Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан котел за твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Спукан котел за твърдо гориво

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Колега, разкажи повече за тези конусни втулки, в техническото описание на Вядруса пише "нипели". Ако са нипели би трябвало да се развиват, а ако се развиват, аз поне, проблем със ключове нямам. Проблемът е, че и 460лв. нямам, иначе целият котел е 1100лв. На къв ...уй ми е да сменям нещо за 460 , като за още толкова - нов с гаранция.
    Моя котел също купуван от Ерато също се спука т.е.изгни-стоманен е. Тогава се заинтересувах за чугунени и ми казаха, че живеят 30-40г, не ръждясват, но вероятността да се спукат е голяма. Освен това дистрибутор ми подхвърли, че не приемат рекламация, било "неправилна експлоатация". Опитите за заварка на чугунена плоча /турска/ са успешни до първото нагряване.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #47
      До: Спукан котел за твърдо гориво

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      не ръждясват,
      Погледни снимката от първите ми постове - ръждясват, ама от към камерата не - щото се наслоява катран, а от вътре се вижда чак като се спука и му протече ръждата.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #48
        До: Спукан котел за твърдо гориво

        Значи тук където съм сега - на 90 км. от София има един местен израз : " Е**на ти е , та е замръчкана" . С други думи : гадна работа !

        Този чугун , макар и графитен - както вече се писа - заваряване няма.

        Остават два варианта : смяна за няколко стотин лв. на въпросния елемент ( ти преценяваш ) , или - както пак се писа : дебела ламарина 4-5 мм. , плюс изработка на струг на щуцери ( след което да се заварят ) , или каквото там са нахлузили чехите( на "мамичкууу" ).

        Колегата sek.1 по принцип е прав за различните коефициенти на линейно разширение , но да ме прощава - в случая не е прав.Като се натегнат нипелите със замазка от високотемпературен силикон - ше държи ! ( ако не вярва , ше му обясня защо , но е изпитано ! )
        ... И моето мнение по отношение на чешките чугунени котлета ... то имаше и тема за това ... да му мислят майките им дето ги сърби сега

        ПС . За ръждата : Ръждясват , та пушек се вдига ! За справка : вие чугунен блок на двигател при източване - да сте видели чиста вода ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          До: Спукан котел за твърдо гориво

          Хм, а така дали ще стане - лепи се пукнатината с обсъжданото по-горе лепило дето не издържа на вода, после отгоре се маца с високотемпературен силикон или друга гняс която да пази лепилото от водата. Някакъв лак, боя или нещо такова?
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #50
            До: Спукан котел за твърдо гориво

            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
            Хм, а така дали ще стане - лепи се пукнатината с обсъжданото по-горе лепило дето не издържа на вода, после отгоре се маца с високотемпературен силикон или друга гняс която да пази лепилото от водата. Някакъв лак, боя или нещо такова?
            Не.

            Коментар


            • #51
              До: Спукан котел за твърдо гориво

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Колега, разкажи повече за тези конусни втулки, в техническото описание на Вядруса пише "нипели". Ако са нипели би трябвало да се развиват, а ако се развиват, аз поне, проблем със ключове нямам. Проблемът е, че и 460лв. нямам, иначе целият котел е 1100лв. На къв ...уй ми е да сменям нещо за 460 , като за още толкова - нов с гаранция.

              втулките са стоманени, без резба,не се развива или завива ,лявата и дясната част са с по малък диаметър отколкото в средата ,при зглобяването се мажат с боя за да не задере в чугуна.А разглобяването става както ти казах с чук и плосък секач внимателно като обикаляш по надката.Проблема идва после при пристягането на ребрата ,трябва ти спИциалния ключ ,нещо от рода на голяма стяга или шпилка от двата края с гоолеми дебели шайби за плавно и равномерно стягане.
              Щом не ти се дават 480 лв. купувай нов а другия го продай за части ,видя какви са цените или го запази за теб ,пак за части.
              ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

              Коментар


              • #52
                До: Спукан котел за твърдо гориво

                Може и да е леко в страни от темата , ама ако ще купуваш друг котел по-скоро сменяй концепцията. Твърдо гориво и водна риза по мое мнение са неща които не се понасят взаимно. Горивната камера се наклепва с гадости и си влошава топлообменните качества. Като изтървеш огъня завира и гърми........ Преди две три седмици в новините пак имаше коментари за едни хорица от Врачанско май , дето се бяха взривили.

                Твърдото гориво комбинирай с въздуховоди , ако има как. Водната риза изисква гориво с по малко сажди и прецизно регулиране на подаването.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #53
                  До: Спукан котел за твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Може и да е леко в страни от темата , ама ако ще купуваш друг котел по-скоро сменяй концепцията. Твърдо гориво и водна риза по мое мнение са неща които не се понасят взаимно. Горивната камера се наклепва с гадости и си влошава топлообменните качества. Като изтървеш огъня завира и гърми........ Преди две три седмици в новините пак имаше коментари за едни хорица от Врачанско май , дето се бяха взривили.

                  Твърдото гориво комбинирай с въздуховоди , ако има как. Водната риза изисква гориво с по малко сажди и прецизно регулиране на подаването.
                  Абсолютно си прав, ще пробвам да го възстановя в рамките на 200лв. Ако не става, вече съм си харесал една каминка, без вода, пък и кефа е друг.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #54
                    До: Спукан котел за твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
                    втулките са стоманени, без резба,не се развива или завива ,лявата и дясната част са с по малък диаметър отколкото в средата ,при зглобяването се мажат с боя за да не задере в чугуна.А разглобяването става както ти казах с чук и плосък секач внимателно като обикаляш по надката.Проблема идва после при пристягането на ребрата ,трябва ти спИциалния ключ ,нещо от рода на голяма стяга или шпилка от двата края с гоолеми дебели шайби за плавно и равномерно стягане.
                    Щом не ти се дават 480 лв. купувай нов а другия го продай за части ,видя какви са цените или го запази за теб ,пак за части.
                    Благодаря за пояснението, ще го измагерим тоз ключ, ако ли пък не - ще го поръчаме по каталог .
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      До: Спукан котел за твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      ......

