Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Аз само да отбележа че климатика е резачка,убийствен студ
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Тази таблица е добре да се има предвид, но количествата фреон и особено масло са за нова система, която не е работила и всичкото масло е в компресора. След първото пускане, маслото се разпределя равномерно по цялата система, т.е. имаш 30-40 мл. в кондензера, 20-30 в изпарителя, около 50 в компресора и останалото е по тръбите и филтър-дехидратора. /ЦИфрите са примерни и зависят от конкретната конструкция на системата./ След като свалиш компресора за ремонт, то около 1/3 от маслото би трябвало да се налее в компресора при монтажа му. Ако е гръмнал /буквално/ маркуч то от налягането може да се очаква, че фреона е издухал около 1/2 от маслото през цепката. Ако по някава причина кондензера или изпарителя са сменяни с "евтинички" с по-ниска топлинна мощност, то и количеството фреон се налага да се промени, за да влезе в режим системата.

      Тази година цените на R134А доста скочиха и има "ментета" , които са с друга зависимост налягане/температура. При такова зареждане, ТРВ-то излиза извън обхвата си на регулиране и климатика работи некоректно, като най-често следствието е претоварен компресор .

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
        Тази таблица е добре да се има предвид, но количествата фреон и особено масло са за нова система, която не е работила и всичкото масло е в компресора. След първото пускане, маслото се разпределя равномерно по цялата система, т.е. имаш 30-40 мл. в кондензера, 20-30 в изпарителя, около 50 в компресора и останалото е по тръбите и филтър-дехидратора. /ЦИфрите са примерни и зависят от конкретната конструкция на системата./ След като свалиш компресора за ремонт, то около 1/3 от маслото би трябвало да се налее в компресора при монтажа му. Ако е гръмнал /буквално/ маркуч то от налягането може да се очаква, че фреона е издухал около 1/2 от маслото през цепката. Ако по някава причина кондензера или изпарителя са сменяни с "евтинички" с по-ниска топлинна мощност, то и количеството фреон се налага да се промени, за да влезе в режим системата.

        Тази година цените на R134А доста скочиха и има "ментета" , които са с друга зависимост налягане/температура. При такова зареждане, ТРВ-то излиза извън обхвата си на регулиране и климатика работи некоректно, като най-често следствието е претоварен компресор .
        Всичко е така колега, но...ако компресора е гръмнал и се сваля за подмяна, то би следвало системата да се продуха с фреон (друг е въпроса колко хора го правят), от което следва да няма остатъци от масло, така че според мен таблицата си е ок. Но трябва да се има в предвид и казаното от теб, когато се допълва с фреон и масло.
        А цената на 134 се позадържа последните месеци, даже малко падна, именно заради вноса на незнайни фреони.

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          А че наливат рециклаж няма да коментираме нали.Много станции за събиране и филтри почнаха да купуват.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Теоретично няма проблеми с рециклирания фреон.

            Е да де, трябва да се очисти от масла и разпадни продукти... и да му се донагоди съставът... и да се провери за нежелани съставки... и изобщо да се рециклира.

            Ама иначе няма проблеми.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Аз тия работи ги знам, но проблема е че се точат масово климатици втора ръка в незнайно състояние от незнайни майстори.
              А те ако вземат та прелеят от някой с изгорял компресор и го сложат на друг мммм чудна работа става и със здравия климатик.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                С изключение на няколко поста....другото само щуротий. Нали теория няква трябва да се разисква. За колегата пуснал темата, осъзнай какво е температура на изпарение , т. на кондензация ,прегрев и преохлаждане и доста ще ти се избистрят нещата .
                0877 44I 88I
                Самурай 1,3
                Дискавъри ТД5

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  Аз тия работи ги знам, но проблема е че се точат масово климатици втора ръка в незнайно състояние от незнайни майстори.
                  А те ако вземат та прелеят от някой с изгорял компресор и го сложат на друг мммм чудна работа става и със здравия климатик.
                  И аз съм спорил по този въпрос в големите книги пише за окисляване на маслото и фреона при изгаряне и т.н. то затова се предлагат антикиселинни филтри за смукателната част... нооо кой ли ги ползва ... един даже вика точиш масло от стария (изгорелия) и после си го ползваш...
                  Другото което е, че джамбазите наливат пропан-бутан в коли "нов внос" ... и какви ли не щуротии... и какво става като идеш на станция какво става в голямата бутилка никой не знае... пък и те повечето дето ги ползват даже не знаят кво правят.. отворили сервиз за смяна на масло, ма дай да зареждаме и климатици.. то машината си знае работата....

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Остави ти големите книги.Аз ху... съм го ял нееднократно на живо.И то на системи с над 100 кг фреон.
                    Опита казва окисли ли се маслото ебало си е мамата.Продухвания и всякакви магии сме правили.
                    Двупосочни филтри сме слагали и сменяли на определени часове и пак няма гаранция че не е повлякло окислено масло из системата и няма да умори комресор за хиляди левове след по-малко от година.
                    Та така.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Искам да пусна няколко снимки от сегашният ми обект но не ми дава да ги кача. Става на въпрос за тандем от три битцера с обща мощност около 40кв. на -10 . 15 м. краистенни ветринни, две хл.камери и 7,5м. ветрини за месо.
                      0877 44I 88I
                      Самурай 1,3
                      Дискавъри ТД5

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        На телефона съм качил една програма за ресайз на снимки.Харесай и ти една и намали размерите на снимките.
                        След това лесно.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                          Искам да пусна няколко снимки от сегашният ми обект но не ми дава да ги кача. Става на въпрос за тандем от три битцера с обща мощност около 40кв. на -10 . 15 м. краистенни ветринни, две хл.камери и 7,5м. ветрини за месо.
                          Ми ето моя предпоследен обект 46 киловата



                          Длъжен съм да отбележа,че на този съм частичен изпълнител
                          Тоест,ние осигуряваме таблата,управлението,автоматиката ,захранването ,доставката и други....
                          Цялата ел.част и монтажната работа е наша.Хладилната страна не е наша,други две фирми си ги правиха.
                          Последно редактирано от Roninn; 05-09-18, 19:31.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Нали знаеш каква е разликата от 46кв. при +7 и 40кв.при -10
                            0877 44I 88I
                            Самурай 1,3
                            Дискавъри ТД5

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Бог да пази Кралицата!И електрическите нагреватели!
                              Умрем за нискотемпературни термопомпи на таз същата марка.
                              Особенно под -10 градуса.Електромера изведнъж вече е вентилатор.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                                Нали знаеш каква е разликата от 46кв. при +7 и 40кв.при -10
                                Кв. го чета ката квадрата.
                                Аз не споря и не се боря за нищо,просто споделям от де ми идва интереса.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X