Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Причината е ясна и очевадна - неправомерно напомпване на гумите със Сопотски въздух + неспазване на заводските предписания за допустимо наблягане . От там - повишена твърдост предадена на окачването , то от своя страна не е работило както трябва и е предало зверски резонансни честоти на рамата и съответно на въртящите се детайли в двигателното пространство . За мотула няма да обелвам и дума , защото ще стане страшно ... Отваряй смело , майсторски умело ! Поздрави от града на Левски !

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
      Явно и двамата си знаете вашето. Тук се говори за това, че като има завишено налягане и предницата не работи както трябва и затова са сложени онези винтове с които да премахваш налягането което е в повече. Примера беше даден че с повишеното налягане предницата става като заварена и затова че няма да протече. Причината за протичането беше написана от друг колега, но не и от вас. Вие искате да се правите на голямата работа, но както казах не се получава.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      Начина , по който си написал изречението за хондата и вентилите говори , че и на теб не са ти ясни за какво служат - дали за напомпване или за обезвъздушаване (или си се изразил неправилно в писмена форма ) . Както виждаш , това ти го каза и друг юнак . Дали сме голяма работа или не - има кой да го каже . Между другото малката работа е голяма работа , сети се за какво ти говоря ...
      Последно редактирано от pe6o74; 08-04-17, 15:36.

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Казвам го за последен път и спирам с теб. Това си е чисто заяждане, защото от цитата си избра само последното. Написал съм го много ясно от неговата гледна точка и какво се случва след завишеното налягане. Обсъждаме какво се случва при по голямо налягане в предницата и това, че предницата не протича от налягане. А ако не беше заяждане щеше да дадеш мнение по това за което говорим, но ти просто виждаш само последния ред с който се опитваш да докажеш нещо.
        Другия юнак пък намеси някакви съвсем други предници, който нямат нищо общо с каквото и да било.

        П.С забрави да напишеш, че и отзад има вентил и от там се ПОМПА а не са за освобождаване на налягане.
        П.С2 А и девствена бабичка на 80 години си е бабичка. А моите мотоциклети са били винаги изправни на 100%. Затова не е лошо да си купиш джапанки с по стабилна подметка

        Колега GeToVvV досега никога не съм виждал сачмен лагер да блокира така, че да не мърда на никъде и само да пука. Затова може и проблема да ти е в биелата. Опитай на скорост да го върнеш назад да видиш дали ще отпусне. Два пъти съм виждал при блокиращ биелен лагер точно така да се случва. Като го върнем на скорост и отпуска.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Тези дни като разглабях двигателя на гаската една част ми направи особено впечатление ,а ето я и нея :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17902918_1122063054606947_347935121_o.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5748893
          Това колело се хваща на шпонка от дясната страна на вала и тежи почти 300 грама :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17916325_1122063067940279_1970414814_o.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5748894
          Беше нужна скоба за изваждането му ,защото беше здраво заклинило в шпонката :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17916327_1122063061273613_1947853052_o.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5748895
          Не знам каква е точната роля на това колело ,ако някой е по-запознат нека обясни .В мануала тази част я водят като ignition inertia(инерция на запалването) ,според мен играе роля на маховик и цели да подобри ниските ,да намали гасненето при ниски обороти или с една дума моторът да стане като трактор .Интересното е ,че през годините се променя ,това колело го слагат до към 2002 .След това от 2003 до към 2007 слагат това :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A3D4BFF0-BAEC-4735-8329-1401A6A2223D_zpsbkeie8re.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5748897
          После на 2007-2011 намаля още :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:outlet-volante-inercia-enduro-250-300-07-11.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5748898
          Както виждаме с напредване на годините размерът ,а най-вероятно и теглото му намаляват ,което може да обясни ,защо по-новите гаски стават по резки и сприхави .А от 2012 май връщат стaрото колело като на първите гаски ,но не съм много сигурен .
          Разглобих и механизма на клапата ,да видя с какви подложки е между пружината и зъбчатката ,но за моя изненада предния собственик ги бе махнал .При мен оригинално трябва да са две подложки една 0,5мм и една 0,2мм .След това гледам ,че им слагат две по 0,5мм и една 0,2мм ,а на по-новите модели са само две по 0,2мм .Бях чел ,че 0,1мм=100 оборота или ако махнеш една подложка 0,5мм клапата ще отваря с около 500 оборота по-рано .Логично е при по-рано отваряне на клапата и максималната мощност да се достига при по-ниски обороти .И не знам защо слагат пластмасови зъбчатки на клапата и на водната помпа ,на по-новите явно са се усетили и са сменили тази на клапата с метална .
          Последно редактирано от GeToVvV; 13-04-17, 10:30.