                      Твърдото гориво комбинирай с въздуховоди , ако има как. ...
                      Имах такава система и я изрязах . Колкото и да изглежда комфортно , то е само на пръв поглед . Минусите в един момент надделяха . Ако искаш , ще ти обясня на лична , или пък в отделна тема.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Спукан котел за твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Имах такава система и я изрязах . Колкото и да изглежда комфортно , то е само на пръв поглед . Минусите в един момент надделяха . Ако искаш , ще ти обясня на лична , или пък в отделна тема.
                        Обясни тук колега, ще бъде интересно, ако е необходимо ще го отделим в отделна тема!
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #57
                          До: Спукан котел за твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Обясни тук колега, ще бъде интересно, ако е необходимо ще го отделим в отделна тема!
                          Ок . От личен опит. Значи без сравнение с "водното" няма да мине .
                          Предимствата на въздоховодите :
                          1.Сравнително бързо достигане на "работна температура" . На около 20-та минута тръгва достатъчно топъл въздух . Това за вила примерно е хубаво. Особено ако си отишъл в петък вечер през снеговете и температурата в стаите клони към 0 градуса.
                          Водното в такъв случай ще сгрее до 22 градуса на другия ден сутринта.Освен ако не си се обадил на комшията да го запали още преди обяд.
                          2. Нямаш грижи за поддържане на постоянна температура като в котлето на водното ( за да не "изхвърли" водата). Нещо повече : водния радиатор в най-добрия случай излъчва 90 грдуса , докато въздуха може да "вдигне" и 150.
                          До тук добре , но през какво минах аз .Демек : недостатъци :

                          1. Пещта .
                          - монтирах я в избата ( с топлоизолиран кожух естествено и въздухосборник , няма как без въздушна риза ).Изчислена разбира се - и разчетена за отопление на 2 етажа.
                          Разчитах на конвективния топлообмен , т.е. топлия въздух да циркулира по естествен път . Оказа се че дебита е недостатъчен . В резултат : пещта - до червено , а в стаите - хладно. Увеличих отворите на въздухозаборниците , но без почти никак ефект . Промених конструкцията на последните и вкарах вентилатор за принудително нагнетяване . Впрочем , ако пещта е на етажа , то вентилатора си е задължителен .... оставям настрани перманентното слизане до избата за пъхане на дърва ( аз го бях съчетал и с отскачане до съседната стая до бурето с Мерло ...което пък бързо взе да понижава нивото си ) .
                          Появи се втори проблем : Колкото и да се подържа чистота в помещението , скоро по всички мебели в стаите се появи фин пласт прах . Монтирах един огромен въздушен филтър от 120 - тонен БелАз , който пък оказвайки определено съпротивление ме принуди да монтирам по- мощен вентилатор.
                          Трети проблем : Понеже въздухът тече по посока на най-малкото съпротивление , то дебита му в отделните стаи е неравномерен . Т.е. най-горещи са стаите с най-къси въздуховоди , а в по- отдалечените - пак хладно . Освен това : Вярно че въздуха е горещ , но той все пак излиза от една точка. Та около тръбата най-горещо , а в другия край на стаята - осезаема разлика в температурата. Това ме принуди да вкарам в диагоналния ъгъл още по един ръкав - свързан с пробиване на бетонните плочи , естествено . Добре че на въздухосборника бях оставил резервни щуцери , та не се наложи и негова преработка .....

                          .... следва продължение ....
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Спукан котел за твърдо гориво

                            Давай с продължението, че то колкото повече мнения и информация, толкова по клони към Топлофикация !
                            Ииих маа, и стихоплетец станах по неволя.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              До: Спукан котел за твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              толкова по клони към Топлофикация !
                              С Топлофикация имах проблемация.
                              Не ща да попадам пак в такава ситуация.
                              Помисли за електрификация!
                              Поне можеш да следиш своята консумация,
                              без някой да пише каквото си иска в месечната рекапитулация.


                              ИЕС!!! И аз съм имал заложби бре!
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Спукан котел за твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от maystor
                                Е те ти нов Ботев, Вазов и Вапцаров в едно ! То трябва и малко простотийки, че иначе ще трябва да се гръмнем .

                                Кажи за ЧЕЗ ....
                                Е какво да кажа. Топля се на ток, макар в блока да има парно. С бойлер съм, та и водата им не ползвам. Разкарал съм радиаторите и съм затапил тръбите за топлата вода, та да нямам и водомери.

                                Сметките за ток за ми от порядъка на 200-230лв. месечно, като лятото обикновено са към 60-80. Тоест, топлото ми излиза едни 150лв. А сме с малко дете, и съответно от нищо не пестим. С конвектори ADAX съм навсякъде. 1бр. 1400W, 1бр. 1700W, 1бр. 2000W, пак конвектор, ама друг вид - 700W, и една 2000W духалка, инцидентно ако нещо се наложи, но се налага предимно като купим малкия, да се стопли банята по-бързо.

                                А електромера показва колко съм изразходил, независимо колко и от кого краде комшията.

                                Не казвам че е най-евтиното решение, но за ония дебелокожи нефелници от топлофикация не искам и да чувам никога в живота си, освен ако не започнат да монтират собствени истински топломери на всеки апартамент, дето да показват в KWh, а не в някакви имагинерни единици, като в крайна сметка в сметката си пишат каквото си искат.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X