Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дефиниция за лов? Какво е ловът?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дефиниция за лов? Какво е ловът?

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
    Я, като стана дума, да видима каква е дефиницията за лов. Като гледам, май е де преследваш нещо по-слабо, за да го утрепеш, а то дя бяга. Ако нещото се окопае и те зачака да му паднеш, това още ли е лов за тебе?

    В случай, че следваме горната логика, тая история не ми харесва и затова не съм станал ловец. Ако изпадна някъде и трябва сам да си хвана манджата вече е друг въпрос. Обаче да се трепе заради гъдела... Айде, масаите примерно са излизали един на един срещу лъв, за да се доказват с копие. Дивашка му работа...

    Надявам се, че подбудите на нашия човек са били психологически, с цел да деморализира противника отрано. Ако се е кефел, вече не знам какво да мисля.
    Обер, ако примерно 10 дни не си ял, ще оглозгаш катеричка /която си е жив плъх/ и въобще няма да ти хрумне темата за справедливостта при изяждането на един от друг!

    Но понеже сме сити ставаме пихтии и много се разнежваме!

    Ей! Хората вече не смеят едно сгазено куче да приберат от пътя, всеки минава и гнусливо се обръща, а тя природата си е единственото истинско нещо в живота ни! Мъртовото си е мъртво, да живее живота, който това мъртво подхранва!

    Ако ти беше мишка, лисицата нямаше да обсъжда с тебе тая тема, а щеше да те занесе на лисичетата да те разделят по равно!

  • #2
    Е, те тук мненията ни се разминават. При животните това е въпрос на оцеляване. Хищникът като не яде редовно - отслабва, при което шансовете му за следващ успешен лов намаляват. Отгоре на всичко вече не може да си пази територията от братовчедите. Прави го с отчаяние, за да устисква. То и без това процентът на успешни улови им е доста нисък. Докато при нас ловът си е просто някакъв гъдел да убиваме. Е, и при котките, де... На преял с кашкавал котарак, първата му работа е да отиде и да тръшне я мишка, я зайче, след което да заспи със самодоволство.

    Когато започнеш да преживяваш от ядене на сърни, тогава ще си говорим. Айде, не се изкарвайте, че убивате животни, защото от това зависи да устискате...

    Пак казвам, ако изпадна някъде и от това завися - ща трепя и ще ям, та ще ми плющят ушите. Обаче, да ходя и да трепя диви животни за месо, трофеи или за тръпка не ми допада.

    Просто така мисля. Не е някакво добродушие, защото към хората имам доста небогоугодно отношение.

    Коментар


    • #3
      Лисицата не я пускат в месарницата, където има много стотици поколения безсмислено месо. А тебе те пускат. И твоя въпрос не е ти или той, не забравяй кога и къде живееш. В твоя дом не идва никой с пушка, щото му е забавно да постреля по децата ти. Ти кво правиш в гората?
      А специалистите по лов на хора не ги включват даже и в Женевската конвенция, просто ги трепат като бесните псета. Между наемника и войника няма нищо общо.

      Коментар


      • #4
        според мен ловът е най - обикновено предомишлено убийство /не за самозащита/ с цел оцеляване. няма значение дали се убива човек или животно или извънземно. друг е въпроса че ние сме се разилгавили от живота който водим и наричаме избиването на беззащитните животни лов

        а за лов на хора наистина има други определения, въведени от законите, които би трябвало да ни отличават от животните. но независимо от наименованието това си е убийство, без значение дали е законно или не
        drive alive

        Коментар


        • #5
          пак сме повдигнали въпроса за лова, който както и да го погледнеш за мен си е жестоко, неоправдано и ........ хоби,
          на тези които го приемат вероятно носи тръпка и удоволствиие

          не съм съгласна с това, че дори да е гладен човек ще хване пушката и хайде в гората - ловът много отдавна се е превърнал в развлечение за голяма част от хората, а не е начин за оцеляване


          и точно като равлечение съществува от доста време - аз поне не съм чувала за бедните хорар които раотят на полето например да си организират лов (със сигурност са чуствали недоимък), но пък съм чувала например за лов организиран за кралски особи

          Коментар


          • #6
            Е, аз съм чувал в моменти на криза и глад какво е било като някой донесе див заек вкъщи. Тук думата е конкретно за нас и днес, а не какво е било или какво може да бъде.

