Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

    Както е видно,от заглавието ,ще купувам нови фурна,плот,аспиратор,евентуално пералня и сушилня,последните две обмислям дали да купя или не заради това че имам такива от вечните,ама жената не та не...нови.
    Първите три са сигурни и идната седмица трябва да съм ги взел,ако има търговец на бяла техника във форума ,предпочитам да ги купя от него,вместо техно,мехно и т.н.
    Спрял съм се на gorenije,не държа точно на тая марка,но да речем че са ми симпатични и четох в нета за положителни отзиви.BHP623E11B




    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:049086ac3938a9a468ffd576f22d2185_105450_2.jpg
Прегледи:1
Размер:33.7 КБ
ID:6126650

    Купих един ,но се оказа че при проектирането на новата кухня променихме някои неща и подарих аег на бабата,този който трябва да купя е такъв тип.

    Печката мисля да е тази...

    BO635E11B


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e613c8c73c4038d71167d9e208b5e4c6_99958_2.jpg
Прегледи:1
Размер:10.6 КБ
ID:6126651

    Ходих в техно .....питах каква е разликата между 3-4 подобни с близка цена...в общи линии локуми....
    Търсих подробно описание на програматора,за да видя разликите,не намерих ,това което искам е да има таймер,вентилатор друго ...?

    Плота мисля да е ETC310

    За него незнам какво искам,ама .....

    Както казах ,не държа на тая марка,приемам всякакви съвети,гледам аспиратори тека ....с по два мотора и по евтини..
    Всякакви съвети са ми добре дошли.
    Какъв дебит да търся за аспиратора,тоя модел дето съм харесъл шумен ли е,печката какво да искам от нея,заслужава ли си да взема индукционен,не ми е за тенджерите,ама един огън немога да си накладя на тоя като хората.
    Последно редактирано от Roninn; 25-01-17, 23:08.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

    Въпросите ти са реторични. Сам добре знаеш какво трябва да е. Все пак: аспиратора да е, с колкото може повече вентилатори, не ти е нужен огромен дебит, плота да не е индукционен, за да е универсален, два котлона са предостатъчни, за печката-вентилатор, не знам има ли без таймер, но той така, или инъче не ти трябва. Не робувам на марки, но Горение не е това, което беше...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

      Няма търговец, различен от големите вериги, който да ти даде по-добра цена от тях. Отиваш, хващащ един по-разбран от консултантите и му обясняваш какво търсиш и го питаш за цена. Рядко, но е възможно да ти дадат отстъпка.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

        За аспираторът. Ако имате възможност, поставете един вентилатор "охлюв" в края на тръбата, а в кухнята сложете тесескопичното тяло без мотора(ите).
        Така всеки евтин телескопичен аспиратор ще свърши работа, а 71dB(A) шум на избрания от Вас ще са извън помещението.
        По-скъпо е, но си струва.

        Фурната. Бих избрал с парт номер, започващ с BOP - явно това е означението им за пиролитично почистване. Нямаме го сега, но в новата ни къща задължително с такава функция ще да е.
        Котлоните. Нищо особено, за мен е задължително да са със скрити бутони, за да няма проблем с почистването около тях. Както сте си ги избрали.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          ...
          Не робувам на марки, но Горение не е това, което беше...
          Присъединявам се към това мнение. Всъщност, ако търговеца може да докаже произход на уреда Словения, би трябвало да е истински, ама като гледам че повечето неща са Made in PRC, ми минава мерака.
          2010г купих италианска фурна за вграждане, мисля EUROLUX или нещо подобно за около 600лв само фурната - беше среден клас тогава. За 2г разлепи всичкия фурнир покрай себе си, а обяснението на сервиза беше, че съм избрал евтина фурна(няма да казвам колко платих за кухнята и трите уреда към нея, че ме е срам!) и обдухващия вентилатор на корпуса бил малък с малък дебит?!? На скъпите били големи вентилаторите и нямало такъв проблем?!? Тъй като беше гаранционна ми предложиха да сменят вентилатора с по-голям(на чисто нова италианска фурна!!), но аз така и не намерих гаранционната карта(по онова време още строях и беше пълен хаос) и така си и остана. На четвъртата година почнаха да падат винтовете от вътрешната страна на фурната, понеже там където се навиват ламарината изгоря(толкова е тънка), и сега чакам нещо да откаже за да я изхвърля, но с какво да я заменя не знам. Вероятно ще трябва да взема Миеле, но без проучване няма да дам толкова пари, а може би някоя втора употреба ще е по-стойностна от настоящите боклуци, но нова като сегашната няма да купя!
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

            За аспиратора, ако ще е в общо помещение като кухня и трапезария, е важно да е по-безшумен. Фурната без електронен дисплей, според мен,е за предпочитане.
            Уреди отговарящи на тези изисквания предлагат почти всички производители. Тека е марка, която почти не се среща в разните техно вериги, а предлага качествени уреди. Те предлагат аспиратор от показания тип с доста ниско ниво на шум CNL1 3000 Инокс .
            Последно редактирано от Сианга; 26-01-17, 08:52.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

              Още един глас за Тека.В къщи ползвам аспиратор от 5г,с два мотора,голям звяр е.Като цени са доста нормални.

