Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране до вр.Ботев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Каране до вр.Ботев

    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
    Лично си видял как служители правят подпорни стенички, или лично си видял подпорни стенички, и си мислиш че са направени от служителите на парка?
    Видях подпорните стени и съм сигурен че никой ендурист или АТВ-ист не се е "преебал" да ги прави.Остават парковите служители.Ако греша ме поправи.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #77
      До: Каране до вр.Ботев

      Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
      Видях подпорните стени и съм сигурен че никой ендурист или АТВ-ист не се е "преебал" да ги прави.Остават парковите служители.Ако греша ме поправи.
      Подпорните стени не са правени от служители на парка.Просто това не им е работата.Правени са от войници и наети хора от Априлци и околните населени места.Знам защото бях там.Паднали камъни и свлачишта и ние сме оправяли особено рано напролет.Но не е в това въпроса.
      ПРОБЛЕМА е че има оплакване в управлението на централен балкан както и в министерството че водачи на мотори и атв та са застрашавали хора които се движат пеша по маршрута.Има около 50 оплаквания на електронния адрес на министерството.Това е много лошо за нас които се качваме по 3 дори и по повече пъти в седмицата. забраниха ни да караме по маршрута към Ботев.Ние си изкарваме парите от това.
      А ВИЕ които сте решили веднъж или повече годишно до се правите на велики шофьори по пътя за Ботев ни отрязахте възможноста да работим.Ние местните хора не одобряваме такова каране .Най много се рови пътя от атв и мотори с кросови гуми.
      ЗАМИСЛЕТЕ СЕ.

      Коментар


      • #78
        До: Каране до вр.Ботев

        Но парите за подпорите са от НП.Когато се качвахме срешнахме човек от Априлци който извозваше туристи нагоре и...полицая който също бил от Априлци му написал акт....

        Коментар


        • #79
          До: Каране до вр.Ботев

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          Подпорните стени не са правени от служители на парка.Просто това не им е работата.Правени са от войници и наети хора от Априлци и околните населени места.Знам защото бях там.Паднали камъни и свлачишта и ние сме оправяли особено рано напролет.Но не е в това въпроса.
          ПРОБЛЕМА е че има оплакване в управлението на централен балкан както и в министерството че водачи на мотори и атв та са застрашавали хора които се движат пеша по маршрута.Има около 50 оплаквания на електронния адрес на министерството.Това е много лошо за нас които се качваме по 3 дори и по повече пъти в седмицата. забраниха ни да караме по маршрута към Ботев.Ние си изкарваме парите от това.
          А ВИЕ които сте решили веднъж или повече годишно до се правите на велики шофьори по пътя за Ботев ни отрязахте възможноста да работим.Ние местните хора не одобряваме такова каране .Най много се рови пътя от атв и мотори с кросови гуми.
          ЗАМИСЛЕТЕ СЕ.
          А ти да не се качваш с мулета?И стига с това печелбарство я се виж какъв хотел си направила и си личи казваш че си изкарвате парите а не хляба има голяма разлика
          Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 22-07-08, 20:23.

          Коментар


          • #80
            До: Каране до вр.Ботев

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            .....Ние местните хора не одобряваме такова каране .Най много се рови пътя от атв и мотори с кросови гуми.
            ЗАМИСЛЕТЕ СЕ.
            Аз, местния искам да си карам с кросова гума!!!! И много много не ми се мисли! Не си докарвам пари от това а работя за това!!!!
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • #81
              До: Каране до вр.Ботев

              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
              Аз, местния искам да си карам с кросова гума!!!! И много много не ми се мисли! Не си докарвам пари от това а работя за това!!!!
              влизам ти в полужението ставаме двама само дето не съм местен

              Коментар


              • #82
                До: Каране до вр.Ботев

                Всичко което се случва в момента беше ясно че ще се случи ,но беше въпрос на време.Сега не се сърдете на никой тук при нас работата я о.....аха първо АТВ,но не е това проблема,проблема е че нямаме чувство за отговорност и зѝа това се случва това.От тук на татък тези глоби ще са все повече и повече проблеми ще има.Ще стане като тук зада караш спокойно трябва да си извадиш лиценз за състезание иначе няма да може.Да ви кажа че ще е и трудно за полицията защото те нямат опит впатрулите с мотори .Тук има шампионат по мотокрос и ендуро за зелени патрули,аз съм виждал как карат и е нещо страшно,само най добрите могат да се отскубнат.Но като цяло има доста време до момента в който сме ния тук.
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • #83
                  До: Каране до вр.Ботев

                  Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                  Всичко което се случва в момента беше ясно че ще се случи ,но беше въпрос на време.Сега не се сърдете на никой тук при нас работата я о.....аха първо АТВ,но не е това проблема,проблема е че нямаме чувство за отговорност и зѝа това се случва това.От тук на татък тези глоби ще са все повече и повече проблеми ще има.Ще стане като тук зада караш спокойно трябва да си извадиш лиценз за състезание иначе няма да може.Да ви кажа че ще е и трудно за полицията защото те нямат опит впатрулите с мотори .Тук има шампионат по мотокрос и ендуро за зелени патрули,аз съм виждал как карат и е нещо страшно,само най добрите могат да се отскубнат.Но като цяло има доста време до момента в който сме ния тук.
                  Пепи кажи че това тук е Испания че не всички знаят къде си

