Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

    Top 8 Adventure мотоциклета на 2013:

    - Triumph Tiger Explorer XC 1200
    - Ducati Multistrada 1200 S Touring
    - KTM 1190 Adventure
    - KTM 1190 Adventure R
    - BMW R 1200 GS (Water-cooled)
    - Yamaha Super Tenere 1200
    - Honda Crosstourer 1200
    - BMW R 1200 GS (2012 - Air-cooled)

    + 8 adventure ездачи (+2 пасажера)
    + Иконата Passo Dello Stelvio

    Какво по-добро начало... гледайте:



    А, ако темата оцелее, може и да си начешем езиците след някоя и друга година, като имат шанс и повечето от нас да се качат на тези мотори и имаме преки впечатления.

    Реалистичен ли ви сие струва теста? Кой мотор ви харесва най-много/кой Ви се иска да имате в гаража?
    (Анкетата допуска избор на повече от един модел)
    219
    Triumph Tiger Explorer XC 1200
    11.87%
    26
    Ducati Multistrada 1200 S Touring
    10.50%
    23
    KTM 1190 Adventure
    6.85%
    15
    KTM 1190 Adventure R
    14.16%
    31
    BMW R 1200 GS (Water-cooled)
    19.63%
    43
    Yamaha Super Tenere 1200
    10.05%
    22
    Honda Crosstourer 1200
    11.87%
    26
    BMW R 1200 GS (2012)
    15.07%
    33
    Последно редактирано от Ilarioncho; 06-01-14, 13:59.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

  • #2
    От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
    [B]...Кой мотор ви харесва най-много/кой искате да имате?
    КТМ...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

      Моят отговор е: - Нито един от изброените не искам в гаража си... Майтап бре....
      Бих избрал най-новото БМВ с водното охлаждане. Но ми се иска да мине малко време, за му преминат детските болести, тоест това което взема да не е от първите произведени.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 06-01-14, 15:47.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

        Honda Crosstourer 1200

        Коментар


        • #5
          От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

          Нито един не искам Съвсем сериозно. Трябваше и такава опция да пуснеш в темата
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #6
            От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

            .....Като си пуснал тази анкета,тест драйв осигуряваш ли
            Току виж ми допаднал най-малко популярния.....
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

              Нито един , една от идеите на този тип мотори е , да можеш да ги ремонтираш сам в във всяка точка на земното кълбо.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                Недей и ти, ще му счупим мерака
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                  и щото V-strom-а на SUZUKI не е 1200сс,за тва го нема в анкетата тъй ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                    Ако ги имах отнякъде просто така без да съм давал парите за тях, от 4 те модела който си избрах ще продам 3-те най скъпи и при първа възможност с четвъртия ще се пробвам да обиколя света :-)
                    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                      Първоначално публикуван от reising Преглед на мнение
                      Honda Crosstourer 1200
                      Х-хм..,знаеш ли че това е около 300 кг...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                        Ми и сега не карам по лек

                        Коментар


                        • #13
                          От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                          Малко странно ми се вижда това превключване на скороститие от ръкохватката при Honda Crosstourer, но пък освен бразилеца, никой не го коментира, нито за хубаво, нито за лошо. Не че съм го пробвал, просто ми звучи особено. Иначе ми е гъдел да пробвам VFR с изправена стойка и малко по-дълго окачване.

                          Учудват ме лошите отзиви за Super Tenere-то, чак пък толкова липса на достойнства...

                          Също ми се струва леко подпряно новото BMW... дали пък някой не им е платил самолетните билети през океана на тия момци, или поне на двамата, които обявиха резултата.


                          Иначе е вярно, че го няма V-Strom 1000. Няма ги и много други от по-малките модели, които лично според мен заслужават внимание, но пък говорим за "Top 8" (не коментирам по кои стандарти, не ме полазвайте, не е лично ). Интересно е да се види какво мисли BG Adventure общността за новие модели. Поне за мен е интересно.
                          Последно редактирано от Ilarioncho; 07-01-14, 13:33.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #14
                            От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                            . Иначе ми е гъдел да пробвам ....


                            .
                            Това е проблем - в действителност дори да имаш парите на практика няма какво да пробваш в България, освен ако някой познат не ти даде да покараш. Купуването на нов мотор по мнения от форуми и приказки на маса е рисковано начинание. Част от вносителите нямат тестови мотори. А в щатите и Европа точно това правят преди да купуват - 300-400 и повече км, да се умориш малко на мотора, иначе не става. Като покараш 5-6 модела и лесно ще избереш кой ти е на сърцето... Ама тука няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Top 8 Adventure Мотоциклета за 2013 + 8 Adventure ездача в Алпите (не пропускай)

                              как още никой не се е сетил да направи фирма за пробно каране на мотоциклети - "Преди да купите - пробвайте" или "Кой е за вас", "Вашият - е при нас"... и от сорта... хм... такса за 30 мин или час, с инструктор и т.н.
                              Като гледам кандидати няма да липсват - аз съм първият! Иначе откъде да знам кой от 8-те, а искам да си купя...
                              със стари - 10-20 г. не ми се занимава...
                              a, за да обиколя предствителствата на всичките за пробно каране, трябва да кръстосвам в радиус 200 км...
                              и само това да правя една седмица
                              и ще взема да организирам аз, едно такова "мероприятие"... ама тук в Германия
                              за да е свързано и с един бирен тур всяка вечер
                              търся съдружници - със 7 мотора като начало - Дукатито ще почака -
                              освен ако от фирмата не ни го предоставят с рекламна цел...
                              почвам да смятам... за 3 дни, Алпите са близо, Бавария също, с Хонда имам контакти...
                              който си хареса някой, може и да го купи с отстъпка...
                              е... желаещи?
                              Последно редактирано от ivied; 07-01-14, 16:37. Причина: радиус 200 км и 1 седмица, бирен тур

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X