              Коментар


              • #8
                Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                Задължително индукционни котлони - по бързи от газта и дори по икономично излиза. Греят само съда а не всичко наоколо !!!
                Искат само специални съдове но си заслужава.

                Ако има малки деца - фурна със заключване.

                Аспиратора Еуролукс имат модели с изнесен мотор за да не шуми.

                Горение си заслужава само най скъпите им уреди - гарантирано не са от Китай.
                Пералня и термопомпена сушилня Горение експлоатирам 3-та година и няма грешка.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                  Аспиратора задължително оразмерен (като капацитет) спрямо големината н апомещението. Стандартно би трябвало капацитета му да е около 10-12 х обема на помещението за час. Примерно за 10кв. кухня (около 25-30 куб.м. обем) би трябвало аспиратора да има капацитет (по ЕС стандарт незнамсикой) около 300 куб. м в час. Иначе дърпа само парата над самата тенжера, но стаята си мирише яко на готвено.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                    Аспираторът, колкото и да е мощен , няма да се справя добре, ако няма от къде да дърпа .
                    В смисил, че ако кухнята е добре изолирана откъм проникване на външен въздух, няма да смуче аспираторът.
                    За такива случаи са предвидени циркулационните абсорбатори с филтри, въртят си само вътрешния въздух и през филтрите го почистват.
                    Кои са добри обаче !?
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      За такива случаи са предвидени циркулационните абсорбатори с филтри, въртят си само вътрешния въздух и през филтрите го почистват.
                      Кои са добри обаче !?
                      Този тип абсорбатори вършат ли работа за затворено помещение - без комин и без прозорци?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                        Би трябвало, поне затова са замислени.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                          Горението нещо почти прегоря. Трябва задължително да е осигурена добра естествена вентилация на електроуредите. Монтажниците не винаги могат да коригират простотиите на проектантите и каквито и да са уредите, дефектите са неизбежни.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                            Скоро и на мен ми се наложи да подменям уредите в кухнята. Доста търсене падна и се спрях на:
                            Абсорбатор Teka TL 2000 made in Portugal
                            Фурна Whirlpool AKZ 6230 NB made in Poland
                            Котлони Whirlpool AKT 8090/NE made in Italy
                            Хладилник с фризер CUef 3515 index 20A Liebherr made in Bulgaria

                            Успех с търсенето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                              Аз преди 5 години обзавеждах кухня. Пари за маркови уреди нямаше, защото и шкафовете глътнаха доста пари. Избрах Беко - фурна, плот и аспиратор.

                              Аспиратора е Beko CWB 6441 BR, 480 куб.м/ч, за около 170 лв. Брат ми взе Gorenje, като това, което си показал на първата снимка. И двете са с един мотор, но Бекото е с доста голяма турбина, смуче доста повече и работи по-тихо.

                              И аз и брат ми взехме фурни
                              BEKO OIM 22301, за към 400 лв. Обем 65 литра, спокойно влиза голямо гърне с пиле или заек вътре. Таймер с дисплей, който никога не ми е потрябвал. Нямат телескопи за тавите, но са с отделна рамка, по която се движат тавите. Не като другите евтини, при които тавата стърже в ламарината на страницата, след време ръждясва и става дупка

                              И двамата взехме плотове BEKO HDMC 32200 X за към 200 лв. Умишлено не взех уреди с бутони, а предпочетох с въртящи копчета. Не съм убеден в безпроблемната работа на електрониката на бутоните. Предпочетох модел с метална рамка. Просто като кипне манджа, има малко ръбче, което да здържи течността. Докато при чисто стъклените, веднага потича надолу.

                              Всички уреди работят вече 5 години. Единствения проблем беше, че стъклото на плота на брат ми се отлепи от рамката. Според сервиза е от пренатягане на скобите на плота при монтажа. Но признаха ремонта за гаранционен и го оправиха.

                              Доволен съм от марката, като бюджетно решение.

                              За пералня ползвам стара Gorenje WA-513.. Приятел искаше да я изхвърли преди 10 години и ми я подари, не знам той колко я е ползвал. От тогава чакам да се развали, но тя продължава да работи. Сменях само лагери - половин час работа и 25 лв за два лагера със семеринг. Жената иска нова, ама вече не ги правят като едно време, с неръждаем казан.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X