Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъдещето на човечеството и връзката му с науката...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъдещето на човечеството и връзката му с науката...

    Макар и косвено бих допълнил, че за всеки губил се в гората с кеш, но без храна би => да е ясно, че парите не се ядът.

    Коментар


    • До: Бъдещето на човечеството и връзката му с науката...

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Макар и косвено бих допълнил, че за всеки губил се в гората с кеш, но без храна би => да е ясно, че парите не се ядът.
      Да, ама храната обикновено струва пари, ако не си на корени и грудки примерно. А и умно изхарчените предварително пари могат да са разликата между живота и смърта. Ако си тъп и с пари, и без пари, и с храна, и без храна пак ще се затриеш.

      Например, губил съм се в гората без храна. И благодарение на GPS-а, който преди доста години струваше и доста пари (сега са евтини), съм се и измъквал бързо. А благодарение на добрата и съответно скъпа екипировка минахме лесно, бързо и удобно през страховити места. В резултат на това дори и изпадналия ни в безсъзнание водач с пробит бял дроб успяхме да позакърпим, пренесем и спасим... За целта с оглед скорост и зарязах неща за доста стотин лева по трасето без да ми пука за тях. Ако имахме храна, а нямахме GPS и другата екипировка или си я събирах останалите можеше и да оцелеем, ама човека щеше да е мъртъв със сигурност.

      Нещата не са еднозначни.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Бъдещето на човечеството и връзката му с науката...

        Прав си, не са еднозначни, това повтарям много често и аз.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X