Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Не ми се ще да пиша ама пак чета щуротииОт кой да се защитиш като всичко живо в гората като надуши човек ше си счупи краката да бяга

    Кой е последния българин изяден от вълциа от мечки?Не убит а изяден кой?

    Избистрете тези неща и тогава заповядайте в Балкана
    Старо дръж се на ниво и прочети първият пост в темата. Доста от другото е от хора които надали ходят по гората, камо ли да са виждали меца.
    НАЗДРАВЕ!

    Остави коментар:


  • Стария
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Не ми се ще да пиша ама пак чета щуротииОт кой да се защитиш като всичко живо в гората като надуши човек ше си счупи краката да бяга

    Кой е последния българин изяден от вълциа от мечки?Не убит а изяден кой?

    Избистрете тези неща и тогава заповядайте в Балкана

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Не разчитайте много на КНО за защита срещу мечка. Преди време писах по темата за резултата от няколко изстрела от упор в главата на мечка със Smith & Wesson .357 Magnum, когато мой колега се опитал да й съкрати страданията от бракониерска примка, и какво е можело да се случи, ако с него не е бил стрелец с карабина...
    Ако някой се съмнява, ще потърся оригиналната статия със снимки по случая.

    Остави коментар:


  • mihov_1969
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Не стана ли прекалено дълга тази тема?
    Пострадалите от среща с диви животни не са ли в пъти по-малко от отровилите се с диворастящи гъби, примерно?
    То и простреляни по време на лов има в пъти повече,но наистина много време и отделихме на тая мечка ,да вземем да направим един купон там и тя като ни види ще се отврати от живота и ще се самоубие с 15-20 куршума в гърба.

    Остави коментар:


  • artefekt
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Не. Всеки, видно от написаното досега, има свое виждане по въпроса. Току виж се родила правилната идея в нечия глава. Пострадалите от среща с автомобил са повече от отровените с гъби, и какво, да не обсъждаме ли отровните гъби?
    Именно, обсъждайте...
    Провокира ме самото заглавие на темата...гаче ли зад всяко дърво дебне мечка стръвница...с какво да я утрепаме("защитим")...

    П.П.То май няма друго(среща с автомобил) от което да са пострадали повече хора.

    Остави коментар:


  • mihov_1969
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    А мечка в гората виждал ли си ?
    Стрелбата по мишени и когато срещу теб има мечка е мъъъъничко различна. Все пак зависи от психиката и от това колко се чувстваш "у дома" когато си в гората.
    Не ти пожелавам ТТ срещу мечка, но е някакво успокоение за душата.....
    Не, не съм виждал...по мишени почти не стрелям отдавна.Ако срещна ще се стремя да избегна конфронтация до ...момента на неизбежна самоотбрана.Ако ме поканят на лов за мечки ще отида и ще се пробвам първо с дългата пушка и после с патлака.Доколкото разбрах сега са разрешили 15-на мечки за отстрел от министерството.По отношение на ТТ муницията мога да кажа че е достатъчно мощна(все пак е пренесена от картечни пистолети Судаев) за едро животинче.Тя дори не се води пистолетна(патрона е бутилковиден за повече заряд и нещо нетипично за пистолетен такъв).Виждал съм доубиване на едро прасе точно по този начин с ТТ,което беше само със счупени крака.В САЩ има цяло течение ловци ,които ловуват само с късо оръжие. Така че късото оръжие може да се носи като спомагателно ловно такова или единствено.По отношение на хладнокръвието и самообладанието всеки е направил своя избор на ловно поле.Имам колеги ловци, които не мога да ги накарам да влезат в гора...ами да стрелят само по пеперуди,други пък не излизат от гората.При сегашното ниво на цивилизованост никой Хомо сапиенс не "у дома"си в гората-тази екосистема е много по-отдавна на планетета от нас и трябва да се съобразяваме с нея.Плахите опити за завръщане завършват само със зулуми-обезлесяване,обезвидовяване и екологични проблеми.Въобще където е минал Върховния хищник трева не никне.

    Остави коментар:


  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Не стана ли прекалено дълга тази тема?
    Пострадалите от среща с диви животни не са ли в пъти по-малко от отровилите се с диворастящи гъби, примерно?
    Не. Всеки, видно от написаното досега, има свое виждане по въпроса. Току виж се родила правилната идея в нечия глава. Пострадалите от среща с автомобил са повече от отровените с гъби, и какво, да не обсъждаме ли отровните гъби?

    Остави коментар:


  • artefekt
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Не стана ли прекалено дълга тази тема?
    Пострадалите от среща с диви животни не са ли в пъти по-малко от отровилите се с диворастящи гъби, примерно?

    Остави коментар:


  • bgbul
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    +1 Хубаво пушкало...стрелял съм,пък съм и точен.
    А мечка в гората виждал ли си ?
    Стрелбата по мишени и когато срещу теб има мечка е мъъъъничко различна. Все пак зависи от психиката и от това колко се чувстваш "у дома" когато си в гората.
    Не ти пожелавам ТТ срещу мечка, но е някакво успокоение за душата.....

    Остави коментар:


  • Явор(dorzi)
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Току що по новините казаха,че са взели решение да убият 17 мечки.

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    И доколкото знам вероятността с ТТ да убиеш мечка е нищожна, пък който иска нека пробва...

    Остави коментар:


  • mihov_1969
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
    Сигорното спасени от мечка е да си купиш ТТ ако си точен стрелец един истерел и е достатъчен.... ако не си няколко пак ще я свалят ,колкото и нехуманно да е човек трябва са пази себе си и семейството си ако се обосновеш в искането си за пистолет ще ти разрешат от КОС освен това ще си чустваш по спокоен при работата си по хижата. Мойте поздравления изглежда много китна.
    +1 Хубаво пушкало...стрелял съм,пък съм и точен.

    Остави коментар:


  • zilala
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Сигорното спасени от мечка е да си купиш ТТ ако си точен стрелец един истерел и е достатъчен.... ако не си няколко пак ще я свалят ,колкото и нехуманно да е човек трябва са пази себе си и семейството си ако се обосновеш в искането си за пистолет ще ти разрешат от КОС освен това ще си чустваш по спокоен при работата си по хижата. Мойте поздравления изглежда много китна.

    Остави коментар:


  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Ммм...даа ,но да не говорим за това.
    Да ти затрия ли и поста с примките?

    Остави коментар:


  • mihov_1969
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Приключихме със сеира.
    Ммм...даа ,но да не говорим за това.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X