка до дупка. Та с помоща на смола и стъкломат и после малко кит- ето го и резултата (остана само да се пръсне , но това ще остане за друг път). Липсващото парче се намира под числото 2 на спойлера и стига почти до него.




                  После поех нагоре към гората. Времето беше доста студено, земята замръзнала и покрита с лед, а листата бяха толкова много и толкова хлъзгави , че на моменти задницата на мотора се опитваше да ми изпревари предницата
                  , но пък беше много красиво. Ето от къде минава и първата пътека.



                  Излиза се право зад мотора...



                  За да добиете малко по - реална представа за наклона. Горе вляво се вижда част от опашката на мотора.



                  Ето го и мотора, вече е горе. Това всъщност е същата пътека, която съм отразявал и преди в репортажите, но намерих друг подход за излизане от нея. Както се вижда право през един улей, който в края е много стръмен и се излиза на пътя. Предишния подход беше в дясно на улея (като се изкачваш нагоре по-пътеката) и преминава през няколко дръвчета (за повече инфо, последните клипове където Ники (хонда цре 85) прави 2 опита, първия - неуспешен и втория - успешен). Та тоя подход мене ме кефи повече, въпреки ,че имах опасения ,че няма да мога да изляза. Обаче вярното ми конче не се предаде и заедно успяхме да го покорим .



                  А това е пътя, на който излиза пътеката. Като излезеш от тая пътека , пресичаш пътя и веднага започва нова, която за мен вече е доста лесна..



                  Ето я и нея..



                  А ето ме и мен малко в кадър...



                  После поех по една друга пътека,на която доста се узорих, защото има доста приличен наклон, доста завой, както и много камъни и корени (от дървото на снимката) преминава се на пУна газ, върнеш ли газта оставаш на место. Аз замалко да полетя в дерето малко преди дървото, след като нацелих една скала под листата, което бе предпоставка да спра, пък и да снимам и да ви направя и вас съпричастни на това през, което преминавам и аз





                  Пътя продължава малко направо , след което прави почти обратен завой на ляво....



                  След това отново дясно и право нагоре... Въпреки листата и студената земя , съм много доволен от представянето ми днес и от това на мотора. Просто излезе от всякъде от където исках.
                  След някакво време достигнах х.Конгур, където даже и не спрях, а отпраших към следващото приключение. По пътя има много вили и къщики, но не съм снимал всички.






                  По-надолу, до самия път, видях с периферията си едно много хубаво улейче,която за съжаление не беше разчистено, но това не ми попречи да се пробвам. 1ва, 2ра газззззззззззз и право нагоре като тапичка
                  Те го те улейот по-от близо. Виждат се клоните , който затрудняват преминаването.



                  И стигнах до тук.... Нагоре има 2 разклонения- едното(вляво) е адски стръмно и не мисля,че ще може да се премине с мотор освен ако не се направи зверска засилка, а другото (вдясно) е по-добре , не е толкова стръмно, но без разчистване няма да се получи нищо друго освен салто - морталес..



                  А това е надолу...



                  От там раздадох една мазна газчица и слязох долу в ниското, като посетих наскоро открито от мен местенце, което си кръстих мини Ерзберг. Представлява купчини почва , равни от горе, но с много стръмни подстъпи.







                  След което с пУна газ се прибрах към вкъщи, паркирах ''кончето'' да е готово за баня и се заразсъбличах...



                  За какво тестване ви говех началото ли ? Ами ето това: направих си chess mount camera stand, която изпробвах. Много съм доволен, изклюяително стабилна и удобно, ноооооооо за съжаления нали е тестов период тааа не бях настройл камерата под правилния угъл и снимаше само резервоара и кормилото на мотора. За другия път, ще внеса корекции и ще има клипове. А ето го и приспособлението(отне ми около 1 час и 3,20лв. за да го направя).







                  Еми това беше от мен. Дано ви е било интересно. Довиждане и до нови срещи !!!
                  Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 04-12-11, 14:37.
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Оффроуд около Петрич

                    Да, беше ми интересно и искрено ти благодаря за хубавите репортажи.
                    За приспособлението мога да кажа само едно, ЕВАЛА пич, нямаш равен засега.

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Да, беше ми интересно и искрено ти благодаря за хубавите репортажи.
                      За приспособлението мога да кажа само едно, ЕВАЛА пич, нямаш равен засега.
                      Радвам се, че репортажите и приключенията ми , се харесват. Както не веднъж съм казвал това е предпоставка да продължавам да правя това, което трябва и ми носи удоволствие.

                      Колкото до приспособлението на моменти ми залепя релето в главата и почвам да творя разни нещица, до колкото конструктивните ми възможности позволяват.

                      П.с Ето за който го интересува слагам още 2 снимки на приспособлението, което вече е с лек Ъбгрейд, а именно механизъм (тип закопчалка за раница) за бързо и лесно поставяне и сваляне. Дължината на ластиците се коригира и може да се носи както върху яке , така и върху тениска в летните горещини.





