Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Училищни униформи - за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Училищни униформи - за и против

    Темата произлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26090

    Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
    По добре да вземат да върнат училищното облекло и спретнатия външен вид от там се почва с възпитанието.
    Не мисля че трябва да се стига чак до такива крайни мерки Като се има предвид че повечето от децата няма да ги облекат Оценката за поведение не е нужна след като почти да не кажа всички учители включват и държанието като пишат а някой се влиаят и от оценките по другите предмети .
    140
    За
    65.71%
    92
    Против
    28.57%
    40
    За - само за празниците, не за всеки ден
    5.71%
    8
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 30-01-08, 15:29.

  • #2
    До: Задължително обучение по религия

    Колкото до еднаквите облекла в господари на ефира стана дума за това 100 лв за униформа при условие че ми трябват 2 което е 200 лв а тея 200 лв в обикновени дрехи са доста по добре.А и мразя униформите
    8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
    bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
    [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

    Коментар


    • #3
      До: Задължително обучение по религия

      Първоначално публикуван от seslav Преглед на мнение
      Колкото до еднаквите облекла в господари на ефира стана дума за това 100 лв за униформа при условие че ми трябват 2 което е 200 лв а тея 200 лв в обикновени дрехи са доста по добре.А и мразя униформите
      Аз си мислех че ако има униформи те ще плащат хаха и как го мислят цяла година ще менкаш две униформи ли ? някакси не седи - униформите няма да са само две . А да не говорим какво по-хубаво и качественно може да се вземе с тези пари .

      Коментар


      • #4
        До: Задължително обучение по религия

        Първоначално публикуван от ~m@g!~ Преглед на мнение
        Аз си мислех че ако има униформи те ще плащат хаха и как го мислят цяла година ще менкаш две униформи ли ? някакси не седи - униформите няма да са само две . А да не говорим какво по-хубаво и качественно може да се вземе с тези пари .
        С 2 униформи не може цяла година.Трябва и зимна и лятна.Аз лятото се потя като прасе пред заколение не мога да изкарам само с два комплекта цяла седмица.
        Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

        Коментар


        • #5
          До: Задължително обучение по религия

          Точно това имах и аз предвид . Даваш много пари за нещо което носиш само на училище , и да е нещо хубаво .... ама не е тоя случая . Но ако ни сложат униформи ще има стачка !

          Коментар


          • #6
            До: Задължително обучение по религия

            Всички уважавани училища по света имат своя униформа. Там дето се стрелят и бият ходят кой от кого по-по-най и се парадира с какво ли не.
            Аз съм за униформите.
            А за 200 лв не можеш купи дрешки на детето щото винаги ще има некое с по хубави, или нови дънки модерни, или бижу, айде сега телефоните на учениците са по 500-600 лв. Гъзарията в училище просто няма граници. Във Варна съм чувал за хора, които си сменят колата защото не отговаряла на стандарта на съучениците и избягвали детето....
            А съгласни ли сте с това учениците да си гасят цигарата пред входната врата на училището и даскала да минава с наведена глава и да се прави че не вижда? - Требе ред и дисциплина. Щото щом цигарите и алкохола не са табу, дрогата е на една ръка разстояние и после се почва... лоши приятели, лоша среда.... ние му говорихме ама то... давайте им парички за цигарки и им покривайте гъзарийте пък после си чупете главите.
            Това последното е просто изблик на емоция, не го пожелавам на никого.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #7
              До: Задължително обучение по религия

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Всички уважавани училища по света имат своя униформа. Там дето се стрелят и бият ходят кой от кого по-по-най и се парадира с какво ли не.
              Аз съм за униформите.
              .
              Жена ми пише докторската си работа по тази тема "Знаците на модата" ... или как се възприемам/как ме възприемат когато си облека нещо ... Нека не ги смесваме.Това наистина е Друга тема
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: Задължително обучение по религия

