Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пожар на Витоша

    Това с китайските фенери ми се струва доста достоверно, защото от когато почна лятото, общо-взето, из Бистрица почнаха да пускат такива фенери доста често. Мислех си, че могат да направят някоя беля по този начин, но наистина ако пожарът се е запалил заради тези неща, трябва да се вземат мерки от към използването им...
    "Но там, където добрата стара УАЗ-ка може да издрапа, достигат само високопланинските кози."

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      Пффф сега гледам записа на Милен ... баси що напада така баш пък точно хората дето си скъсаха дупетата от работа. Да беше викнал тия от щаба да им задава тия въпроси. Що тва не дошло що онва.. луди журналисти чесно ...
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
        Пффф сега гледам записа на Милен ... баси що напада така баш пък точно хората дето си скъсаха дупетата от работа. Да беше викнал тия от щаба да им задава тия въпроси. Що тва не дошло що онва.. луди журналисти чесно ...
        Аз още вчера си мислех да кажа, че се задава вълна от недоволни доброволци. (то и аз бях пуснал едно мнение на един доброволец от първите дни , но после стана ясно, че нещата не са от типа "ходи тичай нагоре с лопатата")

        Мисля ще е добре някой компетентен да им обясни защо се действа така и че борбата с пожар не е игра.
        Така вероятно за други подобни мероприятия (дай боже да не се налага) доброволците биха били по-малко, но пък от друга страна ще отпаднат недоволстващите .
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • От: Пожар на Витоша

          Няколко човека вече обясняваха, и в тази, и в другата тема.

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            http://planinarka.com/%D0%B1%D0%BB%D...0%D1%80%D0%B8/
            здравейте и благодаря за бързите ви и адекватни действия!
            според написаното в горния линк и от разстояние(за съжаление мога да следя ситуацията само през интернет) действията в първите дни изглеждат напълно логични и съвсем не хаотични. още повече, че едва ли всеки доброволец трябва да е информиран колкото хората в щаба.

            Коментар


            • От: Пожар на Витоша

              http://offnews.offroad-bulgaria.com/...ara-na-vitosha
              Аз си мислех, че вече всичко е приключило. А пък то още не било изгасен.

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                http://offnews.offroad-bulgaria.com/...ara-na-vitosha
                Аз си мислех, че вече всичко е приключило. А пък то още не било изгасен.
                Докато не завали дъжд, за никакво изгасване не може да става дума. Пожарът е ОВЛАДЯН.

                Коментар


                • От: Пожар на Витоша

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  Аз още вчера си мислех да кажа, че се задава вълна от недоволни доброволци.
                  Не се считам за компетентен, но се случи така че от началото имах възможност да съм на различни места и имам някакъв поглед. Мнението ми е лично и нямам претенции за крайна правота.

                  Първият ден си беше куц откъм организация, визирам щаба. От този ден може би са и най-много недоволните доброволци. В едно имат право да са недоволни- лошо, до никакво извозване до мястото на пожара. Изобщо логистиката беше на никакво ниво. Едни от най-роптаещите обаче са тези които не бяха допуснати. На инструктажа гледката беше от трагична до смешна. Имаше хора дошли да гасят по джапанки, бермуди, и изобщо като за разходка в парка, а нали се досещате какво ще се случи на допусналият ги горе ако стане злополука. Другото е че всички, включително и аз си мислим че сме компетентни по гасенето на пожари. Че държавната машина е мудна си е ясно, а на всички ни се иска да не е така си е вярно / примера с помпите които от склад в Илиенци до Бистрица пътуваха половин ден/. Също беше грешка разтръбяването на идеята за самолетите от Израел, докато компетентните се усетят че наистина е безсмислено тяхното участие. Като се разбра за отказа и недоволните нарастнаха лавинообразно, но пък никой не се сети да обясни на момента защо няма нужда от тях. И още ред други но нека да кажат своите виждания и другите хора които бяха там. Ние от форума може би имаме най-обширни наблюдения защото бяхме и най-мобилни.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Няколко човека вече обясняваха, и в тази, и в другата тема.
                    За тук е ясно, имах предвид някоя медия/телевизия, че така гледайки недоволните доброволци по ТВ-то още една камара народ ще погледне нещата само през тяхната гледна точка.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Пожар на Витоша

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      За тук е ясно, имах предвид някоя медия/телевизия, че така гледайки недоволните доброволци по ТВ-то още една камара народ ще погледне нещата само през тяхната гледна точка.
                      Никакъв шанс. Не можем да надвикаме тази група пък и надали някой от нашите има желание да се надвиква с милен цв. Гледай само днес какво чудо ще е на Ариана. Добрата или положителната новина не е никаква новина, Трябва си чернилка и плюване.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Пожар на Витоша

                        Има стара "далавера" с горите/изгорелите/, но не е тук мястото да я разискваме... Ще видим, дали ще се сбъдне, но като гледам, на там вървят нещата......
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Пожар на Витоша

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Не се считам за компетентен, но се случи така че от началото имах възможност да съм на различни места и имам някакъв поглед. Мнението ми е лично и нямам претенции за крайна правота.

