Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При пачия крак се пораздвижиха нещата, днес на Витоша набрах 5,2 кг. Манатарка почти няма, зорлем 2,4 кг. повечето дъртаци.

    Коментар


    • MFr
      MFr коментира
      Редактиране на коментар
      При мен беше пълно до вчера с манатарка, ма ми писна, а и няма къде да съхранявам вече... Пачи крак няма почти, а и аз не го бера, че ме разстройва

  • Днес с братчедът направихме един витошки гъбинг, към 3 кила пачунко и толкова манатарка, всисчо дъртаци, няма младси гъби.

    Коментар


    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220708_185742.jpg
Прегледи:971
Размер:660.9 КБ
ID:6875402 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220709_201100.jpg Прегледи:0 Размер:441.6 КБ ID:6875401
      Бисерна гъба. Не я бера по принцип, че не ми харесва на вкус. Вчера обаче, поради липса на манатарка и обилен от бисерна гъба понабрахме една чанта. Маринована се оказа невероятно попадение. Опитайте!

      Коментар


      • Винаги съм я брал и консумирал с кеф...
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • Мене ме е страх да ги бера, нали си имат двойник, който излиза по същото време. Иначе през изминалата седмица манатарката изчезна изцяло. Излезе малко пачи крак, от два излета понабрах към пет кила. Излезе и булката по в ниското, но много мераклии, обикалят с джипове, а тя се вижда от далече. Успях да се класирам само с 8 гъби. Засякох на две места по Витоша излязли групи тръбенка.

          Коментар


          • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220903_155609.jpg Прегледи:2 Размер:938.0 КБ ID:6888777 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220903_155448.jpg Прегледи:2 Размер:729.4 КБ ID:6888778 Такова имане не съм виждал с години . 2 големи чанти за 2 часа
            Последно редактирано от pan_rt; 03-09-22, 17:38.

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Дали не продаваш сушена манатарка , случайно ?

          • В с.Бързия се е зазаринало с гъби- манатарка,булка и налице пачи крак(само на една сергия видях). Толкова гъби не бях виждал, през 50 м. сергия.

            Коментар


            • Абе хора. Не, че ще ям това, ама що за гъби са?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220908_123437.jpg
Прегледи:704
Размер:282.5 КБ
ID:6889562
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220908_123447.jpg
Прегледи:691
Размер:280.6 КБ
ID:6889563 ​​​​​​​
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Средното прилича на брезова манатарка. Почернява при отчупване и расте близо до бреза/и. Лявото е обикновена манатарка. Дясното - не знам - или някаква гълъбка или, ако пуска бяло мляко - бяла лютива млечница

              • pan_rt
                pan_rt коментира
                Редактиране на коментар
                Средната и дасната ги хвърляй. Има разлика между, брезовата манатарка и синаквицата




            • Това от Неделя, с Манастир в Родопите, на 1500 м н.в,




              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • Днес направих един следобеден гъбинг по Витоша, не очаквах че нещо е останало след уикенда, но за учудване никой не беше брал по моите гъбарници. Манатарка има сакапана, не става, но булка се е заринало, на един склон набрах 4,6 кила.

                Коментар


                • Тия дни се разкарвах из Рила. Гъби има.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • И по Витоша има, но на 1400-1500м.н.в. в смърчовете. Днес с братчедът ги набарахме манатарките, но бяха попреминали, отбрахме все пак десетина кила. Имаше излязла доста печурка и сърнела. За червени мухоморки да не говорим. Намерих и няколко групи рижинки.

                    Коментар


                    • Днес направих сефтето на рижоците, 2,3кг. Това ю-з Витоша, 900м.н.в. Излезли са в покрайнините на борови насаждения, на припек в ливадите, повечето млади и дребни, изгубих си повече от час да ги мия. Иначе се е заринало от масловки.

                      Коментар


                      • Аз пък открих за семейството нов вид гъби - Овчи крак или Жълта рогачка. Има ги много на 1200 м н.в. Сварени, на салата с авокадо и подправки. Супер мезе, неутрален вкус, без тежък мирис или привкус на гъба. Не съм ги снимал, но така изглеждат:
                        https://manatarka.org/hydnum-repandum/

                        Коментар


                        • arni68
                          arni68 коментира
                          Редактиране на коментар
                          И аз ги събирам и ям от много години,ама наскоро чух че били радиоактивни,може да е само при нас около Пловдив.Някой ако има достъп до апаратура да ги тества ще е интересно.Иначе знам че съдържат йод-като ги чистя боядисват ръцете като от орехи.

                        • Savov
                          Savov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това с радиоактивността съм го чувал за всички гъби още от 90-те години. Не съм прочел обаче достоверна информация по въпроса.

                        • arni68
                          arni68 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това изрових https://www.dw.com/bg/gbite-ose-sdrz...bil/a-62896134 Има новини от нашенски източници,но от 2011г.И все за тая гъба се говори.Чудя се дали да я бера вече.

                      • Колеги, какви са тези гъби? Попаднах на 30тина такива в едно поле. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BAE64BFE-332B-4154-8573-205556AB5788.jpeg
Прегледи:283
Размер:337.9 КБ
ID:6902644
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • Savov
                          Savov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Особено отровни! Съберете ги внимателно и ги изпратете за утилизация на адреса, който ще дам🙂
                          Сега сериозно, прилича на сърнела.

                        • ivodianov1992
                          ivodianov1992 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Зарязах ги. Аз не зная как се правят суджуци от гъби. Имаше една торба и май да, наистина са сърнели. Ако някой ги иска да казва.

                        • aig
                          aig коментира
                          Редактиране на коментар
                          "Е точно такава не бях ял"..... Последните думи на гъбаря баш разбирач.

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X