Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Оффроуд около Петрич

    Здравейте отново..вече минаха тежките дни,който с няколко приятели определихме като алкохолен туризъм и малко по малко се върнахме към стария ритъм на живот.
    Естествено дойде и време да "поразтрием" малко и моторите....за мой късмет този път не бях сам намерих с кого да карам (нищо,че това беше първо сериозно излизане в гората на колегата), но като за първо такова се справи чудесно. Темпото не беше състезателно, но нямаше и как да е иначе все пак навъртяхме доста километраж като за парво излизане на колегата...
    И така срещата беше насрочена за 09-30 двамата даже подранихме и се засякохме
    Уговорихме г-д маршрута и потеглихме. Ето малко снимки от първата почивка..







    Минахме през много хубава горичка (но не спряхме да снимаме) и през няколко джандема ....



    Не след дълго излязохме на открито...







    После поехме към вече отразения връх Конгур.Плана беше да ходим само до там и да се приберем,но....пусто сърце не трае , но затова след малко. Първо малко снимки от върха...









    Тръгнахме да слизаме от върха и видяхме един човек с апарат...който ни снимаше приближихме се и се оказа познат на колегата... а ето и как ни е хванал в крачка











    След като слязохме адреналина вече беше на макс и решихме да ходим да покоряваме най-високия връх в планина Беласица,а именно връх Радомир.

    По пътя за заветния връх...















    Не след дълго стигнахме подножието на върха и вече беше време да атакуваме....няма толкова клек и скрити клопки и тва си е , не ти камъни, не ти дупки, не ти простотии. Тук колега имаше лек проблем с изкачването и се върнах да му помогна да изкарам мотора до по-равно место..след това до върха се справи сам









    Дааа ама дойде ред да изкарам и моя си мотор много нервен излезе нещо не му се нравеше върха и му се щеше да обарне и да си ходи...добре,че самара му е къс та го вкарах в ред









    И вече на върха...







    Нямаше как да не направим по някоя и друга снимка с пирамидите и моторите...





    Времето обаче взе да се разваля, изви се доста силен вятър на върха и за секунди ми образува "марсолопад" дойдоха облаци, но за наш късмет при нас не валеше за разлика от Петрич кадето се виждаше,че пере здраво...





    Слязохме от върха и решихме да продължим още малко тъй като си харесахме еднин граничен пост и решихме да отидем и да го посетим...

    Ииииии Хоп ето ни на поста....моторите не можахме да ги доближим защото в тревата имаше изкопан ров колкото човешки ръст...







    А малко преди поста минахме през това....какво е ... ? Ами май е по-добре да не казвам,че да не си навличам проблеми , който се сети, сети ,а който не може да се допита до чичко гоогле....





    След това раздадохме малко газ за да се приберем , че времето вървеше към страшно даже се чуваха и гръмотевици...



    Завършвам репортажа с един - два кадъра напревени от човека с професионалния фото апарат...

    Петрич



    Около Петрич...



    Тъкмо си мислехме,че дъжда няма да ни вали и всичко беше ок до последните около 1000 метра когато се изсипа като с кофа и ни направи вир вода мокри както и да е важното е ,че всичко мина благополучно...след малко ще кача 1-2 клипчета... Поздрави на всички
    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 11-06-11, 00:52.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #47
      От: Оффроуд около Петрич

      Ето едно малко клипче с малка част от спускането на връх Радомир..



      А ето и едно клипче от познатия също екстрем сниман този път от човечка ръка .... хахха естествено наклона не личи, но това си го знаете...

      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #48
        От: Оффроуд около Петрич

        Е друго си е с компания.Снимките са хубави,привличайте още участници.
        Beta 450 RR-Factory
        0039 3206052599

        Коментар


        • #49
          От: Оффроуд около Петрич

          хах определено си е друго.....еми да ти кажа сериозно обмислям да пусна една тема с цел сабиране на компания за каране иначе мерси за коментара ( и не само този ) Весело на всички
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #50
            От: Оффроуд около Петрич

            Здравейте отново днес неделя решихме с колегата да си спретнем едно здраво каране като маршрута ни по план беше Петрич-х.Конгур-вр.Конгур-подсичане на билото на планината и крайна точка вр. Тумба (местото където се събират 3 граници в едно Българска - Македонска - Гръцка. Общо целия маршрут ни излезе около 100-120 км, но за съжаление не можахме да го изпълним до край , но затова ще разберете ако проследите какво се случва по-надолу....

