Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Да разбирам че в Англия и Германия няма жеги,или ползват мобилни климатици по домовете?
    От 2012 г година съм в ДЕ и това беше първото сухо и горещо лято . Температурите лятото обикновенно над 30 гр са максимум от 10 до 15 дни и нощните темпратури достатъчно добре компенсират . Въпреки по-високите температури това лято в нашият апартамент нямахме проблеми и нужда от климатик . Разбира се че вечер отваряхме да се охлажда и сутрин всичко се затваря . Отделно на прозорците където следобед пече най-силно и най-продължително имаме плъти щори . При необходимост ползваме един малък вентилатор , а и за работа се разглезих и си нося един по-голям . Имам една позната дето ходи да чисти по домовете и беше много учудена че в къщата топло и нямат климатик , пък при боклука сложили . На хората им е по-важно боклука да не им се вмирисва защото от помещението дето си го съхраняват се разпространява из цялата къща . Както всичко по този свят се променя така и климата тази година си показа рогата . В БГ дъждовно и студено лято което не е нормално и едно изненадващо сухо и горещо лято в ДЕ . Да видим какви ще бъдат зимите тази година .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      И тук е така, почти.

      Сградите естествено има централна климатизация но къщите йок, масово нямат нищо.

      В магазините климатици не съм видял, аз търся в интернет, имам голям двор и мисля да скрия външните тела на място не очебийно за съседите, а и Митсубишито казват, че било много тихо.
      За криенето ще дам идея,че ми се е налагало да експериментирам в къща паметник на културата в центъра на Виена.
      И понеже комшиите са си мамата е..... направих следното.
      Измайсторих едни футболни врати като форма имам на предвид които облякох със зелена плътна оградна мрежа.
      Върху същото пуснах да расте и да се увива едно пълзящо растение.
      Важното е вратата да е достатъчно голяма за да може климатика да може да диша.
      Същият трябва да е обърнат да духа извън вратата, но и да има място да засмуква пресен въздух между себе си и вратата.
      Позицията ще си я нагласиш спрямо комшиите.
      За другите глупости дето се пишат из темата за заваряване и кое какво било аз съм пас вече.
      Тия работи се учат с практика, а не по форумите.
      Успех с монтажа пожелавам.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Заварявяне на тръбите към вътрешното тяло е пълна глупост, ако трябваше да се заварява, производителя щеше да остави тръбите експандирани, а не с гайки. За външното се отнася същото, въпреки че практиката показва друго.
        Майстори много....кадърни малко!

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          ...За другите глупости дето се пишат из темата за заваряване и кое какво било аз съм пас вече.
          Тия работи се учат с практика, а не по форумите...
          А най-хубаво е човек се роди научен, за да може високопарно да "размахва пръст"...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Тия работи се учат с практика, а не по форумите.
            Успех с монтажа пожелавам.
            Тука ме разочароваш типично в БГ стил.

            Форумите са безкраен източник на информация,стига да знаеш какво да питаш.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ...
              Форумите са безкраен източник на информация,стига да знаеш какво да питаш.
              ... и да имаш търпение да пропускаш някои постове.

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... и да имаш търпение да пропускаш някои постове.
                Това е лесната част!

                Къде в Пловдив зареждат кислород?
                За пропан бутана си направих преходници ,и си пълня в офиса,кислородната бутилка обаче дойде със някакъв особен преходник,който едва ли ще стане.

                По късно ще го снимам,че го разкарвам в работната кола,а бутилката свършва.




                Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                Заварявяне на тръбите към вътрешното тяло е пълна глупост, ако трябваше да се заварява, производителя щеше да остави тръбите експандирани, а не с гайки.
                Вчера не ми остана време да мина през вашия офис,но ще пробвам да се видим скоро.

                Това не отменя дискусията за експандер клещите,пак казвам,ако решиш ,пращай ги ,тел ми е в подписа...
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Месер нямате ли си в Пловдив?

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Месер нямате ли си в Пловдив?
                    Тея май само разменят,инъче има на няколко места съм срещал
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Къде в Пловдив зареждат кислород?
                      Сиад имат пълначна станция при нас, провери ги. Сега правят и за азот, не знам до къде я докараха.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        След мотокара по пътя към Ангел Стоилов .

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Взимаш си една голяма бутилка.Пълниш си и си правиш един преходник за преливане с холендрови гайки и от двете страни.

                          После преливаш внимателно в малката когато е нужно.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Взимаш си една голяма бутилка.Пълниш си и си правиш един преходник за преливане с холендрови гайки и от двете страни.

                            После преливаш внимателно в малката когато е нужно.
                            Гайките за цо2 и кислород еднакви ли са,имам такъв гумен маркуч ,обаче мисля че беше 180 бара ,дадох го на една фирма да карбоват накрайниците и с него преливам Цо2.Ако са еднакви,тези 180 бара достатъчно ли са за кислород.Вероятно и ще трябва да го обезмасля профилактично.

                            ААА...и газ пропан бутан и цо2 при преливане обръщам бутилките да влезе течна фаза,с кислорода как се прави,и ако взема голяма бутилка как я обръщаме?



                            Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                            След мотокара по пътя към Ангел Стоилов .
                            Това в дясно някъде ли,в понеделник сутринта имам работа при диспечерите на ЕВН които са пак там и ще мина да видя,някъде другаде за план Б?
                            Последно редактирано от Roninn; 01-09-18, 20:46.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Гайките са различни умишлено. Кислородните са два вида. Мога да ти дам преливник за стария модел, както и бутилка с такъв кран. Има къде да се пълни без да е оборотна. Кислородната не се накланя.

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Взимаш си една голяма бутилка.Пълниш си и си правиш един преходник за преливане с холендрови гайки и от двете страни.

                                После преливаш внимателно в малката когато е нужно.
                                Не им давай такива съвети.И с маркуч ще пробват.
                                Последно редактирано от Krelion; 02-09-18, 00:46.
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X