Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Слагай о-пръстен и лепило за резби или течен тефлон... едни хладилни машини който взех от Италия всичко им е лепено, където има гайка с конус, гледал съм и хамериканците слагат тефлон/лепило на гайките...
    п.с.: течния тефлон издържа над 100атм лепих преливника за кислорода с такъв... пък в железарията им хваля гумичките че издържат над 150
    п.с.2: то вече стана за парно прави го на пролет аз днес така казах като ми съобщиха, че единия климатик нещо изключвал...

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Течен тефлон чувам за пръв път.Ако се наложи да развивам датчика,тоя течен тефлон ще се развие ли?Или заедно с тръбата
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Развива се но една идея по-трудно, за течния тефлон имам предвид...

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Абе зависи кой.Някои не се развиват без нагряване например.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...летлив - бързо съхнещ и добре разтварящ мазни гадости е препаратът за почистване на спирачки и съединители.Без значение от производителя...
            Производителя определено има значение. В някои има ацетон (Bardahl например), в други не (TRW например).

            Та тия с ацетон не са хич безобидни за някои (вероянто повечето) пластмаси.

            TRW ползвам с кашони, именно защото няма ацетон. Но си държа някой и друг флакон на Bardahl, понеже често с това, което TRW-то не успява или трудно отмива, Bardahl-а се правя осезаемо по-добре. За капак поддръжам и постоянна наличност на изопропанол, разредител ХК-1 и Толуол.

            Единствено не съм хванал цаката на леко окислен алуминий. Такъв, върху който има бели окисни отлагания. Или бели отлагания върху пластмаси (букси например) в резултат на миене с някакви препарати (така и не съм разбрал какви точно). А се махат със сигурност с нещо. Просто не знам с какво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Днес от някакъв Форд ми попадна почти същия(ръждивия) датчик.

              Имат някаква разлика,но завъртян на климатика ,същия си работи.

              Реших този път да си поиграя със термометъра.
              При пуснат климатик на предпоследна степен ,термодвойката пъхната във средните духалки,на работа на място ,обороти около 900 об.мин.Температурата е 3-4 гр.

              При 1500-2000 оборота, температурата варира между 2 гр.и 10 градуса.

              Външна температура около 17-18 градуса


              Прилагам видео.

              https://youtu.be/nLvuivMO4iQ

              Според видеото,може ли да се смята че климатика работи коректно?
              По мои сметки , трябва да го допълня с около 200 гр.фреон,това с уговорката че незнам колко е изпуснал през течащия датчик.Междувпрочем,датчика е разхерметизиран между пиновете и пластмасовия корпус.
              Последно редактирано от Roninn; 29-09-18, 19:23.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Събери си газта с компресорчето и зареди по табела... вземи масло некст с оцветител и слагай едно 30-40% от това по каталог... ув-фенерчетата са 5$ в китайския сайт.. и занапред ще имаш индикатор за пропуск... освен маслото де..

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Може ли да опишем точно процедурата при събирането на фреона.Климатика трябва ли да работи или не.

                  Също процедурата по наливането на маслото не ми е ясна.

                  Имах няколко стари бутилки от фреон,които съм нагодил за разни помпи,компресори и т.н
                  В момента не се сещам в какво да го натикам фреона, вероятно няма да е добра идея да го събера във сегашната бутилка с която пълня?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Нали имаш компресорче което ползваш за вакуум помпа... ще го изсмучеш с него... може известно количество през високото направо в бутилката и след това с компресорчето.. бутилката в кофа със студена вода.. няма да източиш всичко но поне няма да го пуснеш в атмосферата... пък ако не ти се знаимава го пускай...
                    Разгледай тази тема http://www.service-ruse.eu/forum/top...ic=106&start=1 ако ти се занимава си направи.. аз помпя с компресора на машината и после доизточвам с компресорчето... но сега ми е износено и трябва да търся друго... че предното забравих да му отвия единия кран на манометъра и счупи биелата

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      А маслото как се долива,както фреона ли?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Чисто теоретично,според горния клип,можем да приемем че,при обороти над 1200 ,температурата се движи от 2 до 10 градуса,тоест хистерезиса е 8 градуса,ако приемем че в системата има 500 гр.фреон,при 750 гр.по данни,и допълним тези 250 гр би ли било правилно да се смята че компресора ще вдига по бързо налягане и съответно по рязко ще сваля температура ,в следствие на което чисто косвено хистерезиса би трябвало да падне под 8 градуса.Наясно съм че Тmax и Тmin го задава термостата
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Чисто теоретично,според горния клип,можем да приемем че,при обороти над 1200 ,температурата се движи от 2 до 10 градуса,тоест хистерезиса е 8 градуса,ако приемем че в системата има 500 гр.фреон,при 750 гр.по данни,и допълним тези 250 гр би ли било правилно да се смята че компресора ще вдига по бързо налягане и съответно по рязко ще сваля температура ,в следствие на което чисто косвено хистерезиса би трябвало да падне под 8 градуса.Наясно съм че Тmax и Тmin го задава термостата
                          Без да се обиждаш,така и не си направи труда да попрочетеш малко. Температурата зависи от тем.на испарение ,а тя от други и т.н. Навързано е като свински черва. Неможе да имаш т.на испарение +10градуса и да очакваш въздуха да се охлади на 3гр. Ако имаш въпроси звънкай 0877 441 881, каквото мога ще помагам.Може и немски номер да дам
                          0877 44I 88I
                          Самурай 1,3
                          Дискавъри ТД5

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Маслото се долива много лесно, вакуумираш (аз вакуумирам и маометрите и маркучите до Сферичен кран 1/4) с един сервизен винтил без игличка потапяш в чашка с масло и си смуква, после продължаваш с фреона...

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                              Без да се обиждаш,така и не си направи труда да попрочетеш малко. Температурата зависи от тем.на испарение ,а тя от други и т.н. Навързано е като свински черва. Неможе да имаш т.на испарение +10градуса и да очакваш въздуха да се охлади на 3гр. Ако имаш въпроси звънкай 0877 441 881, каквото мога ще помагам.Може и немски номер да дам [emoji38][emoji38][emoji38]
                              Напротив,прочетох доста,но не разбрах какво точно имаш предвид.По образование съм кипаджия,не ме мисли за толкова много бос.Мога да сваля преходните характеристики и да ги преобразувам в математически модел,но ми беше по лесно да питам поради липса на време.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Извинявам се.

                                Можете ли да ми препоръчате човек за профилактика на климатици по домовете

                                гр. София

                                p.s. може и на Л.С.
                                Последно редактирано от emanuilis; 09-11-18, 07:53.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X