            Така часът на тръгване беше фиксиран на 08-00. Точни като швейцарски часовници се събрахме на уреченото място. След като се проведе разговора:
            - На къде ще караме??
            - Е па как нали на Тумба ше ходим??
            - Ок айде след теб съм...
            Тръгнахме към заветната цел....няма снимки от началото за да не качвам всеки път едни и същи снимки затова ще прескоча малко и ще скокна направо на съществената част....
            След около 2 часа и половина каране без почивка стигнахме до едно разклонение което първоначално изпуснахме та се наложи да се върнем... Та баира беше нещо уникално много стръмно,много разпилени камъни (като сипей един вид) + скали стърчащи на по 50-60 см , както и да е аз се опитах да се преборя с байра,но един такъв камък ме препъна и се наложи да бутам,колегата пък закъса някаде по средата...качвайки се горе с много псувни и майки на мен ми извря водата (нищо тревожно просто разширителния съд малко ми се разсърди и понече да ме изплюе с вряла вода) хаха както и да е , ето снимки сле качването..



            на колегата мотора остана да почива тук, чакайки да се върнем и да го измъкнем...



            И на отиване към заветния връх и на връщане заварихме тази гледка....









            Коне , мноооооооооооого коне....до колкото разбрахме били гръцки, не знам колко бяха ма имаха едно 80-100 бройки (съжалявам за качеството на снимките, но са сваляни от видеоклип,че нямахме време да спираме да снимаме, защо ще разберете след малко)

            Ето още една снимка на кончетата...



            Такааа след като се полутахме малко, и не можахме да намерим веднага правилния път към вр. Тумба се озовахме малко по-далече подминали върха , но все пак близо до него..и ето какво се разкри пред нас...











            Градовете или селата не знам точно на снимките отгоре са македонски....
            А ние снимаме от тук...





            А от тази скала на която съм се снимал и на следващата снимка отивам към нея е едно парче скала издадено навън от склона и височината надолу е сигурно 50тина метра ПРАВО надолу..



            Колегата в кадър за спомен..



            Ние бяхме под този връх....



            След кратко бродене с цел ориентирене се оказа , че нашия връх е в тази посока.... Лееееееееко сме го подминали



            И тук късметът ни напусна...........
            На колега бензинът му свръши имаше само едно шише от 2литра с бензин който се молехме да му стигне , тъй като бяхме много далеч от вкъщи...именно поради тази причина не се добрахме до самият връх Тумба , но ще го направим скоро и ще кача снимки...
            Потеглихме към вкъщи понеже най-късно 14-30 трябваше да съм вкъщи....че бях обещал на ''жената'' (гаджето) да ходим на плаж. Вече бяхме карали около 4 часа и половина...без почти никакви почивки (само като ми загря мотора за 5 -10 мин) и за снимките и ориентирането,това ни бяха единствените почивки. На връщане аз взех апаратчето с цел да се опитам да направя някое и друго клипче в движение и ново нещастие....
            Както си карахме колегата изведнъж загуби контрол над машината и полетя в близкото дере...добре ,че дерето не беше голямо защото направо не ми се мислеше какво щеше да стане... shock: ето малко снимки от тази случка..

            Така започна всичко ...



            и завърши така...







            Колегата е вляво над големите клекове на еднта снимка му се вижда каската (червена).
            За щастие всичко се размина само с лека уплаха и малко ожулвания, но нищо сериозно по колегата,а на мотора изкривено кормило и излющен калник...

            Полека лека закрепихме някак положението и продължихме за вкъщи,вече нямахме търпение да стигнем х.Конгур и да си отдъхнем,като в същото време се молехме и да не свърши бензина на колегата,защото и аз нямах в резервоара достатачно,че да се приберем и двамата..
            За щастие бензина свърши малко преди хижата...
            Ето малко снимки от подсичането на билото...тук вече колегата е с изкривено кормило...



            Ето ме и мен, снимка в движение...



            Колегата...



            Двамата в движение...



            И за финал това...



            Добрахме се до хижата живи и здрави..седнахме, думнахме по 1 безалкохолно набързо..за късмет срещнахме чичо ми на хижата и той бе така любезен да ни източи някой и друг литър бензин за да може да се приберем удома...
            На хижата се срещнахме и с няколко други момчета мотористи, който ни поканиха да караме заедно на мотокрос пистата до село Самуилово (село близо до Петрич), разменихме си по някоя и друга приказка и се запътихме към вкъщи,за щастие всичко приключи добре.

            Това е за сега дано ви харесват репортажите Поздрави на всички и безаварийно !!!
            Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 19-06-11, 20:14.
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #51
              От: Оффроуд около Петрич

              Ето и едно малко клипче от днешното каране , с едната ръка държа апарата и в същото време карам
              В края на клипа се вижда и каскадата на колегата....

