Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Мисля че там е цялата хитрина - хладилниците филтри нямат. Климатиците май имат.

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Факт е че повечето монтажници запояват,а никой не продухва с азот,аз поне не съм срещал,а съм бил на безброй обекти и монтажи...
      Също така е факт, че хората които се занимават със сериозна хладилна техника (домашните климатици и хладилници не са такава), и знаят за какво става въпрос, го правят когато запояват с твърд припой.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Също така е факт, че хората които се занимават със сериозна хладилна техника (домашните климатици и хладилници не са такава), и знаят за какво става въпрос, го правят когато запояват с твърд припой.
        Това по скоро е вярно защото там има сервизна документация, изисквания ,грешките са скъпи и т.н

        В домашните климатици дали ще работи 10-12 или 15 г.е все тая..

        При нас е същото,когато има проект ,ние не можем да си правим каквото и както искаме, всъщност можем,но за наша сметка и отговорност.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Благодаря много на валкис, стефсаб, Крелион и Иван!

          Гаранцията разбира се отпада ако си го монтирам сам + това за да имам гаранция всяка година трябва да ми правят профилактика, което в пари означава купувам климатик за 630 кинта, плащам 5-600 кинта за инсталация, след година плащам поне 100тарка за профилактика всяка година и така за 5 години колкото е гаранцията им подарявам още два климатика, малко ми се види малоумно за човек на който ръцете не са му расли от дупето.
          Склонен съм да приема риска климатика да се скапе след 12 месеца, в 12те месеца дори и да си го монтирам сам има европейска или английски закон не помня според който не могат да откажат гаранция на дефектни детайли/компоненти.

          Тук в моя регион рядко имаме температури под нулата, дори и да има те са 2-3-4 часа, мнооого рядко имаме под 4-5-6 под нулата и това не се задържа дълго.

          В случай, че има такива дни или седмици, просто ще се топли на печки и климата ще се изключи да не стане беля, примерно.

          Схавах нещата с вакуума и продухването, колко азот ми е нужен за да продухам системата, примерно мисля има бутилки по 1 литър/КГ това стига ли ми за хоби цели?

          А може ли да се продухва с фреон 134а, такива бутилки имам така или иначе заради автомобилите?

          Вчера ми изпадна една Тошиба инверторна, външно тяло + вътрешно, ама без тръбите и кабелите и го отсвирих румънеца, инак беше за 100тина кинта, но според мен той си търсеше балък да шитне котката в чувал.

          В този ред на мисли, има ли начин да се провери климатик втора употреба дали е читав или всичко е риск, може би неоправдан за хобист като мен???
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 31-08-18, 12:21.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Връзваш кабелите и я пусни на топло,трябва да работи коректно.Ако всичко е добре е хубаво да разглобиш духалката за основно почистване.Виж тръбите да не са пречупени.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              което в пари означава купувам климатик за 630 кинта
              Тука няма такъв климатик за такива пари....Днес обиколих насам-натам....за 650-700 има някакви Краун , вероятно и подарък ще се зачудя дали да ги взема.

              Намирам DAIKIN-FTX35KM на цена 800 лв.Това бива ли го
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Първоначално публикуван от Ivan_Panayotov Преглед на мнение
                Бели прахово боядисани - 7/8 лв.
                Поцинковани - 12/14 лв.
                Неръждаеми - 35/40 лв.

                Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
                Питах BatGeorgeone за Великобритания,за България ги знам.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Тука няма такъв климатик за такива пари....Днес обиколих насам-натам....за 650-700 има някакви Краун , вероятно и подарък ще се зачудя дали да ги взема.

                  Намирам DAIKIN-FTX35KM на цена 800 лв.Това бива ли го
                  Моите пари са в паунди и пак няма за такива пари в БГ, щото българите са по-богати и платежоспособни от островитяните

                  Крелион,

                  Не знам как са цените на окачвачите, видях медни тръби и изолация са златни, готов кит (тръба в изолация 10тина метра) е около 100тина паунда, сигурно идва с муфите ама пак ми се чини, че е скъпо.

                  Ще потърся и ще споделя, ти не си ли в ДЕ, как са там нещата ценово?
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Моите пари са в паунди и пак няма за такива пари в БГ, щото българите са по-богати и платежоспособни от островитяните

                    Крелион,

                    Не знам как са цените на окачвачите, видях медни тръби и изолация са златни, готов кит (тръба в изолация 10тина метра) е около 100тина паунда, сигурно идва с муфите ама пак ми се чини, че е скъпо.

                    Ще потърся и ще споделя, ти не си ли в ДЕ, как са там нещата ценово?
                    Тук с идването ми направи впечетление,че няма климатици.Фирмата в която работя се отоплява с подово и се “охлажда“с вентилатори.Видях на едно помещение климатик и си мисля,че е офис на шеф.Оказа се сървъра.Новото строителство е с рекуператори.Външни тела на климатици по сградите,не съм виждал.В магазин от типа на “Техно-ненам си кво“,климатици не се продават.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Мисля че там е цялата хитрина - хладилниците филтри нямат. Климатиците май имат.
                      Точно обратното!

                      Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Тук с идването ми направи впечетление,че няма климатици.Фирмата в която работя се отоплява с подово и се “охлажда“с вентилатори.Видях на едно помещение климатик и си мисля,че е офис на шеф.Оказа се сървъра.Новото строителство е с рекуператори.Външни тела на климатици по сградите,не съм виждал.В магазин от типа на “Техно-ненам си кво“,климатици не се продават.
                        И тук е така, почти.

                        Сградите естествено има централна климатизация но къщите йок, масово нямат нищо.

                        В магазините климатици не съм видял, аз търся в интернет, имам голям двор и мисля да скрия външните тела на място не очебийно за съседите, а и Митсубишито казват, че било много тихо.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          И тук е така, почти.

                          Сградите естествено има централна климатизация но къщите йок, масово нямат нищо.

                          В магазините климатици не съм видял, аз търся в интернет, имам голям двор и мисля да скрия външните тела на място не очебийно за съседите, а и Митсубишито казват, че било много тихо.
                          MITSUBISHI и DAIKIN за битови климатици, HAUTEС и SAMSUNG за термопомпи.Така беше преди няколко години.Сега не знам
                          П.П. Проектант, с който работехме,беше в завода на Самсунг в Корея.Каза ,че климатиците са качествени,но се проверяват, примерно на 50 един.Всяка термопомпа,обаче ,си има снимка на “ОТК“-то.
                          Последно редактирано от Krelion; 31-08-18, 21:58.
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Да разбирам че в Англия и Германия няма жеги,или ползват мобилни климатици по домовете?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Виж люспите отвън, отвътре е същото и запушват клапани и капилярки. Трябва пълнене с азот преди отговорни спойки, иначе лошо
                              Пълнене и продухване са две различни неща,нали?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Мицубиши също правят термопомпи и са по добри от д н лично мнение.Освен в България другаде не съм видял рязане на нипели и заваряване щото на някой така му скимнало.След като сложиш климатика се надува с азот за проверка ,после вакумираш и пускаш фреона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X