Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • faster
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Аз пък си имам дивеч в двора на Свобода,даже е храненик преди малко отмъкна няколоко парчета чушка на скара!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2762.jpg
Прегледи:2
Размер:266.6 КБ
ID:5387916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2763.jpg
Прегледи:2
Размер:254.0 КБ
ID:5387917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2764.jpg
Прегледи:2
Размер:270.7 КБ
ID:5387918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2765.jpg
Прегледи:2
Размер:219.7 КБ
ID:5387919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2767.jpg
Прегледи:2
Размер:213.6 КБ
ID:5387920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2768.jpg
Прегледи:2
Размер:210.5 КБ
ID:5387921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2769.jpg
Прегледи:2
Размер:263.6 КБ
ID:5387922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2770.jpg
Прегледи:2
Размер:195.3 КБ
ID:5387923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2771.jpg
Прегледи:2
Размер:165.0 КБ
ID:5387924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2772.jpg
Прегледи:2
Размер:165.9 КБ
ID:5387925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2773.jpg
Прегледи:2
Размер:186.3 КБ
ID:5387926

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    А, сори, не видях! Хихихи! Ей тия румънци!

    Остави коментар:


  • Тихомир
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Ако е черна вероятно е от карпатските, внос от Румъния.
    А да не те усети - егати, ти си като индианец! Мечките усещат от около 500 м разстояние иначе. Браво! Другия път да я снимаш!
    Човекът най-вероятно пише от Канада, а там черните мечки са всичко друго, но не и внос от Румъния. Със сигурност са си от местния, ендемичен вид, "черна мечка", която се различава от кафявата, тъй наречената "гризли".

    Aмериканска черна мечка



    Американска кафява мечка(гризли)

    Последно редактирано от Тихомир; 03-07-12, 11:54.

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Ако е черна вероятно е от карпатските, внос от Румъния.
    А да не те усети - егати, ти си като индианец! Мечките усещат от около 500 м разстояние иначе. Браво! Другия път да я снимаш!

    Остави коментар:


  • vento5
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Вчера видях мечка, елен и 3 заека.
    Ден за риба. Около 20 км горски път до езерото. Първо притича един заек на 30 м пред джипката.
    После беше елена. Не знам защо са такива позьори тия елени. За втори път ми се случва едно и също. Вижда колата, песича бавно пътя като на парад и чак след това се разбързва.
    Следващото беше да спра пътьом да проверя за гъби на място където бях виждал гъби миналата година. Оставих джипката и тръгнах по пътя покрай едно езеро (Беар лейк, ама кой да се сети че сигурно има причина да го нарекат така ). Пътя е затвотен защото е вододайна зона. Та на връщане, на едно кръстопътче с полянка съгледах една мечка на около 40 м от мен. Беше млада, неголяма черна мечка и не ме беше усетила. Пътя ми нямъше да ме доближи повече до нея и затова просто продължих, като за всеки случай свалих предпазителя на спрея. След 3 крачки мечката ме усети, обърна се, видя ме и след секунда се шмугна в гъсталака.
    Това е втората мечка която виждам за 4 години.
    След 4 пастърви по пътя на връщане един заек се совна на 2 метра пред колата, а втория на около 10м.

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    На мен пък ми хареса една приказка на Венци Петров, точно в този дух: "Стасе, мечките са по-умни от повечето хора! Не се притеснявай."

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Дано се е убедил Колегата,че не се филмираме,а си знаеме планината!

    Остави коментар:


  • Ц. Кръстев
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Я, да си раскажа и аз. Преди години бяхме на палатки нейде из Пирин, условно между Добринище и Гоце Делчев. Та един местен дядо, тежко въоръжен с гега и швейцарско ножче /Подарък от мене/, ни обясни, че сме на мечата поляна. След обстоен разпит от къде сте, кой къде е служил и разни такива изведнъж изтърси "Момчета - тука има мечка"! Ние къде бе сега ли, а той - не тука некъде живее.
    Е, майтап ни беше... Ама два дни по - късно, връщайки се от чешмата се видяхме с мечока, стоеше си до едни храсти на двайсетина метра от мене и ме зяпаше. Та погледахме се извесно време и се разотидохме... Незнам колко е "извесното време" - предполагам секунди, но чак миг преди да се изтеглиме по фланговете се зачудих как ше се отбранявам с една манерка и две пластмасови туби..... А, за това, че лицето Мараков се возеше при мен се сетих чак накрая...
    Аз ли не му бях свикнал, уплаших ли се толко, незнам, на последното за което се сетих беше пистолета.