              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • #52
                От: Оффроуд около Петрич

                Колега, евалата за последните два репортажа - и снимките и разказа ти е на ниво, че чак ми се докара из Беласица. Всъщност ако имах с какво да си довлека мотора до Петрич бих се радвал да направя една две разходки, за да се изкефя на различния терен и гледки
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар


                • #53
                  От: Оффроуд около Петрич

                  Радвам се за положителнта оценка Заповядайте когато решите добре дошли сте, ще си заформим едно здраво каране Поздрави
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Оффроуд около Петрич

                    Браво колега!!!Ето малко видео и снимки от нашето излизане в Беласица на 12.12.2010г.Ако имате интерес пиши може да направиме съвместно излизане



                    http://blagoo.snimka.bg/travel/offroad-sandanski.555954
                    Последно редактирано от blagoo; 20-06-11, 14:37. Причина: линк и видео
                    OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

                    http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

                    Коментар


                    • #55
                      От: Оффроуд около Петрич

                      Ето малко снимки от излизането ни на 12.12.2010г.Денят бе прекрасен слънчев а горе в Беласица ни очакваше изненада.Силен вятър и температура -16 градуса на вр.Радомир :

                      Това е пред хижа Конгоро



                      пак хижата която беше гранична застава





                      Вярния страж на хижаря Георги Сандански



                      Тук кратък разбор преди атакуването на върховете Конгур и Радомир



                      В посока "Вършилото"



                      ... и по пътя колеги с ATV-та от Петрич.Те ни показаха пътя.

                      ето го и самото "вършило"


                      Беласица обвита в облаци



                      Изглед към Сандански и Пирин планина


                      малка чяст от нашата група





                      Табели: връх Тумба и връх Радомир



                      под върха



                      Върха Радомир обвит в мъгла


                      Кервана се готви за път


                      Отново на път посока връх Тумба







                      Малка почивка и потегляме посока "Лопово"




                      Преди да се спуснем на "Лопово" си спретнахме малко състезание по изкачване на наклон








                      Ето го и победителят



                      Ето ни и на "Лопово"

                      Малко свободен стил....





                      Времето напредваше,а ни чакаше път.Свечеряваше се и трябваше да се пребираме .
                      Последно редактирано от blagoo; 25-06-11, 21:58. Причина: снимки снимки снимки
                      OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

                      http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

                      Коментар


                      • #56
                        От: Оффроуд около Петрич

                        Браво добра разходка сте си направили...

                        Така днес неделя отново се събрахме за каране с колегата.Началото беше дадено в 08-00 часа, като маршрута за днес беше с цел изследване на един път, по-който не бяхме минавали до сега, а на мен ми беше мн любопитно къде води и през какво минава.
                        Какво се лсучи и дали беше постигната целта ни?!?!? Ще разберете ако проследите репортажа....

                        Така, тръгнахме полека лека с моторите в посока хижа Конгур, тъй като там бе разклонението и съответно пътя който мн исках да видя. Няма да ви казвам какъв студ бе днес, нищо,че е лято ръцете ми замръзнаха всеедно карах през зимата, няколко пъти изказах съжаление към себе си за това , че не си носех якето както и да е.
                        Не бе много лош пътя,но до едно време хаха ето малко снимки от едното спиране за снимки. Тук се отвори добра гледка за снимане и нямаше как да не се възпилзваме.

                        Колегата ...



                        Ето ме и мене гледам странно,защото на самите дървета имаше направени стълби,с каква цел не знаем , сигурно за да скастрят клоните..



                        Ето това спряхме да гледаме...



                        Продължихме по пътя нататък и се натъкнахме на този красив водопад...естествено стоп машини и време за снимки







                        А това е пътя под водопадчето...



                        Продължихме нататък...и няма да ви обяснявам колко се издразних. По пътя имаше техника за сеч на дърва , ама толкова некадърна работа няма никаде, значи на нас може да ни забраняват да не караме там и там и там, а пък те секът където им падне и отгоре на това няма кой да разчисти дърветата братче,мятани по целия път , пък ти ходи минавай ако можеш...

                        Това е единият участък с трупи сравнително поразчистени, но другия беше наложи се ра спрем и да си разчистим пътека,че няма минаване от там...



                        Продължихме нататък, но изненадите не спряха до тук... малко по-нататък по пътя - ново двадесет, участук със свлачище, не че е проблем да го преминем, но започнахме да се замисляме какво ли става нататък по пътя, който постоянно ту се изкачва, ту слиза надолу..









