Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан котел за твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Спукан котел за твърдо гориво

    Нека пък и аз да кажа-
    ел-котела е в гаража.
    Трябват само двама - трима*
    и в къщи топло пак ще има.

    *двама-трима - тежък е за преместване.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #62
      До: Спукан котел за твърдо гориво

      Ето тук съм преместил поста на Vlado_Ts. Нека плюсовете и минусите по въпроса дискутираме в новата тема!
      Отопление на къща-въздуховоди или радиатори!
      Последно редактирано от Peppy; 05-01-10, 17:17.
      LZ1PER

      Коментар


      • #63
        До: Спукан котел за твърдо гориво

        Зимата на 2004-2005 ползвах котела на ток, но тогава топлех и комшията. Та тогава ми даде за януари 900лв. сметка. Ама работеше на 60-70 градуса. С Вядруса ми излиза 450 - 500лв на месец. Има чистене , пълнене , следене да не прегрее, накрая прегря де. Та си мисля - след като разкачих комшията, и ако намаля тампературата на 40 и пусна по едно вентилаторче на радиаторите, да станат тип конвектор, дали няма да ги докарам до 450лв. Пък и една стая мога да елиминирам, на 10 - 15 градуса да я оставя. Ама дайте и по тоз въпрос акъл.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #64
          До: Спукан котел за твърдо гориво

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Ето тук съм преместил поста на Vlado_Ts. Нека плюсовете и минусите по въпроса дискутираме в новата тема!
          Отопление на къща-въздуховоди или радиатори!
          Добре си направил, ще четем и там, че то май сега топлото е по-важно и от ракията !
          Последно редактирано от Peppy; 05-01-10, 17:17.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #65
            До: Спукан котел за твърдо гориво

            Не казвам че е най-евтиното решение, но за ония дебелокожи нефелници от топлофикация не искам и да чувам никога в живота си, освен ако не започнат да монтират собствени истински топломери на всеки апартамент, дето да показват в KWh, а не в някакви имагинерни единици, като в крайна сметка в сметката си пишат каквото си искат.[/QUOTE]

            Аз съм с такъв топломер и съм много доволен.
            За миналата година (01.05 2008 - 01.05.2009) сметката ми е 728.82лв. Това за парно и топла вода. Трима сме на 146м2 РЗП (277м3 чисто).
            Ама си иска съответната инсталация - хоризонтална.
            Ама си е друго липсата на хамалогия и стоенето по фланелка, докато вали сняг!

            Коментар


            • #66
              До: Спукан котел за твърдо гориво

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Зимата на 2004-2005 ползвах котела на ток, но тогава топлех и комшията. Та тогава ми даде за януари 900лв. сметка. Ама работеше на 60-70 градуса. С Вядруса ми излиза 450 - 500лв на месец. Има чистене , пълнене , следене да не прегрее, накрая прегря де. Та си мисля - след като разкачих комшията, и ако намаля тампературата на 40 и пусна по едно вентилаторче на радиаторите, да станат тип конвектор, дали няма да ги докарам до 450лв. Пък и една стая мога да елиминирам, на 10 - 15 градуса да я оставя. Ама дайте и по тоз въпрос акъл.
              Единственото предимсво на котела на ток е че има малко топлинна инерция, разбирай дори и да изгасне тока, ще топли още известно време след това. Това обаче госта бързо се превръща в недостатък, ако искаш бързо да стоплиш някоя стая, например. От там нататък - имаш водна инсталация, която хем е нещо допълнително като разход, хем по нея има разходи.

              Конвектора от друга страна започва да грее веднага. На добрите такива самия елемент е така направен че не се нагрява много над 70-80 градуса. Разбирай - топли предимно въздуха. А КПД-то не знам какво е, ама май е височко. Със сигурност по-високо от това на котел на ток, освен ако котела не е в самия апартамент, например. В работата сме с такива Котлето си е вътре, и има инсталация до радиаторите. Тогава на практика КПД-то е като на конвектор, като удобството е че можеш да поседнеш на някой подходящо монтиран радиатор.