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Всички уважавани училища по света имат своя униформа. Там дето се стрелят и бият ходят кой от кого по-по-най и се парадира с какво ли не.
                Аз съм за униформите.
                В всяко училище се е случвало да са набили някой .
                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                А за 200 лв не можеш купи дрешки на детето щото винаги ще има некое с по хубави, или нови дънки модерни, или бижу, айде сега телефоните на учениците са по 500-600 лв. Гъзарията в училище просто няма граници. Във Варна съм чувал за хора, които си сменят колата защото не отговаряла на стандарта на съучениците и избягвали детето....
                Всеки се стреми да изглежда най-добре , мисля аз . Всеки с възможностите си .
                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                А съгласни ли сте с това учениците да си гасят цигарата пред входната врата на училището и даскала да минава с наведена глава и да се прави че не вижда? - Требе ред и дисциплина. Щото щом цигарите и алкохола не са табу, дрогата е на една ръка разстояние и после се почва... лоши приятели, лоша среда.... ние му говорихме ама то... давайте им парички за цигарки и им покривайте гъзарийте пък после си чупете главите.
                Това последното е просто изблик на емоция, не го пожелавам на никого.
                Хммм това за цигарите пред входната врата е вярно , но ако детето ти пуши най-малкото ще го усетиш че мирише на цигари или ще откриеш някоя запалка или направо цигари . И ако това стане дори и да му намалиш или спреш парите , все ще намери една цигара от някое " приятелче " . Днес дори един съученик закъсня защото бил на купон дойде пиян .... и го попиптах дали майка му знае къде е и какво ще прави и тоя ми отговаря еми да аз я питах и тя каза ако искам да ходя това ме изуми . А за наркотиците , в всеки клас има поне по един който има . Има някои които продават черен чай , той мирише по същия начин .Случвало ми се е пред училище да ми предлагат - отказах . Иначе си прав .

                Коментар


                • #9
                  До: Училищни униформи - за и против

                  Ако в моето училище въведат униформи, вероятно ще бъде военни дрехи. Нямам против да ги въведат и на празници да се ходи с униформи. А всеки ден да се ходи сигурно ще писне.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Училищни униформи - за и против

                    Уха, по хамериканските филми какви ученички има с униформи, много съм за, да си призная честно...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Училищни униформи - за и против

                      Ученичките к'во се оплакват. Униформата им беше черна престилка ъ-ъ с бяла якичка
                      За парите си мисля - държавата да плаща! Това е переспективна инвестиция!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: Училищни униформи - за и против

                        В момента училищата са парад на глупостта на родителите. То не са телефони, то не са мп3-ки, то не са лаптопи, то не са дрешки и къси поли и т.н. Моите деца са момчета и по не ги преживяват дрехите, но при девойките дочувам че е драма.... Определено съм за униформи. Но за момента това е утопия за държавните училища... Освен това съм за проверката за хигиена която ни правеха на нас едно време.... Но това пък е двойна утопия.....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Училищни униформи - за и против

                          Против униформите съм.Децата се възпитават в къщи.Работа на държавата е да
                          осигури по добри закони, за да има ред и дисциплина в училищата.Повече правомощия
                          на учителите и съответно по качествени учители.Униформите нямат нищо общо нито с
                          дисциплината нито с реда, най малко с разликата в материалното благосъстояние на
                          едно или друго дете.Често младежи с по малко пари се обличат по добре от по
                          богатите си връстници.
                          Каква е гаранцията, че като са с униформи ще спрът да пият,да пушат трева и да се
                          бият?Нещо не виждам връзката между униформи и образование, политиците пак се
                          опитват да ни замажат очите с глупости.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Училищни униформи - за и против

                            Бил съм ученик и в СССР и България, във всички училища носехме униформи. Това беше част от училищния ред. Ако трябва да се вкарва някакъв ред в училище нека се почне от униформите. Във Руското училище във Варна се избиват да кандидастват деца - бедни и богати. Родителите ги записват на курсове и частни уроци - това деца преди 1-ви клас (просто съм изумен - да не говорим че училището отдавна не е каквото е било). Всички си записват децата да учат там с ясното съзнание че в училището има униформа.
                            Е ?
                            Да питам тогава защо ли се натискат, след като униформата не е хубаво нещо.

