Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мухъл?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мухъл?

    Как да се спася от него,проблема е следният,преди при един ремонт минахме тавана с латекс,и от тогава започна да избива мухъл по стените,жилището е панелно,как да намеря спасение от него,избива само зимата,стаята е с алуминиева дограма,каква изолация или химикали да се боря с тази напаст




    Поздрави

  • #2
    До: Мухъл?

    Доколкото имам спомен за да няма конденз,температурата на вътрешната стена трябва да е минимум 8 гр. ,а най-добре около 12.Отоплената стена не позволява на влагата да се втечнява.Има най-различни вътрешни изолации които дават възможност да изместиш нулата навън и по този начин да няма конденз.Същото важи и за външните излолации.Имам същия проблем,но откакто сложихме газ-парно и топлим цялата къща както трябва/вярно скъпо/ намаля много.Появява се основно през есента и пролетта защото вън не е достатъчно топло,а вътре е още хладно.
    Препарати има много добри чешки такива,като единия е за премахване на мухъла ,а другия един вид за профилактика,също и българските"Антимухъл-1 и 2".
    Забелязъл съм,че при мебелите от ПДЧ,когато са много близо до стените основно там има мухъл,явно изкуствените гаднни плочи не мога да дишат и белята е готова.
    Предлагаха ми различни бои и латекси за запечатване на мазилката и не знам какво още,но нямам опит с тях.В интернет ще намереш доста предложения и коментари на това.Има едно списание"Домашно обзавеждане в цени",ако намериш стари броеве от миналата и по-миналата година има статии по този въпрос и предложени решения.
    Май дълго стана,ама проблема според е икономически,когато можем да ис позволим нормално отопление мисля,че този проблем изчезва.
    При братята роми дето се топлят с нашите пари и не плащат,като върже една пружина от легло за реотан няма никакъв мухал в коптора.
    Поздрави и дано да съм ти помогнал поне малко.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: Мухъл?

      Виж това, може би ще се окаже подходящо за теб. Не съм го пробвала.
      http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
      http://big.bg/modules/news03/article.php?storyid=14064
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • #4
        До: Мухъл?

        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
        Как да се спася от него,проблема е следният,преди при един ремонт минахме тавана с латекс,и от тогава започна да избива мухъл по стените,жилището е панелно,как да намеря спасение от него,избива само зимата,стаята е с алуминиева дограма,каква изолация или химикали да се боря с тази напаст




        Поздрави
        Препарата се казва Саво, с чешки произход и се продава в Билла. действа безотказно, пробвал съм го лично на силно мухлясала външна стена. Малко е отровен и трябва проветрение, понякога трябва да се пръска два пъти, но наистина убива мухъла пред очите ти.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Мухъл?

          Потърси в магазините SAVO. Върши работа, казвам го от опит. Освен него на същата фирма има продукт, който се казва PREGNOLIT или нещо подобно, който, както казва rova е с превантивно действие. Все пак помисли за външна изолация, която при мен реши окончателно проблема.

          Аз докато го напиша и Злати ти е казал.
          Последно редактирано от Пламен Петров; 21-05-08, 15:01. Причина: закъснял
          На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

          Коментар


          • #6
            До: Мухъл?

            Да, и чешкият Саво и българският Антимухъл действат пагубно на мухъла и същевременно избелват мястото. Съдържат хлор и е нужно много сериозно проветряване след тях. Повреждат дрехите, така че бъди с работно облекло. Неприятното е, че след известно време мухълът пак се появява.
            За да си решиш проблема за постоянно, трябва да вдигнеш температурата на стената и да осигуриш вентилация на помещението.
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #7
              До: Мухъл?

              Да, всико казано по-горе е верно

              със САВО успях да изтрепя гадния мухъл, който се появяваше в банята
              и след време - пак се появяваше.

              проблема беше ясен - боядисана с латекс стена на банята - над плочките.

              Купих от Бриколаж някаква специална боя против мухъл- лошото е, че не помня как се казваше - двукомпонентна - и миришеше отвратително при полагане.

