Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан котел за твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спукан котел за твърдо гориво

    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
    ... и в края на краищата, като мине гаранцията от 1-2г, почват проблемите с инсталациите. ....
    .....Факт е, че старите стоманени инсталации(предимно на топлофикациите), правени преди 20-на години, работят без проблеми и до днес, докато новите трудно изкарват 3-4г без да се отремонтират.....

    Ами изглежда аз пак съм извън света - понеже моето парно също е на принципа "без това може" , а от друга страна не съм чел статистиката че след 1-2 години експлоатация ще имам проблеми , та явно заради това за 5 ( пет ) отоплителни сезона имам един протекъл холендър към кран на радиатор . Теча спря след леко притягане .
    Е вярно ,че на времето ми продадоха гъвкавите маркучи и фитингите за италиански ... ама знам ли ?!
    ... а то и при положение , че заради престараване домашните ми "парнаджии" "изхвърлят" водата поне по 5 пъти на сезон . Още повече , че котлето ми ползва за топливо всичко що може да гори ... а най-обичам за разпалване автомобилните гуми .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • До: Спукан котел за твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      а най-обичам за разпалване автомобилните гуми .
      А комина обича ли ги?
      Много задръстват със сажди тия пущини, иначе са върха като калоричност, но и като пушилка .... Екология...?!

      За фитингите малко пресилваме нещата.
      Не са много тези които прокапват и е факт, че с пристягане почти винаги се оправят.
      Малко са случайте, когато се изисква демонтаж на фитинга.
      М/у другото има фитинги, които не са с гумени пръстени, за уплътнение се разчита само на пластмасата, която се притиска по оребрения фитинг. Но и те прокапват, както и пресфитингите...

      Коментар


      • До: Спукан котел за твърдо гориво

        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
        А комина обича ли ги?
        Много задръстват със сажди тия пущини, иначе са върха като калоричност, но и като пушилка .... Екология...?!

        .
        Комина ми е ф280 метален ( тяга има и мен да ме дръпне) , с топлоизолация - върви строго вертикално без кривки и за целия период на експлоатация до сега не се е налагало да го чистя ... за сметка на котлето разбира се . Но то е с вертикален тръбен сноп - тръби ф110 , неръждавейка и два пъти в месеца по една "чекия" с телена четка им е напълно достатъчно . Все пак този недостатък съм го преглътнал.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X