Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ако говорим за старк-а от тази страница той изглежда се продава за около 12К афро.
    Реално е в продажба а не като онова футуристично чудо от началото на темата.
    Не ползва технология от бъдещето не обещават невъзможни неща.
    Всичко е в рамките на нормалното.

    Колкото до цените не мога да взема отношение нито пък аз разбирам от ценообразуване.
    Обаче щом една генерация за аналогов мотор може да струва над 1К а ако искам да заменя само окачването ще ми трябват МИНИМУМ 2К...
    Не виждам голям проблем да уплътнят 10К за всичко извън батерията, даже няма да се затруднят.
    Дори нЕма да стигнат ако има титаниеви компоненти

    П.С: Егое с мъничко титаний в поръчката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sex1.png
Прегледи:202
Размер:387.0 КБ
ID:7023990

    900 грама надолу - 700 афро нагоре.
    Последно редактирано от Esper; 29-01-26, 12:31.
    Враг усраине

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      То това електриката ако я хвана и там ‘е и набия 10 бимберици без да се изпотя даже

  • #32
    Електриката е голЕма сила.
    Само засега пробега куца, поне в тези килограми на мотор
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • pansim
      pansim коментира
      Редактиране на коментар
      Конкретно за този - да
      Но примерно нещо от типа на СВ650 би трябвало да има пробег без дозареждане поне 300км и да тежи до 200-230 кила
      СВ-то е 190килца

      Па може и да има - не съм търсил
      Но електриката е бъдещето, или поне ми се иска да е така.
      Даже заглеждам и автомобили на ток - в едно далечно бъдеще, може би...

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ще ти подаря стикер от типа "но сажда - но фън"

    • pansim
      pansim коментира
      Редактиране на коментар
      На тема "сажди" не ме пипай
      Фен съм!

  • #33
    'Начи фчера на светофар спира до мене едно чАве с нещо средно между еднуро и маунтин байк.
    Светна зелено и чАвето се телепортира все едно имаше ракета в гъза.
    На следващият го питах дали е сурон - аз само т'ва знам.
    Вика: Не, талария - малко по-добро е.
    Са се разровИх и ТЕТОВА е модела.

    Естествено табела/регистрация: НИХУЯ.
    На следващия светофар имаше куки и като ги видя - през трИтоар0, градинката и #сиебакапаците

    Лошото е, че продължавам да ги гледам.
    Оказа се, че има street legal варианти на който му става от това.
    Имат серт за L1, тоест карат се с М категория за мотопед, няма и ГТП.
    Ограничени са според регулации до 45км/ч но това са софтуерни лимити.
    Чавето каза, че неговото било изтурбено и правило без грижи около 110км/ч.
    Нещо почва да ме човърка но сега се ровя да разбера дали аджеба ще имат автономност 70-80км и при какви условия.

    Иначе виждам, че тая Талария има представител у татковИната като и Сурон.
    Цените и гаранционните условия изглеждат сравнително еднакви на първо четене.
    Ако прави пробега, който споменах ще се окаже не лоша алтернатива на скутера за градска мобилност.
    Естествено илигъл - с тези дабъл цени на Гражданска Безотговорност от няколко месеца и през ум няма да ми мине да го регистрирам.



    Враг усраине

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      От тия по-добро от Сурон НЯМА

      Таларията става ма не е Сурон по ред причини

      Едно приятелче им е дильр на тия,децата растат заедно,ние караме заедно,бири в сервиза му пием……..Сурон си е Сурон,е така за идея ти го казвам

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Така слушам и аз ама зависи какви са критериите.
      Сурон доколкото разбирам са по качествени и по-надеждни.
      Освен това има умопомрачителено голямо разнообразие за промяна на всичко по него.

      Всички останали са по... performance

      Друго, което ми направи впечатление е, че повечето сурони са с ремък и след това верига към задното колело.
      Таларията вместо ремък има затворен редуктор със зъбни колела и ползват тази концепция за всички модели.

      Ремъка е по-лек но естествено с ограничен живот понеже е до голяма степен отворен.
      Редуктора пък е "вечен" но и като цяло и байковете им са по-тежки от еквивалент на Сурон.

