Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За произхода и самосъзнанието на българите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Предполагам, че питаш мен- 16.
    Остава от рано да е осъзнала, че "държавата е скапана" и че не й се живее тук. Ние на тия години за други работи мислехме и философствахме.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

      Въпросът не е нито в религията, нито в етноса. Въпросът е, че това не се е състояло нито на религиозни, нито на етнически основания, нито причината е лоялност, или не към държавата (каквато е към онзи момент). Става въпрос за "междуселска вендета" на чисто криминална основа!
      И участието на графа Игнатиев не в командироването на черкези, които да колят християни, а във "воденето" на емисари, които да убеждават мюсулманите, че християните нямат никакви други намерения в начинанието си, освен да колят мюсулмани.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Остава от рано да е осъзнала, че "държавата е скапана" и че не й се живее тук. Ние на тия години за други работи мислехме и философствахме.
        Какво може да осъзнае за скапаността на държавата едно 16- годишно...? Като имаш предвид, че домашната обстановка далеч не е "тати цова телевизора на шише домашнярка". Натиска яко спорта и езиците, а за гаджета не съм чул. Объркано поколение, ако питаш мен.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Е, тоооо това е като да питаш, дали дъщеря ми, която отсега е решила, че ще се изнася да учи "навън" и не иска и да чуе, че ще живее в "тая скапана държава", доколко се чувства българка
          Извинявам се за големия шрифт, исках само да подчертая малките букви.
          Ми, какво да кажа.
          Моята щерка завърши в Германия и вече 3 години си е тук.
          Намери си работа в хамеричка компания и въобще не си и помисля да се изнесе навън.

          Коментар


          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

            Ааа, Пенчо.....от да си намериш хубава и добре платена работа в БГ по-убаво нЕма.
            SUV

            Коментар


            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
              Ааа, Пенчо.....от да си намериш хубава и добре платена работа в БГ по-убаво нЕма.
              Ам, тъй де! И с какво ни е криво нещото наречено държава?

              Коментар


              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                , наречено държава?
                Съвкупност от всякакви малоумности, а те не са малко.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Какво може да осъзнае за скапаността на държавата едно 16- годишно...? Като имаш предвид, че домашната обстановка далеч не е "тати цова телевизора на шише домашнярка". Натиска яко спорта и езиците, а за гаджета не съм чул. Объркано поколение, ако питаш мен.
                  Понеже спомена, че от сега за нея е немислимо да остане да живее в тая скапана държава. Пак едно сравнение на поколенията - при нас беше обратно, на техните години се чувствахме много повече българи и милеехме за българското, после с напредването на възрастта ни ставаше все по-трудно и на моменти не знаехме какви да се чувстваме.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Понеже спомена, че от сега за нея е немислимо да остане да живее в тая скапана държава. Пак едно сравнение на поколенията - при нас беше обратно, на техните години се чувствахме много повече българи и милеехме за българското, после с напредването на възрастта ни ставаше все по-трудно и на моменти не знаехме какви да се чувстваме.
                    Шото на техните години си гледал примерно Виена през крив макарон.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Шото на техните години си гледал примерно Виена през крив макарон.
                      Море мани ти, баща ми се върна от Бостън още '87-ма. Изобщо обстановката вкъщи беше - грабвайте телата, ама поради една или друга причина с нетърпение се дочака края на режима, и с надежда че тук ще тръгнем бързичко по пътя на "западното" развитие. Ама не би. А па и тука си стана добре ... за некои.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                        На нейните години бях сигурен, че ние сме флагман на Световния прогрес. Чудех се как ония полуживи империалисти може да живеят още в романите на Юго и бях убеден, че е въпрос на време да хванат правия път- нашия. "Атомния човек" тропаше на вратата, ескалаторът в ЦУМ беше недвусмислен белег на социалистическия прогрес, а Панаира беше Световен център, където тънещите в мизерия и експлоатация "западни фирми" можеха да видят бял свят и да си сверят изостаналите часовници с нас- всичкоможещите.
                        Е, малко пресилих цветовете, ама общата картинка беше горе- долу такава.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          ескалаторът в ЦУМ
                          Изобщо имахме си мол
                          Не беше колосален като московския ГУМ, но и в двата еднакво нямаше реални стоки
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                            В интерес на истината, бях започнал леко да недоумявам, как така, дори в нашите социалистически атласи, може София и Пловдив да не са най- големите градове в Света, Рила и Витоша да не са най- високите планини, Челопеч да не е най- голямото находище на злато... но ги схващах като незначителни недоразумения, които ще ги оправим с течение на времето и нема начин БКП и ДКМС да не работят по въпроса. Е, как няма да си патриот и с българско самосъзнание?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              В интерес на истината, бях започнал леко да недоумявам, как така, дори в нашите социалистически атласи, може София и Пловдив да не са най- големите градове в Света, Рила и Витоша да не са най- високите планини, Челопеч да не е най- голямото находище на злато... но ги схващах като незначителни недоразумения, които ще ги оправим с течение на времето и нема начин БКП и ДКМС да не работят по въпроса. Е, как няма да си патриот и с българско самосъзнание?
                              Малко странно ми звучи горното. Останал съм с впечатлението, че патриотичното индоктриниране на българите още от времето на цар Борис ІІІ залага на мотото "малко, ама готино". Примерно: Малък народ, ама оцелял през всички перипетии на историята, пък и какви красиви жените му, а? Малка държава, еми толкова е останало, пак добре сме се справили и това да опазим с чудеса от храброст и героизъм, ама пък е най-хубавата част от Балканите, нали? Нямаме полезни изкопаеми - ами не са ни трябвали, друго са гледали едно време дедите ни, когато са избирали мястото, кой да предвиди, че ще трябват след време нефт и газ - ей къде ги вадят някакви нещастници, дето вместо в нашия замен рай, са живяли в пустинята. Ама ще им свършат някой ден, ха да ги видим тогава? Малки църкви и манастири, пр. "Ал.Невски" е квартално църкве в сравнение с някои католически катедрали, ама к`ъв е готин, като бижу - със златните кубета, със стенописите вътре? И така нататък. Вършеше работа, докато не се отвориха границите и паралелно с това не се опоска и бастиса Мамковината от управляващите. Малкият народ видя, че има и много по-красиви кътчета не на планетата, а дори в Европа, а концепцията "малка ни е къщичката, ама как добре сме си я подредили" не се състоя...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                На нейните години бях сигурен, че ние сме флагман на Световния прогрес. Чудех се как ония полуживи империалисти може да живеят още в романите на Юго и бях убеден, че е въпрос на време да хванат правия път- нашия. "Атомния човек" тропаше на вратата, ескалаторът в ЦУМ беше недвусмислен белег на социалистическия прогрес, а Панаира беше Световен център, където тънещите в мизерия и експлоатация "западни фирми" можеха да видят бял свят и да си сверят изостаналите часовници с нас- всичкоможещите.
                                Е, малко пресилих цветовете, ама общата картинка беше горе- долу такава.
                                То много хубаво тоя ескалатор в ЦУМ, яката работа, но и той е бил със сигурност производство на някакви мръсни капиталисти, я на Коне, я на Тисен Круп или най-вероятно на Отис.
                                В най-големите ни и известни хотели от това време асансьорите също си идваха от загнилия капитализъм, поне в Пловдив в Новотела и Ленинград асансьорите си бяха на Отис, нищо, че и ние сме произвеждали, едва ли в другите по-големи хотели в София и по курортите е било по-различно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X