                        На има няма 100 метра нататък хоп гледката,която не исках да виждам....на самия път имаше свлачища през 20-30 метра..пътя беше затрупан целия ... поседяхме и решихме,че за момента не си струва да се мачим да преминем пък и ни беше студено, а и ни се караше (поне на мен). Раздадохме пълга газ и се озовахме на х. Конгур , където трябваше да решим какво да правим. След кратък разговор, колегата предедложи с нежелание да се качим на вр.Конгур, но аз отказах не ми се ходеше пак там. Колега реши,че ще приключи карането за днес след около 35 км преход в едната посока и се прибва, аз обаче реших да пробвам някое и друго екстремче и кадето намеря по-добра пътека и деренце Ето снимки от първото екстремче:

                        Мотора на старта преди екстрема..



                        Пътя е право напред, храсти клони, стръмни изкачвания всичко, много ме кефи да го покорявам и е доста дълъг екстрема



                        Минава се през това..







                        Наклона не си личи на снимките, но ето тук може би ще се види малко по-добре за какво иде реч.



                        И излязох направо тук..



                        После се върнах назад, защото си бях набелязал няколко улея и исках да се пробвам

                        Ето и малко снимки...

                        Улей номер 1. Има доста внушително канапе от листа клони и камъни, който естествено не се виждат на снимките



                        Ето тук спрях с изкачването щото улея свършваше няколко метра по-нагоре



                        За наклона знаете... не може да се види...





                        Ето тук отгоре свършва улея...



                        Улей номер 2 .. оказа се много забавен има и разклонение което е многоооо струмно, но трябва другия път като ида да го разчистя,че цялото е покрито с клони от борове, сами ще видите за какво ви говоря...

                        Найс , А??



                        Разклонението е вляво на снимката при купката с боровите клони







                        Ще завърша репортажа с тази снимка от улея, като в заключение ще кажа,че останах доволен и от карането и от мотора,защото му направих лек тунинг слагайки му перка на радиатора от мотор 250 кубика, и там където преди минавах и след това спирах да чакам мотора да изстине , сега си фуча като най-големия пич без проблем. Това е за сега поздрави на всички и до нови срещи..

                        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 26-06-11, 16:49.
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                          Браво момко.
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • #58
                            От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                            Браво момко.
                            Благодаря мнгоо амм лошото е,че тая седмица не успях да покарам след като счупих стъпенката(степенката) от към задната спирачка...взех си други ма не стават идват по-широки, кофти тръпка , тая седмица ще гледам да я оправя и да направя едно здраво каране посока гр.Петрич-х.Конгур-вр.Радомир(2029м.н.височина)-вр.Лозен-вр.Тумба(1885м.н.в)- и навръщане през Лопово, целия преход ще излезе към 140-150 км и предполагам,че ще бъде супер забавно Поздрави на всички и дано ви хареса темата ми !!!
                            п.с Ако има някой желаещ да се присъедини нека заповяда добре дошъл е
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Оффроуд около Петрич

                              Здравейте отново приятели
                              Отново дойде времето да направя една хубава разходка,този път обаче сам . Както и да е маршрута бе Петрич>х.Конгур>вр.Конгур > вр.Радомир > вр.Лозен > вр.Тумба > Лопово > Петрич + няколко бонуса но завова по-късно.Целият маршрут възлиза на около 140-150 км. Цялото удоволствие ми отне 5 часа и половина,като съм спирал само за да снимам нито минутка повече.
                              Реших да тръгна рано за да мога да избягам от жаркото слънце, затова и ''старта'' бе даден в 07-30 часа.

                              Ето мотора преди тръгването.



                              Раздадох пуна газ и вече бях над х. Конгур. Там не съм спирал за снимки,защото в предишните репортажи съм я отразявал. Малко над хижата е и тази нова пътечка,която открих много забавна и интересна,но кратичка за съжаление.



                              Спирка за снимка по средата на пътеката.



                              След още малко каране излязох на открито. Бях напомпал предната гума малко повече,което се оказа грешка и за малко да стане белята в един завой. Предната гума изтърва и замалко да се разбия с доста висока скорост,не знам как , но се измъкнах от ситуацията. Последва спирка и спадане на предната гума до желаното ниво.



                              Подминах и вр. Конгур и продължих към вр.Радомир. Ето ме на табелката показваща от къде се минава (това е маршрут за туристи пешаходци)



                              Тъй като вече веднъж бях се качвал и не беше особен проблем си мислех,че и този път ще е така. Е да, ама не. Пътеката се беше изровила доста и ми направи изкачването до горе доста интересно. След не знам колко време и споменаване на всички роднини на клековете, корените и скритите камъни, като с магическа пръчка вече съм на върха.