                      Поздрави на всички и ... дано тая седмица ми се осъществят идейте. Ако стане ще има още интересен материал...
                      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 05-12-11, 23:11.
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Кефиш много, с ентусиазма и с желанието да приобщиш всички към това, което си видял и изпитал.

                        Моите поздравления!

                        Когато имам път към вашия вилает, ще те намеря, за да почерпя - просто ми е драг меракът ти!

                        Здрав бъди и успехи!

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Кефиш много, с ентусиазма и с желанието да приобщиш всички към това, което си видял и изпитал.

                          Моите поздравления!

                          Когато имам път към вашия вилает, ще те намеря, за да почерпя - просто ми е драг меракът ти!

                          Здрав бъди и успехи!


                          Благодаря ти Veni1, жив и здрав да си Ако имаш път насам обади се да пийнем по 1.... за черпавката не бери грижи.
                          Добре дошъл си и ти , и всеки който има желание и път насам!!! !
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            Между другото забравих да спомена нещо....
                            Обръщам се специално към колегите, който се чудят къде да си поставят апаратчетата за да снимат по време на преходите си.

                            Направете си същата конструкция на планката , но елемента който стърчи напред (където е захваната при мен камерата) я направете във формата на буквата L , по-гългата страна прикрепята към планката, на по-късата пробивате дупка и слагате подходящ болт и завивата отдолу на фотоапарата. Пускате и започвате да си правите кефа

                            П.п Ако имате усещане за нестабилност и страх да не ви изпадне апаратчето , направете по 2 дупки на планката и прекараите по 1 лентичка велкро от двете страни на апаратчето, гарантирам ,че няма да мръдне !!! Мерите си гръдната обиколка с набора от екипировка и ако е примерно 130см, вие режете парче 115-120 см ЛАСТИК. Ако някой се чуди , защо съм ползвал ластици, вместо ремъци като на раниците - отговарям веднага. Ластиците допълнително пристягат самата стойка за камерата(апаратчето) към гръдния кош, като ограничава движението на стойката до минимум.

                            П.п 2. Не забравяйте като изпработвате L елемента да се съобразите с това, че не трябва да е равна буква L , а леко скосена навътре, в противен случей има голяма вероятност да снимате в земята !!! Айде поздрави на всички и дано съм бил полезен поне малко на някой !!!
                            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 05-12-11, 23:11.
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Привет колеги, днес 11.12.11 , с колегата Тимо, направихме една много добра ендуро разходка. За какво става въпрос ще разберете малко по-късно
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                И такааа понеже лееко се успах (станах в 11-00) самото тръгване се състоя по-късно, поради което решихме да не ходим надалече. Вместо това решихме да отидем до Каменишки водопад и този път да документираме изживяното.

                                Към 11-20 излязох от нас да ходя да заредя бензин за мотора. Очертаваше се да карам сам, но след като минах през колегата на път за бензиностанцията, и той се присъедини с удоволствие.

                                Към 12-00 вече бяхме потеглили. Времето беше сравнително добро, като изключим факта,че в гората почти няма слънце и листата и камъните бяха замръзнали и хлъзгави...
                                След 20тина минути вече бяхме в село Самуилово, от където се запътихме право нагоре към балкана.
                                Първата спирка е на тази беседка край пътя,а отпред има и чешмичка.





                                Ето ни двамата с колегата на беседката заедно с кончетата...







                                От там продължихме нагоре, и на един завой видяхме едни паметници на културата и естествено отново е време за снимки...



                                Соц звезда





                                Ето отблизо соц звездата...





                                Малко по-нагоре се намира и тази чешма , където естествено отново не пропуснахме да се щракнем..



                                Ето ме и мене до чешмата , вече с новите очилца



                                И двамата с колегата...



                                Ето това пък е надписа , който се намира в средата на чешмата...



                                А наоколо местността изглежда така:





                                Пътя продължава да се вие нагоре из планината. Пътя е стар чакълест път. Няма такива вибрации, няма такова чудо. Мускулната треска е гарантирана.

                                Малко по-нагоре изчаквам колегата , който се задава из зад ъгъла.



                                Вече сме пред разклона за водопада. Табелката ни казва : Водопад - 400 метра...



                                С мотори се стига до тук , повярвайте ми надолу не може. Защо ви казвам,че не може ... еми ще разберете след малко



                                И нова табелка..



                                Това е, до тук с моторите....





                                Това е пътя надолу...





                                Дали ще мине мотор, а ?



                                Ето ме и мен...



                                Заформи се дуел с апаратчета хаха



                                Ето колегата...





                                Пътеката продължава зад колегата право нагоре...





                                Ето ни вече до заветната цел , а именно Каменишки водопад. Насладете се сами на гледката.











                                Заобиколени сме от всякаде. От едната страна стръмната пътека, по която слязохме, а от другата това...



                                Отново водопада...





                                От там тръгнахме надолу и на един завой видях готина къщичка...



                                После отидохме до мотокрос пистата, където направихме по няколко обиколки , имам клип с няколко скока от трасето , но ще го пусна по-късно.. След това пуна газ и вкъщи

                                Дано ви е било интересно, забавно и готино. Довиждане и до нови срещи !!!
                                Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 11-12-11, 15:57.
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X