Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
    Колеги някой да каже около София скоро мяркал ли е мечка, имам предвид Люлин -Лозенска-Плана или по Витоша че често правим пешеходни преходи по изброените места та дали има вероятност от такава среща
    На Витоша и Плана си живеят постоянно и преди 10-тина дни над Бистришко бранище си беше оставила миризливи следи. Това на пътеката от Алеко за нататък. На Плана не съм се качвал скоро но и там си обикалят редовно. И да я срещнете какво всеки по пътя си, а и по-вероятно е тя да побегне преди да сте я видяли.

    Остави коментар:


  • auto_marin
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Колеги някой да каже около София скоро мяркал ли е мечка, имам предвид Люлин -Лозенска-Плана или по Витоша че често правим пешеходни преходи по изброените места та дали има вероятност от такава среща

    Остави коментар:


  • nord
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
    Вчера имах "щастието" разхождайки се за гъби да срещна мечка.За гъбарите от пловдивския район мястото сигурно е доста популярно-местността "кулата",на 3км преди Бяла черква.Ситуацията беше такава,че не виждам как биха ми помогнали съветите които съм чел.Чувам шум от чупене на клони,поглеждам нататък и виждам звяра на 40-50м галопира право срещу мен.Познайте кво стана със съветите,че не трябва да се бяга.Така не съм спринтирал през живота си,осъзнавайки,че не мога да я надбягам.Спънах се и паднах,като се изправих видях че хвана надолу към дерето.Не знам дали е искала да ме изплаши и прогони или тя е била подплашена от нещо,но бях изненадан тотално,защото случката става на не повече от 150м от асфалтовия път.Та колеги имайте едно на ум като се разхождате из тоя район,въпреки че мястото по принцип е доста оживено. П.П.Гъби не намерих.
    Един ловджийски виц в случая може би ще бъде полезен . Млад ловец тръгва с дружинката на лов. Тъй като чул , че в района има и мечки попитал " а ако срещна мечка , какво да правя ?" , а ръководителя на лова , ловец с дълъг стаж му отвърнал " започваш бързо да се мажеш с лайна и мечката няма да усети миризмата ти и ще те подмине" . младият ловец попитал - " а лайна откъде да намеря ? " , на което старият отвърнал с усмивка " ще намериш , ще намериш , вярвай ми ".

    Остави коментар:


  • arni68
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Аз пък се разрових в гуглето за прословутите спрейове,ама 114лв не ми се дават.Те наште мечки са кротки

    Остави коментар:


  • Румен Николов-sineto
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Да не превръщаме темата в ТТ срещу-Макаров.Аз споделих на какво разчитам в личен план,а всеки може да си избере КНО в калибър и комплектация ,каквато му хареса и каквато му е по джоба ,естествено.

    Остави коментар:


  • mihov_1969
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
    Ей затова,си нося пистолета из родопите.
    Само в Родопите ли бе колега?Аз пък нося го навсякъде като спомагателно ловно.Пък иначе, че Макаров не сваля прасе ,мога да ви кажа че миналата зима ме мързеше да нося ''китарата'' и съм гръмнал точно 5 прасета,домашни по над 200 кила с един изстрел зад ушето с макарона със стоманен сърдечник(военни).Та въпроса опира явно в пласирането,но ТТ има по-сериозна амуниция и както по рано съм писал в темата може бая да припари на Меца,но не ми се спори......

    Остави коментар:


  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
    Хм, зависи от пистолета(по-точно боеприпаса) , защото плътноста на мечата мускулатура не е като човешката За свински и мечешки мероприятия най-добре вършат работа ТТ, и големите американски калибри .44 магнум и .45 кал.

    Виждал съм домашно прасе (свръхтежка категория +150 кг) да не пада от пълнител на Макаров изпразнен от около 2 метра в главата му, само мазнинки и кръв хвърчеше, а то стоеше и гледаше тъпо.
    Проблемът в случая с домашното прасе не е в оръжието и боеприпаса, въпреки че точно на ПМ не съм му фен. В стрелеца е. Без значение от теглото гудан пада на място и с Макаров.
    А проблемът с мецана не е толкова в мускулатурата колкото в козината, така че прав е Румен и тайната е в "добре пласиран".

    Остави коментар:


  • Румен Николов-sineto
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    9x19,добре пласиран ,и без паника ,спира дори и бик 1 тон.Проверено лично.Паническа стрелба с калашник,не спира нищо.

    Остави коментар:


  • Стефан ШОПОВ
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
    Ей затова,си нося пистолета из родопите.
    Хм, зависи от пистолета(по-точно боеприпаса) , защото плътноста на мечата мускулатура не е като човешката За свински и мечешки мероприятия най-добре вършат работа ТТ, и големите американски калибри .44 магнум и .45 кал.

