Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Аз я слагах години, след като правих кухнята. Самозалепваща е и просто я лепнах отдолу на шкафовете, защото реших, че няма да се вижда и точно така стана. Вече 5 години не се е отлепила никъде.
    Не е проблема в лентите, а в жиците до тях. Иначе имам лепенки дето ще изкъртят шкафа, преди да отлепиш каквото е залепено.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

      Аз също сложих диодна лента в алуминиева шина залепена с лента за шкафа, трафа остава в шкафа а дупката за кабелите и самите кабели останаха под лепенката.
      Шината която ползвах е точно за лента не е ъглова и си има тапи в двата края и гумено капаче, което скрива грозната лента и размива светлинният поток.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5bd571650631f958d8a70732d434e8cb9b7108dd2dfe225cc39cbe907e880681.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5742491
      профила е такъв:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:профил.jpg
Прегледи:1
Размер:7.5 КБ
ID:5742492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:схема.jpg
Прегледи:1
Размер:7.1 КБ
ID:5742493Хубавото на алуминиевият профил е ,че охлажда лед лентата и живота и се удължава, лошото е ,че в началото ми разлепи лентата с която беше фиксирана, понаместих я и оттогава грижи не съм имал. Бтв има и ъглови профили от този тип.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #63
        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Не,DSC за съжаление






        С бута ме спечели

        Аспиратора току го монтирах,нищо и никаква работа,обаче заигравка,четири пъти ходих до магазина за шайбички,болтчета ,планчици,според съветите от тази тема,взех PVC тръби вместо гофре.



        Тая Макита не минава без снимка , това на майтап , няма лошо в това да се работи с Макита. Аз аспираторите/от този вид/ ги монтирам така , че изтеглящата част да е под вратичките , визуално е по-добре , и се събира по-малко пара на съседния шкаф при готвене. Канта и хоризонталната плоскост са много уязвими , не е лошо да ги запечаташ с малко силикон. Аз всяка плоскост преди сглобяване я минава три пъти с лепило Момент , също отвора за мивката и котлоните. И по-напред в темата ти казах варианта да спестиш доста прилична сума , но няма да ти се натягам , ти си знаеш.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #64
          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

          Аааа...тея макита покрай нас са много,даже и в момента.



          Довечера ще ти пиша.Мерси
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

            Понеже и аз съм пред избор на електроуреди, ще дам информация от моите проучвания. Добри впечатления има от Фагор (вкл.моите). От познати занимаващи се с ремонт на техника получих препоръки за Беко. Малко с недоверие подхождах към тази марка, но била с доста добро качество, за цената си.

            Коментар


            • #66
              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

              Аспиратор... да се разглобява лесно, филтрите му да са удобни за сваляне и почистване, перките и моторите да са достъпни.
              Два мотора, пет мотора... Законът на Бойл/Мариот за скорост и налягане на флуидите...всичко губи смисъл, когато перките са наклепани с мазнина, прахоляк и всякаква друга гряз, а не можеш да ги почистиш, пък моторите се самосмазват с мазнината от пържените картофки.
              Ама, стигаме до ИСТИНСКИТЕ автомобили, ИСТИНСКИТЕ мъже и жени, дето вече ги няма, ИСТИНСКИТЕ печки, перални, лаптопи... и, разбира се, ИСТИНСКИТЕ аспиратори.
              Последно редактирано от Тропчо; 12-02-17, 00:06. Причина: Малко стилистика...
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #67
                Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане



                Я да посъветвате на каква височина да извадя контактите,на старата кухня бяха ниско и не ми допада,горе пък се виждат,ако ги извадя зад микровълновата примерно , ще губя едни два пръста...

                Плота е горение със все програматори,гърбовете дойдоха 7 метра общо,видях зор с монтажа,в крайна сметка направих конструкция със летвички от 10 мм.и на тях залепих гърбовете.отзад мога да ходя с мостовак навсякъде.
                Последно редактирано от Roninn; 12-02-17, 20:54.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                  Моите контакти ги сложих петнайсетина сантиметра над плота и се виждат, но не е грозно. Имам четири контакта и се оказа, че не съм сложил достатъчно - тостер, ел. кана, кафемашина, миксер, пасатор, микровълнова, заквасочник и др., някои от тях на момента, ама пак си трябва свободен контакт, а няма. Не се вижда добре, два има зад каната и два зад тостера.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кухня.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5743372
                  Последно редактирано от ag ro; 12-02-17, 23:40.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                    Когато правих моята кухня, разпределих четири тройни контакта в кръгла форма където ще има уреди, почти под шкафовете, високо са и е по удобно. Според мен не загрозяват, особено ако подбереш цвета. Та общо 12, ся, жена ми ми се подиграваше колко много съм сложил, в момента няма празно...
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                      Виж кухнята на колегата, наредена с дребните уреди.. Реално като наредиш уредите, ако контактите са ниско, ще са неудобни за ползване. Моите са по средата на гърба, т.е. на 30 см и горе-долу биват. Ако сега правех кухня, щях да ги вдигна още 10-тина см по-високо.

                      Тези на фурната и плота съм ги сложил долу ниско под фурната. В чекмеджето за тавите.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                        Така като се замисля,ми трябват 9 контакта постоянно заети и по два на плот 13 контакта общо.Реално се колебая по средата или горе.Ако приемем че гърбът е 60 см.Предлагаш на 30 или 40 см.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                          Като слагах моите контакти, разсъждавах, че наслаганите по плота натурии и уреди ще скриват ниско разположените контакти и те няма да бият на очи. Точно така се получи впоследствие, човек забелязва наслаганите по плота неща, а контактите са на заден план или са закрити.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                            Аз не мисля,че контактите загрозяват, те по-скоро натуриите го правят това. Но няма вариант без тях, така че аз се примирих и си ги оставих да са ми удобни и да не се налага всеки път да бъркам зад кафемашината или стойката за ножовете примерно, а това повтарящо се ежедневно дразни доста повече от гледката на 2 -3 контакта.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                              За контактите в кухнята си има решение , но не е евтино.







                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pop-up-outlets_131016_02-800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5743540
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                                Жена ми работи в електрото в баумакс, и оня ден ми праща точно такъв разклонител по вайбъра, понеже въобще не включих за какво става на въпрос, реших че е изтрещяла с тоя странен удължител...


                                Чак сега стоплих за какво иде реч[emoji3]
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X