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Бил съм в ловно стопанство дето на един път се отстрелват 30,40 глигана и се разфасоват от едни факири за около 3часа!Като тръгнат на лов с джиповете с клиенти ,дивеча отива сам при джипките,защото инстинкта му подсказва ,че ще зареждат хранилките!Това е унищожение-прав си!Бил съм и в Горска хижа в Среден Балкан дето лятна утрин ни събуждаше един вълк с виене/колкото и невероятно да звучи/,а овчарските кучета от близката кошара се сливаха със земята при неговата песен ,навсякъде в района има знаци за мечешко присъствие.Лично на мен втория вариант по ми допада,не става въпрос за филмиране ,а за истински диви места,които наистина стават все по-малко!Голямата ми мечта са горите на Сащ и Канада,но не лов,а на риба!

    Остави коментар:


  • GVT
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Извинявай Брат -грешка номер едно, никога не подценявай природата и обитателите й, не става въпрос за животни от резерват ,а за диви зверове в див район/нищо че е само на 1050м-/ ,където подцениш ли ситуацията може здраво да го закъсаш, не става въпрос за страх ,а за осъзнаване на опасност ,страха винаги го има ,но трябва да го контролираш иначе може да си подушен преди да се усетиш,че си го загазил,това във футбола му викат изкуствена засада ,а природата прави много такива ако не я познаваш!!
    Стига де,вкарвате се в ебати филмите.Какъв див район?То няма място в България където на 30 километра радиус да няма населено място.Отделно ,че особено лятото горите гъмжат от хора особено па Родопите.Диви райони Канада,Аляска или Русия.За засадите и изненадите в гората се грижи един мой приятел от Бразилия,Таурус .44 магнум ,винаги готов да посрещне подобаващо неканените гости.

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
    То на страха очите са големи.Какви мечки,какви вълци какви пет лева.Двайсе години съм по гората всеки ден,почти винаги на хранилките засичам животни и няма до сега и най малкия признак на агресия.С едно изключение на две стръвници от Чехия които ме нападнаха и като видях,че са доста опасни доброволно си влезнах в тяхната палатка.Мечките в ловното стопанство ги знам по физиономия и по имена даже вече като се срещнем не ми обръщат внимание.Иначе колегите по горе са го казали,ходете си спокойно и не се притеснявайте,животните изпитват пет пъти по голям страх от хората.
    Извинявай Брат -грешка номер едно, никога не подценявай природата и обитателите й, не става въпрос за животни от резерват ,а за диви зверове в див район/нищо че е само на 1050м-/ ,където подцениш ли ситуацията може здраво да го закъсаш, не става въпрос за страх ,а за осъзнаване на опасност ,страха винаги го има ,но трябва да го контролираш иначе може да си подушен преди да се усетиш,че си го загазил,това във футбола му викат изкуствена засада ,а природата прави много такива ако не я познаваш!!

    Остави коментар:


  • agogov
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Това го играхме в началото на темата, чете ли я цялата?

    Остави коментар:


  • GVT
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    А замислял ли се каква е причината да го правят това мечките?Ние малко по малко унищожаваме гората,естествения ареал на мечките,и не само на тях.Глада ги принуждава на такива нападения,а глада е по силен от тока.Това с големия запас на кафява мечка в България си е пълен таш.к,постоянно се лъже за това за да бъдат давани разрешителни за обстрел и както знаеш от това идват големи приходи за стопанството.А и реално никой не прави таксация,просто специалиста по лова взима данните от ловоустройствения проект и нанася данните.Хайде някой да каже кога и къде са направили таксация както е по закона за лова?

    Остави коментар:


  • agogov
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
    То на страха очите са големи.Какви мечки,какви вълци какви пет лева.Двайсе години съм по гората всеки ден,почти винаги на хранилките засичам животни и няма до сега и най малкия признак на агресия.С едно изключение на две стръвници от Чехия които ме нападнаха и като видях,че са доста опасни доброволно си влезнах в тяхната палатка.Мечките в ловното стопанство ги знам по физиономия и по имена даже вече като се срещнем не ми обръщат внимание.Иначе колегите по горе са го казали,ходете си спокойно и не се притеснявайте,животните изпитват пет пъти по голям страх от хората.
    Бе и я смятам , че тия животни са пукнали от страх, ма ако минаваш през това село обясни им го на хората.

    Остави коментар:


  • GVT
    отговори
    От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    То на страха очите са големи.Какви мечки,какви вълци какви пет лева.Двайсе години съм по гората всеки ден,почти винаги на хранилките засичам животни и няма до сега и най малкия признак на агресия.С едно изключение на две стръвници от Чехия които ме нападнаха и като видях,че са доста опасни доброволно си влезнах в тяхната палатка.Мечките в ловното стопанство ги знам по физиономия и по имена даже вече като се срещнем не ми обръщат внимание.Иначе колегите по горе са го казали,ходете си спокойно и не се притеснявайте,животните изпитват пет пъти по голям страх от хората.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X