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Това желязо си е вид маховик. Половинката играе и роля намаляваща вибрациите (300 -та си има вибрации доволно даже). А "най-четиритактовите" Гаски са до 2004-та.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              При мен е едно цяло. Само водната помпа ми е с пластмасово колело. Иначе за това да го извадя не ми беше нужна скоба.
              П.С. когато е орязано става и като балансиращ вал.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Да попитам за капачката на радиатора. До сега мотора ми е кипвал, но много малко. Да съм загубил максимум 50 мл антифриз в най-лошия случай на сериозно каране по пътеки. Капачката ми е на 1.2 бара. Според вас да сложа ли примерно на 1.4 капачка?

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Моя дойде с две капачки и двете на 1.8 бара. Едната я вкарвам в бартер за по малка от 1.8 бара.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Онзи ден сцепих двигателя на гаската ,гледам десния лагер на вала здрав и си викам явно долния лагер на биелата е направил белята .Днеска имах малко повече време и направих скоба да извадя вала от левия картер ,вадя го и какво да видя
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17965514_1123989434414309_354550342_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5749147
                    сепараторът се е счупил и 4 съчми ги няма .От сепаратора намерих малко парченце ,но от съчмите няма и следа .Явно доста време съм карал със счупен лагер .че да се изпарят съчмите ,но до последно нито имаше страни шумове ,нито загуба на мощност .Лагерът е skf с метален сепаратор .
                    Последно редактирано от GeToVvV; 15-04-17, 17:42.

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Аз пък да попитам пак за малко помощ. В момента моторът ми бъбочи при подаване на малко газ. Свеща е черна и според мен е богат. Иглата е n3cj и е на най-горната степен, тоест най-малко гориво отива. Главният ми jet е 172. Не знам какво да бутам, че да не е толкова богат, въпреки че иглата и jet-а ми изглеждат близо до стандартните.

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Карай го 30мин с гас над средните обороти и тогава я гледай.
                        0888 074 049

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Може да опиташ с по малък жигльор за празния ход и намаляване на нивото.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            По принцип на нормално каране горе-долу какъв разход трябва да ми дава? Май ще е най-добре да не го разбутвам, защото за сега зимата, лятото не съм имал никакви проблеми.
                            По принцип мотора си го карам повечето време на висока предавка на ниски обороти и сигурно затова ми е черна свеща.

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Aз не мога да докарам Газката да тръгва и не мога.
                              Не гасне,има ниски,обаче няма силен преход.Ако продължава така и ще се върна на 4 тактов.
                              Усетих че е лесен за каране в тежки и къси пътеки,където се кара бавно,обаче усетих и това че на дълги баири четиритактовия просто излита.
                              Няма я силата на 500 кубиковия звяр и това надделява на плюса от лекотата в килограмите.
                              Ако има лекарство за мен,кажете го.???
                              Май няма угодия !ДА Е..А и модата му !

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Е то точно това е големия + да не ти къса ръцете. Ако искаш да върви и да ускорява по бързо си трябват обороти. Не става като на 4-тактов да му навиеш газта на 5-та в байра и той да почне да ти къса ръцете. Също така има и малка заблуда, ако имаш километраж можеш да видиш, че ускорение има просто не се усеща както при 4-тактов.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X