    Виждал съм домашно прасе (свръхтежка категория +150 кг) да не пада от пълнител на Макаров изпразнен от около 2 метра в главата му, само мазнинки и кръв хвърчеше, а то стоеше и гледаше тъпо.

    Остави коментар:


  • Румен Николов-sineto
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Ей затова,си нося пистолета из родопите.

    Остави коментар:


  • chrichri
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
    Вчера имах "щастието" разхождайки се за гъби да срещна мечка.За гъбарите от пловдивския район мястото сигурно е доста популярно-местността "кулата",на 3км преди Бяла черква.Ситуацията беше такава,че не виждам как биха ми помогнали съветите които съм чел.Чувам шум от чупене на клони,поглеждам нататък и виждам звяра на 40-50м галопира право срещу мен.Познайте кво стана със съветите,че не трябва да се бяга.Така не съм спринтирал през живота си,осъзнавайки,че не мога да я надбягам.Спънах се и паднах,като се изправих видях че хвана надолу към дерето.Не знам дали е искала да ме изплаши и прогони или тя е била подплашена от нещо,но бях изненадан тотално,защото случката става на не повече от 150м от асфалтовия път.Та колеги имайте едно на ум като се разхождате из тоя район,въпреки че мястото по принцип е доста оживено. П.П.Гъби не намерих.
    Там са ми казвали, че на Студенец често са виждали мечка да рови в боклука до бунгалата. А днес бах в Косово (в близост до въпросното място) и, като се заговорихме с местните, казаха, че имат 6 мечки в района и си ги познават, но не се страхуват от тях. Най-интересното е, че в селото живеят 12 души.

    Остави коментар:


  • agogov
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
    Вчера имах "щастието" разхождайки се за гъби да срещна мечка.За гъбарите от пловдивския район мястото сигурно е доста популярно-местността "кулата",на 3км преди Бяла черква.Ситуацията беше такава,че не виждам как биха ми помогнали съветите които съм чел.Чувам шум от чупене на клони,поглеждам нататък и виждам звяра на 40-50м галопира право срещу мен.Познайте кво стана със съветите,че не трябва да се бяга.Така не съм спринтирал през живота си,осъзнавайки,че не мога да я надбягам.Спънах се и паднах,като се изправих видях че хвана надолу към дерето.Не знам дали е искала да ме изплаши и прогони или тя е била подплашена от нещо,но бях изненадан тотално,защото случката става на не повече от 150м от асфалтовия път.Та колеги имайте едно на ум като се разхождате из тоя район,въпреки че мястото по принцип е доста оживено. П.П.Гъби не намерих.
    Ха, сега видях този пост...
    В същия район - между Студенец и Бяла черква се разхождах с жената и едно дете по една широка пътека или изоставен път по-скоро. В далечината дочух шум от трошене на съчки, който идваше от дерето и се усилваше. Беше от нещо по-тежко от човек, крачещо бързо, но не тичащо. Продължахме още 30-40 метра, но 'нещото' продължи да се приближава, съдейки по шума. Зачудих се какво може да е...не бе глиган, по-скоро походка на елен, но по-тежко някак си, знам ли. Стана ми странно, че това 'то' не бяга от нас, а идва.... Не дочаках да видим нещото, а свърнахме в гората и продължихме разходката си.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11092011329m.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5311482Това е снимка от района, предполагам познат на мнозина Пловдивчани, а датата 11.09.2011 към 16ч, според снимките.

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Преди година ходихме до Alaska. Спряхме в едно село, 70 къщи. До Yakutat се стига само със самолет или лодка. Има 1 magazin със най-необходимото. Между чорапите и магданоза имаше шанд с револвери. Всичките огромен калибър. Като ги попитахме за какво са им, отговориха "да се пазим от мечки". И не се бъзикаха, мечките влизали до вратата на магазина /в "центъра"/. Явно голям калибър пистолет върши работа за хора израстли в дивото.
    Пак казвам, в тоя magazin нямаше нищо излишно. Всяка стока идва с баржa и се чака със седмици. И "заблудени туристи" няма да ги цакат с разни пищовчета.

    Остави коментар:


  • derhunter
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
    Незнам защо,но все си мисля,че някой умишлено докара от някъде една камара с мечки и ги разсели.
    Не може за 3-4 години, от изчезващ вид,да развият такава популация и то повсеместно.
    Ако се върнеш назад и попрочетеш темата ще ти се изясни горе-долу защо се случи така в този район специално.

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
    Незнам защо,но все си мисля,че някой умишлено докара от някъде една камара с мечки и ги разсели.
    Не може за 3-4 години, от изчезващ вид,да развият такава популация и то повсеместно.

    Това звучи добре, а-ма надали.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X