Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...
    На два токови кръга е кухнята, кабелите са 2.5 квадрата,аз ги тормозя яко и в момента, таблото ми е чисто ново със немски сименс
    Контактите са в тройка и са само за плота.
    Котлони, печка сушилня и пералня ще са отделно, сушилнята ще е на трифазен евро конектор, печката и плота на твърда връзка
    Знаех си аз, че си изнесъл поне 1/4 от таблото в кухнята ама не знам колко хора го правят. Успех и да знаеш, с тия обикновени контакти взе по- доброто решение.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #92
      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

      Вмомента има вече и контакти и ключове с черно или бяло стъркло,доста дизайнерски ,а дори е възможен монтаж така ,че дори не се виждат

      Коментар


      • #93
        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение


        29 лв.хоуммакс бившето баумакс.....

        Идеално за такива като мен с остър недостиг на контакти при вече залепени плочки над плота. Има достатъчно уреди, които не стоят на плота, а се вадят целево и след ден -два се прибират. Благодаря за инфото!
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #94
          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

          Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
          Вмомента има вече и контакти и ключове с черно или бяло стъркло,доста дизайнерски ,а дори е възможен монтаж така ,че дори не се виждат

          От телефона нещо странно се получи със шрифтовете.
          Може ли да пуснеш някоя снимка и име на фирмата, която ги предлага?
          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

          Коментар


          • #95
            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Тая Макита не минава без снимка , това на майтап , няма лошо в това да се работи с Макита. Аз аспираторите/от този вид/ ги монтирам така , че изтеглящата част да е под вратичките , визуално е по-добре , и се събира по-малко пара на съседния шкаф при готвене. Канта и хоризонталната плоскост са много уязвими , не е лошо да ги запечаташ с малко силикон. Аз всяка плоскост преди сглобяване я минава три пъти с лепило Момент , също отвора за мивката и котлоните. И по-напред в темата ти казах варианта да спестиш доста прилична сума , но няма да ти се натягам , ти си знаеш.
            Motor_men

            Вчера в един магазин забелязах кухненски плот и т.н със същия проблем за който споменаваш,особенно плоскостите пред мивката бяха отлепени.
            Какво точно е лепилото или само със санитарен силикон да ги мина?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #96
              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане


              Това ползвам , за залепване на кантове и изолация от влага и вода при сглобяване. Но на етапа на който си , няма как да го ползваш , освен да намажеш отворите за котлоните и мивката. А и зависи от какви плоскости е изработена кухнята , има такива които се надуват и от мъглата навън.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #97
                От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане



                Това е материала,нямам представа дали е читав или не.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                  Австрийска фирма с завод в България , тук се произвеждат , не са най-лошото , но аз не работя с тях. Проблем може да възникне при кантовете , ако не са залепени качествено , от там прониква влага. Със силикон задължително трябва да минеш от вътре шкафа на мивката , ъглите където се събират страниците с дъното.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                    fagor испански, това ползвам от 6 години без забележки , плот фурна и абсорбатор направиха пакетна цена.
                    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                    Коментар


                    • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Австрийска фирма с завод в България , тук се произвеждат , не са най-лошото , но аз не работя с тях. Проблем може да възникне при кантовете , ако не са залепени качествено , от там прониква влага. Със силикон задължително трябва да минеш от вътре шкафа на мивката , ъглите където се събират страниците с дъното.
                      Мерси,за втори път ми помагаш👍
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане





                        12 бр.контакти, сериен ключ за диодните лайстни по отделно.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                          Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                          Не разбрах дали вече сте взел готварските уреди, все пак ще потвърдя мнението на @CarTest*™.
                          Видях го в действие и на фона на задушливите препарати, с които търкаш сериозно, това се нуждае само от проветрение на помещението и забърсване на стените на фурната...

                          И тъй като на мен се пада да почиствам фурната, това със сигурност ще е една от опциите, на които аз ще държа напролет.
                          Сега видях,остана ми само фурната да домъкна
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                            Въпреки че жената се нанесе почти,не съм сложил водобранните лайстни,чудя се ,като / ако ги лепна със силикон,и ми се наложи да дръпна един от шкафовете,какво се случва.
                            Обмислям сушилнята и пералнята да ходят в пенсия въпреки че работят,пералнята е от вечните....Новата колкото и да не ми се иска ще е комбинирана , микровълновата е с конвектор,нова на 1-2 години и е обемиста,та едного мястото което ще се освободи мисля да вградя микровълновата ,тоест ще се налага на някакъв етап да ги дърпам Тея шкафове,как или каква/и лайстни да сложа?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                              Доколкото помня, на самите ъглови лайстни има заложени двустранни лепенки за прикрепяне (поне) към плота. В края на острите ъгли има силиконова лента, която стои под нарежение - тя е водобранната.
                              Просто не махате предпазната лената на частта откъм гърба на кухнята.

                              Понеже ми е писнало да виждам голяма лайстна (с катет ~3см), бих потърсил някоя по-незабележима (1-1,5см), задължително алуминиева.

                              П.п. Вероятно докато излезе мнението ми, ще сте свършили работата, но тъй като сега съм на вълна "Обзавеждане", не се сдържам...
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                                Водобраните са от две части , основата се завива с винтове 3.5 / 16-20 мм. към плота , след което в нея се щрака видимата част. Основата е от пластмаса със силиконови уплътнения в двата края , видимата част може да е с цвета на плота , може с алуминиево покритие , или да е изцяло от алуминий , последното е най-трайно. Има и декоративни ъгли , но аз не ги ползвам , че не ми харесват , режа си ги под точния ъгъл с Макитата. Процедурата е следната: режеш по размер водобрана заедно двете части , първо най-дългите. Разделяш го на две , слагаш основата плътно в ъгъла и бележиш по отворите къде да дупчиш плота. Правиш отвори с бургия 1.5-2 мм. , почистваш , слагаш силикон в ъгъла и го заравняваш с пръста , слагаш по малко силикон на всеки отвор за винт , слагаш основата и я завиваш , щракаш видимата част.
                                Ще съобразиш колко да ги стягаш , за да не се де формира основата. Може да не се слага силикон в ъгъла ако ще местиш шкафовете , но се съмнявам , че стенният панел е запечатан с лепило странично. Там където се съберат двата стенни панела , също трябва да запечаташ със силикон , както и мястото на събиране на двата плота.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X