Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мухъл?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мухъл?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    На вниманието на физиците.
    Черния "цвят" поглъща всичко - за това е черен.
    Белия е на обратно. Отразява.
    Ха, не всичко, а видимата светлина, ако си говорим за бяло , а "черно" и "цвят" са доста обширни понятия във физиката, ама хайде да не задълбаваме
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • От: Мухъл?

      Направо ме шашнахте! През 1996 година свалих интернитови плоскости с залепен стиропор от апартамента си които бяха сложени като вътрешна толоизолация. По случайност две са останали на двора в къщата ми. Да ви кажа, че и на идея си нямат да се разпадат, камоли да се разпрашават. А са и на слънце и на сняг.

      Коментар


      • От: Мухъл?

        Графитния стиропор папат ли го гризачите? Аз си мислех че графита се слага за да не ядат мишките стиропора. Казвали са ми за човек свалил си изолацията на къщата (EPS) заради мишките които си били направили направо тунели в него и по цяла нощ "шупуркали" в стените. В интерес на истината това е единствения случай който съм чувал за нападната изолация, но наяден стиропор съм виждал много пъти.


        Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
        Направо ме шашнахте! През 1996 година свалих интернитови плоскости с залепен стиропор от апартамента си които бяха сложени като вътрешна толоизолация. По случайност две са останали на двора в къщата ми. Да ви кажа, че и на идея си нямат да се разпадат, камоли да се разпрашават. А са и на слънце и на сняг.
        Да не би и при стиропора да има "стария материал" и съвременен?
        Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
        MB W124 200TE 801-
        TLC LJ70 2,4TD 364

        Коментар


        • От: Мухъл?

          Гризачите не ядат никой стиропор. В него те просто си правят гнездата на топличко и уютно, или пък проходи за нанякъде. Графита изобщо не им пречи да го гризат. Начина да се предпазят подобни елементи от гризачи е да се изключи възможността за достъп до тях - запечатване от всички посоки със материали достатъчно твърди.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Мухъл?

            [QUOTE=hyenna;1428499]Графитния стиропор папат ли го гризачите? Аз си мислех че графита се слага за да не ядат мишките стиропора. Казвали са ми за човек свалил си изолацията на къщата (EPS) заради мишките които си били направили направо тунели в него и по цяла нощ "шупуркали" в стените. В интерес на истината това е единствения случай който съм чувал за нападната изолация, но наяден стиропор съм виждал много пъти.


            Графитния стиропор е измислен от BASF, идеята на графитените стърготини е да ни предпазва от радиация-пълна глупост, или по скоро нещо ново от голяма фирма на пазара.
            А за гризачите-стиропора го ползват за да се крият на топло, а фибрана не го пипат, незнам защо.

            Коментар


            • От: Мухъл?

              Е не знам дали го ядат като храна, но нагризан съм виждал, особено е малко поомирисан на манджа.
              Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
              MB W124 200TE 801-
              TLC LJ70 2,4TD 364

              Коментар


              • От: Мухъл?

                Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
                Е не знам дали го ядат като храна, но нагризан съм виждал, особено е малко поомирисан на манджа.
                Нагризан, може да е само, ако не е замазан с мрежа и мазилка отвсякъде. Вече над 10г. кооперацията ни е изолирана и гадове няма.

                Коментар


                • От: Мухъл?

                  [QUOTE=mitko punev;1428729]
                  Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
                  А за гризачите-стиропора го ползват за да се крият на топло, а фибрана не го пипат, незнам защо.
                  Поне рекламите гласят , че в материала са вкарани стъклени влакна и други щуротии , които му вгорчават вкуса от гледна точка на гризачите и останалите вредители /за щурци съм чувал също/.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • От: Мухъл?

                    За стъклените влакна не съм съвсем сигурен, че с нещо им пречат на гадовете. На село тавана съм го изолирал със стъклена вата, ела да видиш к'ъв кеф е за мишоците. Къщички, дневни, спални , тунелчета - купонът е пълен.
                    Виж за ситно натрошено стъкло, забъркано с теракол, не припарват, така им запучвам дупките по стените и пода. Ама след месец- нови дупки другаде.
                    От как пуснах мишкогона миналото лято - няма ги, сега обаче дойдоха сънливци, едни такива , като катерици, ама сиви. Явно са глухи и не им пука от ултразвука.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X