Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Бог да пази Кралицата!И електрическите нагреватели!
    Умрем за нискотемпературни термопомпи на таз същата марка.
    Особенно под -10 градуса.Електромера изведнъж вече е вентилатор.
    Мда,главния разединител (обърни внимание,не е предпазител) е 200 ампера.
    Номинал мисля че беше 120 ампера

    п.п Сметката за тока им е най-дребния проблем.Пък тези са няколко междувпрочем
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
      Нали знаеш каква е разликата от 46кв. при +7 и 40кв.при -10
      Има няма 2 пъти
      Най-голямата система която съм виждал(без разрешение да пипам) беше по спомен с 10 полухерметика и 1 тон газ с CO2, азот и т.н. за 3000 тона продукция на склад 0-2С
      И аз като автора съм самоук и барам само на мой машини (около 50бр. са от 150грама до 5 килограма газ)
      п.с. Днес за пръв път взех пари за запояване, въпреки че исках само да свърша работа на човека...
      п.с.2: Оксижена си го купих, като един "майстор" ми каза че е трудно да се запоява там отдолу да съм му надупел машина за 1400евро....

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Днес в почивния ден направихме два бързи обекта и към 14 часа свободно на ремък.

        Та си поиграх с някои от колите и климатиците.

        Първата жертва кия сийд 2008 от нова при мен.Климатика от нова слаб.

        Манометрите показват това.



        6 бара покой,12 бара работа на място.

        100 гр.профилактично R134A ...ефект нулев,работи си както преди.Обаче обърнах внимание на това че тръбата от компресора е три пъти по дебела от на другите коли,но пък не изолирана

        След добавянето на 100 гр.фреон,налягането стигна 14 бара.




        Одеве сложих изолация ,от 2 метра остана това.



        След изолацията,определено има ефект,не е това което искам,но има подобрение,с една идея е по хладно.


        Чудя се как може производителя да остави такава дебела алуминиева тръба неизолирана
        Последно редактирано от Roninn; 06-09-18, 18:35.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Втория пациент Хюндай галлопер,при мен е от 6-7 може би и повече години,нищо не е правено по климатика,работи отлично и е може би най добрия климатик на който съм попадал.

          Добавено точно 200 гр.фреон



          Налягането стигна 16 бара,студа в джипа е уникален,вън е 30 градуса и от дръжките на вратата от вън лъха студ.

          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Как по манометричния блок и показанията,може да се съди за качеството и приблизителното количество фреон в системата
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              При колите не можеш да си сигурен в преценката по манометри.

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                С много опит. Най лесно ще ти е ако на манометричният блок имаш съответната скала за фреона и като измериш температурата на изходящия въздух ще пресметнеш прегрева , а от там доколко ти е заредена системата......и много опит.
                0877 44I 88I
                Самурай 1,3
                Дискавъри ТД5

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Вземи блок за 134+404+22.. тоя за 410 му е много голям обхвата...
                  Може и със стар блок 12+22+502(134) но трябва да научиш наляганията (на тела има готина програмка от данфос)
                  Може да се каже че тряба да се научиш да бараш тръбите, да връща студ... следи се ниско и високо... може кондензатора да е мръсен... филтър купе за смяна (последно на един комшия така) както и на една от моите коли...
                  Не бързай да пълниш !!!! ако е малко фреона по високо се разбира.... ниското си имат един клапан дето поддържат 2атм на засмукване - много често и той прави проблеми, не ми е ясно как се ремонтира, знам го от колега който се занимава с авто-климатици... все пак караме 20год. кошници
                  Новите имат променива "геометрия" погледай клипчета из тубата ако ти е интересно...
                  Ако си ОК с английския - GOOGLE: Charging by superheat .... важи и за климатици и за хладилници.. за трв системи е друго..

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Днес сменям масло,филтри,ремъци и поогледах отдолу,единственото място което ме усъмни е този датчик за високото....Това масло няма от къде да дойде ,отделен е в подкалника ...да разбирам ли че е за смяна и това е мястото от където изтърва фреон...

                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Един лаишки въпрос от мен, че да не се отваря нова тема. Правя си хладилна камера. Това са снимки от настоящото положение на правенето:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:камера3.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5798307

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:камера2.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5798308

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:камера1.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5798309

                      Въпросът ми е панела за управление къде трябва да стои - вътре или отвън на камерата? Според мен е отвън, но питам за всеки случай, да не объркам нещо.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Отвън е мястото на пулта.

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Анатоли, наличието на омасляване във всяка хладилна машина е явен признак на пропуск и преди неговото отстраняване не се прави нищо. И още нещо-тук повече не значи по-добре.

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Аааааа не така. Как да не значи. Имал съм началник който всички машини според него така трябваше да оправям.
                            И в 12ка съм намирал фреон като за 24ка.Ама успех де.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Анатоли, наличието на омасляване във всяка хладилна машина е явен признак на пропуск и преди неговото отстраняване не се прави нищо. И още нещо-тук повече не значи по-добре.
                              Днес ходих до импас,търсиха,гледаха,помолиха да го сваля,легнах под колата,щото е заврян на възможно най-кривото място.Развих го с ръка,почти не беше стегнат.

                              Така и така съм го свалил ,давай нов , вместо да се занимавам да го тествам и т.н

                              Гледа човека ,вика иди в Косер...там има.
                              Отидох в Косер,пак същото,15 мин.и ....няма такъв,само оригинален,100 лв.и 10 дни доставка.


                              Добре ,ама 10 дни няма да чакам.В тази връзка два въпроса.

                              1. На дъното на датчика имаше доста боклуци,от къде се вземат,при сравнително херметична система.

                              2. Как да го закача на нещо,за да го надуя 15-20 бара.



                              Този датчик се навива резба към резба,няма гума,лепило , гарнитура и т.н

                              Не би ли трябвало да има нещо за уплътняване?




                              Последно редактирано от Roninn; 25-09-18, 21:36.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                На щуцера на тръбата имаш О- пръстенче. Ако го нямаш - значи е паднало......Уплътнява странично. Стяга се колкото да не се саморазвие.
                                Най-често мотора мери налягането и решава к'во да прави. Но при повреда той отказва. Досега не съм случвал на дефект - променена характеристика...
                                Ако е с 4 извода обикновено са 2 - ключа , които реагират на 3 налягания.
                                Последно редактирано от stefsab; 25-09-18, 23:07.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X