              Ако нещо по отоплителния уред свети - това значи че е на висока температура. Тогава вместо да топли въздуха, топли предметите около себе си, евентуално. Типичен пример - "кварцовите" български печки от едно време. А сега има едни силно светещи - не стават нито за осветление, нито за отопление, обаче.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Спукан котел за твърдо гориво

                Имам подово с вода в хола/дневната/ и банята, та за това ми се ще да работи някакъв котел, друго си е като ти е топъл пода. Пък мога да засека и електромера, за една седмица например, и като видя , че ме пердаши през кръста - шалтера на офф.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #68
                  До: Спукан котел за твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Зимата на 2004-2005 ползвах котела на ток, но тогава топлех и комшията. Та тогава ми даде за януари 900лв. сметка. Ама работеше на 60-70 градуса. С Вядруса ми излиза 450 - 500лв на месец. Има чистене , пълнене , следене да не прегрее, накрая прегря де. Та си мисля - след като разкачих комшията, и ако намаля тампературата на 40 и пусна по едно вентилаторче на радиаторите, да станат тип конвектор, дали няма да ги докарам до 450лв. Пък и една стая мога да елиминирам, на 10 - 15 градуса да я оставя. Ама дайте и по тоз въпрос акъл.
                  За каква площ става въпрос?

                  Топла еднофамилна къща са пиролизен котел и помпата ми включваше на 50-55С. Но ме светнаха, че така не гори в режим и няма пълно изгаряне. Вдигнах я над 60С и започнах да изкарвам по-малко пепел и по-светла на цвят. За 5 дена здрава работа -1 кофа 8 l. Котела трябва да е в оптимален режим. При по-ниски градуси и про екстремално високи -над 90 е неикономичен. Регулирам му работата със стаен термостат през деня 21С, през нощтта-19С. От началото на отопл. сезон съм изхарчил 10 м3 дърва, като топля и 1 от 3те бойлери.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    До: Спукан котел за твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    За каква площ става въпрос?
                    100-110кв.м. 40см тухла с алуминиева дограма, но пък много джам - 12кв.м. стъкла и всички стени външни.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      До: Спукан котел за твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      100-110кв.м. 40см тухла с алуминиева дограма, но пък много джам - 12кв.м. стъкла и всички стени външни.
                      Къщата за която става дума е с 85-90 м2 застроена площ, с голям гараж в който е котела, с частичноотопляем приземен етаж-стъблище, тоалетна, коридор, умивалня, баня, основен жилищен етаж с тази площ и 2 тавански стаи. Дограмата е частично сменена с ПВЦ, 50% -дървена.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Спукан котел за твърдо гориво

                        Поне прогнозата за времето до 14 Януари е добра, до тогава все ще се вземе някакво решение с помощта на всички Вас, които бяхте така добри, да се отзовете, огромно БЛАГОДАРЯ на всички.
                        Продължавайте със съветите, стига да не съм досаден, ама по време на ограничен бюджет и постна пица и лангерото* е ракия.

                        *лангеро(диалект от Варненско) - пърцуца, слаба ракия, която излиза последна от казана.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #72
                          До: Спукан котел за твърдо гориво

                          А аз, ако смея да попитам, каква беше причината за прегряването и от там за спукването? Щото едва ли котела и чешките майки са виновни в случая .
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #73
                            До: Спукан котел за твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                            А аз, ако смея да попитам, каква беше причината за прегряването и от там за спукването? Щото едва ли котела и чешките майки са виновни в случая .

                            Залагам на лангерото!
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #74
                              До: Спукан котел за твърдо гориво

                              Аз още в първия си пост съм написал, че аз го прегрях, тъй, че чехкините тут ни при чем. Много балъшки начин, донадих въглища за през ноща и отворих повече клапата за въздух докато се разгорят, с идеята след 20 минути да я върна в нормална работна позиция, да ама забравих и .....
                              Пак казвам - аз го прегрях, е не умишлено разбира се. Иначе защитата сработи, изпусна парата, падна налягането, задейства се пълначката, и от студената вода - пук, всъщност може да не е от студената вода, щото пукнатината е най-горе, при изходящата.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #75
                                До: Спукан котел за твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                Залагам на лангерото!
                                Никаква отговорност не нося!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X