            Коментар


            • #7
              ами и днес за някои е хоби а може да има и такива за които е необходимост

              аз не познавам ловци които ловуват за да се нахранят - и не съм измислила оправдание за това да убиваш, за да си доставиш удоволствие

              Коментар


              • #8
                Всъщност аз познавам хора, които ловуват за прехрана в наши дни - и особено в най-кризисните моменти на "Демокрацията" ... На мои приятели баща им по онова време (1990-91) остана без работа и си продаде колата (Москвич Алеко - купено купе от търг и му беше насадил дизелов двигател) и разчиташе да "Остъкли" няколко глиганчета, за да има през зимата та до следващия сезон ...
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  Хе, хе... Никой в нищо не иска да те убеждава, нито да те спира. Познавам сума ловци и всичките ми роднини по мъжка линия са такива - къде активни, къде позабравили.

                  Обаче това не променя факта, че имаш много архаична представа за света. Отдавна не сме онова общество на облечени в кожи нещастници. Природата отдавна не може хем да ни изхранва, хем да запази равновесието си. Така че, според мен не трябва да се яде това, което сами не сме отгледали щото сме 6,5 млрд. паплач. Вече в Черно море не остана цаца, пък в Световния окена скоро няма да има нищо, щото жълтурите го изядоха. То, отдавна някой трябва да им бомбардира китоловните кораби. Както и да е - отплеснах се. Мисълта ми е, че ловците трепят щото им е кеф, по мое мнение - садистичен.

                  Айде, ако обичаш не ми прави паралел между теб и кроманьонците, излезли на лов за мамути. Първо, и те са ловили свръх потребностите си и това е една от причините в Европа да не е останало голямо диво животно и второ са ги ловили с огромен риск за себе си. Скелетите на кроманьонските мъже са с повече фрактури от професионалните ездачи на родео. Твърде често по време на лов някой е давал фира. А ти кво? С мощната пушка ще гърмиш по бягащи диви свине. Като си ербап, излез срещу глигана с нож или с копие. Щото по екстраполация аз утре мога да изляза на лов с хеликоптер и с картечница. Като пък ти се яде свинско, отглеждай 2 години прасе и после го изяж.

                  Просто разсъжденията ти издишат - не било въпрос на морал, ами на кой къв бил по рождение. Ти животното нито си го отгледал, нито си го платил. Отиваш и го гърмиш без да те е нападнало, даже напротив - бяга от теб. По тая логика аз утре мога да дойда и да те гръмна теб, щото ми е кеф и съм се родил с такива "инстинкти". Нямам никакво право да го правя, ама кво ми пука - такъв съм си...

                  В допълнение за ловците с билет. Всички, които познавам са криввали от пътя в посока бракониерски прояви, а преди години едни от тях бяха гръмнали и мечка. После си замели следите, щото не са вчерашни и толкова. Ама така е, хората са се родили с превъзходство над "земеделците".

                  Коментар


                  • #10
                    Ако природата искаше да бъдем вегетарианци щеше да ни
                    създаде с плоски зъбки,да си хрупаме зеленинка.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      Така сме ние теоретиците... Като си такъв практик, заповядай на пейтбола при следващия ни бой (градски, горски, турнирен - все тая).

                      Не смятам да те гърмя, не защото ще ме хванат да ме превъзпитават, ами защото не е хубаво да правя такива работи. То и вашата работа в моите очи не е хубава, ама нали трябва да си угаждате...

                      Хантъре, тва за зъбите е интересно, Моите имат много малко общо с тези на кучето и на котарака ми.

