Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Някой може ли да предложи жилгъори за ec 300, които да са най-благоприятни за нашите ширини ? Също така се интересувам от настройка на горивото и въздуха(колко трябва да са развъртяни - 1,2 пъти и т.н)
    Бих искал също така да се оплача от твърдата си предница на моя гас, който е с WP upside down предница. Като се засиля малко повече по черно и направо ми кърти ръцете и не се държи кормилото. Ходи на ляво и на дясно. Предницата е на най-ниската степен, но си остава твръда. Може би с друго масло ще е по-мека?

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Аз в момента сложих 35 за празния ход и 165 под иглата. В момента съм с фабричната игла свалена най долу и за мен така е добре, но искам само още една идея след ниските обороти да изчезне сплитането. Затова сега си поръчах иглата която по нагоре ми предложи Маки449 пък ще видим какво ще стане.
      За мен по скоро трябва да се насочиш към игла от колкото към жигльори, като има голямо значение как и къде ще караш мотора.
      С 42 и 40 жигльор за празния ход мотора при мен си вървеше, но постоянно менеше оборотите за празния ход. Слагам стандартната игла N1EF с 42 жиглоьр за празния ход (така го дават по менуал) и работи добре, но от началото сплита и мен това не ми харесва. Слагам 40 за празния ход за да се намали малко сместа в прехода и така да опитам да изчезне сплитането и ефекта е минимален, но започва да има колебания в оборотите на празен ход. Слагам бедната игла N3CJ сплитането след празен ход изчезва, оборотите на празен ход ту са страшно високи ту много ниски и всеки момент ще изгасне. Като го караш на равно горе долу си върви и почти не се усеща намалената мощност, но като влезеш на криви места където преди това си карал на втора без проблем сега не става, иска първа а на първа боксува и няма скорост...
      И понеже си направих някои заключения за положението на шибъра, игла... спрямо жигльора за празен ход та затова сложих 35-ца и хем по бедна смес а пък по стабилни ниски обороти които не се колебаят. Сега ми остава да си намеря и игла
      Пиша ти всичките неща през които минах защото всеки 2Т си е със собствено мнение и много неща влияят на работата му и ако някой ти каже някакви числа е 50-50 да стане. Като начало сам трябва да усетиш какво е поведението на мотора и какво искаш да промениш в него.
      П.С Хускварната на едно приятелче където си я взе преди два месеца върви с няколко игли и шепа жигльори. Преди няколко дни няколко часа си играх да я направя да му харесва. Но там жигльорите за празен ход тръгват от 30, 32.5, 35.... същото е положението с главния горивен жигльор и иглите които има. По книга дават едни настройки а реално стигнахме доста далеч от тях.

      ЕДИТ: сега с 35-ца като отвивам регулируемия жигльор за въздуха и оборотите се качват и обратното. С по големите жигльори не се случваше нищо с оборотите на празен ход, променяше се само прехода. При мен го дават минимум 1 оборот и максимум 2.5 оборота, като положението е отново по слух/усет.
      Последно редактирано от chavetoo; 02-04-17, 09:11.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Ясно, благодаря за информацията. Още се чудя, дали да го разбутвам мотора. Според мен е богат, но по-добре богат, отколкото да е беден.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Според мен не е добре и да е богат. Важното е на теб да ти харесва, какво точно не ти харесва, че искаш да го пипаш.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            От време на време си изменя ниските обороти. Почти винаги ги държи, но някой път се случва да паднат и да угасне

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              При нас има 11 Гаса и два с еднакви настройки няма ... така ,че универсална формула която да "легне" за всички - няма..
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                Бих искал също така да се оплача от твърдата си предница на моя гас, който е с WP upside down предница. Като се засиля малко повече по черно и направо ми кърти ръцете и не се държи кормилото. Ходи на ляво и на дясно. Предницата е на най-ниската степен, но си остава твръда. Може би с друго масло ще е по-мека?
                Какво искаш да кашеш с "най-ниската степен"? Максимално отвъртян винт за compression(от долу на кола) или rebound(отгоре)?
                И от двете ако ги отвъртиш прекалено може да "ходи на ляво и на дясно"
                - от compression-а - ако е прекалено мека да стига каря на хода и да удря хидравличния стопер
                - от rebound-a - ако е отвъртян прекалено, предницата се "разпъва" много по-лесно и така "отскача" от всяка неравност

                Направи оригиналните настройки и почни от там с по 2 клика + или -, като прави по една промяна(или свиването или разпъването).
                Имай предвид и че докато е студено окачването се държи различно, като загрее маслото вътре се променя.
                Амортесиора също е важен как е настроен - ако не са в "синхрон" пак може да усещаш проблем в предницата, а причината да е амртесиора.

                А, и да не забравя - имаш ли клапани за обезвъздушаване? Обикновено въздуха се компресира в предницата с карането и тя става по-твърда, пробвай да обезвъдушиш и виж дали има разлика.

                Коментар


                • От: Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Цялата работа е идвала от клапаните за обезвъдушаване. Не съм знаел, че се прави това нещо и затова ми е била твърда предницата. Вече е мека и ми харесва. Благодаря, че ми помогнахте

                  Коментар


                  • Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Обикновено го дават след всяко каране да се прави, но е добре и по-често.
                    Важно е предната гума да не е на земята(предницата да е разпъната максимално) като ги обезвъздушаваш.

                    Коментар


                    • От: Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                      Обикновено го дават след всяко каране да се прави, но е добре и по-често.
                      Важно е предната гума да не е на земята(предницата да е разпъната максимално) като ги обезвъздушаваш.
                      ...има и късмет ,че и нее протекла
                      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                      Коментар


                      • Re: От: Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                        ...има и късмет ,че и нее протекла

                        За това са малко спорни мненията...някои казват че налягането в кола държи семерингите да не протечат....ама това е друга бира.

                        Коментар


                        • От: Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Може ли да ми обесниш защо е важно предницата да е във въздуха(максимално разпъната), когато се обезвъздушава. Това означава ли, че примерно, ако усетя да става твърда по време на каране не е хубаво да я обезвъздушавам? Благодаря

                          Коментар


                          • Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Нямам идея, може би така няма да се полуцхи "вакум" при разпиването и ако обезвъздушиш при свита предница....
                            Мануала казва да е във въздуха предната гума.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fork bleed.JPG
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5748325

                            Коментар


                            • От: Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                              ...има и късмет ,че и нее протекла
                              В спирачната ти помпа налягането е нещото което кара гумичките да уплътняват а тук имаш и пружина на семеринга
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                В спирачната ти помпа налягането е нещото което кара гумичките да уплътняват а тук имаш и пружина на семеринга
                                ...добре де, единия казва че е спорна тезата,другия е сигурен,а аз на никой неналага мнението си! Зная как действат и семеринги и к-маншети,но какво се случва с този семеринг когато работи под повишено налягане с хоризонтални и вертикални надирания по кола? Всички знаем ,че там има надирания от микро до големи деруги. Там както стана ясно ,системата нее предназначена да работи под високо налягане(поне за това място за което говорим) вид хидравлика е ,но нее като хиравличен цилиндър на багер примерно. Та по въпроса ми какво ще кажете? После ще задам и друг! Към Светослав: тази помпа ,като получи надирания ти какво я правиш?
                                Последно редактирано от V.R.R.; 05-04-17, 20:47.
                                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X