                            Пак казвам за да има ред и дисциплина трябва да се започне от някъде. Нека всяко училищи си избере униформа - цветна с къси или дълги поли сака или ризки... но на вратата да ти кажат "Хайде моето момче/момиче върни се да се приведеш в ред".
                            После можеш да му зададеш и всички останали въпроси - защо пуши в училище (ние също сме го правили в тоалетните някога с риска да ни хванат и изключат), защо псува учителя, защо посяга на съучениците си (по-големи или по-малки). Все отнякъде трябва да се почне.

                            И като казвам това не си мислете че искам униформите от 45-50 година дето всички са били длъжни да ходят с тях навсякъде дори и в свободното си време, били са много късо подстригани (момчетата) а на момичетата не им се е давало разни неща. Имали са и личен номер.

                            Влезте в едно училище и погледнете момиченца в 4-ти 5-ти, дето вчера са станали жени, са облечени и гримирани като ония дето махат край пътя. Искат да са големи, подражават и секса почва и т.н.
                            Имам 2 момичета, голямата ми е първи клас. Като тръгнем на път иска да взима два куфара дрехи за 3 дена. Не знаела какво ще и трябва. Всеки ден на училище иска да е с нови дрехи, различни от вчерашните, щото еди коя си има нова пола. Друга била с нова блузка, на трета щели да и купуват. Няма лошо - нека всички деца да се обличат според вкуса си но в извънкласно време.

                            Пък що се отнася до учителите, подкрепяхме ги за стачка и кво ли не, обслужиха определени интереси в крайна сметка. Върнаха се в изходна позиция и те така. Ама уж всичко за учениците правели. Е като е за учениците да ги вкарат в ред.

                            Не се заяждам с никого, изказвам личното си мнение. За някои може да не съм прав, за други да съм, всеки си има гледна точка.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • #15
                              До: Училищни униформи - за и против

                              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                              Против униформите съм.Децата се възпитават в къщи.Работа на държавата е да
                              осигури по добри закони, за да има ред и дисциплина в училищата.Повече правомощия
                              на учителите и съответно по качествени учители.Униформите нямат нищо общо нито с
                              дисциплината нито с реда, най малко с разликата в материалното благосъстояние на
                              едно или друго дете.Често младежи с по малко пари се обличат по добре от по
                              богатите си връстници.
                              Каква е гаранцията, че като са с униформи ще спрът да пият,да пушат трева и да се
                              бият?Нещо не виждам връзката между униформи и образование, политиците пак се
                              опитват да ни замажат очите с глупости.
                              ЗА униформите съм. Децата въобще не се възпитават в къщи(макар, че би трябвало). Родителите предпочитат да си седят в заведенията, докато децата дерзаят по улиците. Закони има, но никой не ги спазва. Определено униформите имат общо с дисциплината и реда, иначе в казармите щяха да са Долче и Габана(не знам пък и не ме интересува дали се пише така). Разбира се училището не е казарма, но гледайки момиченцата , които излизат от икономическия техникум в П-в оставам с впечатлението че това е свърталище на пачаври(поне така изглеждат, когато сутрин излизат от луксозните лимузини на доста възрастни чичковци) а не на деца които отиват да се образоват.
                              Учителите не смеят да кажат нищо на деца, които си въобразяват, че баща им като има що годе работеща фирма, значи е крал на света. Младежите които имат по-малко пари се обличат луксозно, заради комплексирането, което другите налагат с "марковите" си дрехи. На такъв човек ако му отвориш хладилника, с трън да завъртиш няма какво да закачиш. Пиенето, пушенето и наркотиците, в голямата си степен е или поради презадоволяване на детето, или резултат на подражание, или поради липса на достатъчна ангажираност(лентяйство), или поради пълна липса на перспектива и безнадеждност според детето употребяващо дрога.
                              Темата е сложна, пред вид хаоса който предизвикаха промените в нашата среда, след 1989.
                              Реда започва с униформите. И колкото по-бързо, толкова по-добре.
                              Признавам, че по време на социализма, аз бях един от борците срещу униформите, в техникума, за което вечно си навличах гнева на ръководството. Но по ония времена, това беше единствно възможния начин да изразиш някакво недоволство, от налагането на всевъзможни забрани. Така че сравняването със ситуацията сега е най-малкото неаргументирано.
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X