                              Това е пирамида номер 24 до вр. Тумба остават точно 23 (като не бройм тази) вр.Тумба е с пирамида номер 1







                              Изглед към Бутковски гьол от вр. Радомир.



                              Пътя назад..



                              Да се покажа и аз малко, да не кажете,че не карам, а само си търся снимки в нета шегувам се.







                              Снимка тип ала Джони Браво



                              А ето и накъде продължава пътя ми...



                              Последна снимка от вр. Радомир



                              Някакво село в Гърция.



                              И много добро пътче за лека разходка (поне така изглежда от високо) от гръцката част.



                              Продължавам... Подсичайки билото си харесах едно разклонение и тръгнах по него. Запътил съм се към тази вишка..



                              Бункер непосредствено разположен до вишката. Там имаше и амм направени каменни ровове/тунели един вид (избяга ми думата как се казваха).



                              Отново изглед към Бутковски гьол.



                              На тази вишка се срещнах с 2ма гръка. И си отговорихме няколко думи на английски. Те ми казаха,че строяли хижа от гръцката си страна и се надявали до есента да е готова и ме поканиха да отида, ако имам желание. Попитаха ме и аз на къде съм тръгнал, и след като им казах,че отивам към вр.Тумба ме погледнаха и казаха: "следвай пътя, защото има още мини", по самия ръб на границата (където се намирах) казаха,че повечето са били обезвредени, но не изключено да попадна на такава затова да си следвам пътя. Ето и малко снимки от вишката и пирамида номер 20.













                              Ето ме и мен на същото место (което ако не се лъжа трябва да е и вр. Лозен)







                              Пътят продължава натам...



                              Малко кончета по пътя...





                              Тук вече съм малко под вр.Малка Тумба.



                              Поглед назад..



                              Е от тук надолу какъв въргал направих.... . Атакувах нагоре към върха, но е много лошо местото със страничен лек наклон клекове и е изровено като на стъпала. При което потора подскочи на задна гума,овладях го, но после тръдна да пада от към долната страна, при което крачето ми дойде ''късо'' и последва премятане през глава и 8-10 метра търкал надолу. Добре,че бях с каска и екипировка. Каската ми предпази тила на главата без нея можеше и там да си остана, а ризницата пое всичко друго. Така се оттървах само с лека уплаха , но невредим. НЕ КАРАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА.



                              Това е вр. Малка Тумба.



                              Поглед отново назад..



                              Бутковски гьол отново поглед само че от Тумба



                              Поглед и към Гърция ... и някакво село или град не знам..



                              А това е Дойренското езеро. До колкото разбрах през средата му минава границата между Гърция и Македония



                              Малко снимки за спомен..





                              Снимка на фона на Дойренското езеро отново



                              Тука седя на останки от някакъв пост най-вероятно, останала е само плочата.



                              Това което ви се гледа като равна и зеленка тревичка всъщност НЕ Е . Пълно е със скрити дупки, камъни, клекове и храсти и мини борчета от по около метър , преминаването е почти невъзможно. А това високото отзад е може би вр.Голяма Тумба или само Тумба не съм сигурен,аз си мисля,че е друг върха,но за това малко по-късно. Ако обаче се окаже,че това е Тумба ще се изям от към гъза.....



                              А това е съмнението ми, дали този връх в далечината е вр. Тумба или онзи на снимката по-горе. Както и да е опитах се да атакувам в тази посока, но просто в този ужасен клек,дупки и прочие , при това сам, нямах шанс да успея. Затова и остана непокорен



                              Но въпреки това, там където бях застанал също гледах от едната страна Македония, от другата Гърция, а назад България

                              Поглед към Македония.



                              Пътя,който някога е бил път, сега представлява това...



                              Задачка: Откриите къде минава пътя? Отговор: Е как каде през средата цепиш пък каквото дойде.



                              Минах и през тази вишка с кула. След което поех към Лопово,минах набързо и не правих снимки защото единственото ми желание бе да се прибера. След което се запътих към вкъщи уморен и със смесени чувства.



                              Последва миене на мотора ( а междувременно бензина ми свърши към вр.Радомир навръщане, добре че имах 1.5 литра да се прибера до вкъщи), таа миене на мотора,стабилно похапване удома, писане на темичката в любимия форум и след това ... кой знае



                              Това е от мен за сега приятно и до нови срещи !!!
                              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 17-07-11, 16:49.
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Оффроуд около Петрич

                                Много, много, много добър репортаж. Браво!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X