                  Коментар


                  • #84
                    До: Каране до вр.Ботев

                    Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                    Всичко което се случва в момента беше ясно че ще се случи ,но беше въпрос на време.Сега не се сърдете на никой тук при нас работата я о.....аха първо АТВ,но не е това проблема,проблема е че нямаме чувство за отговорност и зѝа това се случва това.От тук на татък тези глоби ще са все повече и повече проблеми ще има.Ще стане като тук зада караш спокойно трябва да си извадиш лиценз за състезание иначе няма да може.
                    абе според мен малко "кокошкарска"работа е това,съгласен съм че трябва да има някакъв контрол но това ми се вижда малко пресилено , а най-красивите места в България са все Н.Паркове,заслужават си да се видят, но на мен пеша не ми се ходи а и физически е непосилно да се обикаля,време и т.н,ако говорим за замърсяване с отпадъци някои туристи също не пазят природата,така че въпроса е малко спорен 50/50 ,а и доста пресилено ми се виждат такива акции,а относно лиценза за каране -да не сме на състезание че да се изисква лиценз...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Каране до вр.Ботев

                      Първоначално публикуван от MitakaNX Преглед на мнение
                      абе според мен малко "кокошкарска"работа е това,съгласен съм че трябва да има някакъв контрол но това ми се вижда малко пресилено , а най-красивите места в България са все Н.Паркове,заслужават си да се видят, но на мен пеша не ми се ходи а и физически е непосилно да се обикаля,време и т.н,ако говорим за замърсяване с отпадъци някои туристи също не пазят природата,така че въпроса е малко спорен 50/50 ,а и доста пресилено ми се виждат такива акции,а относно лиценза за каране -да не сме на състезание че да се изисква лиценз...
                      Мите в Испания е коренно различно.Там забраните са съвсем други.А относно забраните при нас ще караме където е разрещено какво да се прави, а и съгласи се с мен че броя на ендура atv и джипове в последните 2-3 години нарастна доста главозамайващо .Е трябваше да избие на някъде.А ще мине време и тук ще се заговори за корупция със сигурност.Както е по магистралите да речем.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Каране до вр.Ботев

                        Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                        Мите в Испания е коренно различно.Там забраните са съвсем други.А относно забраните при нас ще караме където е разрещено какво да се прави, а и съгласи се с мен че броя на ендура atv и джипове в последните 2-3 години нарастна доста главозамайващо .Е трябваше да избие на някъде.А ще мине време и тук ще се заговори за корупция със сигурност.Както е по магистралите да речем.
                        за сравнение със коя да е държава неможе да се говори изобщо просто не сме дорасли толкова,но да се правят проблеми за карания извън националната пътна мрежа(при условие че няма нищо разрушено,счупено и т.н) ми се вижда доста пресилено поне за това ниво на което сме,изхвърляме се излишно ми се струва,а за спорта наистина че се разви главоломно ендурото през последните години,все повече стават моторджиите които разбират че да си направиш кефа със 1000куб. машина по асфалта не е полезно за дълголетието,не съм съгласен и че сме толкова зле,95% от хората които познавам и карат ендуро си имат самосъзнанието,уважават и пазят природата!,а ми се струва че има къде по-важни и опасни неща от каране в гората...мое мнение но явно не всички мислят така

                        Коментар


                        • #87
                          До: Каране до вр.Ботев

                          Проблема се решава...званите във НП.и те трябва да ви дадът пропуск който да покажете когато ви спре патрула...но този пропуск е само за пътя...не за каране по маркировката...

                          Коментар


                          • #88
                            До: Каране до вр.Ботев

                            Първоначално публикуван от Snowbordista Преглед на мнение
                            Проблема се решава...званите във НП.и те трябва да ви дадът пропуск който да покажете когато ви спре патрула...но този пропуск е само за пътя...не за каране по маркировката...
                            да и този пропуск трябва да го заявя януари месец та дано излезе решението до средата на лятото...

                            Коментар


                            • #89
                              До: Каране до вр.Ботев

                              Здравейте на всички !
                              Проверката за която говорите е съвсем рутинна и това влиза в задълженията ни като паркови служители, тъй като проблема с нерегламентираното каране в парка придоби много сериозен характер! Предстоят много такива проверки по цялата територия на парка!
                              Вярно е, че има съставени актове и протоколи!
                              Лично аз с мои колеги бях на пътя за връх Ботев и съставих три констативни протокола за каране по път с пропускателен режим без издаден пропуск !/ ако някои членове на форума се хвалят с това , че имат само констативни протоколи трябва да им обясня, че след протокола може да последва акт!!! / . Наши колеги имаше и на другите два пътя - Табите - Русалиите и Смесите - Триглав, които са абсолютно забранени за движение на МПС!
                              Ето пътищата по които можете да преминавате без проблем:
                              Рибарица - х. Вежен
                              Троян - Кърнаре
                              с. Чифлик - х. Хайдушка песен
                              Лъгът - х. Мазалат
                              Видима - м. Мазането
                              Тъжа - Табите - Острец с отсечката до х. Равна
                              Хр.Даново - Дамлъ дере
                              Както виждате не са малко законните възможностите за вашето хоби !
                              Колкото до съоръженията по масива на връх Ботев, то те са правени по проект на Дирекция Национален парк "Централен Балкан" преди 5 години и в изграждането им взеха участие 20 човека от Калофер. Проекта е на стойност близо 80 000 лева !
                              Що се отнася до въпросния пропуск за пътя до Ботев то той се издава на място за 5 минути, стига да имате уважителна причина да посетите върхът а не просто: „ да се разходим малко”
                              Радвам се, че повечето от вас приемат сериозно проблема и задават въпроси по тази проблематика!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Каране до вр.Ботев

                                Е значи на баща ми сте писали май протокол щото човека който пишеше каза подобни неща хах

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X