              Оттам насетне мухъла изчезна

              ключовите места са две

              -ликвидиране на причината за мухлясване - специална боя, ако не може да се направи друго
              -ликвидиране на мухъла - САВО - това е препарата

              успех!!!

              Коментар


              • #8
                До: Мухъл?

                При САВО активната съставка е хлора както и казаха по на горе. Същият ефект се получава с разтвор на белина с вода 1:1 ефекта е изпитан не еднократно а разликата ценово е огромна. Ако не се лъжа цената на опаковка САВО е около 12-13 лева я шише белина около левче. Но това не е решение на проблема а само временно туширане.

                Коментар


                • #9
                  До: Мухъл?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  Виж това, може би ще се окаже подходящо за теб. Не съм го пробвала.
                  http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
                  http://big.bg/modules/news03/article.php?storyid=14064
                  През м.Ноември миналата година ми се наложи спешно да измажа външна стена с Термошилд. Тогава сина ми беше на 3 месеца и се наложи а се пренесем временно за 1 седмица в другата стая на апартамента за да напръскам с антимухъл. След това измазах с Термошилд и колкото и да бях скептичен, се оказа че наистина изолира и стената вече е топла.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мухъл?

                    Tова е интересно. Предстои ми изолация на външните стени (отвътре). Стандартният начин - стиропор, фибран или минерална вата и отгоре гипсокартон си е свързан с доста работа и не знам какво става после в тази кухина зад картона. Как може да се сравни този метод с Термошилда като ефективност на термоизолацията? Някой да има наблюдения?!?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мухъл?

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Tова е интересно. Предстои ми изолация на външните стени (отвътре). Стандартният начин - стиропор, фибран или минерална вата и отгоре гипсокартон си е свързан с доста работа и не знам какво става после в тази кухина зад картона. Как може да се сравни този метод с Термошилда като ефективност на термоизолацията? Някой да има наблюдения?!?
                      Сигурен съм че повечето екшън със стиропор, фибран и т.н. дава по-добра изолация, но пък термошилда е много добро решение за спешни случаи. При мен се наложи част от стената да остане небоядисана с термошилд и като си сложа едната ръка на боядисаната повърхност, а другата на небоядисаната и се усеща явна разлика в температурата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мухъл?

                        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                        Как да се спася от него,проблема е следният,преди при един ремонт минахме тавана с латекс,и от тогава започна да избива мухъл по стените,жилището е панелно,как да намеря спасение от него,избива само зимата,стаята е с алуминиева дограма,каква изолация или химикали да се боря с тази напаст




                        Поздрави
                        Savo е временно решение/доста опаковки съм купил/.Латекса и дограмата са запечатали стаята+външни студени стени и си готов с конденз и мухъл.Не проветряваш ли ежедневно и с изолацията няма да постигнеш оптимален ефект.Аз съм в къща с парно и изолация/вътрешна и външна/,но без вентилация не става.Живи хора сме-нали дишаме,пием вода,отделяме влага по всякакви начини-тя няма къде да ходи иначе.Най-скъпите дограми са с проветрителни клапи/не съм запознат на какъв принцип действат,но правят някаква циркулация/.
                        Успех,че е упорит проблем!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мухъл?

                          Благодаря на отзовалите се,ще търся някакво решение.



                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мухъл?

                            Комбинация от 50% бяла релефна боя(финна- да не е с едри частици и 50% Фасаген с 4% антимухъл вътре(разбъркани добре).
                            Дава добро покритие от първа ръка. Трябва да се нанесе върху почистена от латекс и прахове основа грундирана с дълбокопроникващ полимерен грунд(след пълното му изсъхване).
                            Дава възможност на полученото покритие да поема влагата, и да я изпарява после. Изпитано на тавана на балкона(остъклен) и в банята на тавана - не се получва конденз и капки и си е бяло отпреди3 години.
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мухъл?

                              Голям зор виждам с мухъла по външните стени. Жена ми се побърква, защото имаме дете на 2 години, а мухъла водел до алергии. Пръскаме с разни препарати на основа хлор, но после пак избива. Някакви идеи какво да правя?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X