Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
    Мога да демонстрирам как паля гаска след повече от 3 месечен престой ( последно карана на закриването на сезона 26.11.2016 г. ) : Дърпам смукача и ритам 1 ( един ) път без контакт . Давам контакт и паля от първото ритане . Безконтактното ритане го правя от хорска срама дето се вика , че нямам очи да го взривя веднага - пък и да се пообогати сместа в цилиндровия блок .
    Ммм да ,но преди това трябва за си го загасил както се гаси Трабант - опъваш смукача докато работи, и гасиш..
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Не , никога не го гася по този начин . Единствено и само от копчето и то когато е на ниски обороти .

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Да като стоят по гаражите на лятна температура палят от първия път,ама работата става друга като се опекат двигателите по криви пътеки за където са произведени самите мотори.Момчил знае как е,неговите мотори се ползват по предназначение.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Това няма особено голямо значение , защото в гаража зимата изобщо не е лятна температура . Скутерът ми повече от 15 години в гараж не е спал и зимата рядко го паля с манивелата .

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
            Да като стоят по гаражите на лятна температура палят от първия път,ама работата става друга като се опекат двигателите по криви пътеки за където са произведени самите мотори.Момчил знае как е,неговите мотори се ползват по предназначение.
            Добре ,при нас няма криви пътеки!Ама преди няколко дена за 4 часа минахме 2 км,потрошихме се и се прибрахме като от сауна.
            За сега се справихме без донаждане на вода,ще видим занапред.

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Аз пък да се оплача. След карането в събота ми се разви гайката на коляновия вал. Аз си го обяснявам с това, че ми беше много богата сместа на празен ход и доста сплиташе. Гайката си я бях намазал с осигурител, стегнах си я с динамометричния ключ както си пише по менуал, но онзи ден се разви. На празен ход двигателя започна да трака, като подадеш малко газ и си работи нормално.
              Днес почистих отново резбата, изчистих с обезмаслител, намазах осигурител и тоя път я стегнах колкото може. Да се надявам, че няма да се развие повече, ако отново се развие ще мисля плюс лепило да си изрежа и контра от ламарина.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Първата ми Гаска с която се сдобих, беше с развита гайка опираща в капака. Мотора работеше тракайки доста страшно, но го взех на риск както се казва като си мислех ,че проблема е в касетата. Оказа се, че се е поразила само шпонката и след малко умуване напаснах една от вала на Жигула .От тогава там стягам с гайковерт.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Явно е слабо място. Или трябва по сериозно лепило или метална контра. Да се надявам, че няма да има драми повече с тази гайка.

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Хубавото ,че не става нищо фатално - просто гайката опира в капака обаче не пада и се хваща проблема по звука.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Да очаквам ли и аз изненади?
                      Те тея Газки май трябва след всяко каране да минаваш по тях с винтоверта .
                      Сега май ще ме направите механик.

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        При мен нищо не се развива, като изключим въпросната гайка. Обаче аз съм отварял мотора и може да се предположи, че не съм я затегнал както трябва.... в което се съмнявам.
                        Според мен проблема се случи от това, че цял ден мотора сплиташе и не можеше да изчисти. За да изчисти му трябваха доста обороти а това не се случи.
                        Забелязвам го и при други 2Т че когато сплита на определени обороти и веригата започва да "шляпа" не е да кажеш, че го мъчиш и затова шляпа.
                        А щом веригата "шляпа" това значи, че и с другите части напред се получава същото и явно гайката е било първото слабо място което е подало. За въпросното сплитане си имам само аз вина, а проблема се получи защото направих сместа за празен ход много богата с цел да имам стабилни ниски обороти които да не се колебаят.
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          На планката, на която се захваща гайдата до манивелата не помня да е имало тампон. Да не би самата планка, към която се захваща гайдата да е на тампон? Имам един гаден звук, който като бутна кривката спира, но не съм сигурен, дали е от пружините, които държат гайдата или по-скоро, където се захваща до манивелата

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                            На планката, на която се захваща гайдата до манивелата не помня да е имало тампон. Да не би самата планка, към която се захваща гайдата да е на тампон? Имам един гаден звук, който като бутна кривката спира, но не съм сигурен, дали е от пружините, които държат гайдата или по-скоро, където се захваща до манивелата
                            Тампон има, и е ето това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:silenblock-escape-10942-gg-03-12-be25626004.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5747334 . Няма да намериш предполагам и затова си вземи от КТМ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gas-gas-ec-silent-block-echappement-bas-origine-a-partir-de-2010-ref-bic050526004.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5747335 . И първо свали резервоара и провери дали не е скъсана 6мм вложка в рамата, на която се завива тампона - от там са и вибрациите.
                            Силата е нищо без контрол.

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Разглобих го. Болта, който държи планката, за която се захваща гайдата е добре. Не знам какво не е редно. Ще трябва да хвърлиш едно око. Мерси предварително. Ето снимки:








                              free picture upload
                              Последно редактирано от rdlegy; 22-03-17, 20:40.

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Според мен гайката е скъсана в рамата. Навий едно винтче и ще видиш ,че мърда ..., и ти трябва и тампон ,а не планка както е в момента ''на твърдо''.
                                Силата е нищо без контрол.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X