                      По тая логика, ако природата искаше да ни направи ловци, щяхме да сме големи, бързи и зъбати.

                      В тая връзка, кое животно има най-големите кучешки зъби за хапане? Изключвам глигите и бивните.

                      Коментар


                      • #12
                        в същност ако при определени ловци е карма или имат талант по рождение - защо излизат доооообре въоражени и гледат да стрелят точно или да има кой да ги пази (чувала съм от ловец който се смята за върха в хранителната пирамида и какво ли още не, че само ранен глиган ако реши да те поодгони става много лошо), ако сте хищници по природа залагайте на инстинктите си, не на оръжията и пазен гръб

                        Коментар


                        • #13
                          част от тая мъдрост с лека редакция гласеше, че ловеца се ражда, а не се създава.
                          До голяма степен поговорката е вярна. Въпреки че човекът е силно адаптивно същество способно да промени навиците си и реакцията към заобикалящата го среда много успешно. Но все пак голямо значение имат неговите генетични дадености както и първите му 7 години.

                          Затова е съвсем безсмислен тоя спор. Ловци да се опитват да обясняват на останалите що това и що онова, а те пък да ги порицават колко са лоши и безпощадни.
                          Споровете (конструктивните) никога не са безсмислени. Разумните хора затова са разумни, да си вадят изводи и заключения включително и от мненията на другата страна. Хората, които си знаят всичко и никога не биха променили нищо без значение какви аргументи виждат са...?

                          Още от едно време, когато живеехме по пещерите Wink едни от нас ловуваха, други шиеха дрехи, трети събираха плодове, четвърти украсяваха стените и така. Тогава не питаха що утрепахте милото мамутче, а се радваха и почитаха ловците.
                          Точно така, само че в днешни времена еквивалента на мамута се казва банкова сметка! Не казвам че одобрявам този еквивалент, той носи със себе си и съответната промяна на ценностите но все пак е факт. И този, който се смята за "ловец" в смисъла на това понятие следва да може да "демонстрира" възможностите си в новата среда и при новите условия...

                          В същите тия цивилизовани общества природните закони се обърнаха с главата надолу - хомосексуалисти и транссексуални определят модела на поведение.
                          За съжаление сте абсолютно прав. Но и тук е момента да си зададем въпроса: А ние които се смятаме за другата страна правим ли достатъчно за нейното "популяризиране", пък дори и с диалози като този?

                          неизлечимо болни се поддържат и удължават с научни методи, пренебрегвайки желанието на самите страдащи да напуснат живота.
                          Темата за живота, смъртта и правото върху тях е много деликатна и сложна, а според мен за човеците следва да е забранена зона!

                          Скучаещи групи хора, наричащи себе си еколози палят бензиностанции и се опитват да потопят петролни танкери.
                          Да така е, но има и други хора, които наричат себе си еколози и които правят или се опитват да правят други (по-смислени) неща. Както винаги човеците лесно покваряват дори и хуманни идеи...

                          Шепа алчни и недотам интелигентни люде решават съдбата на цели народи.
                          Да, а пък народите и нищо не се опитват да поправят. Даже и да гласуват не ходят, а което е по-лошо така свикват с положението че почва да им харесва и постепенно това се обръща в национална кауза и гордост...

                          Огромни групи хора се изпепеляват с "умни оръжия" за да им се покаже правилния начин на обществено устройство, а други постоянно се избиват за разни каузи. Когато някой убие животно е убиец, но когато избива хора е герой.
                          Обществото обърна природните закони с главата надолу, но в някои индивиди оня див атавистичен зов е останал да звучи през хилядолетията с неотслабваща сила.
                          Обществото не е преобърнало наопаки природните закони. Те както и физическите не зависят от нашата воля и слава Богу. Обществото се държи така сякаш е преобърнало природните закони. Но природата просто чака. И когато му дойде времето всички ще видим как действат природните закони. И ще разберем че зоната на живота е много малка и много ама много трябва да се внимава да не вземе тя леко да се помръдне в някоя посока.

