Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, става дума за аспиратор, от 10 години ползвам активно един Електролукс инокс със сменяеми метални филтри, с един мотор 120W, стандартен, от аспиратора до комина е по-малко от един метър с гофре 125 мм, мислех да го сменям това гофре със PVC гладка тръба и едно коляно на 90 градуса, като размера да бъде Ф 150, предполагам че така ще стане по-добре?, също така тези ПВЦ тръби от сивите дето се ползват за канализация ще станат ли или трябва специална PVC тръба, връзката между коляното и тръбата със вътрешната гума ли да са съединени или с пвц лепило?
    Последно редактирано от Еделвайс; 14-04-20, 20:49.

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Без лепило, трябва и да се разглобява някога, но с точни размери.

  • Стават ,или поне аз нямам проблем с такава тръба на аспиратор ,аз не бих ги залепил за да може да се разглобява , но ще и лепна едно здраво тиксо по обиколката за да не протече мазнина евентуално .

    Коментар


    • Подходих радикално, отидох и купих на промоция за 300 лева,

      Абсорбатор GORENJE BHP623E13X

      Телескопичен

      ДЕБИТ ПРИ МАКСИМАЛНА СКОРОСТ 639 m3/h

      ЕНЕРГИЕН КЛАС C

      ГОДИШНА ЕНЕРГИЙНА КОНСУМАЦИЯ 66.7 kWh

      НИВО НА ШУМ ПРИ МАКС. СКОРОСТ 68 dB

      ВИД ФИЛТРИ ПОСТОЯННИ

      ТИП ОСВЕТЛЕНИЕ LED


      5 годишна гаранция

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:11460692017182.jpg Прегледи:0 Размер:32.8 КБ ID:6588841


      Купих гладка PVC вентилирана тръба Ф 125, едно коляно на 90 градуса и розетка с клапа, съединяват се като лего без лепила и т.н., остава да ги монтирам и ще видя как ще работи тръбната скара над аспиратора

      п.с. Задължително ще трябва прозореца да е отворен за да има откъде да дърпа въздуха, иначе ще почне дърпа от отдушника в банята и канала.

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Абсорбатор? Че за какво са му тръби, тогава?

      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        По-надолу съм написал: Аспиратор, модела съм го копирал а на много магазини са дали описание Абсорбатор и Аспиратор като едно и също, то се вижда че е Аспиратор, и да искаш този модел няма възможност а и не ми трябва да върти един и същ въздух.

        Това е като тези които търсят " селенови" втулки а селен няма там, а всъщност се казват " Сайлент" втулки, та те така...

    • FABER струва 270 без отстъпката. Защо не го направиш на 150мм.? Има и специални колена които намаляват шума. Достъп на въздух задължително , че трудно се отварят и затварят вратите като работи.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Тръбата и коляно F 125 вече ги купих така и иначе, все ще е по-добре от гофрето, а аспиратора го взех в последния момент, мислех да си карам със стария аспиратор, но си рекох така и така ще подменям въздоховодите и направо си взех нов и по-мощен аспиратор на място.

      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Със 125мм е по-шумен отколкото със 150, пробвано е.

    • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Защо не го направиш на 150мм.? Има и специални колена които намаляват шума. Достъп на въздух задължително , че трудно се отварят и затварят вратите като работи.
      В крайна сметка реших да те послушам и поръчах пвц въздуховод, скоби, коляно и клапа, всичко на Ф150, а другите които купих на Ф125 ще ги прежаля, поне да е както трябва

      Коментар


      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        От време на време клапите искат чистене ,при мен се омазнява и трудно почва да се движи .

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Затова не се и лепи

      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Никакво лепене, само с нахлузване и скоби

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X