      Шарено е с тоя китайщини и не е черно-бяло.
      Например чАветата не гонят толкова пробег колкото скорост и динамика.
      При мен е точно обратното. Не, че точно заради динамиката вчера не ми увисна ченето и взех да зяпам...

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Вечен докато не го отвориш и не намериш пластмасови зъбаци

      Сурона си е Сурон,от кухнята ти го казва,тия които ги продават,карат,РЕМОНТИРАТ и доработват

  • #34
    https://emotozone.com

    кликаш тука и ровиш какво продава и с какво се занимава тоя пич,ако не ми вярваш на мен му чукни една шайба,ако ме уцелиш да съм в сервиза ше ми даде телефона АЗ на чист български да ти го кажа,а не на бира пред кафето

    Тия поправят всичко електрическо,Талария,Сурон,Канадците……..кабел ли е правят го. Е ако си го закъсал с какъв да е друг мотор ще ти го поправят ма вече не им е това основното,беше едно време всичко което бръмчи и пуши,сега амперите гонят
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #35
      Вероятно е така - не се бях интересувал.

      Към момента това дето разбирам е, че тези неща нямат възможност за пробега, който аз търся.
      Нито един байк и това са ограничения на допотопните батерии.
      70-80км са евентуално постижими при движени с 30км/ч но това е напълно извън трафика.
      Дори в градски а кво остава за извънградски трафик.

      С нормално и не-екстремно каране до около 30км и после - контакт.

      Това е преобладаващото мнение за този тип машини.
      Иначе удоволствието да разполагаш с такава мощ инстантно, още при потегляне е огромно.
      Тишината за мен също е ОГРОМНО предимство навсякъде.

      Остава някой да направи твърдотелите батерии с които започна темата.
      Всъщност каквото и да е друго но различно от жартиери.
      Иначе удоволсвието от тези байкове остава за малко и с прекъснане

      При това положение като че ми допадна най-много Light Bee на сурон.
      И той не може същото но е най-лек, компактен и надежден.
      Враг усраине

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        И се кара супер лесно - няма си местиш краката,няма грешна скорост,няма изтървани съединители,няма грешна позиция на тялото,че си стъпал на криво…….е трябва да свиркаш преди завой в гората та не се изненадате с някоя мечка ма иначе е супер. Става с резервни батерии ма не трябва да се отдалечаваш от лагера,ние си носим 5-6 резерви с все зареждачките ма при нас е друго,само батериите са колко колата която карам

        За цената му обаче купувам 1 годишен КТМ или Т7 и точно там и риткам и бръмча и с масла се мацам,е не мога да го бия в крива пътечка в гората ма сипвам и тръгвам за Аляска по улиците,че електриката не е легална там пък и на 5тия светофар почваш да гледаш у екрана с батерийката
        ,

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм карал нищо такова но от изгледаното тука няколко дни ми се струва, че тези неща не са точно мотори.
        Правят подобни неща но по съвсем разлиечн начин и едното не замества другото.
        Просто се допълват.

        С такова например бих излязъл по Витоша или в парка без да имам угризения.
        С аналогов мотор - не бих.
        Всъщност един път го направих и умрех от срам от простотията си а не, че някой ме е изгледал дори на криво.
        Даже не бях с Акрапович тогава - сметай Елке

        Ето едно видео на Павлин по темата - не допусках, че ще видя такова:


    • #36
      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      ...Остава някой да направи твърдотелите батерии с които започна темата...
      Ама те още ли не са се появили в магазина. Нищо, следващият месец ще открият следващите революционни батерии които ще преобърнат света, и които... няма да се появат в магазина.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #37
        Ми не са нито те нито моторите от първият линк.

        Единствената разлика от преди е, че сега има прогнозна дата за появата на машините: Q4/2027

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2026-06-19 08-04-26.png
Прегледи:69
Размер:58.0 КБ
ID:7043258

        Иначе възможността да го резервираш срещу 1000 гущера не е отменяна никога
        Последно редактирано от Esper; 19-06-26, 07:04.
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

        Зареждам...
        X