                          Има родени ловци, които са се отказали от лова, поради техни съображения. Вече не ловуват активно, но пазят страхотни спомени. Взели са си своето.
                          Тези точно са истинските ловци! Защото "великия войн" или "великия ловец" или както искате го наречете се бие, ловува или въобще вади оръжието си САМО КОГАТО ТРЯБВА и никога не го прави за удоволствие.

                          Тук искам да подчертая, че нямам нищо против ловците, които убиват едно животно, за да подпомогнат популацията на неговия вид или на друг зависещ от него. Има такива, има и такива, които се грижат за природата и животните много повече, отколкото да "ловуват". Човеците така са затлачили екологичната си сфера, че наистина е необходимо активно да се действа по опазване на нейните остатъци, и „истинските ловци” са тези, които го правят!

                          Но за съжаление в днешни времена ловът за някои "хора" е поле за демонстрация на пари, избиване на комплекси и прочие. Кажете ми къде е смелостта, умението, знанието или каквото си изберете "мъжко" качество у този нещастник, който седейки на пусия чакат да му докарат дивеча пред носа по единствената пътека в района? На него му остава само спусъка да натисне и после да премине 100-те метра до чакащия го джип, докато му товарят убитото животно. Не разбирам, както не разбирам и този, който си е купил най-модерния снайпер, за да убие животното от разстояние, което даже няма да може да бъде чут.

                          Който е много "мъж" и който е истински ловец първо следва да се грижи за животните, а после, ако иска да се съревновава с тях да се постави в условия, които да го равно поставят. Например да отиде на лов за глигани с копие.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Аз Хич даже не съм вегетарианец, но съм възпитан така че да тача и милея за всяка живинка, дори избягвам да настъпвам мравките (май само комари и мухи да трепя мога), знам че месото за трапезата ми е принадлежало на нещо живо и съм се научил да приемам този факт (без особен ентусиазъм), НО поне докато не ми се наложи (да се надявам никога да не се случва) не бих си и помислил да гръмна, обеся или както и да е да умъртвя някаква Живинка (освен горе споменатите комари и мухи), смятам че живота на всеки трябва да се уважава и пази, то затова и е създадено обществото да пази живота и честта на по-слабите (но понякога по-ценни екземпляри). Всичко това май изговорих за да подчертая моята позиция която е Твърдо срещу лова, но тъй като обществото го е приело и узаконило, нямам нищо против хората които го практикуват освен мнението ми и да, не ги разбирам, не виждам тръпка в Убийството на не въоръжен (дори не е противник по-скоро Жертва), ако някой иска да се почуства по-силен, мъжествен и т.н. да излезне на малката мечка с джобно ножче и после ако може да се хвали и разказва, да застреляш с оптика прасето качен на дърво ... не го разбирам? Като ви харесва преследването, разходката сред природата, дебненето, купете си Фото апарат и снимаите пък показваите НАЙ-Хубавите снимки, ще се радвам да ги видя

                            Коментар


                            • #15
                              Ловците никога не съм ги разбирал. Както хората които не се качват на мотор не могат да ме разберат...
                              Поради естеството на професията ми познавам доста ловци. Повечето са любители на убийството на животни, но добре че има и малко свестни хора със задръжки измежду тях. Иначе нямаше да е останало нищо живо по баирите. То не че сега може да видиш диво животно като се разхождаш.
                              Днеска 20.12.2005г. е неловен ден, обаче от едно село цялата дружинка начело с кмета и горския към общината излезнали екипирани с пушките да се "разходят". Обаче късмета им се е запилял някъде и горските стражари ги заловиха комплект. Сега в касата има прибрано оръжие и патрони като за един взвод. Тия чичовци ще видят лов през крив макарон тая зима, а може и за по-дълго

                              Айде сега ми разправяйте хубави работи за ловците.
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X