                          Първият ден си беше куц откъм организация, визирам щаба. От този ден може би са и най-много недоволните доброволци. В едно имат право да са недоволни- лошо, до никакво извозване до мястото на пожара. Изобщо логистиката беше на никакво ниво. Едни от най-роптаещите обаче са тези които не бяха допуснати. На инструктажа гледката беше от трагична до смешна. Имаше хора дошли да гасят по джапанки, бермуди, и изобщо като за разходка в парка, а нали се досещате какво ще се случи на допусналият ги горе ако стане злополука. Другото е че всички, включително и аз си мислим че сме компетентни по гасенето на пожари. Че държавната машина е мудна си е ясно, а на всички ни се иска да не е така си е вярно / примера с помпите които от склад в Илиенци до Бистрица пътуваха половин ден/. Също беше грешка разтръбяването на идеята за самолетите от Израел, докато компетентните се усетят че наистина е безсмислено тяхното участие. Като се разбра за отказа и недоволните нарастнаха лавинообразно, но пък никой не се сети да обясни на момента защо няма нужда от тях. И още ред други но нека да кажат своите виждания и другите хора които бяха там. Ние от форума може би имаме най-обширни наблюдения защото бяхме и най-мобилни.
                          Като се поразсъждава известно време, май си е било в рамките на нормалното
                          Това не е сграда в града, някъде по балкана, пожарникарите не правят учения на всеки балкан с неговите си особености, труден и непроходим терен и т.н. Предплагам и те трябва да огледат, обмислят и да се види от къде и как да се подходи, като добавиш и "новобранците" в картинката и къде и как би могло да свършат нещо без да се вкараш в беля.

                          И все пак евала на всички изявили желание и включили се в битката .
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:396891_265015296937622_994223180_n.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5388604

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Дали ?? Аз съм там от 5ч в понеделник и някак си нямам ангажименти да присъствам ката ден денонощно там...
                              Споко бре човек! Ай` с`я да си ги мерим на "присъствие в Бистрица"... Много добре ми е известен приноса ти. Нали пожарът е овладян, ние имаме "свободно" и си пишем в "ларж" темата.
                              А-ма си е приключение срещу джама ти да хвърчат камъни колкото бидон за зеле де .

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Има стара "далавера" с горите/изгорелите/, но не е тук мястото да я разискваме... Ще видим, дали ще се сбъдне, но като гледам, на там вървят нещата......
                              Стандартните схеми са неадекватни към конкретната ситуация - там напрактика изгоря една отдавна мъртва гора. "Ибуфтяли" гнилтаци на 10-15 години, плюс това изядени от корояди, дървояди и скръб - за нищо не стават. Освен това е резерват, изгорял, или не - пак си е резерват, няма никакви шансове нито за строителство, нито за каквото и да било, даже няма да се залесява изкуствено. То от това произтичаха сложните колебания за тези просеки и прочие начина на действие и намеса.

                              Изобщо, ако приемем, че в качеството на резерват, там всичко трябва да се случва по естествен начин - няма нищо по естествено от това да приключи с огън.
                              Изобщо, в цялата работа, всички мерки и мероприятия по същество бяха насочени към това да се ограничи пожарът "там където му е мястото". Ма някакси няма начин това да се обяви в прав текст, `щот ентусиасти; философи; деятели; активисти; комсомолци и т. н. и т. н. (кой от кого по-компетентни) - ще го раздуят до вселенски въпрос... И ще блокират всички кръстовища от тук до Куала Лумпур и обратно
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                                За тук е ясно, имах предвид някоя медия/телевизия, че така гледайки недоволните доброволци по ТВ-то още една камара народ ще погледне нещата само през тяхната гледна точка.
                                Ти нещо пропускаш. На управниците не им трябват доброволци. Само погледни каква наредба за доброволческата дейност са написали - излезе на 03.07, насред пожара.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X